Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
28. sep 2010

@iinuska Teraz som prečítala ten článok, čo si dala link. No je to sila!!! 😲 😲 😲

jamaat
28. sep 2010
sssimi
28. sep 2010

@mimi21 mne sa v poslednej dobe páči aj meno Zoe. 😀 a teraz keď som o napísala, je to také zvláštne. Inak ja uvažujem, že druhé by mohla byť Michell, ale už kamoš dal také... Každopádne hľadám niečo na M. Z manželovej strany sú všetci chlapci s iniciálmi M a to ich je 6 😀 , tak by som chcela pokračovať v tradícii. No a ja s malou sme obidve SM, tak nech sa aj manžel poteší 😀 Ale to je ešte pieseň budúcnosti...

juska3
28. sep 2010

@jamaat aj tento link som dala, asi si si len nevsimla, je to vazne sila. Clovek uz ani nevie co si ma o tom vsetkom mysliet. Ale zacinaju sa mnozit taketo a im podobne clanky 😕

martinaxyz
28. sep 2010

Ahojte babulky....

všetkým novým tehulkám gratulujem a nech sú zdravé a vitálne 😉 😉 😉 a ešte veľa nervov pri detoch...

no dnes som mala aj prvé združenie...celkom zaujímavé...čítali nám povinosti rodičov a detí atd...v práci je fajn...až príliš dobre oproti predošlej práci...

jamaat
28. sep 2010

@juska3 Zdá sa mi to celkom logické, keď si pomyslím, aké haló robili z tých chrípok, hromadne očkovať chceli, len nikto nechápal prečo. Lobby velikánska, len akosi ľudia im na to neskočili.

mimi21
29. sep 2010

ahojte
u nas sa opakuje scenar zo vcera, mala este spi a ja som od 6 hore 🙄
a potom zase vecer o 9 odpadnem pred telkou
vcera som vetrala skrinu, ze co si obleciem na tu oslavu a mala ako ma videla ze sa obliekam a chodim pred zrkadlo, tak si aj ona otvorila svoju skrinku a vyberala si capice a predvadzala sa pred zrkadlom 😀

emode
29. sep 2010

dobre rano, aj tebe mimi 😀
mala je v jaslickach, s placom, zas a ja za chvilu utekam ku kadernicke nieco urobit s tou katastrofou co uz mam na hlave 😉

iinuska
29. sep 2010

ahojte
ja neviem, co to je, ale uz asi zavislost. Adamko mi neprespi v noci dlhsie ako 2 hodiny vkuse. Unavena som strasne. Dnes sa mi o 4 prebral a ukazoval na nasu postel, tak som si ho dala k sebe a behom 10 min. zaspinkal a spal do pol9. Len na nasu postel ho nechcem naucit, ked doteraz spaval iba vo svojej. Okrem toho sa bojim, ze mi spadne, alebo ho prilahnem. nehovoriac o tom, ze som ako dolamana

mimi21
29. sep 2010

@iinuska aj ja ked uz si malu vezmem k sebe do postele, tak uz dobre nespim 🙄
a to ju vlastne skoro kazde rano beriem k nam 😝 tak okolo 6 sa zacne mrvit a ked si ju vezmem k nam, dam napit vodicky a zaspi do takej 7
niekedy sama potiahne do 7 v postielke, to uz mame potom "rano" a vstavame

dupinka
29. sep 2010

@iinuska my sme to mali presne rovnako... Vyriešila som to tak, že som ho dookola hladkala po hlavičke, držala za ruku, ale nevyberala z postieľky, len som si ju prisunula najbližšie k mojej strane postele ako to šlo. Samozrejme, prvé tri noci sme sa poriadne nevyspali, stále plakal a vykrikoval na mňa. Keď už som to nemohla počúvať, dala som mu prsník, napapal sa a spal, ale to najskôr s 3-4 hodinovým odstupom od predchádzajúceho dojčenia.

Teraz sa ešte občas mrví a mrnčí, tak len natiahnem ruku, pohladím, a spinká ďalej (samozrejme, okrem dojčenia)

sirinka
29. sep 2010

@iinuska aj ja tak ako dupinka...trvalo to sice cca 10 dni...ale stalo to zato...malu som jednoducho nevybrala z postielky, hladkala, spievala som...mm spal v inej izbe vtedy...
u mna bol hlavny dovod odstavenie od nocneho dojcenia....

iinuska
29. sep 2010

@dupinka ved to, tie 3- 4 hodinky keby vydrzal, tak to je v pohode
@sirinka a davas potom namiesto MM vodu, alebo caj?

dupinka
29. sep 2010

@iinuska Adamko sa budil aj každú hodinu, proste som mu prsník nedala, ani som ho nevybrala, len som ho hladkala a tak.
Tiež som chcela odstaviť od nočného dojčenia, ale voda ako náhrada v noci nehrozí a nemám nervy ho teraz nechať vyrevať, aj keď mi to odporúčajú aj laktčné poradkyne ako jedinú cestu. Počkám, až sa manžel natrvalo vráti domov (ak dovtedy nenaberiem odvahu), bojím sa, aby si nemyslel, že ho nemáme radi, keď som s ním teraz sama.

ludmilabb
29. sep 2010

@iinuska ja kojim uz len nadranom alebo najskor okolo stvrtej pretoze u nas kojenie rovna sa spanie pri mne cize ak sa zobudi skor idem k postielke, nevyberam ju len drzim za ruku a uspavam tak, ja som sa poriadne nevyspala uz 16 mesiacov, beeeee a to som bola dobry spac

zuzkaprofant
29. sep 2010

cafte ja malemu davam umele a ajtak mi prespimax 3 hodky niekedy aj 4 ale ptoom je hore kazde 2 neviem preco, co snim narobim ked len mliecko v noci chce uz mu robim take riedke ale aj tak chce ☹

mystery7
29. sep 2010

ahojky
Mne sa maleho podarilo lahko odstavit, pritom som sa bala, lebo bol doslova zavisly na prsniku. U nas je problem, ze nechce spat v postielke. My mame len roztahovaci gauc, ktory je pre 2 ok, ale maly sa v strede roztahuje a tak sa my uz nevyspime. Ked ho chceme dat do postielky, hned sa budi, alebo po pol hodine a hned rykot. On sa nestartuje mrncanimm on hned ryci 🙄

mystery7
29. sep 2010

@jamaat dve kamery za cenu jednej?? 😉

Tu bolo doobedu ok, tak sme to vyuzili a boli sme vonku 2,5 hodiny-prechadzka+ihrisko. Teraz lejak poriadny, vsetko zatiahnute. Tak poobede len doma budeme.

U nas sa njlepsie kresli v stolicke na jedenie. Na pultik dostane papier, pero a cmara. Inac by uz vsetko bolo pocmarane.

@mimi21 ano cez den mi obcas prespi 2 hodky, ale v noci spi len nalepeny na mne. Neviem co s tym robit, lebo ked bude brucho bude to tazke ☹

emode
29. sep 2010

tak my mame kombinaciu vsetkeho ... spi s nami ale mame fakt velku postel, len posledny mesiac ako inuska pisala aj kazde dve hodiny, sme sa dohodli s mm, ze do polnoci ziadne kojenie, potom podla situacie, ak jej hned nedam prsnik, tak sa riadne preberie a to nie je 10 minut to aj hodinu a pol je schopna vyvadzat takze sa tazko odhodlavame na nieco radikalne ... ☹ mala obdobie, ked sa zobudila raz max dvakrat a teraz neviem, co sa stalo ale bieda ... davame jej mesiac do roka a pol a potom ak sa to nezlepsi uz ideme definitivne odstavit 😝 😝 😝

emode
29. sep 2010

@mystery7 mozno ho bude male v noci kopat tak sa prestahuje k ockovi 😀

sirinka
29. sep 2010

@iinuska nie..ako nahradu nic, lebo to by sa mi aj tak budila...uz je cas, aby dokazala prespat celu noc bez pitia...a okrem toho, ked som jej raz alebo dvakrat miesto cecku ponukla flasu s cumlom, tak ju to rozzurilo, ze uz vobec sa nedala uspat... 😅
mne zacala tak extremne zle spavat, ked sa jej zacali tlacit ocaky...vsetky styri naraz, ale min. mesiac kym sa prvy prerezal, ostatne tri este stale nie su vonku... 😠 no ale aspon najhorsie je za nami...uz spava vcelku dobre...

juska3
29. sep 2010

Ahojte, Alex mal tiez obdobie, ked sa v noci budil, niekedy aj viackrat, a ked to ustalo a budieval sa nad ranom, tak som nesla k nemu lebo nam strasne vrzga postel, to by som ho len este viac prebrala, ale tisila som len slovne a neviem ci maval zle sny a stacilo, ze ma pocul, lahol si a spal dalej. Ale stalo sa, ze som ho aj ohriakla a tiez pomohlo a zase raz ci dvakrat sa este viac rozplakal a to som ho musela vziat k sebe a kojenim uspat. Teraz uz asi dva alebo tri mesiace prespi celu noc, stane sa, ze sa zobudi o pol6, siestej, to ho len nakojim a spi dalej, ale vacsinou spi do pol8 sam v postielke.

zuzkaprofant
29. sep 2010

co varite detickam ja uz neviem co malemu navarit obedik papa to co mu ale potom co puding a pod ale neviem co dalej stale ma pod veci neporadite dake dore receptiky na poobedeie a veceru

emode
29. sep 2010

@sirinka presne, ocaky, uz hadam ten posledny by tiez maly byt vonku ... tak to ste noci dobre zvladli, ved to, ze ked ju zacneme v noci hladkat tak chyta strasneho nerva, az sa prehyna 🙄

jamaat
29. sep 2010

Dnes sme boli s ludkou pozrieť u kamošky, čo šije detské veci, tak sa práve neviem rozhodnúť, v akej farbe zoberiem súpravku, či zelenú s čiernym, alebo hnedú s ružovým. Hnedú bundičku už jednu má, inak by som neváhala. Inak super veci, krajšie ako na obrázkoch a za dobré ceny. Ak by ste niektorá chceli http://www.predar.sk/supravy-vyhodna-cena/114-d...
Aj vestičky má krásne. To by som tiež kúpila, keby sme už nemali dve vesty, belasá ma láka, lebo presne takú istú kombináciu mám aj ja: http://www.predar.sk/detske-bolerko-vesty/171-v...

mimi21
29. sep 2010

@jamaat a nie je to nahodou vo ZV?
tusim kusok od nas 😅

jamaat
29. sep 2010

@mimi21 Nie, v Bystrici sú a obchod ani nemajú, len cez net.

mimi21
29. sep 2010

@jamaat lebo sidlia vo zv, chodim okolo domu, na ktorom maju reklamu a aj v kontakte na tej stranke maju tuto adresu

ked sme dnes isli domov, tak vo vchode strasne rozvoniavala harula, tak som si ju musela na veceru urobit 😝
a teraz ju tlacim studenu - tak ju mam rada a zapijam mliekom 😝

kosska3003
29. sep 2010

ahojte tak som sa sem dostala dnes som k.o som hore od pol 6 isli sme do polska mama chcela nabytky kupovat tak ja som malej kupila bundu zimnu aj s oteplovakmi na traky a dvojo topanok tak uz mam pokoj s nou na zimu ale ma dnes aj ta moja cerenka stala euracov no co uz narobim ked kek to treba ja mam naliato sanpano a si chlupkam ale dlho nebudem som unavena ako hovado

mimi21
29. sep 2010

@kosska3003 tak ty mas aku pohodicku, normalne ti zavidim
ja som akurat studovala spotrebice a neviem aku varnu dosku dat, ci celu indukcnu alebo poloindukcnu alebo co...
teta nam dala aj katalog bosch ale tak to su ine palky 😝
dnes som pre malu videla pekny koberec do detskej v baumaxe, rozhodli sme sa ze dame koberec, lebo predsa sa vela hra na zemi, tak kym budu male tak budu mat koberec, potom ho vysmarime 😅
a aj krasny luster do detskej ale 85e je podla mna vela, Ikea to isti 🙂