Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
9. sep 2009

no nic...idem ja zehlit... 😒 😀

nikanika28
9. sep 2009

no....nachystala som si dosku, vodu do zehlicky naliala, doniesla pradlo....a zacala Klarka plakat....zeby to bolo znamenie...??? 😀 😀 😀 😀
Hm..spi dalej...

luba142
9. sep 2009

lady mne zas mala cestuje po celej zemi uz jej nestaci deka pod hrazdickou a stale ju nachadzam na bruchu

kosska3003
9. sep 2009

ahojte tak ako mate ja uz som tu dlho nebola ja uz mam upratane aj okna som si niektore umyla ked mi svokor vzil malu a teraz mi spinka na balkone tak mam chvilku veget kym sa nezobudi a zehlenie ma caka az vecer pri telke

kosska3003
9. sep 2009

joj byby mne stale je mala na chrbatiku to co akosi sa jej asi nechce ale sediet to by uz najradsej ked lezi normalne dvyha hlavicku hore a chce si sadnut

ludmilabb
9. sep 2009

nika o tych obkladoch 😀

mimi21
9. sep 2009

nika kasli uz na to zehlenie, ked su aj tak vsetci proti tebe
proste ti nie je sudene zehlit, tak to nesil 😀 😀 😀

nikanika28
9. sep 2009

mimi... 😀 😀 😀 uz mam pozehlene...chvalabohu.. 😀 😀 😀 vculeky utekam do skolky pre Lukaska....
Majte saaa...

nikanika28
9. sep 2009

ludka...jaaaj,...som si asi pismenka vymenila...moc rychlo pisem.. 😀 😀

ludmilabb
9. sep 2009

my sme boli v poradni a Sofia ma 5850 g, takze vcelku dost pribrala len bola nakojena a denna naloz este neuzrela denne svetlo takze mozno aj preto, cize 400g za dva tyzdne 🙂
dnes je lepsia chvalabohu aj ked mrnky boli to je jasne a spinkala od rana asi len hodinu dokopy, teraz zaspala ale som ju nosila na rukach, najprv sa jej nepacilo, som ju polozila to sa jej este viac nepacilo a na druhykrat sa na tie ruky nechala ukecat a odisla do rise snov....na ako dlho sa uvidi

ludmilabb
9. sep 2009

kosska moja je tiez zatial najviac na chrbte, ani sa dako netvari zeby sa zvrtla na brucho, ked ju dam na brucho tak dviha hlavicku ale ju ma tazku tak jej kvicka dole 😀 a obcas ked si da zle rucicky vyvali sa na jednu stranu ale to ju hned napravam lebo sa bojim kvoli zaklonu hlavicku, lebo je vytocena ako paragraf

prepacte ze pisem na stokrat ale ja najprv bleskovo a ked mam cas tak vas rychlo citam a dopisujem 😝

ladywitch26
9. sep 2009

baby,vsak budte radi, ze sa vam este nepretacaju, viete ake obtiazne je prebalit decko, co sa v kuse vrti a prevracia na bok? 😀 😀 😀

iinuska
9. sep 2009

lady, aj nas drobec sa uz tak vytaca pri prebalovani, ze pomaly niesom schopna dat mu rovno plienku. Zacala som ho prebalovat na posteli, tam sa mi tak nevykruca. Na prebalovacom pulte to bolo vesele 😀

iinuska
9. sep 2009

chcela som ist s drobcom von, ale tak pekne mi zaspinkal, ze mi ho bolo luto budit, tak trcim doma a vonku je tak pekne. Ked sa preberie chcem este dnes stihnut jednu prechadzku. Mam hroznu chut na zmzku 😝

ladywitch26
9. sep 2009

inus, ja ju mam na matraci a vytaca sa furt. ju stale zaujima,co je za nou, tak robi mostiky. a najhorsie je, ked je tak riadne zakakana, no to je problem ju udrzat, aby mi nezaspinila vsetko dookola.

inak prave som ju ulozila do postielky. prvykrat, nech sama zaspi. lebo na rukach ma to uz nebavi donekonecna ju nosis a v sedacke som jej aj vibrovanie zapla a nervovala sa jak besna. tak som ju svacla do postielky, no to bol des. 15 minut zuriveho jakotu, az som skoro ohluchla a prisla o nervy. ale uz ked som to psychicky nevydrzala a sla som po nu,ze to kaslem, tak zrazu stichla.bola som akurat v polke schodov, tak som este par minut pocuvala, este chvilku smoklila,ale zalomila. inak ked taky jakot spusti, to aj pes zalezie so sklopenymi usami do pelechu...

mimi21
9. sep 2009

lady ja nasu cez den uspavam tak ze ju dam do postielky, dam dudku, pohladkam po licku, ona sa prituli k deke a zaspi
na vecer len polozim do postielky, pohladkam dam pusu, poviem jej nech pekne haji a odidem a zaspi
je sranda, ze vecer zaspavame bez dudky, cez den s nou, uz som to skusala aj uplne bez dudky ale neslo to

ufff, ja si neviem predstavit, ze by sme ju uspavali na rukach, ved ma 6,5kilo 😅

ludmilabb
9. sep 2009

aj moja sa vrti pri prebalovani, cez den sa to da ale v noci ked jej v polospanku take nervaky dostava, jaci a hadze sa ze plienku jej davam ltt 😝
jooooj mimi to si vyhrala s ytm zaspavanim u nas vecny problem, darmo by som ju pohladkala, pusinka na celo a carovne slovicko- ona by vobec tento ritual nepochopila, som ju skusala takto podobne uspat ale maaarnost nad marnost

ladywitch26
9. sep 2009

mimi, moja ma uz sedem kilo... 😀

inak vecer mi zalomi bez problemov. aj v sedacke a odtial ju prenesiem do postielky, ak je moc pocikana, tak ju aj prebalim a ona sa mi pri tom ani nepreberie. prespi tam celu noc. rano tiez nema problem este si pospat, ale uz poobede je to katastrofa. a ked je hore viac nez dve hodiny, tak je uz potom nervna. pomoze jej aj ked len 15 minut pospi, to sa zas usmieva, ale kym ju uspim, to je des. a neviem ako na tej lodi, lebo sedacku sice berieme k nasim, ale bude na lodi spakovana v aute, fitlopta tiez a to s muzom prideme o nervy, kym ju tam uspime len na rukach. no a z lode nas caka este min. 20hodin soferovania,tak potrebujeme byt vyspati.

ladywitch26
9. sep 2009

inak mimi, nasa dudku uz dva mesiace totalne ignoruje. a ked zacne jacat, tak jej mozem aj macicku na spinkanie davat ku tvaricke, aj tisit, ale nepomoze nic. za prve, pri tom vreskote nic nepocuje, to mam problem ja sama seba pocut, a za druhe, ma zavrete oci, takze ani nic nevidi. teraz som ju hladkala po licku, aj si mi ruku zlatko moje pritisla ku tvaricke, ale plakala stale.

ladywitch26
9. sep 2009

no a spala az pol hodinu a uz zasa jaci....

jamaat
9. sep 2009

mimi, to vaše zaspávanie znie ako z rozprávky. Závidím.

Ja som dnešný deň psychicky nezvládla. Pritom už bola aj horšia, ale nejako ma tie dobré 2 týždne po 3. mesiaci učičíkali, už som si myslela, že bude dobre. Že z Emky spáč nebude, je mi jasné. Ale zhruba už fungoval režim 2 hodiny bdenia - hodina spánku. To sa dal deň trošku aj naplánovať. Zaspávanie síce tiež nebolo bezproblémové, ale na nejaké tie mrachtanice sme si zvykli. No a teraz už zase asi 4. deň total chaos. Spať sa jej chce hocijako, horko-ťažko zaspí a keď už si myslím, že konečne aj poriadne bude spať, tak sa zobudí po polhodine. Po chvíľke zase mrachtanie, lebo sa jej chce spať. Dnes od rána sme sa chystali do mesta, vytrepali sme sa o tretej, lebo furt so spánkom a bdením chaosila. Obedovala som o štvrtej, to už mi ani nechutilo. Neviem, či ju nechať spať v postieľke, či v kočíku, či v sedačke, či sa s babyvakom motať, lebo vždy si nájde niečo, čo jej vadí. Keď začne ryčať, chytám koprivku. Dnes som pol dňa prechodila so zaťatými zubami. Ani si to neuvedomujem, len keď ma sánka začne bolieť. Už nie som schopná ani normálne komunikovať s ostatnými, keď dôjdu domov. Občas mi je aj do plaču.
Musím asi nejako zmeniť svoj prístup či čo, lebo existovať so zaťatými zubami je o ničom.

Muž ju zobral teraz von, tak ja sa idem vyvaliť a pustiť hudbu do uší. (Spálňu sa chystám povysávať už 3 dni, ale kašlem na to)

Každé ráno si hovorím, že tento deň už bude iný, že sa nenechám vytočiť. Dúfam, že zajtra sa mi to už podarí.

Čaute.

janka30
9. sep 2009

Ahojte, mali ste po ockovani to miesto tvrde? Myleho ockovali vcera, teplotu mal iba rano 37,2 ale na to na jednej nozicke tvrde a cervene.

My sme zase extrem-8750g a 69cm.

janka30
9. sep 2009

Sorry, pisem ako tatar, ale s Matkom na rukach je to zlozite. Dnes je este viac uplackany ako vcera, dufam ze zajtra uz bude dobre. To malo byt maleho... a ma to na jednej... 😉

mimi21
9. sep 2009

janka aj moja mala tie miesta po vpichu take zdurene, mala tam take hrcky ale po par dnoch to zmizlo

janka30
9. sep 2009

mimi21, dakujem

ludmilabb
9. sep 2009

jamaat booze ako ti rozumiem!!! mna uz niekedy dost silno chyta depresia z toho vsetkeho niekedy odratavam cas kym pride manzel alebo mama pomoct. Dnes bola mala zlata skoro cely den (som sa aj tu na fore chvalila 😝 )ale som to zakrikla a o tretej poobede taky amok chytila ze mi stacilo par minut a uz som bola vytocena...mna najviac na tom mrzi, ze vojde do mna zlost a hnevam sa aj na nu aj na seba. A urcite sa takto neda fungovat vecne. ked mam nervu tak vravim manzelovi ze si to asi hodim 😝 on ma potom ukludnuje a vravi neboj sa vydrz to s nou teraz, ona nam to potom stonasobne vrati. A ze nemam porovnavat ostatne deti 😎 .
a ze mam byt kludna 😠 to uplne milujem...ako mam byt kludna ked ma mala zobudi asi 6x v noci a cez den spi 3x po 30 minut...a este mam radost z tohto...no teraz sa musis hlavne jej venovat...a ked sa snazim a tocim sa okolo nej tak zase...ale nebud jej otrokom sa zblaznis....ja sa asi fakt zblaznim 😀

luba142
9. sep 2009

ahojte mne mala spala od 17 az doteraz ale to je prvy raz tento tyzden inak vydrzi byt hore od 16 az do pol 8 ale to uz púotom reve od unavy

zuzkaprofant
9. sep 2009

cafte moj maly dnes spal dokopy asi 2hodky a to mne v manduce na nervy to je nervy je z nicoho nic palcka potom sa smeje a zase placka asi vazne mu idu zubky ritka jak orangutan uz mu davam bavlnene plienocky nech mu to dycha tam

monkap
autor
9. sep 2009

ahojte,
ja som dnes mala den blbec 😝 aj som si poplakala, bo uz som mala toho vazne dost .... patrik vymyslal, lenka plakala - co ona neplakava, je to take slniecko a ked place, tak som z toho nervozna, lebo nie som na to u nej zvyknuta 😔

monkap
autor
9. sep 2009

lenka uz spinka, patrik je este s tatom na stavbe, takze mam pohoduuuuuuuuuuuuuuu 😵