Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
4. jún 2009

Sirinka, do metra sa nesmie s detmi odjakziva. Ono to nie je obchod, je to velkoobchod. Neviem preco, ale je to proste tak, nikde v Europe ta do Metra s dietatom nepustia.

nikanika28
4. jún 2009

Baby, myslite, ze ked dam malej odstriekane mliecko z Aventackej flasky s tym najmensim cumlom jednotkou, ze tym nieco pokazim? Ide to z toho cumla pomerne pomaly, ma tvar prsnika......co vy na to?

ladywitch26
4. jún 2009

nikanika, ja som par dni po prichode z nemocnice krmila malu len z flasky, prave tej aventackej, lebo som mala totalne donicene bradavky. a teraz nemam problem, mala papa pekne aj z prsa, aj z tej flasky.

sssimi
4. jún 2009

Ahojte Nikanika ja dávam malej z tej flašky dosť často a stále pekne papá aj z prsníka. Z flašky jej dávam len v noci moje odstriekané mliečko lebo potom dlhšie spinká.

zuzkaprofant
5. jún 2009

nikanika kludne mozes ja malemu cez to davam mliecko a apotom mi bere aj cicusku podla mna to nie je rozdiel velky

inac dobre ranecko prajem ja uz som hore okupana a popijam kavicku

uz viem co su to koliky vcera burtal maleho bruskomuselo bolet som mu dala moje mliecko 100ml a on lachvatucky po maminke to vychlastal ale doslovne ze mu bolo zle tak sa nemohol vykakat a puknut si tak sme masirovali cvicili kopkali s nozkami a nakones si pukol a bolo dobre martin ho musel uspat bo ho tak naucil ze pri zaspavani mu chyti rucku a cumlik a mu tam vkuse keca a tak maly zaspi pri mne dako uz nechce 😀 😀

v noci sa mi budil ale uz tolko papat nechcel len pocmulkal cicusku a zaspinkal asi sa mi prejedol ja mu tolko nemozem asi davat ako vy davate vasim babatkam moj dako to ezvladol vcera radsje budem kojit kazdu hodku ako raz za 3 hodky tolko vela mu dat aj ked uz to kojenie mi ide na nervy lebo ani nic neporobim nevyspim sa a ani si nenavarim nic jest a potom zt mam malo mliecka ledva vypumpujem 90ml ☹

bambi7
5. jún 2009

ahojte babulkyyy vcera sme boli v poradni a mame uz 3980G a lekarka ze keby nevracala sem tam tak mame viac 😀 pre istotu ideme na sono bruska ci nemame reflux ze to mava 80%deticiek tak uvidime a mame sa objednat aj na klbyky.....a dnes k nam pride domov lekarka nasa nam nastrelit nausnicky 😵 ja ju poznam este ked som robila sestricku tak aspon nemusime ist tam 🙂 a budeme krasny aj ked uz je aj bez nich 😀 tak nam drzkajte palce nech moc neplacka...ale boli to menej ako prepichnutie a ze sa to aj lepsie hoji ja mam tiez nastrelene 😉 hned som sa pytala co je lepsie 😀

a co je tu nove ?

bambi7
5. jún 2009

lady a inac avent flasky su super aj ja ich mam 😉

zuzkaprofant
5. jún 2009

ahoj bambi tak mala bude krasavicka s nausnickami 😉

monkap
autor
5. jún 2009

dobre ranko,
baby robi sa mi herpes na pere, bojim sa aby to nedostala mala ☹

bambi7
5. jún 2009

ahoj zuzka nooo tesim sa 😵

a ako sa mateee?

zuzkaprofant
5. jún 2009

😉 no da sa maly sa napapal a teraz kuka na kvietocky pockame kym sa vykaka oblecieme a pojdeme sa prejst vonku 😉

mimi21
5. jún 2009

no aj ja by som sla von, len tu prsiiiiiiiiiiiii
ani vcera sme poriadne neboli vonku, len na nejaku hodinku, strasne fukalo
mala dnes v noci spala do pol5 - to asi za to ze vcera cez den tak vyvadzala 😀

martinaxyz
5. jún 2009

Ahojte babenky...ako sa mate?...ja sa hlásim z nemocnice 🙂

2.júna sa nám narodil malý Dárius 😀 váži 4455g a meria 55cm 😉 riadny chlap 😵
-narodil sa sekciu potom ako ma 3hod vytrápili bolesti
-zatial nekojíme, lebo nemáme mliečko, ale sa snažíme, aby čo najskôr prišlo

zuzkad
5. jún 2009

ahojte,

kuriatko sa mi pecie, maly spokojne spinka klop klop klop...teraz som prisla na radu ja a idem si dat ranajky konecne.

Tu v BA tiez rano prsalo, ale teraz je dobre slniecko svieti, pojdeme von ale neskor troska.

Bambi aj tak mate krasnu vahu, ja pojdem na buduci tt na vazenie a 22.6. mam poradnu, tak som zvedava ako maly pribral 😉

Boozenku ked vas tak citam tam vam zavidim ako pekne odsavate mliecko...ja by som odsala ale nemam co ☹ ☹ mam teda akurat pre maleho a odsajem minimalne ani nie 50ml ☹ ☹ ☹ ale ja verim, ze sa tvorba mliecka zlepsi u nas este 😉 😉

stija
5. jún 2009

ahojte

bambi, krasna je uz teraz, ale potom to uz ozaj bude fasanda 🙂

zuzkad ani ja neodsavam, mala sa vzdy napapa, ale potom uz neodsavam. a ked mala pekne papa a ma dost, ze nie je potom este hladna, ani nevidim dovod.

stija
5. jún 2009

martinaxyz gratulujem

lenand
5. jún 2009

ahojte
martinaxyz gratulujem riadny chlapisko tosa ti ani do perinky nezmesti moj oliverko bol taky velky ani v perinke nebol 🙂

ja tiež neodsavam mne mali všetko vytaha a zatial som namala ani zapal ani nič podobne 🙂

mimi21
5. jún 2009

martinka gratulujem k synatorovi, naozaj je to poriadny chlapisko 😵 😵 😵
ani ja inac vela neodsavam, zatial som 2krat, vcera som si nejakych 70 - a to bol riadny vykon, lebo predtym len ta po troske ...
dufam, ze z blavy aj k nam dorazi krajsie pocasie, lebo by som uz naozaj isla s malou aj von

mimi21
5. jún 2009

ozaj baby moze sa pri kojeni pastika - ja mam brutalnu chut 😝 😝 😝

lenand
5. jún 2009

mimi ja som jedla majku a nič som ma malom nezbadala skus 🙂

dupinka
5. jún 2009

odsavanie je dobre na podporu tvorby mlieka, aspon 1x denne 😉

sssimi
5. jún 2009

Babuľky to počasie ide aj mne riadne na nervy 😠 ... Ja som sa tak tešila na kočíkovanie a šak je furt škaredo... A keď idem von a fuka, malú aj naobliekam, ale je nepokojná... Keď je pekne, tak mi tam buvká aj 4 hodiny.

Ja idem ešte len teraz variť... Snažím sa kvôli tomu zapalu viac spať, tak ťahám s malou koľko sa dá...

ladywitch26
5. jún 2009

no tak konecne som sa sem dostala. mala sa dnes rano tak objedla, ze sa mi najskor kompletne pokakala, skoro az za usami a potom sa mi tak pogrcala, ze jej to az nosom islo. chudatko moje, az bola z toho vyplasena. a potom bola zasa hladna, ale to som s nou pre istotu hodinu chodila na rukach, aby nahodou znovu negrckala.

bambi, ja mam od aventu aj klobuciky, odsavacku, flasky, vlozky do podprdy a aj sacky na odstriekane mliecko do mrazaku. uz by mi mohli dat aj nejaku vernostnu zlavu za to 😀

martinaxyz, gratulujem k mackovi, nasa bola tiez taky macko, sice mensi, "len" 4170g, ale na dievca dost 😀

mimi21
5. jún 2009

no mne malá spinká už 3hoďky 😀
som zvedavá čo bude robiť v noci 😉 síce je piatok, tak asi bude robiť žúrku 😀
som chcela ísť von do mesta, trochu vykuklo slniečko, tak to treba využiť

snezzy7
5. jún 2009

ahojte baby 🙂 ,
nemáte niektorá nejaký zoznam čo sa môže a čo nie pri kojení? už mám z toho riadne zmätky 😅

mimi21
5. jún 2009

snezzy hned tu na prvej strane monka nieco popisala, tak si to mrkni

sirinka
5. jún 2009

http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm
vyborna stranka o dojceni...

nikanika rozdiel medzi akymkolvek cumlom a prsnikom je, ze s kazdej flasky tecie mlieko okamzite a kontinualne, z prsnika az po par sekundach a v zavislosti od vypudzovacieho reflexu sa striedaju fazy rychlejsieho a minimalneho toku mliecka...
preto niekedy davaju deticky prednost iba flaske a prsko uplne odmietaju...

a aj ked ma cumel tvar bradavky, chyba mu dvorec, kvoli ktoremu je dieta nutene otvorit usta uplne dosiroka...ta technika satia je vzdy ina a moze sa flaskou pokazit.

ladywitch26
5. jún 2009

siri, mne sa praveze z flasky krmi lepsie, pretoze niekedy mi z prsa tecie tak rychlo, ze to mala nestiha sat a dusi sa. 😖 niekedy ani nesaje, lebo jej to tecie same. tie avent flasky maju taky tvar, ze mala musi mat usta nasiroko, ako keby pila z prsa, tak v tomto problem nevidim.

sirinka
5. jún 2009

lady aj na prilis silny tok mliecka existuju figle, len si treba najst cas a postudovat 😉
a napr. som este nevidela taky velky cumel ako su moje dvorce, ale mozno niekde existuje...ja sa flasky nechystam pouzivat.

ladywitch26
5. jún 2009

siri, tak porad. lebo moja mala sa niekedy fakt az dusi. a ked jej tecie rychlo, tak to ma rychlo plne brusko a niekedy ju ani nestihnem dat odgrgnut a uz mi grcka. krmit ju musim zasadne poleziacky, lebo ked je v polosede, tak jej vzdy zabehne. uz dvakrat sa mi tak skoro udusila, nemohla sa nadychnut a cela mi omodrela. no som skoro infarkt dostala, kym som ju prebrala. 😖