Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
20. nov 2009

zuzka, ja varim.Ved to je rychlo. 😉 Nieco mam zo zahrady, nieco kupujem.Bio nie.

ja som dnes vecer sama s detmi, manzel isiel na stretavku zo zakladnej skoly

zuzkaprofant
20. nov 2009

hej rychlo len ja nemam cas pri malom ani sebe navarit lebo on nebude ani 5 min sam tak ja varim ked spi a pre neho kupujem cez vikendik varim to kupovane je tiez dobre ja kupujem len hipp malemu to chuti celkom

zuzkad
20. nov 2009

ja som asi menej zodpovedna, ale ja nakupujem dost uz hotove jedla a len to prihrievam...samozrejme, ze aj uvarim, ale dnes je taky vyber, ze kazdy den ma nieco ine...dnes spapal brokolicu, vcera mal kuriatko s mrkvou a zahradnou zeleninkou...ja mam dost doma nakupene hami vyrobky...nie zeby som bola leniva navarit, ale ked vidim tu hnusnu zeleninu co maju v tescu..prejde ma aj chut z toho varit malemu 😠 😠 😠

zuzkaprofant
20. nov 2009

no zuzkad vitaj v klube 😀

mystery7
20. nov 2009

ja malemu varim, raz do tyzdna navarim, dam do sklicok a potom postupne mu otvaram. Nemusim sa s tym babrat kazdy den.
Moj je tiez riadne cislo, ale sa ho snazim popri vareni zabavat, tak sa to celkom da.

mystery7
20. nov 2009

kocky co kojite a uz prikrmujete, kolko tekutin davate detom mimo mlieka? ja davam zatial 100ml caju denne, rozdelujem mu to na 2x. Bojim sa aby nebol dehydrovany

zuzkad
20. nov 2009

uuuuuf Zuzka tak to som si odfukla, lebo som sa citila jedina ktora dava malemu aj hotovu stravu 😝 😝

ja mam takuuuu chut na pecene gastany 😝 😝 😝 zdochneeeeeeeem asi aaaaa

iinuska
20. nov 2009

mys, ja davam tak cca 60 ml.Ale zacala som vodou.Dnes vypil za cely den asi 50 ml.

sirinka
20. nov 2009

ja este nedavam nic navyse...ale tak my sa zatial plne kojime...

mystery pokial budes davat malemu mliecko na poziadanie, dehydratacia mu nehrozi...az ked ho zacnes odstavovat a nedas mu, ked si bude pytat, treba viac sledovat pitny rezim.

iinuska
20. nov 2009

siri, aj ja plne kojim, ale ked som zacala prikrmovat, tak som si myslela, ze trosku vody neuskodi, ved nech si zvyka

sirinka
20. nov 2009

iinuska samozrejme, dobre je davat, aby si babo zvyklo...
ja len kvoli tomu, ze mys sa boji dehydratacii, tak bez ohladu na to, co spapa a vypije pomimo...pokial dojcite na poziadanie, dehydratacia hrozi iba vynimocne, vacsinou ked je dieta chore...

sirinka
20. nov 2009

v tom mojom prispevku malo byt, ze sa zatial iba kojime, lebo tie mnozstva prikrmov su velmi mizive, co doteraz spapala

iinuska
20. nov 2009

Ja si pamatam pri Petkovi, toho dom kojila 7 mesiacov a potom som mu davala cajik a on ho vobec nechcel.Bola som z toho dost hotova....Jasne, ze potom ho pil, niekedy az privela.Si zvykol v noci na caj

zuzkaprofant
20. nov 2009

dievcata tie co kojite a babakta uz maju zubky sa nebojite ja som skusala malemu dat ci nehce ale nerozmyslel si to on cucne a hotovo dokojene nechce viacej prsnik ale inac by som sa bala lebo zubky su poradne ostre 😀

sirinka
20. nov 2009

zuzka nie, babatka su take mudre, ze pri tom nehryzu... 😉 klara ma za cele dva roky pohryzla asi 2x naschval, ked uz bola vacsia a hrala sa...

samozrejme, ked das do ust cecok dietatu, ktore na neho nie zvyknute, tak nebude vediet, co a ako spravne robit...

dupinka
20. nov 2009

Ahojte!

ked sme zacali prikrmovat, tak som davala aj cajik, vypil max. 30ml za cely den. Tak som s tym prestala, nenukam. Aj probiotika mu rozrabam do odstriekaneho mliecka.

Dnes som bola mimo skoro cely den, a nebolo ani kde odsavat, tak som dosla s prsnikmi ako balonmi a tvrde. Keby som v tech chvili nimi niekoho ovalila, tak ma asi zavru za ublizenie na zdravi 😀 😀

Mame doma autosedacku z Alladin predajne a fusak k tomu. Ten je sice kratsi a tensi, ako som si myslela, ale postacuje, kedze u nas tuhe zimy nie su. (dufam, ze tento rok to nebude na potvoru inak)

juska3
20. nov 2009

Zuzky,nie ste v tom same,aj ja davam aj kupovane, tiez Hipp, a niekedy varim, (nebude to tym menom, ja som tiez Zuza 😉 ? ) a davam aj ja cajik, aj ked kojim, aspon troska, nech si zvyka lebo ho moc nechcel

juska3
20. nov 2009

Alex ma uz dva zuby a zatial ma nepohryzol, a ma ich ostreeee, praveze ked este nemal zubky a boleli ho dasienka,tak mi donatahoval bradavky, to bolelo

emode
20. nov 2009

sofia tiez nehryzie raz sa stalo ked sa za niecim otacala a to som tak skrikla ze sa neskutocne zlakla takze asi to uz ani neurobi 😝

ja som davala kupovanu lebo jej to chutilo viac ale skor tak striedam raz varene raz kupovane ... dnes sme papali slivkovu vyzivu s nastruhanym jablckom ... asi 12 lyziciek a dost ... usta zamkla 😕 mozno jej to staci lebo na zaciatku pekne otvara usta ... kedy sa my dopracujeme k nejakym 100g ...

sirinka
20. nov 2009

inac ja som nikdy nesledovala na vahu, kolko mala zje...robila som jej tak od oka do misky a hotovo...

sssimi
20. nov 2009

Ja aj varím aj kupujem. Snažím sa ale čo najviac variť... No na skle sa mi páči, že je tam mix viacerých zelením a ja keď chystám tak maximálne miešam 2.

Siri mna malá hryzie stále. Používam klobučiky ale aj tak to dosť zabolí. Neviem si predstaviť keby som ich nepoužívala... Ale robí to hlavne keď jej tlačím prsník na silu pri obracaní sa. Zaujíma ju všetko iné len papať nie... No a už ma kusla aj keď jej mlieko nechcelo tiecť... Ona je taký malý nervák 😀 Tak jej vždy nadávam do havov 😀 ... Šelma jedna s jedným zubákom...

A ja nedávam čaj a vodu veľmi striedmo. Len keď napr. plače a vidím že sa jej slinky naťahujú, tak mám vždy pripravenú vodu vo flaške, čiže to ani nie je denne a aj to cucne možno 5x

jamaat
21. nov 2009

Čaute ženy. Nemůžem bez vás žit, vidíte? A píšem z českého notebooku, tak to tak vyzerá 🙂

ludmilabb
21. nov 2009

Ahojte dobre ranko! My mame trosku horsie dni tak som ani nebola velmi na nete 😒
nechce sa mi rozpisovat ako byvame v noci hore, ako bojujeme cez den atd....
stala sa mi ale vec, o ktorej som tu ja pisala, ze si davam pozor aby sa Sofia neudrela o zarubnu tak vcera sa hlavickou buchla ako naschval, mala tam cerveny pasik. Mi to bolo strasne luto lebo sa tak snazim ale ona sa mi aj napriek tomu ze som ju za hlavicku drzala odstrcila a zaklonila a uz som len pocula buch a reeeev ☹

mm odisiel vcera na zabujacku k svokrovcom tak som bola sama doma ale dnes pride poobede sestra a doobeda jej syncek

potom sa ozvem

emode
21. nov 2009

ludka bojujte 😒 vcera som ta videla na zastavke pri Bille ... velmi sustredene si sofii v kociku nieco vysvetlovala ...

my dnes ideme na oslavu ... sesternica charlottka ma 1 rocik 😀

ludmilabb
21. nov 2009

Erika hej, lebo nervacila a nechcela v nom byt tak som ju musela bohovsky zabavat aby vydrzala 😝

ludmilabb
21. nov 2009

Janka a ty si kde zdrhla?

borocka
21. nov 2009

Ahoj dam,y po dlhsom case zasa par riadkov....
bojujeme bojujeme, cez den, v noci, pri jedeni, so zaspavanim....neviem kde sa stratilo moje dieta ale toto co mam teraz pri sebe sa ani kusok nepodoba na to moje poslusne.

A ozaj,pochvalim sa vam negatine. Mame za sebou prvy pad!!!! no. polozili sme maleho na kreslo, nech sa hra s baliacim papierom a za tu chvilku kym som si kotuc rozbalila ze ho prestrihnem na balenie darcekov, tak maly sa skotulal z kresla dolu (nastastie je to asi tak 30cm vysoke). Najprv nic, potom rev a o 2minuty bol ticho a hrabal za dalsim kotucom papiera. takze sa len zlakol.
Vy ste sa nepytali detskych doktorov co robit ak sa deti strepu od niekial?? mne sestra poradila ze ho mam den sledovat a nedat mu nic nove na jedenie...

iinuska
21. nov 2009

ahojte,

borocka, treba maleho sledovat, ci nie je spavy.Buchol si aj hlavicku?
inak vsetko najlepsie k polrocku 🙂

mystery7
21. nov 2009

ahojky kocky
ludmila, drzim palce, snad sa nam to coskoro polepsi.
nas modelko sa uz par krat buchol hlavou o zrkadlo a minule ho zbila hrkalka macik, tak, ze mal az modrinu nad pravym ockom. to bolo placu 😅
my sme mali po vcerajsom ockovani celkom dobru noc a rano spal do 8:30- prvy krat za pol roka. v noci bol hore len pol hodinu a sam zaspal 🙂

iinuska
21. nov 2009

my sme esate zatial ziaden uraz nemali, ale co nie je moze byt.To su fakt len okamihy.Teda nechcem nic privolavat 🤐