Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

juska3
11. máj 2010

zajtra mame prvy rocik, idem robit nepecenu tortu smotanovu, nech kostuje aj oslavenec, dnes som kupila aj sviecku jednotku 🙂

jamaat
11. máj 2010

Juska, aj ja plánujem urobiť malej takú smotanovú ovocnú tortičku.

monkap
autor
11. máj 2010

mystery: materska by sa ti ratala z pravdepodobneho vymeriavaceho zakladu ... tj. z toho, kolko by si pravdepodobne zarabala, keby si robila

kosska3003
11. máj 2010

no ja si idme navarit plny dzbanik cierneho caju pockam na koniec hokeja smectu som si dala tak hadam ma to nebude nahanat v noci aj ked neviem neviem nevyzero do dobre

juska3
11. máj 2010

jamaat, a ake ovocie das? ja som kupila banany a jahody, ale jahody nedam, som si to rozmyslela, este ich nejedol, len v jogurte

mimi21
11. máj 2010

my stak je to ako monka pise, ja som si to zistovala
zamestnavatel ti potvrdi, ze keb si nastupovala do prace, tak kolko by si dostala a z toho 55%
to ma inac trochu potesilo, len si este musim overit ci aj po tejto materskej budem mat narok na zvyseny RP
chystam sa zavolat tete na urad uz asi 3 dni 😅

jamaat
11. máj 2010

mimi, no vidíš, ďalšiu výhodu si objavila 🙂

juska, ešte neviem, aké dám. Banán asi určite, ten jej chutí. Možno nejakú malinu, tá je dosť sladká.

ladywitch26
11. máj 2010

caute zeny, tak ja len naskok, predtym, nez vypnem definitivne laptop. zajtra vyrazame, dorazime az v sobotu. bola som u dokiny so stankou, predpisala nam nejake steroidy (predpokladam, ze v preklade kortikoidy, ale oni to volaju steroidy). stale je nenormalne zachripnuta a kasle tak pisklavo. vraj je to virus, ze viacero deti to tu teraz ma, a ze vacsinou to do troch dni prejde, ale ze keby sa to zhorsilo, mam jej dat tie lieky, ze zaberaju do hodiny. antibiotika by nam nepomohli, nakolko je to virus, ze jej mam davat len nurofen od bolesti, aby neprestala pit, ked ju boli hrdlo. dufam,ze jej to prejde a nebudem jej musiet dat tie lieky. no ale radsej, nech ich mam pochystane, lebo fakt neviem, kde by som niekde uprostred francuzska alebo nemecka hladala doktora. a do soboty daleko.

ok, drzte sa zatial, ozvem sa nejako cez vikend

mimi21
12. máj 2010

lady tak stastnu a bezproblemovu cestu 😉
ja som po noci dako rozbita, zle som spala 😒

ludmilabb
12. máj 2010

ahojte
lady drzte sa a stastlivo docestujte
my sme boli v noci asi 3 alebo 4x hore uz neviem

mystery7
12. máj 2010

ahojky
Otrasna noc, stale len cucal a cucal. O 6 sa zobudil a chcel cucat dalej, len uz nebolo co 🙄 tak sa zobudil. Ja ked idem spat pijem liter vody a v noci este chodim pit 0,3-0,5 l a stale vsetko vypije. Takze ja som sa opat nevyspala a som rozbita.
Mirko od 8 zival ako ajty, tak som ho chcela o 8:30 uspat. Hahaha, nic z toho, akurat ma 2x poriadne pokusal, dobre sa vyreval a dost.
To kojenie mi uz zacina liezt na nervy 🙄 🙄 asi kuk nejake um

mystery7
12. máj 2010

lady stastnu cestu. Ta choroba na cestu to je zakon schvalnosti.

Monka: vdaka za info

mimi21
12. máj 2010

mys ja som kupila taku malu krabicu nutrilonu a zarobila som z nej 2x po 30ml a odvtedy stoji v kuchyni, musim este skusat, lebo to nesmie byt dlho otvorene
a kupila som nutrilon 2, 3 sa mi zdalo vela

cerkris
12. máj 2010

kosska3003 skús hilac forte je to na úpravu črevnej fĺory dostaneš to bez predpisu, je to hnusné tak si to daj do niečoho čaju napr, ale mne to zastavilo hnačku do 12 hodín 🙂

sssimi
12. máj 2010

Ahojte Kočky.
No my sme mali ísť dnes plávať, ale nič sa nekoná. Vo vode hygienici už 3 týždne po sebe našli nejakú baktériu, tak teraz musia ísť detičky aj mamičky všetky na výtery... Jááááj bolo mi to treba.... A koko... to oznámili až teraz... Akože dovidenia.... Prenášačmi isto nie sme my nakoľko hygiena chodila hodinu pred naším plávaním a už to tam bolo, tak teraz už len dúfať, že sme a nenakazili.... AAAch dr.ne ma..... Plno peňazí do toho a ešte nás tam aj dohukajú

borocka
12. máj 2010

Ahojte, u nas je hnusne pocasie.aj v noci lialo. pato ma nejaky kasel, ale vzdy len ked spi...v noci vyvadzal snad hodinu a bolo to take silne ze sa na to aj zobudil a potom som mala problem ho uspat.
nie je to ten brchtavy, ani suchy...skor akoby mu nieco zabehlo. ale je to neprijemne, lebo ma v noci budi a aj on sa slabsie vyspi. dnes sa obudil az o pol osmej. a teraz uz spinka.

lady, stastnu cestu, e nech to stanke rychlo prejde.

kosska, neviem co poradit....mozno sa musis celkom vyprazdnit aby to preslo. ja taketo problemy nemavam.

simi, no krasa.tak dufam ze nie ste nakazene, uz len to by chybalo.

mimi, ja malemu kupojem mlieko HAMI. nemal problem pri prechode z mojho na umele. ale mozno som toho mojho mala tak malo, ze len blbe dieta by nemenilo. netusim.

ozaj,ja nekojim uz 4 mesiace, prestala som zo dna na den, myslela som ze v prsiach uz nic nemam. potom som neodsavala,nemala som ziadne problemy. ale teraz ked som v sprche tak vidim ako mi vyteka po kvapkach mlieko. nie vela,ale este tam cosi je........nemoze z toho vzist nejaky zapal?

iinuska
12. máj 2010

ahojte
mys, aj my sa trapime v noci, ale dnes som dala okolo polnoci malemu Panadol, a bolo to o trosku lepsie. Ach tie zubky, yz nech su vonku. Ja mam Nutrilon doma uz asi mesiac 😨

lady, stastnu cestu

simi, no to potesi 😒

iinuska
12. máj 2010

borocka, nemoze to byt alergia, ked tak kasle?

borocka
12. máj 2010

inus, netusim........neviem na co by mohol byt alergicky, zvlast ked to ma len za spanku.........myslis ze mu mam vypenit periny a obliecky??
ale tieto ma uz od narodenia a nikdy problem nebol. skor som myslela ci nemam velmi suchy vzduch v izbe

ludmilabb
12. máj 2010

aj ja mam doma kupeny Nutrilon, neotvoreny len tak pre istotu
mala mi zase zacala na prsniku mravcat a to aj pri prestriedani obidvoch ja uz neviem z kade mam to mlieko nabrat asi zacnem znova pit laktacne caje uz fakt neviem
a dnes sme hore od siedmej a slecna strajkuje so spanim, na prsniku mi skoro odkvecla ale potom si to rozmyslela a odvtedy umrncana aj dobra zaroven, nechapem tie jej nalady 😖

mys to my sme tu viacere take nocne vtaky teda nase deti 😅

mimi21
12. máj 2010

no ja som si s malou pospala, ale pocasie je take, ze by som spala este dalej 😝
mm je dnes na dlhej sluzobke, tak ani liska netusi, kedy dojde

ssimi no to je na porazenie, ja neviem co by som urobila,a le bola by som pekne nasrata

ludka a ked ste boli u nas tak ty si doniesla ine dieta??? 😀

juska3
12. máj 2010

caute kocky, Alex ma dnes rok 🙂 spravila som mu tu tortu, ale ziadna slava sa nekonala, dala som mu okostovat a ju vyplul a to som tam este aj jogurt pridala 😵 zato mne chutiiii

a spravila som riadnu blbost, ledva zaspal o pol11 a ked som ho prenasala do postielky, tak som si vsimla, ze je pokakany, tak som ho zacala prebalovat a zobudil sa, uz ho uspavam dve hodky a marne, teraz reve v postelke uz druhykrat, prvykrat sa mi ulutostilo, tak som sla za nim, ze ho skusim uspat na rukach, co som naposledy robila, ked bol este babatko, sa mi vykaslal na to,

kosska3003
12. máj 2010

ahojtre tak ja som sa totalne vyprazdnila ty kokso takto ma este neprehanalo ale uz je dobre dala som si vecer dve smecty Hylak som si nedavala ten davam malej tak je hnusny a ja ze preco malej nechuti neskusala som ho chuda moje no ju tiez este prehana 3 krat za den dneska uz 2 krat neviem ci nepojdem s nou zajtra k dr. uvidime
a aby mi nebolo luto tak som este aj kramy dostala ked sa dary tak sa dyry ale vecer mi uz dojde chlop tak mi hned bude lepsie 😀

juska3
12. máj 2010

sssimi, ja som citala uz davnejsie tu na MK, viacere baby sa stazovali, ze mali nejake problemy, ked chodili na plavanie v TO, preto som aj vahala ci chodit alebo nie, tak po tomto uz asi ani nezacneme 😒

ludmilabb
12. máj 2010

tak a Sofia je este stale hore, mna porazi 🙄

mystery7
12. máj 2010

koska: tak toto ti nezavidim ☹ mas o zabavu postarane

ludka: nase deti su experti na nespavost

mystery7
12. máj 2010

moj Mirko bol hore od 6 do 12:20 a zaspal az na prsniku ☹

kosska3003
12. máj 2010

mys tak tomu ver ze mi nemas co ale uz nas to hadam prejde v sobotu mame oslavu svokor ma 60tku tak hadam si aj kolacik dam uz 😀 😀
no mne Marika tiez v noci strajkovala o 4 ze vyspata sa rehotala v postielke zaspala az pred 5 ale aspon spala do 9 este ze tak teraz spi pol hodinku

mystery7
12. máj 2010

ja som na totalku nevyspata ale teraz som vytiahla komp, potrebujem zalohovat veci z mobilu 😒

sssimi
12. máj 2010

Baby tak moja malá je už vyspinkaná. Tá obedné spanie veru neštrajkuje zato v noci des. Už týždeň sa mi budí uprostred noci a je vždy 2 hodiny hore a potom spí ďalej... No a plače zo sna. Neviem čo jej môže byť.

Kosska tak si ocina poriadane užite.

Lady šťastnú cestu.