Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

martinaxyz
25. jan 2010

nika- tak to ti závidím taký spánok 😉 ...raz sa aj mi dočkáme...

nikanika28
25. jan 2010

Inus, davala som holandiu bielu...to absolutne...tak som tam pridala malinovu vyzivu...tak dve lyzicky zjedla.. 😝 akosi jej to nesmakuje..a mozno ani nebola hladna..skusim, ked sa zobudi .... a dnes mi vypila 120 UM 😵 😵 😵 tak som rada, ze bude mat toho mliecka viac...

nikanika28
25. jan 2010

Mata...no to bola asi svetalaaaaaaaaaaaaaaaaa vynimka 😀 😀

martinaxyz
25. jan 2010

no dnes bude extra ťažký deň 😢 😢 😢 malý len plače, čo ho bolia zúbky...chce sa nosiť len na rukách , ale neviem ako vydržím nosiť celý deň 10kg...

nikanika28
25. jan 2010

No zubky su potvorky 😖 ...my nemame este ani jeden 😕 . A natieras dasienka niecim? Klarka ked huci pred spanim, natriem dasienka Calgelom a do minuty spi...vacsinou...

martinaxyz
25. jan 2010

my natierame Dentinoxom, ale namám pocit, že by fungoval...keď mu išli spodné tak nám bol dobrý ale teraz neviem...

beljanka
25. jan 2010

no ahojte, tak my sme hore od 7.00, ale noc bola príšerná. najmenej 7x som bola pri malej. asi ju trápili tie zúbky. ale ja nevládzem a Emka tu kolo mmňa pobehuje a chce sa hrať.
ináč ten jogurtík musím aj ja vyskúšať. teraz spí tak keď vstane.
a ke´d som čítala aké pokroky robia vaši drobci... tej našej sa nechce. sedieť sedí, ale že by sa púšťala na 4 to nie. ale veď má čas. ale keď porovnám s Emkou, tak veru Emka bola tiež šikovnejšia. ale mala aj menej kíl 😀

iinuska
25. jan 2010

beljanka, kazde dieta je original 😉

ludmilabb
25. jan 2010

mne Sofia zalomila, tak mam polhodinu a ani neviem co mam robit, tu je minus devat stupnov tak ci mam ist do toho mesta alebo co, Sofia si zahadzuje rukavice tak kym by sme tam dosli tak zamrzne 😢

iinuska
25. jan 2010

ludka, ani Adamkovi moc rukavicky nevonaju, tak mu aspon stahujem rukavy na kombineze 😅

martinaxyz
25. jan 2010

aký liek používate pre deti od horúčky a na bolesť? my máme nurofen...

ludmilabb
25. jan 2010

ja mam len paralenove čípky, zatiaľ som nepoužila

beljanka
25. jan 2010

ja som najčastejšie používala nurofen, ale keď už ten nezaberal, tak som dala paralenový čípok. no už je malá hore tak bežím.
ináč ktoré už nekojíte vôbec? dávate nutrilon?

martinaxyz
25. jan 2010

beljanka mi máme na predpis Nutrilo AR a som s ním spokojná, aj kaše používame od nutrilonu...

iinuska
25. jan 2010

ja mam doma Panadol sirup

Adamko pekne sam zaspinkal, nechala som mu v postielke nejake hracky, chvilku sa hral a teraz som bola pozriet a spinka 😔

nikanika28
25. jan 2010

beljanka, ja teda este kojim -trosku- , ale uz zacinam pomaly davat UM a mam Nutrilon, mliecka uz mam malinko, ale vecer a v noci to staci

beljanka
25. jan 2010

ja už nekojím a ma to stále mrzí ,neviem sa s tým akosi vyrovnať. bola som totiž odhodlaná aspoň do roka, no začala som s príkrmami a mlliečka bolo čoraz menej. to isté som mala aj pri Emke. tú som kojila 6 mes. a Soničku 7.
ináč tiež používam nutrilon
martinka a ty to máš na predpis?

zuzkad
25. jan 2010

tak na zajtra som objednana k neurologovi, tak dufam, ze mi pomoze s tou mojou migrenou 😖 😖 aspon troskaaa

ja uz nekojim a malemu davam UM Bebu HA a som velmi spokojna, ani raz nemal nejaky problem s nou, cize super. Maly moj papa asi uz vsetko, ale kedze uz rozozna sladke a kysele...tak u nas biely jogurt nema sancu, radsej si da bananovy alebo iny ovocny jogurt...biely u nas nie je v mode 😀 😀 😀

prave mi tu krici aam aam to znamena, ze syn je hladny a ja musim utekat dat papat nieco 😉 😉 😉

martinaxyz
25. jan 2010

idem si ja s malým pospať, keď sme sa v noci nevyspali 🙂 🙂 🙂 dúfam, že bude spať aspon dve hodiny 😉 😉 😉

martinaxyz
25. jan 2010

beljanka- my to máme na predpis, lebo malý má GER(reflux) a vtedy je mliečko na predpis...ono to je aj lacnejšie potom namiesto 9€ za 400g platíme 4,85€ za 400g

rybca
25. jan 2010

beljanka - my tiez pouzivame nutrilon mlieko aj kase, skusili sme aj kasu od Nestle, bola darovana, ale nechutila malemu, s nutrilonom sme spokojny

horucku sme este nemali, ale na zubky, ked je uz velmi zle pouzivam paralen sirup, inac mam doma aj paralenove cipky, keby bolo treba

danda25
25. jan 2010

ahojte, ja som kojila cca mesiac aj spolu s dokrmovanim, velmi ma to mrzi ze nekojim, kazdy den si na to niekolko krat spomeniem ale co uz. a vzdy som si myslela ze kojenie je prirodzene no fest som sa kopla... My papame tiez nutrilon, nieco mame na predpis a nieco kupujeme v PL. tie ceny su tam neskutocne.
No maly je uz hore a v spalni je neskutocny smradek 😀 😀 Tak idem teda na to 😝

dupinka
25. jan 2010

Ahojte!

nas Adamko zaspal sam o 11tej, trochu mame posunuty rezim, lebo v noci bol vyse hodky hore a potom spinkal do 8:20, nepaci sa mi, ako sa v noci budi, toto sa predtym nestavalo a pricinu neviem odhalit, lebo zubky mu nejdu, aspon nie je nic nikde vidiet a chory nie je 😖

my sme na teplotu davali paralenovy cipok polovicu a nurofen len ak by bolo zle, ale ten ma cukor, tak som nechcela malemu velmi davat, ked mal teplotky. Nastastie sme to zatial nepotrebovali....

beljanka
25. jan 2010

tak už jej skúsila dať ten biely jogurtik. ja že mi ho vypľuje, čo tomu naznačovali prvé dve lyžičky, ale keď som ho išla odložiť, tak sa začala zlostiť a rukami rozhadzovať, že som sa pekne vrátila a ona ho polku zjedla. 🙂
som normálne nechápala.
Ideme sa my teraz uspávať najskôr staršiu a potom pojde aj Sonka.
a ešte jedna radosť, vykakala sa do nočníka 😀

iinuska
25. jan 2010

no tak Adamko si pekne treskol so suflikom do cela, velmi neplakal, ale uz tam ma cerveny flak ☹

jamaat
25. jan 2010

Ahojte. Aj u nás noc prerušovaná kvôli zubom, už som potom aj liečivie medikamenty dávala. Ale spala sme výnimočne dlhšie ráno, tak celkom OK.
Emka sa práve chce silou-mocou vykydnúť aj s kresielkom.
...........tak toto som písala asi o desiatej, ale zabudla som to odoslať 🙂

Teraz Emka spí, ale boli to zase boje, určite jej ide druhý zub, lebo mi plakala aj cez deň, dokonca aj von v nosiči mrnčala a to ona nezvykne. Dala som jej Panadol sirup. Povedala som si, že keď mňa riadne bolí zub, tak si tiež dám tabletku od bolesti (a to ozaj nie som taká, že len pri náznaku bolesti sa pchám liekmi) a teda nebudem Emku trápiť bolesťou. V noci, keď som jej dávala gel, tak som zistila, že má zase riadne ďasienko opuchnuté.
Som zvedavá, koľko pospí.

jamaat
25. jan 2010

A keď som jej dávala gel teraz, tak mi pri zahryznutí do prsta hneď začala plakať. Inokedy ma hryzie dobreže nie do krvi. Takže som sa rozhodla pre ten sirup. ..........A tak ma napadlo, či ona včera v tých sánkach tiež kvôli zubu nerumázgala.

No idem sa najesť a potom hádam aj na záchod, lebo to som akosi dnes ešte nestihla. 😕

beljanka
25. jan 2010

tak to vás poriadne cvičia tie zúbky🤐
nás tiež bolia, ale musím si poklepať,až tak nevystrája. tak len popriať nervy z ocele

jamaat
25. jan 2010

No a je hore. Záchod som stále nestihla. Zatiaľ dobrá nálada.

beljanka
25. jan 2010

jamaat drž sa, ale na ten záchod by si mala.... 😀