Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
16. nov 2010

@mystery7 Tebe želať fakt len pevné nervy a zdravie. Ale podľa mňa to Mirka prejde. Zase on sa v živote nestratí a u teraz je isté, že ak sa mu nebude niečo páčiť dá to dosť hlasno najavo 😉 😉 😉

@kosska3003 Ja som do 15 mesiacov stávala k malej v priemere 8x za noc. Ak som spala bez zobudenia 2 hodiny, tak to bolo super. A od kedy jej vyliezli v auguste naraz 4 stoličky, tak malá spáva 11 hodín v kuse bez zobudenia 🙂... Keby mám tú odvahu, tak by som mohla občas vybehnúť aj s mm na kofolu, ale to nemám 😀 Najhoršie bolo, že som bola tak zvyknutá k nej vstávať, že som sa ešte 3 týždne pravidelne budila každé 2 hodinky sama od seba. Teraz už drichmem celých 8 hodin aj ja 😀

mystery7
16. nov 2010

tak to mas fajn, ja som rezignovala Mirko spi s nami. Ked bol v postielke, tak sa vzdy budil, teraz prespi celu noc. Je to na nervy.
A ja verim, ze z toho vyrastie. Asi ked zacne rozpravat. Povie co chce a bude dobre. Len kedy to uz bude 😅

sirinka
16. nov 2010

@mystery7 niektore deticky dlhsie potrebuju blizkost mami....urcite sama vycitis, kedy uz je pripraveny na vlastnu postel...teraz by ste sa zbytocne obidvaja trapili...

mystery7
16. nov 2010

tiez si myslim. Uvidime ako sa to vyvinie. Snad to vsetci v zdravi prezijeme 😉 okolo 2.roku sa deti osamostatnuju, tak pockame.

sirinka
16. nov 2010

@mystery7 napr. nasa klarka od zacitaku spavala sama v izbicke, v prvom roku v pohode prespavala celu noc....teraz sa v noci aspon raz, dvakrat zobudi a chce, aby niekto z nas prisiel k nej, kym zase nezaspi...
oproti tomu magda este nedavno spala s nami v posteli od narodenia a teraz pekne prespi celu noc v posteli...tak snad jej to aj vydrzi 🙂
deticky si prechadzaju roznym fazami, najprv potrebuju citit tvoju vonu...neskor ked zacnu zit vo svete fantazie, okolo tretieho roku, zacnu si predstavovat vselijake pekne ale aj strasidelne veci, potom sa mozu castejsie v noci budit a tak podobne...

rybca
16. nov 2010

Baby, aky dlhy fusak mate pre deti? Minuly rok som riesila dekami, ale tento rok by som chcela kupit fusak, ale 120cm, co mam pozicany mi pride maly na nozicky.

sirinka
16. nov 2010

@rybca tohot roku uz ziadny...oteplovacky, cizmy a deka... 😉

iinuska
16. nov 2010

@rybca ani ja uz nebudem pouzivat fusak, podobne ako sirinka 🙂 Adamko uz viacej beha ako sedi v kociku

kosska3003
16. nov 2010

@sssimi hm super no uvidime raz to pride dnes zase cez obed nespala tak sme boli kuknut v Mirage v nasom novom srdcy Ziliny 😀 no ludi tam bolo strasne vela a bola som sama tak som dlho nebola ale pojdem tam kuknut este do toho deckeho svetta mozes si tam nechat dieta a ist nakupit tak to pojdem omrknut ako to tam funguje nieze chcem tam malu nechat ale nove prostredie a deti a tak daaale

sirinka
16. nov 2010

@kosska3003 pokial viem, tak do tych kutikov beru deti od troch rokov...

kosska3003
16. nov 2010

@sirinka ja neviem ja som tam nebola ale ja som myslela ze by som tam s malou aj bola nech sa pohra

mystery7
16. nov 2010

ahojky
Nam tu niekde sialene sexuju susedia, normalne pocut vykriky az k nam. Parada.
Cakam na dr.housa na stv1.

Pisala som vam, ze uz citim pohyby?? Jaaaaj to je super.

sirinka
16. nov 2010

@mystery7 asi chcu babo 😀

rybca
16. nov 2010

@iinuska
@sirinka diky, asi tiez skoncime pri dekach...🙂

mystery7
16. nov 2010

@rybca ja tiez len deka a zimny nanoznik. Ale dufam, ze uz budeme menej pouzivat kocik a viacej chodit za ruku 😉
@sirinka tak to tazko urcit podla vykrikov 😉

iinuska
16. nov 2010

@mystery7 tak super, ze uz citis pohyby 😉

kackabrcka
16. nov 2010

@rybca ja mam kaiser ten je 105 a v pohode nam staci ...

inak dnes som sa bavila-sophie si uz natiahla sama vianocne ponozky 😀 a pred kupanim na holasa najprv vytiahla jeden nocnik skusila sadnut - dala ho naspat, potom vytiahla druhy nocnik zase skusila sadnut - nepozdavalo sa jej to a schovala ho naspat.. no co uz 😅

kackabrcka
16. nov 2010

@sssimi u nas je to tiez tak ked idu zuby je 1-2x za noc hore.. vela krat aj s placom a nespi 1-2hodky.. teraz jej idu vrchne ocne a ja sa divila ze co min. tyzden bola vzdy 1x za noc hore a jeden je uz prerezany.. este ten dalsi ale to ratam tak o 3tyzdne, potom bude mat uz 16zubov a hadam budeme mat chvilku zase pokoj.. zaujimave inak ze ocne jej idu s odstupom 3-4tyzdne..

mimi21
16. nov 2010

ahojte
ako sa tu mavate?
my sme cela rodina nejaka prechorena, dokonca mala dnes hnackovala, mna uz druhy den pobolieva hrdlo, nezaberaju ani propolki, co predtym vzdy po troch cukrikoch bolo OK, ale teraz nic 😒
dnes nam doniesli a namontovali vstavanu skrinu do spalne, komodu a nocne stoliky, je to pekne, som spokojna 🙂 ale najprv sa nam izba zdala obrovska a teraz ako to tam pribuda, tak to az tak nevyzera 😅
no a uz sa rysuje aj kupelka, zajtra resp. vo svtrtok by sa mal dokoncit obklad
inak malinka v brusku ma dnes mimoriadne aktivny den, stale sa vrti a vypuca, niekedy to normalne az boli 😕
no nic, idem ja do postele, len som vas chcela pozdravit, lebo nejako nestiham 😝

kosska3003
17. nov 2010

ahojte prva hihihi tak to tu dlho nebolo aby som zahajila den my dnes ideme k mame ide upat malu tak som zvedava ci sa jej to podary ja idem z ocom do baumaxu a k nim domov na byt cosi zobrat tak sa budem vozit to rada ked mi mala nevresti za usami tak uvidime uz ma byt aj chladnejsie dnes hadam aj zima pride lebo mne je to smiesne ked vidim tie vianocne ozdoby a dobre ze vonku v kratkom rukave nebehame

iinuska
17. nov 2010

ahojteee
tak my mame doma fakt sviatok. Adamko sa 1x vykakal do nocnika 😀 Nech zije 17 novemberrrr 😀
Ideme este trosku von, kym sa da, vyslo slniecko, lebo uz ma aj prsat

jamaat
17. nov 2010

Aj moji šli von a ja dúfam, že slnko sa ešte aj poobede udrží, na bicykel by som vybehla už asi posledný krát tohto roku.
Inak ako som dokojila, krámy mi došli skôr a poriadne silné a pribrala som 2kilá za pár týždňov.

juska3
17. nov 2010

Caute zeny, sto rokov som tu nebola, akosi nestiham, ledva vas precitam. Tyzden som vas necitala a potom som vas nemohla docitat, tak teraz priebezne citam, ale reagovat nestiham. Cez den som s Ajkom a ked spi, tak sa snazim ucit, o tyzden mam prvu skusku 😅 🙄

Aj my sme boli vsetci chori, mm bral aj ATB, ja s Alexom sme obisli len so soplami a mensim kaslom, rychlo nas to preslo. Musim si poklopat, teraz mame dobre obdobie, nevystraja a nema take hysaky, ako ked som sem naposledy pisala, aj so spanim je to lepsie, posunuli sme si obedne spanie o hodinu neskorsie a je to v pohode. Vsetky zuby mu vyliezli uz asi pred 2 mesiacmi, tak mame pokoj, aj ked uz mal asi take dva dni, ked bol nervozny, slintal, predpokladam, ze to tie vzadu, co maju vyliezt po 2. roku, sa ozvali lebo mal celu ruku strcenu v ustach.

U nas je najnovsia zabavka obliekat si cokolvek na nohy, ci uz nohavice alebo aj body a tiez obuvat si jeho topanky. Pod stromcek som mu chcela kupit nejaku stavebnicu, ale uz ma predbehla svokra. Ale urcite dostane auto a lietadlo lebo to u nas teraz strasne frci.

@iinuska gratulujeme k takemu vykonu 🙂 ja Alexa este nedavam na nocnik, resp. ked som to pred par mesiacmi skusala, tak ho nechcel ani vidiet a odvtedy som to neskusala

@jamaat no super, tak ja potom neskoncim s kojenim ani o rok 😕 snazim sa chudnut, ale nie kazdy den sa viem prinutit vyskocit na stepper, resp. ak necvicim doobeda, tak viem, ze dnes to uz nebude lebo vecer, ked uz Alex spi, som tak zrela skydnut sa len pred telku. Neviem z toho spravit kazdodenny ritual. Ked som bola v Anglicku, tak som kazdy den behavala 4-5 kilometrov a schudla som vtedy 8kil. Ale s kojenim chcem skoncit aj ja, uz mam dost malo mlieka, kojim uz len vecer. Nastastie, uz je mnam kakao, rano stiahne 100ml a poobede, ked sa zobudi dalsich sto. Co je u nas velky uspech.

sssimi
17. nov 2010

Ahojte.
Baby ja som taká grogy... Včera som bola cvičiť o 18tej a po cvičení, že behneme na kofolu.... Kofola sa natiahla do 2hej rána 😕 A keďže som vyslopala cca 5-7 hruškovíc (neviem presne) a k tomu cez liter kofoly, tak som ešte do 5tej nemohla zaspať 🙄 Idem si teraz skúsiť ľahnúť. Mohla by som aspoň na pol hoďku zalomiť, lebo som spala necelé 4 hodinky.

kosska3003
17. nov 2010

tak tu je riadne mrtvo dneska mala mi nakoniec pri mame nezaspala revala ako pavian a zaspala az ked som prisla do 5 minut mi zaspala na rukach strasne je na mna naviazana ked sme same tak sa ani necudujem ale mi zaspala sama vecer co som rada lebo mi tak zaspavala a prestala ale dnes si poplakala 5 minut a zaspala tak dufam ze to bude aj takto pokracovat

sssimi
17. nov 2010

@kosska3003 ak nepolavíš malá si zvykne. Ja dám Sarah do postieľky, za hlavičku dám flašu s vodou, dostane dudel a odchádzam. Občas ju počujem debatiť ešte aj po hodine, ale ja si už užívam svoj kľud a ona v podstate tiež. Navodí si takto kľudnú atmosféru a zaspinká. Ja už neriešim, že nechodí spať ako hodinky, ale som rada, že nemusím pri nej byť keď zaspáva.

jamaat
17. nov 2010

No to ja stále sedím pri Emke, kým nezaspí. Najnovšie sa vyžaduje hladkať a škrabkať po hlávke alebo po hrudníku. Ak nezaspí počas pitia.

kosska3003
18. nov 2010

dobre ranko

no ved si ju chcem naucit tak ako to bolo len ona zahodi cumel a fajront bez neho nezaspi ale vcera som jej dala na vankus este jeden tak aj dneska to skusim lebo inac strasne revala a zese nechcem aby vybehla svokra hore ze co sa jej robi lebo jej mudre rady co mam robit ma fakt nebyva pocuvat

a musim byt tvrda aj na seba lebo som sa po dlhsej dobe vazila a hruza plus 5 kil tak pekne dietka salatiky a nie dobozky

sirinka
18. nov 2010

my uspavame este stale aj klarku aj magdu...ved to je take krasne, ked zaspavaju pri nas take spokojne...