Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
18. júl 2009

čafte
zuzkad držim silno päste nech sa mliečko znova pusti, máš môj obdiv za tu trpezlivosť a snahu a ak by to náhodou nevyšlo určite si nemáš čo vyčítať
ale ja verím, že tvoja snaha prinesie mliečkové ovocie 😉 😉 😉

no ja ako som počula o tej pohode, tak ma hneď napadla jamaat, že ako to tam zvládli ...
snáď je ok ona, aj jej maličká

kosska ja ani nejako nestiham nove foto davat
a co mm uz je doma?

mimi21
18. júl 2009

ozaaaj my sme dnes zaspali na prve polozenie do postielky a hlavne bez dudky, čo je veľmi veľký úspech 😵

kosska3003
18. júl 2009

mimi no ja mam cas lebo mala mi zacala zaspavat o 8 a nie o 10 tak som rada ze mozem aspon film kuknut mm este nieje doma som zvedava kedy dojde asi dostane po riti lebo mal dojst o 7 na kupanie ale potom mi volal ze dojde neskor tak som zvedava kedy je to neskor

luba142
18. júl 2009

mimi - aj my zaspavame posledne dni bez dudky a niekedy aj cez den som rada aspon si moc nezvykne dufam 🙂 s tiez zaspavame kolo osmej

Teraz odmrazujem mraznicku miesto toho aby som sla spat 🙂

dupinka
19. júl 2009

Ahojte!

náš Adam včera spal ako šípková ruženka, lebo popoludní pršalo, konečne nebolo horúco. Spinkal od 15:30 do 20:20, potom som ho narýchlo okúpala, a o deviatej spal znova až do pol druhej. Tak od pol tretej do pol siedmej. Dobré, nie? 😉

mimi21
19. júl 2009

dupi, tak to maly pekne potiahol 🙂

my sme dnes v noci spali od 9 do 4 a potom az do 8
ja som vcera odpadla uz o 22, bolela ma hlava, ale aspon som sa celkom dobre vyspala

henka76
19. júl 2009

dupinka-ahoj 🙂 aj maximko spal celé pobedie,od 14:15 do 20.50,mal len jednu prestávku,napapal sa a spal dalej.v noci bol hore 3 krát,čo je u nás normálne 🙂 veľa prdkal 😵 😵

jamaat
19. júl 2009

Ahojte, hlásime sa živé a zdravé. Ste zlaté, že ste na nás mysleli. Máme iba materiálne straty, roztrhalo nám oba stany.
Keď sme videli, že ide byť riadna búrka, schovali sme sa do FM stanu, ten bol zakrytý aj zboku, reku tam to prečkáme. Sedeli sme vzadu, zrazu som videla, že sa ľudia nahrnuli na jednu stranu a niečo pozerajú. No a to sa vtedy zrútil ten O2 stan. Môj chlop to videl v priamom prenose, pretože sa akurát ponáhľal za nami a ten O2 bol neďaleko. Ešte som si myslela, keď začal vietor fúkať a pršať, reku prečo si tie bočné steny nezaložia, nech sa majú kde schovať, no ale reku asi by to bolo horšie, keď sa vietor do väčšej plochy oprie. Tak zjavne to horšie nebolo, lebo tak by ten stan nepodvihlo. Keď sa to zrútilo, začali nás vyháňať aj z ostatných stanov, báli sa, aby sa nezrútili ďalšie. Ale po chvíľke ten vietor ustal. Nás zachraňoval nejaký ujo z rádia FM, zobral nás aj s kočíkom do ich unimobunky. Tam sme strávili minimálne hodinu. Potom už začali evakuovať areál, po nás poslali auto a previezli nás do backofficu, nech tam prečkáme najhoršie. Tam bola riadna tlačenica, ľudia zo štábu a brigádnici mokrí, hladní. My sme s kočárom v kuchyni zavadzali, potom začala Emka rumázgať, tak som ju nosila na rukách a po chodbe sa prechádzala obchádzajúc sa s inými ľuďmi. Potom išiel chlap už rámovať stany, že to nejak ponosíme do auta a počkáme radšej v aute. Zistil, že oba sú potrhané, aj do nich trochu napršalo. Tak zbalil len ostatné veci, stany sme nechali tam. Po 2 hodinách asi sme teda odišli aj my s Emkou z backofficu, tety ma aj nachovali, piť dali, ešte aj na cestu nám zabalili 🙂 Na parkovisku bola taká zápcha, že som s kočíkom ani prejsť nemohla. Nakoniec som musela ísť po zabahnenej tráve, takže aj ja, aj kočík sme vyzerali bohovsky. Takmer 2 hodiny sme sa autom posúvali k východu z parkoviska, a to sme ešte boli celkom dobrí. Kolega čakal oveľa dlhšie. Lúka bola od toľkých aut už taká rozbahnená, že prešmykovali kolesá a museli sa autá tlačiť. My sme našťastie prešli bez tlačenia, ale mali sme tiež namále. Tak sme o polnoci úspešne dorazili domov. Len tie stany ma mrzia. Zachytili sme najväčší nápor vetra, nekrylo nás nič. Šnúry síce vydržali, ale látka povolila.

mimi21
19. júl 2009

no jamaat, tak aspon ze ste OK, kaslat na stany
mojej segre tento týždeň ukradli peňaženku s 2000 eurami, ale zase v konečnom dôsledku na svete sa dejú aj horšie veci, môžeš mať havárku, môže sa ti stať niečo so zdravím, takže v takýchto situáciách asi treba kašlať na materiálne veci
tiež jej neukradnú peňaženku, keď tam nemá toľko prachov, bežne to nenosí - len proste blbá náhoda 😒 😒 😒

ladywitch26
19. júl 2009

jamaat, tak to sme si vydychli, ze ste ok. som to tu cez net sledovala,co sa robi, mam kamosov, co pravidelne chodia na pohodu, tak dufam,ze su tiez v poriadku. inak sa zasa raz potvrdila nestastna 13ka 😖

sirinka
19. júl 2009

jamaat waw, riadny rangers ste zazili...

sssimi
19. júl 2009

Jamat včera som na Vás moc myslela, tak sa mi teraz uľavilo. My sme nemali elektrinu od 16tej a zapli ju až dnes ráno okolo 10tej. Bolo to hrozné. Svietili sme sviečkami... Ledva som na malinkú videla. Najhoršie bolo, že my máme studňu a ťaháme ju pomocou elektriny takže sme boli celkom bez vody... Ani ruky som si po w.c nemala v čom umyť, tak som sa utierala do vlhčených utierok. A zuby sme si umývali pomocou minerálky... No hrúza...

jamaat
19. júl 2009

Len dúfam, že teraz kvôli tomu nezrušia Pohodu. Bola by to škoda. Kaščák má také nejaké reči, ale hádam ho to prejde. Veď také niečo sa stalo už aj na iných festivaloch.
Budúci rok tam môžeme dať stretko 🙂 ....Inak pre deti je tam tiež perfektný program. A aj odložiť sa dajú, postarajú sa o ne dievčence. Atmosféra na Pohode sa nedá opísať, treba to zažiť.

Mimi, tak tie stany nestáli ani zďaleka 2tis. euráčov. To sme na tom lepšie. 🙂 ....Chcela som sa ťa spýtať, či nechodievate na štiavnické tajchy sa kúpať. Nechcem ešte ísť do bazéna, tam je plno bacilov, ale do jazera by som šla. Tak že by sme sa aj s emode dohodli a šli.

sssimi, aj bez elektriky, aj bez vody, tak to je na nervy.

ladywitch26
19. júl 2009

simi, no mna by porazilo. my sice nemame studnu, ale vsade tu maju take blbe cerpadla na vodu,cize ked vypne prud, tak nie je ani voda. a teraz ma napadlo, ze si neviem predstavit, ako by som bez elektriny zohrievala mlieko pre malu. asi by som zasla do obchodu, kde maju automat na kavu aj s termoskou a odtial by som si ju naplnila vriacou vodou. esteze ma obchod vlastny generator, tak aj ked elektrinu vypnu, tam je vzdy.
jamaat, my sme rozmyslali, ze by sme sli s malou buduci rok, ak to teda ten kascak nenecha plavat, co by bola rozhodne skoda. 😒

mimi21
19. júl 2009

jamaat no ja do stiavnice kupat sa chodievam, uz ako decko som tam chodila, lebo moja mamca je odtial
ja uz tez nemozem vydrzat bez kupania, som rozmyslala co urobim, mala som taky napad, ze kupko na dve hodky, rychlo osprchovat, aby som potom mohla kojit malu
ja by som aj sla, ale ja som bez auta, lebo mame len jedno a to mm pouziva v praci...

jamaat
19. júl 2009

mimi, ja auto mám, zobrala by som ťa. A nevieš, či je už Studenec napustený?

lady, s malou Emčou to bolo teraz úplne v pohode. Celý čas bola v kočíku, takže spokojná, väčšinu času prespala. Do uší sme jej dali vatu a nešli sme úplne blízko ku stageom. O rok to už bude asi ťažšie, keď už budú behať po svojich. 🙂

ladywitch26
19. júl 2009

jamaat, ale zas potom ju uz moze ocko vysadit hore na plecia 😉 a urcite sa to nasej malej bude pacit, ta musi mat hudbu pustenu stale. aj na hrazdicke ju nezaujimaju ine hracky, len tie, ktore hraju 😀

jamaat
19. júl 2009

lady, veď nevravím, že sa to nebude dať. Chystám sa aj na budúci rok ísť. Uvidíme, či to bude s Emkou. Inak asi bola najmladšia účastníčka. Bol tam ešte 3-mesačný chlapec, stretli sme sa pri prebaľovacom pulte, ale ostatné už boli staršie. Pre decká boli aj kolotoče zadarmo, jeden ocino tam strávilou s dcérou pol dňa. Už od pol siedmej rána vraj čakala, kedy pustia kolotoč. 😀

iinuska
19. júl 2009

Ahojte maminky, co nove? My sme stravili den u mojej maminy, bolo fajn, Adamko bol cely vysmiaty, mamina nechapala, ze ako reaguje a komunikuje. No uz zabudla, ako to bolo pri nas. 🙂

emode
19. júl 2009

jamaat ste zlate ze na mna myslite, jasne ze rada pojdem s Vami a do dvoch aut mimi nabalime 😀 😀
doma ma to uz dost nudi, myslim stale to iste dookola a zda sa mi ze aj mala je lepsia ked ma nieco nove na kukuckovanie 😀

my sme dnes tu moju narodeninovu party zvladli ale mam dost 😖 bolo to dost o drzku zabezpecit celu grilovacku, malu este aj mm obcas potreboval usmernit, esteze prisla mamina o den skor ale aj tak ... normalne som mala pocit, ze si to vobec neuzivam 😖 😖 a teraz vecer som bola nakoniec taka happy ked som zostala len ja a nase babetko, nakrmili sme sa a uspinkali, to bola spravna pohoda 😉 😉

sssimi
19. júl 2009

Inak baby je to sranda ako denne využívame elektrinu a pokial ju nevypnú ani si neuvedomujeme ako by chýbala... A o vode ani nehovorím...

Jamat aj vám vrátia nejaké peniaze za lístky?

mimi21
19. júl 2009

no my sme sa akurat dohodli so znamymi ze v utorok sa pojdeme kupat do Vyhni, ja si zaplavam zatial mm postrazi, potom dam rychlo sprchu aby som bola ready na kojenie 😉

mm ma tento tyzden dovolenku, tak si ho hadam viac uzijeme

mimi21
19. júl 2009

inac neviem ci nezacinam mat nejako menej mliecka
dnes som cely den musela kojit malu z oboch prsnikov, lebo po 10 min. uz bol vzdy jeden prazdny...

kosska3003
19. júl 2009

ahojte tak jamat super aj ja som na teba myslela a az teraz som sa sem dostala ze kuknem ci si tu bola moja uz zase spi akosi sa uz naucila ist o 8 a nie o 10 a spi do 8 tak super som rada aj ked ja by som este rano pospala ale mala nie tak sa musim jej venovat ale rano ju dam asi mm nech sa s nou pohra aj on zarana 🙂 🙂

sirinka
19. júl 2009

baby a nie su tie tajchy studene? my sme boli 2x na pocuvadle a pre mna to bolo total studene, ani som sa neomocila... 😅
inac ked nie je kupanie zakazane, mozete v pohode kojit. my tu chodime na jazero v dedine a pohoda... len treba nahradne plavky, aby som babo nezamocila.

jamaat
19. júl 2009

Siri, Počúvadlo je humus, tam vôbec nechodím. Chodievam na Banský Studenec alebo Klinger a voda tam býva úplne v pohode. A čistučká. Termálne kúpalisko to síce nie je, ale na plávanie stačí.

sirinka
19. júl 2009

jamaat ja to tam moc nepoznam...boli sme tam na nejakej lesackej chate minule leto...ale ja som sa veru nekupala a pocuvadlo aj tak bolo total zanesene nejakou riasou...

jamaat
20. júl 2009

No ja by som do Počúvadla ani nohu nevopchala, keď som to videla pred pár rokmi. Tieto ostatné sú čisté a keď sa voda už zohreje, tak je tam super. Odporúčam, ak náhodou ešte zablúdiš do tých končín.

sssimi
20. júl 2009

Kočky ja neviem čo spravím s malinkou-budúci týždeň nám prídu robiť strechu a bude tu strašný buchot. Malá je naučená spinkať potichu... A keďže malá chodí neskoro spať lúbi si potiahnuť ráno dlhšie a oni tu budú pobehovať asi už od 6tej rána... ☹ ☹ ☹

sirinka
20. júl 2009

Najkrajšie meno na Slovensku je podľa štatistov LENKA, lebo zosobňuje 3 veci ktoré muži najviac milujú ....

1) mi LENKA,

2) dovo LENKA,

3) pá LENKA .