Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
18. okt 2010

Ahojteee ...som tu dlhsie nebola 😅 . Akosi nic nestiham a teraz mam aj Lukaska doma, zas ma hrdlo zapalene a kasel 🙄 . Zajtra by sme mali mat vysedky z vyteru, tak som zvedava, akeho koka zase schytal 😝 .
Baby, dnes rano Klara niekde vysnorila Lukasove slipy a natasila si ich na hlavu trubka 😀 😀 ..a tak dolezito sa pri tom tvarila 😀

sirinka
18. okt 2010

@nikanika28 joooj to nasa magda je maniak na toto...ona miluje si davat vsetko na hlavu, samozrejme aj nohavicky a horsie uz je, ked si vytahuje v kupelni z kosa pouzite 😝

nikanika28
18. okt 2010

@sirinka no ved aj Klara, stale vsetky veci prevlaka a dava si okolo krku 😀

sirinka
18. okt 2010

@nikanika28 no budu to paradnice...

mystery7
18. okt 2010

my sa smejeme z mirka, bude doktor. Opasky, kable si dava okolo krku ako fonendoskop 🙂

emode
18. okt 2010

@nikanika28 tak toto uz bolo aj u nas, sofia sa zas neskutocne rozkecala a zacina robit vety ... kde je mama? tam je ... a vcera som pred spanim vetrala spalen, prisli sme hore a mala skonstatovala: zima (ima) 😀 😀 dnes sme sa naucili ryba plava (iba pava) 😅

nikanika28
18. okt 2010

@emode no aka sikula 😵 ...u nas stale funguje hatlanina, ale slovicka pekne opakuje, ked jej poviem..

ludmilabb
18. okt 2010

@mystery7 Sofia si tiež dáva okolo krku káble, švihadlo, cvočky a potom s tým chodí a sleduje ako sa to za ňou celé ťahá

@emode bože vety? Sofii keď vravím aby povedala havo začne ho napodobňovať, rovnako cica atď, jedine mama vie povedať, bába, Blazika je blee, Emka je me a oco je dat (neviem ako na to prišla) papuče sú pap
a keď sa jej spýtam Sofinka ako sa voláš tak ona s výkrikom odpovedá báááába mne je to až smiešne 😀
my preborníci v rozprávaní nebudeme

inak my máme teraz nočníkovanie obmedzené len na jedno denne a to kakanie, cikať odmieta, skúšam ju dávať ale bez výsledku, jednoducho nechce

nikanika28
18. okt 2010

@ludmilabb presne 😀 😀 😀 ..a este v ruke taha mys z pocitaca a rehoce sa, ako to hrka 😀 . No a nocnik u nas funguje takym stylom, ze ked sa vycika, tak vtedy ma taha, ze si chce sadnut nan 😅 . Inak ked ju posadim, tak tam chvilu ostane a hotovo 🙄 . A ani ju nejak nenutim, dvakrat som jej nechala holu ritulu, len mala teplaky a dvakrat sa pocikala 😅 😅 ...rozhadzovala rukami, ze co sa to stalo.. 😀

sirinka
18. okt 2010

@ludmilabb u nas podobne...akurat vie pekne povedat ne-ne a aj ano uz sa na seba zacina podobat...
ale klarka do dvoch rokov jedine mama hovorila, inac iba ukazovala prstom, co chce a potom sa velmi rychlo naucila rozpravat, aj s vyslovnostou, takmer nikto nema problem jej rozumiet, uz iba r nevie povedat...

sssimi
18. okt 2010

@emode fúha, tak to je šikula. Srah povie len: mama, tata, baba, de je, toto, aj tu. Napodobní psa, mačku,kravu, hada, auto, čerta atď.... A napr BA-je u nej banán, bábo, bábika, balón..... všeko čo začína ba. A minule som ju učila, že švagor je Miňo, tak hovorila ňo, ňo, ňo 😀 Inak mm začal rozprávať až keď mal 4 roky, a ja som rapotala od roka a pol, tak keď to zosumarizujem, tak Sarah má do 2,5 roka čas 😀 😀 😀

jamaat
18. okt 2010

U nás sa o rozprávaní stále ani nedá hovoriť 🙂

emode
18. okt 2010

no ani u nas to slavne nebolo, ale z tyzdna na tyzden vidim pokroky, opakuje, ked sa jej chce, zas slovnu zasobu nemame nejaku siroku, my sa na Borockinho Pata fakt nehrabeme,
ale jasne povie, nie, ano, tam je mama, tam je .. aj tam je ked si ukazujeme v knizke, no a dalsia usmevna: ked vidime zabku na obrazku, sofia nezopakuje, ale ked som jej minule na daco povedala, "ty zaba mala", tak to zopakovala aj dvakrat: jaba, jaba 😀 ... akurat namiesto b povie p cize bába je pápa, a k povie obcas, ale v spojeniach namiesto k povie t ... takze ona chuda mi sice vravi ze tata ale ja mam ako vediet ze mysli kaku v plienke 😅 😅

a vrchol vsetkeho, na spanie mame tu zltu tavu z ikey, tak to v noci sa hocikedy zobudim na jej de je tava???

nikanika28
18. okt 2010

@emode u nas zase kde je duduuuuuu ....tak mavam za vankusom nachystane dudle, aby som nemusela pod postielkou hladat 😀

sirinka
19. okt 2010

my sme zase zacali po dlhsej dobe latkovat a magda uplne vyjavene kuka na tie plienky, ze co jej to strkam medzi nozky 😝

mimi21
19. okt 2010

dobre ranko
u nas co sa rozpravania tyka, mala zopakuje uz vsetko, minule vysypala sosovicu, tak sosovica sa u nas vola ososo 😉
a krasne, uplne cisto povie hokejka, ideme sa s mm na nej usulat, naozaj uz zopakuje vsetko 😅

mimi21
19. okt 2010

ozaj baby co vasi drobci veceraju? ja som uz uplne bez fantazie 😝

nikanika28
19. okt 2010

ahojte, ja som dnes spala do pol deviatej 😅 😅 ..Klara bola v postielke a Lukas sa s nou blaznil 😀 . tak mi to dobre padlo 😵 .
@mimi21 ja davam na veceru, to co mame my...ja uz jej nejak zvlast nevarim. Alebo vianocku s maslom a dzemom, chlieb so syrom, krupicovu kasu...a ty co davas? varis jej este vecer zvlast?

zuzkaprofant
19. okt 2010

ahojte moj sa dako lepsi musim poklopat v noci bol len o 2 hore a potom rano o pol 7 tak som sa aj vyspala konecne, neivem co sa snim stalo ale uz ani mliecko velmi v noci nechce len okolo 100vypije ale ked ide spat tak zmakne celu flasu potom o hodku zase chce nieco a tak uz spinka tak som rada este ho naucit sameho v postielke spinkat a bude

ake mate pocasei u nas je dost chladno ale dnes ideme len tak do mesta nakupit mleicka a ine veci snad malemu sa to zachripnutie nezhorsi dala som u olivovy olej na satku na krk a vsade som povesala mokre uteraky tak uvidime ci to pomoze a mame staihnute kurenie

inac co tu je nove ani nestiham citat posledne dni

ladywitch26
19. okt 2010

@zuzkaprofant zuzi, tebe sa budi ako moj fabien 😀

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 aj ja davam co mi, castokrat polievka od obeda, alebo chlebik, aj hrianky s cesnakom take maksie, ked uz ozaj nic ine nemam, tak krupicova kasa...pecene zemiaky s kyslym mliekom a pod...

mimi21
19. okt 2010

no my sme mavali casto krupicovu kasu, kedze ine mlieko okrem jogurtov a kremikov do nej nedostane, pripadne chlebik so sunkou, syrom a tak podobne
ale krupice sa uz asi prejedla, my velmi nie sme zvyknuti na teple vecer, takze my tiez vacsinou chlieb, tousty a tak podobne
a Ninke vobec nechutia sladke jedla - ryzovy nakyp, dukatove buchticky, lekvarove pirohy, absolutne nic z toho nechce, dokonca ani palacinky

teraz spi, idem ja googlit nejake hracky na Vianoce 🙂

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 u nas zase jednoznacne teple vecere vedu... 🙂

sirinka
19. okt 2010

@mimi21 to duplo mam pre klarku 🙂 ...a ten konik sa mi nepaci, trosku gycovy mi pride... 😅

sirinka
19. okt 2010

to duplo mali v tescu u nas za polovicu...ani 30 eur ma nestalo...

mimi21
19. okt 2010

@sirinka Nina uz ma duplo co jej doniesla segra este po jej synoch, taka farma so zvieratkami a domcekom, pekne sa s tym uz prehra
ale u nas som ine ako "zvieracie" duplo nikde nevidela, budem musiet poriadne pokukat, ty si ho kupovala uz davnejsie?

iinuska
19. okt 2010

ahojte, ja som bola doobeda v Draciku, lebo nase krstniatko bude mat v piatok 3 roky, a videla som tam pre Adamka taku vlecku, co moze aj tahat alebo tlacit pred sebou a k tomu kocky, co sa mozu skladat doseba. uz aj lutujem, ze som mu to nekupila

iinuska
19. okt 2010

aj vase detusky tak zmakcuju ? Napr. ano, dole, vsetko vyslovuje makko 😅