Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
1. okt 2010

@emode my sme na tom rovnako s tymi soplikmi, malej idu zuby, sopli a kasle
davam jej fenistil a solmucol, ale teplotu tiez nema a nalada je tiez uplne v najlepsom poriadku 🙂

iinuska
1. okt 2010

ahojte,
aj nasa doktorka odporuca az od 2 roku kravske mlieko, no uvidim ako to bude s kojenim, zatial v pohode, ked vydrzime tak do marca, tak potom uz by som davala rovno kravske.

vase deticky sa vedia prehrat aj same ? Lebo Adamko so svojimi hrackami vobec, musim byt pri nom. Kamoska mi hovorila, ze jej mala sa vie pekne sma zahrat a ona upratuje. Tak take u nas nehrozi. Adamko potom len vymysla, vsade vylieza, no nemozem ho nechat minutu sameho

@zuzkaprofant Adamko sa este zatial na zem nehodil ani raz, tak dufam, ze mu to vydrzi 😅

kackabrcka
1. okt 2010

@iinuska ja uz davam krabicove mlieko 3,5% a uplne v pohode ho znasa ...

kackabrcka
1. okt 2010

@martinaxyz kup kulisek v lekarni je tam 10 sacikov solny roztok aby sa ti neodvodnil zaraba sa do 250ml prevarenej vody stoji to do 4€

jamaat
1. okt 2010

@nikanika28 Schladilo sa a vtedy je detská pokožka citlivejšia. Aj Emka mala ekzém v zime a odvtedy sa neukázal. Tak jej môže teraz vadiť aj to, čo jej predtým nevadilo.

iinuska
1. okt 2010

@nikanika28 nemoze to byt z pancusiek? Vies tam su same umeliny, a cim su tmavsie, tym horsie. Pokial je to alergia, tak treba davat biele. Ja som pri Petkovi pouzivala bavlnene spodky, no pri dievcatach je to trosku problem.

sirinka
1. okt 2010

@nikanika28 myslim, ze to z mlieka nebude...skor z ponoziek ci puncosiek...prasok na pranie, alebo jej chyba zinok...musis experimentovat...

sirinka
1. okt 2010

uf...ja uz mam dnes dost...klara mala od rana uz asi 7-8 zurivych zachvatov....ak sa to bude este zhorsovat, zachvilu som na psychiatrii... 😒

ludmilabb
1. okt 2010

@sirinka to uz je to trojrocne obdobie vzdoru?
@iinuska u nas detto Sofii musim pri hrani asistovat alebo minimalne sediet pri nej ked sa sama hra akonahle zodvihnem zadok hned je po hrani aj nalade a nepotrebuje ma len vtedy ked robi psovi zle ale to zase musim sledovat a zasahovat

soffi
1. okt 2010

no moja ninka ako som uz pisala ma na mlieko alergiu, prejavilo sa to vyrazkami, najprv na zadnej strane stehien, ptom na brusku, a na druhy den uz na celom chrbatiku, vyzeralo to ako popalene zihlavou a pravdepodobne to svrbelo.tak ak by ti to pomohlo....

soffi
1. okt 2010

@zuzkaprofant nasa mala ma take vybuchy hnevu, ze minule az kusala samu seba, volala som det. psychologicke, je to znama, lebo preavdupovediac ma to velmi sokovalo.povedala mi ze v tomto veku sa to moze stavat,ale ze pokial to nieje caste a brutalne tak to nieje na diagnozu.nassa lekarka uz mala totiz podozrenie na diagnozu-hyperaktivita

sirinka
1. okt 2010

@ludmilabb vzdoru a ktohovie coho este...teraz ide hlavne o veci, ktore chce robit sama...ale nejavi o nich zaujem, pokial to neurobim ja, zapnem telku, zavriem gar. branu a nedajboze splachnem wc...potom si vyzaduje, aby sme to dali povodneho stavu a urobi to ona...ale nie vzdy som ochotna ustupit jej a tie zurive scenky su otrasne...proste sa snazi ona ovladat nas...
nemyslim s, ze by potrebovala odbornu pomoc, to skor ja, lebo uz neviem, ako to s nou mam riesit...

rybca
1. okt 2010

@sirinka tak take rozculovanie mame aj my, Matka malo zaujimaju detske hry, chvilocku a uz ide zase inde, ale vie sa aj sam zahrat, ked ma dobru naladu, ale su dni, ked by mi len za zadkom stal a vsetko musi robit on, vsade vidiet a ked nie, tak si sadne na zem a kope nohami a tvari sa, ze place

nikanika28
1. okt 2010

dakujem za rady....pancusky este nenosime...no je doskrabana hlavne na zadnej strane stehien, dole na lytkach a trochu aj na zapasti.....mame ist o tyzden na kontrolu..tak uvidime, co mi dr povie...
@sirinka jaj, toto obdobie si velmi dobre pamatam pri Lukaskovi....presne takto sa spraval aj on...niekedy to uz bolo fakt na nervy ... na a dalej nastupuje zaujmave obdobie okolo piateho roku.. baby teste sa 😀 😀

sirinka
1. okt 2010

@nikanika28 znami mi prave hovorili, ze medzi 5. a 6. rokom je jedine obdobie, kedy je klud...ze uz sa konci obdobie vzdoru a este nezacinaju pubertalne prejavy... 😝
no ona zuri, krici, snazi sa nas bit a najcastejsie si to odnesie magda...trucuje, nie je ochotna sa odniekial pohnut pokial nesplnime jej "zelania"...
co si robila v takych situaciach? keby to bolo obcas, dokazem to ignorovat a preckat, kym ju ten zachvat prejde, ale su dni, ked zuri uz iba z principu...a to potom aj ja vybuchnem a rucim po nej....

sirinka
1. okt 2010

@nikanika28 a nema mala diagnostikovany ekzem?

iinuska
1. okt 2010

@nikanika28
@sirinka
no a puberta je tiez dalsie '' zaujimave" obdobie. 🙄

nikanika28
1. okt 2010

@sirinka no u nas to nebolo az take "silne", ale ked mal tie svoje dni, tak som bud odisla z miestnosti anechala ho, kym sa ukludni alebo som sa ho snazila zaujat niecim inym...no samozrejme, kazde dieta je ine, ale u nas bolo tiez jedno z tych zaujmavych odbobi, ked mal 4,5-5 rokov...trucovity, protivny...
No a Klara nema zatial diagnostikovane nic...mame zatial ten fenistil a dala nam akusi hormonalnu masticku, ktoru sme mali pouzivat 2-3dni..tak som jej to len dvakrat potrela...no pokozku ma velmi suchu, az taku hrosiu, pouzivame ten krem na premastenie Excipial..ci ako sa to vola

sirinka
1. okt 2010

@nikanika28 skus aj lipikar baume AP, je vyborny, ja ho pouzivam profylaxne ked vidim, ze mi niekde zacina ekzem...
ale hlavne si najdi dobreho kozneho, nech malinku pozru...

sirinka
1. okt 2010

@nikanika28 existuje aj lipikar olej do kupela...velmi dobre premasti pokozku...

iinuska
1. okt 2010

@nikanika28 ja davam malemu tento olej do kupela, tiez je dobry. http://www.docsimon.sk/tovar/balneum-hermal-plu...

jamaat
1. okt 2010

@nikanika28 To ozaj vyzerá na ekzém. Ak ju kúpeš, prestaň s tým, len ju rýchlo osprchuj a dosť. Inak Emka má teraz tiež na líčkach vyrážky a suchú kožu. Asi tiež z chladu.

sirinka
1. okt 2010

@iinuska mne balneum velmi na ekzem nepomohol...na suchu kozku je sice dobry, ale nijako nepomahal...

@jamaat moze kupat, ale musi nieco pridavat do vody 😉

jamaat
1. okt 2010

@sirinka Emke ekzém nezmizol, kým som ju neprestala kúpať takmer úplne, darmo som pridávala liečivé oleje. Myslím si, že tie oleje sú dobré skôr ako prevencia.

Booože, u nás je zase problém so spaním. V hojdacom kresielku pri jedení piškóty zaspávala, ale keď som ju dala do postele, tak začala nerváčiť. A to ležím pri nej, pije mlieko, ale aj tak musí kopať a zúriť. Už ma dožrala, tak som ju tresla do postieľky a šla preč. Teraz tam ručí. A mňa ide trafiť šľak!!! Kedy sa už konečne naučí normálne zaspávať?!

sirinka
1. okt 2010

@jamaat ja od narodenia trpim ekzemami a kupem sa stale...u mna to nema nejaky extra vplyv na priebeh...resp. nemalo...od prveho tehu mam zatial pokoj... 😵

a bud v pohode, uspavanie je tazke u deticiek, hlavne sa treba vyvarovat praktik, kedy jej pri zaspavani navodis neprijemne chvile, moze mat z toho traumu a zacne sa zaspavaniu este viac branit
pocula som aj taku teoriu, ze dieta ma ist spat okolo 12stej, ze vtedy najlahsie zaspi...a ja veru magdu uspavam najneskor do jednej a zatial v pohode...ale samozrejme na prsniku 😝 bez toho si to neviem predstavit...

nikanika28
1. okt 2010

ja som davala do kupela toto http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... ..ale uz som minula prave... inak viac sprchujem ako kupem.
My so spankom zatial problemy nemame..o deviatej ju dam do postielky a za chvilu zaspi..alebo si tam spieva a po pol hodke je dospate 😀 .. a potom poobede okolo pol druhej...

jamaat
1. okt 2010

@sirinka My máme teraz celé spanie rozhádzané, aj v noci. Stane sa, že sa po nerváčení nadránom zobudíme nakoniec pred deviatou a to potom o dvanástej nehrozí spať. Možno keby som ju v kočíku hondŕlala alebo v aute vozila.

mystery7
1. okt 2010

ahojky
U nas zatial najviac nervacenia, ked sadne k vecery. Uz 2x zurivy hystericky rev a prakticky nic nezje. Tak ide spat hladny, nestresujem sa s tym. Hadzanie na zem zatial neobjavil a u nikoho nevidel, tak snad to ani neobjavi. Ale zda sa mi az extremne tvrdohlavy. Ked nieco nedostane, tak strasny rev. A ked uz tak reve, ja mu to uz vobec nedam, aby si nezvykol vydobijat veci revom.
Sam sa mi prehra len velmi velmi vynimocne, raz za pol roka 🙄 vacsinou je zaveseny na mne 🙄

sirinka
1. okt 2010

@jamaat no kamoska take uspavaniepraktizovala dost dlho...mala jej uz mala vyse troch rokov a to oni normalne stavali medzi osmou a deviatou...ale kazde dieta je ine...treba len skusat 😉

@mystery7 ani nasa sa sama este nehra...podla mna je to este skoro...

juska3
1. okt 2010

Ahojte, aj podla mna nieco na tom bude davat spavat o dvanactej, mam to odskusane, ked ho dam spat pozdejsie, tak ako keby chytil druhy dych a ani bohovi zaspat, to potom uspavanie trva hodinu aj viac.

Tak uz aj my patrime do klubu chorych. Akurat vcera, ked som mala ist na bowling, tak Ajkovi stupla teplota, no zakon schvalnosti. Ma aj dnes zvysenu teplotu a mam pocit, ze ma chytene aj hrdlo. Ani jest mu dnes nechuti. Dnes dokonca spal len pol hodku lebo sa zobudil na to, ze mu je teplo, dost bol horuci.

Alex sa dost prehra sam, ale tiez chodi za mnou, pyta sa na ruky alebo vyzaduje pozornost.