Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
13. júl 2010

ahojte tak ja zase slamena vdova do 4 augusta ☹ ☹ dnes sme museli kupit ventilator lebo idem skapat akurat som ho malej pustila nech sa jej lepsie zaspava chudatko mame 28 stupnou v spalni ale nefuka priamo na nu aby nechitila na uska tak uvidime zatial je ticho

rybca
13. júl 2010

jamaat - uz 4. ale bolo to len 20 minut nastastie

@zuzkad - no spat, teraz uz je zase mrzuty a unaveny

jamaat
13. júl 2010

@rybca No ktovie, či ho mucha tse-tse neuštipla 🙂

kosska3003
13. júl 2010

@rybca co to mi spala tak este ked bola v perinke hadam

rybca
13. júl 2010

@kosska3003 to len posledne dni takto, ale ked potrebujeme, ze ideme niekam, tak nezaspi, az doma

zuzkad
13. júl 2010

Tak horko tazko sme maleho uspali, stonal, plakal, samozrejme ani kvapku mliecka si nedal ☹ ☹ ja uz fakt neviem co s nim ☹ ☹ pritom caj uz pije normalne, ale mlieko odmieta, to spusti hrozny plac ked kostne, tak neviem...uz som skusala aj vlazne davat, ci to nie je tym, ze teple mliecko, ale nie ani vlazne, ani teple...teraz je tisko, tak uvidim, co bude neskor 😖 😖 inak aspon teplotku uz nema, to jedine ma tesi.

monkap
autor
13. júl 2010

@zuzkad zuzka vyskusaj mu davat striekackou vodu ak ti nechce pit .... su to male mnozstva, ale kazdu chvilku treba davat ... musi pit ... aspon cosi takto donho dostanes 😔

monkap
autor
13. júl 2010

@zuzkad kym som to ja napisala, akurat si pisala, ze caj uz pije normalne ... tak potom nic 😉 😅

sssimi
13. júl 2010

Ahojte.
Baby mňa tak dnes bolí brucho.... Jáááj. Dnes som toho strašne moc porobila, potom som si šlapla pol hoďku na bicykli a nejaké zhyby a teraz mi je zlééééé.... Neviem či to pôjde vrchom alebo spodkom....

Sarah sa zápal pekne zlepšuje. Už má očko normálne. Včera ho mala len také pootvorené bábika moja...

zuzkad
13. júl 2010

@monkap aj tak dakujem za pomoc 🙂 cez striekacku mu davam kvapky, cize tu nenavidi najviac, len ju zbada a zacne vrieskat ☹ znepokojuje ma, ze nechce papat vobec. Na vecer a vlastne 3-4x za den stiahol po 200ml mliecka a vcera ani dnes ho nechce nerozumiem preco, ked caj mu nerobi problem, tak co sa stalo ☹ ☹ mam strach, ze je hladny a place uz aj od hladu...fakt neviem, som z toho hotova 😢

monkap
autor
13. júl 2010

zuzkad: myslela som nie taku striekacku na lieky, ale taku obycajnu ... co ma tenky koniec, to bez problemov das do pusy ...takuto http://www.analytika.sk/VIZLAB/foto/ppk17.jpg

monkap
autor
13. júl 2010

zuzi mozno mu v tychto horucavach nechuti ... hlavne nech pije ... my ked bolo najhorsie, davali sme vodu striekackou aj nasilu ... a ked ti uz pekne pije caj, snad bude uz lepsie 😉

monkap
autor
13. júl 2010

citala som, ze ste sa bavili o sukromnej teme ... som "za" 🙂

zuzkad
13. júl 2010

@monkap mozno mu tak zajtra skusim dat mliecko, aby aspon nieco mal v sebe ☹ uz nech to je za nami, lebo to velmi zle znasam, ked takto place a nepapa, mam potom pocit, ze nieco robim zle ☹
Teraz akurat riesim problem....predpisala mi doki cipky " Rectodelt 100mg " http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/rec... povedala mi, ze to mu mam dat, keby zacal zle dychat, resp. by prestal dychat...ze by tak habkal. Citala som pribalovy letak a je tam pisane, ze to sa dava pri liecbe - na terapiu hrtanového pseudokrupu (akútna laryngitída), spastickej bronchitídy a záškrtu, sprevádzaných akútnou dýchavičnosťou. Rozmyslala som, ci mu to nemozem dat, ved on ma zapalene hrdlo, virus a mandle posiate niecim ako afty...myslite zeby som mu to mohla dat ?

jamaat
13. júl 2010

@zuzkad Nedávaj mu to. Laryngitída je niečo úplne iné ako afty.

jamaat
13. júl 2010

@zuzkad Až keby sa ti ozaj začal dusiť, že by sa mu nedalo dýchať.

monkap
autor
13. júl 2010

super, neodoslalo mi to .. tak este raz ...

@zuzkad ja mam rectodelt tiez v chladnicke ... dr. nam ho dala uz davno, lebo patko maval opakovane laryngitidu ... to dychanie bolo niekedy hrozne, velmi som sa bala ... tak mi ho dala, ze pouzit v akutnom pripade .... zatial som to nepouzila .... a tusim, odkedy nam to dala laryngitidu uz ani nemal ....
su to hormony, preventivne by som urcite nedavala, len keby som sa bala najhorsieho 😔

zuzkad
13. júl 2010

@monkap ja som rozmyslala, ci by mu to nepomohlo na to divne chrcanie, ked spinka, akoby chrapal, ale nema plny nos...ale mate pravdu kocky, nedavat zbytocne kym sa nedeje nieco vazne.
Zajtra pojdem k doki na kontrolu aby som bola pokojnejsia, mozno mi na to hrdlo nieco poradi, lebo teploty uz chvala bohu nie su, ale to hrdlo ho boli to vidim ako prhlta a sem tam az zaplace. V sobotu by sme chceli ist na tu chatu do Ruzomberka, tak neviem, ci vobec ist, kym nie je 100% v poriadku...ved uvidim co mi doki zajtra povie 😖

monkap
autor
13. júl 2010

do soboty mozno bude uz ok ... ja mam tiez obe deti chore, ale je to celkom fajn, snad budu uz coskoro uplne fit ...

monkap
autor
13. júl 2010

vypadlo mi tam slovicko "uz" ... no dobru blbost som napisala bez toho ... spravne malo byt: ja mam tiez obe deti chore, ale UZ je to celkom fajn ....

rybca
13. júl 2010

@zuzkad mas to teraz tazke, myslim na teba, ja by som sa asi zblaznila, keby bol Matko takto chory

zuzkad
13. júl 2010

☹ ☹ choroby sa na nase deticky nejak lepia, uz nech su zdravucke deticky nase 😝
ja som zufala, lebo za celu dobu maly nebol nejak vazne chory, len sopliky ale nic vazne, toto ma dostalo, vidno, ze som "zaciatocnik" 😖 😖 ked budem kazdu chorobu takto prezivat, tak ma mozu rovno hospitalizovat na psychiatrii 😝 😝

Otazka uplne mimo....cim sa da dat dole z riflikov trava ?? Skusala som to ocistit najskor rucne, potom som to oprala, ale stale to tam mam ☹
caka ma este tepovanie koberca, to bude dalsia dilema, lebo je spinavy co maly pohadzal na zem, maliny, melon, moju spiralu, cokoladu, lekvar....no kraaasa a bledozeleny koberec 😕 😕

monkap
autor
13. júl 2010

zuzka ja som tiez z kazdej vaznejsej choroby "mimo" .... teraz to nastastie nebolo vazne ...

jamaat
13. júl 2010

@zuzkad Namoč aspoň na 2 dni do Vanishu. Ale nie len škvrnu postriekať a nechať zaschnúť. Musí to byť stále mokré.

zuzkad
13. júl 2010

monka ved to je asi udel nas maminiek...prezivame vsetko mozno niekedy viac ako nase deticky 😅
jamaat vyskusam 😉 😉 len musim Vanish kupit, lebo mam doma len na koberce 😀 😀

Inak som sa zabudla pochvalit ...v nedelu ma postipala osa..zacala mi trpnut ruka, ale nejak som to prezila, zdalo sa mi, ze zihadlo tam uz nemam, dala som si na to ocot a studenu vodu, potom do toho maly ochorel a ja som nejak nemala cas mysliet na tu ruku, ci boli, ci nie, ale dnes uz pri kazdom pohybe ma bolelo cele zapastie a normalne mi horelo okolo toho stipanca, spomenula som si, ze ma stipla osa...a mne ten stipanec zahnisal, pod kozou mi kricalo tmave zihadlo...a naokolo do sirky asi 5cm to mam cervene zapalene a napuchnute cele 😝 😝 tak som si vyberala zihadlo a riadne som si to dezinfikovala, dufam, ze mi ruka neodpadne do rana 😀 😀

zuzkad
13. júl 2010

Inak som ja riadna tapa...ledva pozeram, nespala som skoro vobec a ked mi maly zaspinka ja sedim este pri PC 😠 😠 ale to som cakala, ci maly nezacne plakat, aby som mu pripravila mliecko este...uz plakal, ale v celku dobre zaspal dalej, tak idem to skusit aj ja a idem spat. Dobru 😉 😉

martinaxyz
14. júl 2010

Dobré ránko...
je ráno 6.50 a už 20C....v noci sme strašne zle spali z tepla...malý sa hocikedy postavil a mrnčal a oči mal zatvorené...zajtra sa už pojdeme kúpať do Dudiniec, aspoň trošku sa osviežiť na tri hoďky poobede...malý je taký oťapený z tepla, že včera sa ledva držal na nohách 😒 😒 😒 😒 ...u svokrovcov spadol na trávnik a na jeho blond vlasoch ostala zelená škvrna, tak sme sa na tom zasmiali 🙂 🙂 🙂 ...jáj a včera ma ešte svokra nasrala: tak sme sa dohodli, že prídem im uvariť krémovú pórovú polievku a prídem tam a tam uvarená struková...mohla som radšej doma byť a mohla som mať navarené aj na dnes tak musím variť dnes ale neviem ešte čo 😖 😖 😖 😖

mimi21
14. júl 2010

@martinaxyz svokry su kamosky 😉

my sme mali uz druhu katastrofalnu noc po sebe, jedna horsia ako druha, mala nevie v tom teple spat....dnes v noci bola hore 2,5 hodiny, takze som uplne fresh 🙄
poobede sa pojdeme kupat ku znamym na dvor, ninka tam ma kamaratov, vcera sme boli u svokrovcov na dome, tu u nas sa to neda vydrzat, na porazenie, aj mne je blbo, vecer som normalne citila, ze sa mi neda poriadne nadychnut a bolela ma hlava 😒

zuzkad
14. júl 2010

Ahojte,

juuuj svokram sa nezavdacis Matka 😅 😅 to uz som vieeem 🙂 🙂 🙂

Tato noc bola rozhodne lepsia ako predosla, maly sice spal pri nas, lebo sa nevedel ulozit, ale aspon spal...nemusela som mu ani cipok uz davat, sice sa sem tam pomrvil, pomrnkal, ale spinkal dalej, cize som si aj troska pospala, ale len troska a na troske miesta, lebo maly nam zabral celu postel a my sme spali na krajicku obaja 😀 😀 ale hlavne, ze mu uz je lepsie 😉
Svokru som poslala von s malym kym nie je tak horuco vonku, ja si popijam kavicku, dam si sprchu a idem upratovat 😝 😝 lebo tu mame akoby nam bomba padla do bytu 😕 😕 aj ked sa mi moc do toho nechce, radsej by som spala, ale co uz...niekto to musi upratat...moj chlop istotne nie, aj tak je v praci a svokra ta skor rozhadzuje ako upratuje, cize jedine ja 😀 😀

emode
14. júl 2010

ahojte,
zuzkad drzte sa s malickym, dufam, ze to najhorsie mate za sebou a co sa tyka jedla, on sa chyti, neboj ...
ani sofii nejak extra nechuti akurat obed zje inak sa iba prple ...

my zle zaspavame ale v podkrovi mame nastastie klimu tak obcas znizime narychlo teplotu
vcera sme sa boli okupat na kupku tak to dobre padlo 😝