Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

musenko
2. dec 2009

no musim vyskusat, my sme mali zemiak so spenatom, aj to som kupila vyzivu, a teda si na nej nepomaskrtil. CO mam vlastnu zeleninu dopestovanu, tak tu mu dam, ale ostatne veci kupujem...vraj zmrazena zelenina je lepsia ako kupovana, tym podchladenym sa stracaju tie "zle latky". ozaj, inak davate uz aj kasicku na vecer?

ludmilabb
2. dec 2009

ja som este ziadnu kasu nedavala ale mam uz kupene

musenko
2. dec 2009

aj ja mam kupene, skusala som mu raz dat, a budem mu davat asi pravidelne na vecer. vcelku mu chutila, len mu to davam lyzickami a sa mi to zda dost tekute, ale zas ena flasu ho zatial ucit nechcem, asi si pomylsite ze som divna, ale ani cajiky mu nedavam, proste ho len dojcim + prikrmy...jeho to cicanie aj ukludnuje, len neviem ako to vyriesim s odtsavovanim po case 🙄

zuzkaprofant
2. dec 2009

dievcata ako davate zltko v akych jedlach ja chcem davat uz zltko a aj mesko ale neviem v akych kombinaciahc ci zltko uvarim na tvro a zmiesam do zeleninky ci ako

oj maly je azse ako matriska cerveny na lickach ta ja neviem z coho dnes mi uz 2 krat grcal teraz pri bananiku som mu dala taku hrudku ze rozkuse ta az cez nostek mu islo chudacikovy tak ja neviem co sa deje dnes 😒

iinuska
2. dec 2009

dobry vecer zienky, 🙂

zuzka, zltok budem davat uz aj ja pomaly.Uvarim vajco natvrdo, zltok rozdrobim do zeleninky.Napriklad spenat a zemiak a do toho zltok

musenko aj ja kojim, ale obcas dam malemu Lucku, nech si pomalicky zvyka.Za den vypije tak cca 60 ml.Dnes ani to nie.

musenko
2. dec 2009

zuzka, to ti tak grcka silno? ma reflux? my skoro vobec negrckame, ani si nepamatam kedy naposledy... my sme bananik este neskusali, zajtra pridavam k jabku hrusku. Tak uvidime, co na to povie fesak. Zltko som nedavla, ale to musis dobre uvarit, a potom mu to vmiesat. Vraj sa odporuca tiez davat kvapku dve oleja, ja som pridavala k masku olivovy olej... masko som varila len kuracie a morcacie, vzdy taky pasik-kusok, a k tomu mrkvicku so zemiakom, alebo som tiez uz davala aj ryzu, len ju musis riadne rozmixovat, aby mu nedajboze zaskocila 😲

jamaat
2. dec 2009

Ja pozerám katalógy Avon a Oriflame, nikdy som si odtiaľ neobjednala, ale teraz majú také zľavy, že je to lacnejšie ako obyč tovar v obchode.

ludmilabb
2. dec 2009

musenko ja Sofiu tiez len kojim a ziadne ine tekutiny nedostava takzze sme divne viacere 😀

Janka uz riesis darceky pod stromcek pre Moniku a Romana?

sssimi
2. dec 2009

Ahojte!
Hoggy to je dobrý recept s tým žĺtkom. Musím skúsiť...

Zajtra ideme na Mikuláša k mamine do roboty a v sobotu ideme do dzedziny na Mikuláša, tak som zvedavá ako to dopadne... Len som sa hrabala v šatníku malej a ľutujem, že som minulý týždeň nekúpila malej v Tescu také perfekné ružové podšité šatočky s myškou... No bola by v tom úžasná, ale šak má toľko vecííííí....

musenko
2. dec 2009

ozaj, ked sme pri tych darceoch, poradte co ste kupili prip kupujete pre drobcov...mozno to tu uz bolo, tak len an zopakovanie 😉 hrabem sa v draciku, ze co by tak bolo aby ho to aj chvilu zabavilo...
ja som si sem tam kupovala z avonu, len nie vsetka ich kozmetika mi pasovala. hlavne tie ich sampony nic moc. ale to je moja skusenost...tiez vonavky mam radsej take z fann parfumerie alebo zo sephory...

iinuska
2. dec 2009

musenko, skoro vsetky mame pre detusky toho hovoriaceho psika od FP.Ja mam este naucnu knizku od FP.Este chcem dokupit penove puzzle, ale nemali, tak musim este inde pozriet

ludmilabb
2. dec 2009

Kraska v nesnazich 😉

jamaat
2. dec 2009

ludka, Monika to dotrepala, lebo zháňa ona darčeky. Povedala som jej, nech nám nič nekupuje, nech Emke namiesto toho kúpi, ale odmietla. Pre Moniku darčeky kupujeme väčšinou už spolu, lebo jej len tak niečo neulahodí. Takže si vyberie a musí počkať do Vianoc, kým to dostane a môže nosiť. ........Pre Romana nemám ešte nič, ani len nápad. Chlapom sa hrozne zle kupuje! A mne ježisko donesie nepremokavé outdoorové gate (dnes som ich mala na sebe na výlete 🙂 )

Ja tiež len kojím, nedávam piť.

musenko
2. dec 2009

aj ja som pozerala na toho psika, mate na to "dobre referencie"? Ja by som chcela kupit toho spievajuceho slimaka od FP co sa vkladaju kocky don, a tiez tu pyramidu s kruzkami a dreveny vlacik, co sa da aj potiahnut na motuziku...a este daco viac, lebo nas drobec bude mat aj meniny - prve v jeho zivote 😀

sssimi
2. dec 2009

Musenko ja som kúpila malej hojdačku a ešte asi milion vecí, ktoré som jej už aj dala 😀 a ani si už poriadne nepamätám čo 😀

jamaat
2. dec 2009

Krásku sme už videli a Romana tam Schmitzer tak rozčuľuje, že to radšej prepol 🙂

Zase som vyhrala aukciu na hračky. Dávno som prihodila, čakala som, že ma ešte prehodia, ale nie. Emka má už toho na mraky. A to som ešte dostala hračky od sesternice a susedy. A po Monike je toľko plyšákov, že môžeme aj rozdávať. Takže na Vianoce si ohľadom Emky ťažkú hlavu nerobím, má psíka, žabu do vane a knižku, to jej stačí.

iinuska
2. dec 2009

musenko, ved mame narovnako tie meniny 🙂
jammat, jasne, aj tak si myslim, ze tieto vianoce budu detusky len na vysvieteny stromcek pozerat>to tie dalsie uz bude ine toco....Len aby stromcek ostal na svojom mieste a vela baliaceho papieru, aby bolo co rozbalovat 😀 😀 😀

musenko
2. dec 2009

sssimi aku hojdacku si kupila? taku dovnutra? jamaat, chodis na mimibazar? mna tam zaujali take penove hracky do vane...tiez by som ich chcela, proste ja chcem vsetkooooooooo 😀 inak tiez co kupim predcasne akoze na vianoce, tak maelmu po case dam, asi to budem musiet nechat u nasich, lebo mu nic pod ten stromcek nezostane 😖

jamaat
2. dec 2009

iinuska, presne tak. Hlavne stromček vyligotať, sviečky zapáliť, prskavky a budú šťastné.

musenko, na MMB a MMA som každý deň 🙂 .......aké penové hračky?

musenko
2. dec 2009

jamaat, mrkni na http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5197032 , nieco z tohoto, kamoska z plavania uz ma a vravi ze je to super...niekedy si mylsim ze mame z tych veciciek pre drobcov vacsiu radost ako oni sami 😀
tiez sa tesim ako maly zareaguje na stromcek, bude "zivy" a keby padol aj sneh bolo by supeeer 🙂

sirinka
2. dec 2009

jaaaj ahojte baby ako sa mate? trosku va szanedbavam, nejako nestiham....uz mam plnu hlavu vianoc...a obcas aj medoviny xixi 😀

sssimi
2. dec 2009

Musenko ano takú do interiéru, ale aj exteriéru.... Na jar ju švacnem na záhradu.

Ja som sa tiež smiala, že malej to bude tak jedno či jej niečo dáme pod stromček alebo nie, ale zase budú fotky, tak nech vidí koľko jej toho ježiško doniesol....

Ozaj do kedy chcete ťahať deti za nos, že existuje ježiško??? 😀

Včera sme mali s mm tému, že ako naučíme nskôr malú aby neprdela nahlas 😀 To sa aj nejako učí? Alebo to príde vekom? 😀 😀 😀

jamaat
2. dec 2009

Tie nálepky sú pekné, ale myslím, že zatiaľ zbytočné. A neviem, či to rýchlo neomrzí, však čo sa s tým dá robiť? ..........Najlepšia hračka do vane je pohárik, niečo striekacie a niečo na miešanie 🙂 a ešte nejaké zvieratko gumené. A tie prelievacie mlynčeky. To majú deti rady.

jamaat
2. dec 2009

sssimi, k nám ježiško nechodí, takže nemáme problém. My si darčeky kupujeme. Chodí len Mikuláš.

sirinka, veru medoviny si dám aj ja, keď sa k nej dostanem. Teraz si dám aspoň trochu vínka. 🙂

sirinka
2. dec 2009

sssimi dnes hovorila jedna psych. ze okolo desiateho roku uz jeziskovi deti prestavaju verit...

a s tym prdenim...to pride samo...a na starobu sa to zase vrati... 😎

sirinka
2. dec 2009

jamaat ja mam rada teplu... 😝 kupili sme na trhoch, tak si obcas vecer doprajem...

jamaat
2. dec 2009

siri, aj ja teplú. Mňaaam!

hoogy
2. dec 2009

no dufam,ze detickam bude chutit ta cukinka tak ako mojmu malemu 😉
no my sme malemu kupili knizky a DVD krtka lebo ho zboznuje. minule nevedel vytiahnut knizku z krabice a tak zacal chudacik plakat...no a potom od tiny love takeho chodiaceho psika uz sme ho aj skusali a je to super,akoze aby sa deti nabadali k lozeniu,aj ked ja mam skor ten pocit ze nas maly ho do vianoc dobehne po dvoch...a potom este taku piramidku s kruzkami a este sa tamdavaju gulicku a potom to vyhrava tiez od tiny love a este som mu kupila nove riadiky lebo tie co mame su nam uz pomali male na objem 😀 a este mu asi kupim nejake oblecko a staci lebo...lebo este dostane kopu od celej rodiny je totiz prvy vnucik tak si viete predstavit uz na mikulasske darceky musim kupit novy box 😀 😀

hoogy
2. dec 2009

ssimi no to s tym prdenim by som mala naucit aj mojho maleho ved my sa kolko krat v noci na to zobudime 😀 asi to len musime vydrzat.... 😀 😀

musenko
2. dec 2009

aj ja si dam medovinu a tiez dobre varene vinko z casu na cas, potom je clovekovi trochu teplo a veselo 😅 no, sme si dali s mm trochu whisky, a tak ma to nejako zmohlo...mm vravi, ze maly bude lepsie spat, len aby som si alkoholika nevychovavala 😵 tie hracky do vody su fajn, hlavne na plav ich maly lubi hrozne okusavat. v podstate vsetky mimina to okusuju a tie vacsie zveiratkam vyskrabkavaju oci 😀 no dobre, na dnes to balim, lucim sa a dobru noc