Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
16. nov 2011

hapem, ze niektore ockovania su proti liecitelnym chorobam a niektore choroby uz nie su medzi ludmi, ale to je vraj koli ockovaniu. O par generacii, sa mozu vymiznute choroby vratit v zmutovanej forme.
Ja som dala Slavka zaockovat proti tbc a dostane aj zltacku A, lebo tu su vsade cigani a su schopni kychat rovno na decko.

Uz minule som rozmyslala, ze kolko je alergii medzi detmi a mnohe aj cukrovky maju, ci to nie je z ockovania. Ja by som neodsudzovala ockovanie, ale mne vadia farmeceuticke spolocnosti, ktore vyrabaju vakciny.

sirinka
16. nov 2011

@hoogy ale ved v zapadnej europe je vacsina ockovani u deti dobrovolnych...napr. kamoska porodila obidve deti v australii, tam nie je ziadne povinne ockovanie, rozhodli sa neockovat nic, ked sa vratili do skotska nikto ich neriesil, ci su zaockovani alebo nie a maly uz chodi do tej ich skoly ci co to tam maju.

sirinka
16. nov 2011

@mystery7 zltacku A kychanim nedostanes...a existuje kopec statistik....ktore jasne ukazuju ze rapidny pokles chorob, proti ktorym sa ockuje nastal este pred zavedenim plosneho povinneho ockovania, v case ked sa vyrazne zlepsili najme hygienicke navyky...
a tie zmutovane formy a pod...zmutovani budeme my ludia, z tych opicich dna co do nas pichaju...
ved potom preco sa nebojime cholery, moru...preco sa neockujeme proti zltej zimnici....

sirinka
16. nov 2011

koho by nieco o druhej strane ockovania zaujimalo http://blip.tv/play/AYLVrx0A.html

mystery7
16. nov 2011

@sirinka viem, ze ju kychnutim nedostanem-to som len obrazne napisla 😉 ale ked chodime po elektrickach, autobusoch a obchodnych domoch a vsade ich je kopec, nikdy nevies, co kde a ako chytis.

sirinka
16. nov 2011

@mystery7 najskor vsi....ja som s cigosmi vyrastla, nasa zakladka nimi bola preplnena 😠 vsi sme mali rok co rok...
daj pozor, mm si dal twinrix, kombinovanu vakcinu a dva dni sa mu tocila hlava a bolo mu zle....a to ma cez 90 kil...
hlavne, ked si rozhodnuta ockovat, aby boli deti uplne zdrave. ako nahle ich imunita s niecim bojuje, znizuje sa imunitna odpoved na vakcinu a zvysuje sa riziko neziaducich ucinkov....

sssimi
17. nov 2011

@hoogy myslím si, že s tým mať problém nebudem

hoogy
17. nov 2011

@sirinka ja len poznam pripad znamim sa to stalo vo svajciarsku. ja viem ze jeto dobrovolne ov vacsine krajin a osobne si myslim ze by to tak malo byt aj na slovensku a nemali by sa platit ziadne pokuty. proste kto nechce nech sa rozhodne ze nie.

hoogy
17. nov 2011

kocky ja mam tyk problem s malym. nechce mi chodit posledne dni vobec von. lebo u nas je stale hmla a on mi povie ze nejde von lebo prsi. ako nezerieme sa doma ked sme vnutri vzdy si nieco vymyslime co vytvorime.

borocka
17. nov 2011

@sssimi tych 300 eur je jednorazova pokuta alebo za kazde ockovanie zvlast?????????

@hoogy ani pato nechce, nerad sa oblieka a vadi mu ze je vonku tma. takze ide von v skolke a potm od 12ej do 2ej sme cestou zo skolky este na prechadzke a poobede ho uz netaham. nechce. ak nahodou ho z nejakeho dovodu donutim,ze potrebujeme niekam zajst, vid vcera na postu a do obchodu, tak doma je to s revom kvoli obliekaniu a vonku sa ma drzi ako kliest lebo tam je tma.
ale neriesim to, v zime mi to budfe len vyhovovat 😝

hoogy
17. nov 2011

@borocka no ako poobede to neriesim. vzdy sa nejak zahra.ale aspon raz denne keby chcel ist. nevadi mu obliect sa lebo ked naozaj chce ist tak sa obecie rad. jemu vadi ta hmla. :( no snad ho ukecam nejak

borocka
17. nov 2011

@hoogy a z coho tam mate stale hmlu??? lebo tu u nas je sice dobra zima,ale krasne svieti slnko 😎

hoogy
17. nov 2011

@borocka lebo my byvame asi 10km od jazera. a podla mna to robi to a hlavne sme dost nizsko.

mystery7
17. nov 2011

tak hlasim prvy prerezany zub u Slavka 🙂 jednotka vlavo dole 🙂
Mirko dnes predviedol taky hysak.....a vcera vecer tiez 🙄 a pre nic. ale ma uz z poslednych stoliciek vonku 2 hroty, tak snad bude coskoro dobre.

@sirinka ja viem, ze pri ockovani musi byt zdravotny stav 100% .
Ja som za ockovanie, ale v mensom rozsahu. Zda sa mi, ze sa tu ockuje uz vsetko.

hoogy
17. nov 2011

@mystery7 super🙂 matko ma uz nastastie vseko vonku ale ze by prestal vymyslat :D ale mozno aspon tie hysaky prejdu

borocka
17. nov 2011

tak pricina spravania odhalena...dnes mlady jedol rizoto a z nicoho nic plac ale ze brutalne zalostivy,vraj ho boli v puse. otvoril vrata, dovolil mi pokukat a posledne dve horne stolicky kazda z pola vonku a take opuchnute,cervene...ako pred exploziou.
tak si len tipnem ze aj sople preto mava, aj to cvrkanie a pocikavanie, stale daco v puse narvate....ale uz odhadom len take 3-4dni a mal by byt pokoj. huraaaaaa 😅 😅 a potom ked trvaly chrup rastie tak to uz neboli,vsak?? dasna su uz prerezane tak by to malo byt v pohode. aspon ja si nepamatam ze by sme okolo toho doma robili cirkusy...

hoogy
17. nov 2011

@borocka asi to uz neboli ale je to detom neprijemne ked im tie zuby vypadavaju. pamatam sa ze synovec hlavne pri prvych plakal ze ho to boli. a druhy synovec tak tomu zase museli trhat lebo sa mu trvale zuby tlacili a mlecne este nevypadali a mal by velmi krive. ako ja sa na to netesim ale aspon 3 roky snad bude pokoj. 😉

borocka
17. nov 2011

@hoogy my sme 5 mali vypadavanie zubov pohode, akurat stolicky isli tazsie,ale same. pamatam si ze mne raz jednotka vypadla pri lizani zmrzliny.
a najmladsia sestra presne ako pises, mliecne nie a nie vypadnut,tak jej ich zubarka nasilu tahala a mala korene takmer 2cm dlhe!!!! dodnes to ma sestra odlozene na pamiatku. ale strojceku sa aj tak nevyhla

hoogy
17. nov 2011

@borocka no jemu zacala tak rast ze za mliecnym normalny preto mu to tahala.celkom sa mu to narovnalo uz su to skoro 2 roky. ja si tiez pamatam ze mne niektore zuby museli tahat aj mm hovori ze aj jemu. a pri nasich krivakoch sa ani neufam ze matko bude bez strojceka. zuby mame sice silne a zdrave ale mne zostali krive a mm sa podarilo vyrovnat.

zuzkaprofant
17. nov 2011

@sirinka dik vyskusam len ja stavam okolo 8ale privstanem ci

@sssimi minule som sa tak objedla som zjedla vsetko co nezjedlo mna a bolo fajn , ja od pondelka uz som nahodila dietku cerealne veci , activiu, zihlavovy cajik tak uvidime co a ako, tie lanove semiacka jem ale poviem pravdu ze by pomohli neivem len mi topom je tak blbo v ustach bo kym po pokusem pomalicky sa to lepi🙂 A 2 krat do tt cvicim doma zumbu tak vyse pol hodinky a prechadzky to stale kazdy den tak uvidime ja som to mala super len je teraz take blbe obdobie u man som max unavena tak sa vsetko pokazilo

sssimi
17. nov 2011

@borocka to je za všetky, netreba dávať papier o odmietnutí stále, proste nesuhlasíš so všetkými rad-radom, takže aj pokuta je v kope.

kittyaoliver
17. nov 2011

uvažujem o elektrickej kefke pre malého, máte s tým skúsenosť?

hoogy
17. nov 2011

@kittyaoliver ja som tiez nad tym uz rozmyslala ale odporuca sa od 3 rokov. ja som preto rozmyslala lebo my mame obaja elktricke a malemu sa to paci. inak si lubi umyvat zuby.

kittyaoliver
17. nov 2011

@hoogy malému sa moc nechce, preto rozmýšlam nad takouto kefkou... inak, odporúčajú od 3, ale veď už majú 2 a pol, tak mi to príde v pohode.

hoogy
17. nov 2011

@kittyaoliver ja ti poviem tak ze ked mu kupis s dvoj prevodom cize jeden ide rychlejsie a druhy pomalsie tak sa nemas coho obavat. len treba davat pozor musis cistit viac menej ty. ja si velmi pochvaluje tieto elektricke a tiez sa v troch rokoch chytam mu kupit. no este uvdim co povie zubarka ideme v decembri na preventivku

zuzkaprofant
17. nov 2011

ja som uz kupila kiko si vybral sam ale nepouzivame velmi

jamaat
17. nov 2011

Emka elektrickú nechce, bojí sa toho. Ona je celkove háklivá na zvuky.

ludmilabb
17. nov 2011

@kittyaoliver nie zatial vobec neuvazujem nad elektrickou kefkou, Sofia si umyva zuby sama a ja jej ich docistujem

ludmilabb
17. nov 2011

@sirinka tak to ockovanie, riadne zaujimave video

iinuska
17. nov 2011

ahojte, ja som po dvoch celodenkach, tak akosi nestiham citat. Zatial to chlapci zvladaju v pohode, Adamkovi ani nejako extra nechybam.