Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
15. dec 2010

@ladywitch26 vy zijete inymi cenami, u vas je 50€ ako u nas niekedy 50korun 😉

ladywitch26
15. dec 2010

@mystery7 no ani nie. aj pre mna je 50e dost. za to mam stravu na tyzden.

a idem ja radsej volat ku doktorke, maly je uz akysi nervozny, a pred chvilou dostal taky zachvat kasla, ze sa mi riadne pogrcal. ☹

jamaat
15. dec 2010

No ono je to väčšinou tak, že v štátoch, kde sú 3-násobné príjmy oproti Slovensku, hoci je aj tovar lacnejší alebo na rovnakej úrovni, tak služby sú nepomerne drahšie. Napríklad aj taká kaderníčka. V takom prípade totiž hodina času práce stojí viac ako u nás, ak má zarobiť 3-násobne viac.

ladywitch26
15. dec 2010

no a stanka dostala pred hodinou dalsiu davku kortikoidov a je ako utrhnuta z retaze. nahanam ju po celom dome. zasa chce len behat a behat, hlavne ze potom kasle ako tuberak a ledva lapa dych. asi mi mali k tym liekom pribalit aj nieco na spanie, nech ju to utlmi.
@mystery7
@jamaat a s tymi sluzbami je to pravda, ku kadernicke chodim radsej na slovensku, lebo tu by som za farbenie zaplatila min. 70e a aj to nejako miestne kadernicky nemusim.
no a na druhej strane, kamoska chodila k homeopaticke do blavy a ta si uctovala 90e za sedenie a 30 za lieky. a homeopatovi tu sa plati 70e. ono aj dost potravin a ineho tovaru je na slovensku drahsie.

a tento kratsi prispevok pisem 10 minut, lebo ma asi porazi zo stanky. kto ma pozicat kazajku?

dm1
15. dec 2010

@ladywitch26 ale vojtovka nie je nic pri com by sa ublizovalo tiez sme len chytili jednu ruku druhu dali inde a tlacili jemne na bod. Tiez tam vobec nevyvijas silu len tlak na urcite body. My sme boli aj kvoli hlavicke ze otacal viac na stranu tiez ale hlavne kvoli tomu ze viac svaly mal napate ako mal mat. Ale tiez to bolo ako hovoris. Prvy cvik bol len taky ze sme drzali jednu ruku pri tele druhu hore a jemne tlacili na bod nad prsickom. Ja som si to tiez predstavovala drasticky ale ono to tak nie je len detom sa proste nepaci ked maju byt v polohe ktora im mometnalne nevyhovuje

ladywitch26
15. dec 2010

@dm1 vsak ja viem, ze ani pri vojtovke sa detom neublizuje, lenze toto nebolo vobec o tlaceni na body. dokonca sa mohol hybat ako chcel, lebo mu napr. len jednu ruku dala pod hlavicku, druhu pod krk a on s nou mohol otacat ako chcel, ale aj tak sa mu to nepacilo. akurat ked ho dala nabok, aby mu masirovala chrbticu, tak bol ticho.

zuzkaprofant
15. dec 2010

@mystery7 no by som povedala ze na sk je 5o eur ako niekedy 5osk mne stacilo co som bola minula som tolko ze by vas tu seklo keby osm sumu napisala to som mohla is na dovolenku do turecka na 2tt aj s malym , neviem podla mna je sk velmi drahe ceny ako v zahranici akurat mono ze sluzby su lacnejsie a aj cestovanie ale inac drahota
ja som isla do mesta zo 100 a donesial som si domov jednu igelitecku a 100vec nikde 😠

ale inac mna v ke kadernik tak ostrihal za taku cenu ako tu takze az ma heglo a vysledok taky ze idem tu ku kadernikovy a teta ma farbila 😠

emode
15. dec 2010

@mimi21 ako to ty stihas? ninka pomaha??? priznaj sa, ty ju zapriahnes a mala ninka robi 😀

iinuska
15. dec 2010

ahojte
tak my nemozeme zohnat jedno obycajne odrazadlo pre Adamka. V draciku je vypredane, hlavne, ze na internetovych obchodoch ho maju na sklade, potom a bud neozvu, alebo zavolaju, ze ho nemaju 😠 Buduci rok kupjem darceku uz v oktobri

sirinka
15. dec 2010

caute...
@iinuska a na mmb si uz skusila pozriet?

inac co sa cien tyka, mne nepride, zeby sme mali vyssie ako u susedov AT...tam vacsinou viac nechavam v obchode, ked chcem kvalitne potraviny....ale urcite maju lepsi vyber ako u nas...
ostatne neviem porovnat, este mozno cechy, tam je o nieco lacnejsie, najme mliecne vyrobky sa daju super nakupit...

mimi21
15. dec 2010

@emode no Ninka sa chvilu zvladne prehrat aj sama, pripadne pomaha 😀

@iinuska prave pre toto som ja zacala tohot roku zhanat darceky skor, aj ked mam pocit, ze napriklad v draciku je plno ludi stale 😒

iinuska
15. dec 2010

@sirinka tam sa neviem akosi orientovat, ale nenasla som 😕

@mimi21 no ved toto 😅

mimi21
15. dec 2010

jaaaaj, baby som sa zamilovala do tejto tasky, len ta cena 😝

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10061878&tab=9

mimi21
15. dec 2010

@iinuska skus podla vyrobcu, hracky, novy tovar, pre chlapcov - a takto si to vyfiltruj a urcite najdes

emode
15. dec 2010

@mimi21 tak to si stastna mama 😀 sofia sa prehra sama tak 20 sekund potom vacsinou stahuje moje teplaky a najnovsie sa celou silou zaprie a odtahuje ma od linky 😝
zajtra este potrebujem dole poumyvat okna aby sme mohli nalepky nalepit a upratat tak zbezne, riadne upracem az buduci tyzden 😀 no a hlavne chcem piect ale akosi som si muku zabudla kupit 😠

borocka
15. dec 2010

@iinuska http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7026701&tab=0 skus toto, len tak namatkovo som nasla za 2 minuty na mmb. pozri si cely album,ma viac druhov.neviem co si predstavujes. my mame klasicku motorku som velmi spokojna

borocka
15. dec 2010

@iinuska http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8216626&tab=0 alebo skus toto...........ono je to vsetko velmi podobne. a pozeraj cely album

borocka
15. dec 2010

@iinuska http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9927380&tab=0 alebo este jedno,obycajne motorky. raodst vyberat 🙂

borocka
15. dec 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10146448&tab=0
a este jeden typ, ja kupujem aj takehoto hojdacieho konika. mne sa nepacia vselijaky plysovy,farebny........a ak by sa mu nepacil,tak mi aspon nebude luto penazi.

ludmilabb
15. dec 2010

@borocka dreveny konik je perfektny, moja segra kupila Sofii plysoveho ale velmi ho chcela kupit pod stromcek, jasne ze bol drahsi ako dreveny tak sa len modlim aby ho Sofia chcela
@emode mna Sofia tiez odtlaca od linky, umyvanie riadu nechavam ked pozera rozpravky inak ma hysaky

borocka
15. dec 2010

@ludmilabb no mne sa tie drevene viac pacia....a aj su cca o polovicu lacnejsie 😅
odtlaca od linky????? u nas ked umyvam riad, varim, pripravujem si nieco, tak si dotlaci stolicku, vylezie si na nu a musi mi "pomahat".

emode
15. dec 2010

@ludmilabb u nas nastastie umyva umyvacka, ale nalozit ju a vylozit so Sofiou je skutocna morda 😝
@borocka uz to aj ja robim hlavne ked potrebujem uvarit ze jej prisuniem tie schodiky z Ikey a vylezie na ne, ale po 20 sekundach chce zas zliezt potom zas vyliezt a dookola ... to len pocuvam doluuuu .... hojeee 😀

borocka
15. dec 2010

@emode nevie sama?? my tie schodiky nemame, ale uz na jesen ako pravy chlap lozil po rebriku ked sa oberali jablka... pre neho sranda, pre mna infarktove stavy.

jamaat
15. dec 2010

@borocka Ten koník je ozaj pekný. Taká klasika.
@mimi21 Taška pekná, ale za tú cenu si ju môžu nechať. 🙂
@emode My máme také tie skladacie schodíky. Tak samozrejme sa Emka už aj na tie trepe, keď sa práve používajú. Myslela som, že nebude vedieť zliezť, ale kdeže! Ako veverica je, ešte aj zadkom k schodíkom otočená z nich v pohode zliezla. Vylezie pomaly aj na lampu.

sssimi
15. dec 2010

@emode aj u nás je nakladanie a vykladanie umývačky umenie.... Malú musím vyvrieť, alebo vykladať keď spí....

sssimi
15. dec 2010

Ja som chcela tiež kúpiť hojdacieho koníka, ale vraj to ešte nie je pre tých naších krpcov. A teda nechce sa mi stáť pri koňovi a vykladať a skladať z neho malú. Ale našla som super náhradu len ju nemôžem zohnať. Ak nájdem link tak hodím.

dm1
15. dec 2010

@borocka presne ako nas hned tlaci stolicku ked som pri linke aj ked sa idem len napit uz by riady umyval. sa s mm smejeme ze mu to za par rokov pripomenieme ked sa mu nebude chciet

dnes so mnou maly macal grilazky v cokolade tak bolo veselo. si z nich robil kominiky a potom ich chcel mlet na mlynku na orechy 😀 . len skoda ze o 11 vecer...... hroza teraz zaspava kazdy den medzi 10-12 v noci a to spi cez den len raz. ide ma porazit unavena som z toho jak fras a potom uz nemam silu nic robit

dm1
15. dec 2010

@sssimi my mame drevenu hojdaciu kravicku a nas uz dlho sam na nu vylezie aj zlezie urcite by aj mala zvladla tieto drevenne nie su nejake vysoke

my mame rebrik v takom kumbale na chodbe a vzdy ked maly vidi prilezitost otvori kumbal a uz stvera na rebrik veru uz sme ho neraz az z vrchu davali dole je rychly jak strela

sssimi
15. dec 2010
dm1
15. dec 2010

@sssimi a co toto jednoduchsie od tej firmy? http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1815... na to by aj vyliezla aj zliezla isto sama