Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
11. jan 2011

@mimi21 ahoj mimi prajem všetko najlepšie 😉 vidíš nedávno sme tu riešili že nerodíš a už máte 6 dní 😵

iinuska
11. jan 2011

@ludmilabb no, tazko povedat, asi by bolo lepsie vydrzat bez mliecka. ked tak len vodu. Skoda, mohla si radsej dzavolat doktorke

borocka
11. jan 2011

@mimi21 ahoj, ako sa citite? ako si zvykate? ako reaguje ninka???
a k tej zavinovacke, chce-nechce, je velmi malinka a ma slabunku chrbticu. myslim ze spevnit ju potrebujete, aby nahodou sa nieco nestalo.....ja by som urcite pouzivala. aspon prvy mesiac. potrebuje lezat na rovnej a pevnej opdlozke a tiez ked ju beriete na ruky je to bezpecnejsie.
ale urob ako myslis. hlavne nech ste zdrave a rychlo si vsetky tri baby na seba zvyknete 😅

mimi21
11. jan 2011

@barca25 tak gratulujem, mas termin v maji ako mystery 😉

ludmilabb
11. jan 2011

@iinuska joj ked ja som si to uvedomila az teraz vecer 😒 ak sa zobudi pred stvrtou tak ju nakojim a ak neskor tak to uz budem riesit nak

emode
11. jan 2011

@ludmilabb nam ked brali krv tak sestricka povedala ze najneskor o pol siestej mlieko ...

mystery7
11. jan 2011

@mimi21 ja som pri Mirkovi pouzivala zavinovacku len po kupani. Inac bolo v lete dost teplo a silno sa potil, tak inac nie. Teraz v zime je babu lepsie v zavinovacke, ako byt naobliekane, ale ked nechce.....pockaj este, mozno si zvykne.

Ja som dnes bola aj na poradni a cez sviatky som vobec nepribrala. A to som mala pocit, ze sa neustale prezieram 😝 zatial mi rastie len brucho a prsia, snad teraz priberiem menej ako pri Mirkovi 😅

ladywitch26
11. jan 2011

@mimi21 este k tej zavinovacke. mozes spravit kompromis. ak ti mala nechce byt zviazana a potrebuje volnost, tak si ju poloz na vankus. ja som tak mala obidvoch. ked su na rukach, tak maju oporu na chrbticu, prakticky rovnaku, ako v zavinovacke, akurat ze kedze lezia navrchu vankusa, tak maju volnost.

inak nedavno sme v septembrovkach riesili zavinovacky. kedze je nas tam par, co sme v zahranici a mam taky dojem, ze mimo strednej europy sa to nikde inde nepouziva. a dosli sme na zaujimavu vec. bali sa do perinky a zavinovacky len u nas, rovnako ako problemy s klbikmi su vacsinou zalezitost tiez len u nas. ono to moze mat suvis. kedze v zavinovacke ma dieta stiesnene podmienky, nohy nema v spravnej polohe, tak sa mu tam mozu klbiky vyvijat zle. preto vlastne aj preventivne zacali doktori odporucat balenie nasiroko. ked mam fabiena na vankusi, on si sam polozi tie nohy do spravnej polohy nasiroko. balit ho nemusim. jedna mamicka, co zije v svajciarsku, sa na to pytala doktora a ten jej povedal, ze to ma logiku a je to velmi pravdepodobne. cize ja tie zavinovacky nejako ani neuznavam. a pravdu povediac, tu ich ani nedostat, nepoznaju ich a nebadam,zeby mali nejake problemy s chrbticami. 😉

ladywitch26
11. jan 2011

@mimi21 inak my dve uz mozme zasa zalozit novu temu. majovky 2009 opat mamickami 😀

mystery7
11. jan 2011

@ladywitch26
@mimi21 v takej teme by vam bolo smutno 😉

ladywitch26
11. jan 2011

@mystery7 a vsak nie nadlho...za chvilu sirinka, potom ty, a teraz este aj barca sa prihlasila... neboooj, za chvilu by bolo rusno 😉 ale uz som si tu zvykla 😀

jamaat
11. jan 2011

@ladywitch26 Ale veď ja som to už dávno písala aj tu, aj v iných témach, že to môže mať súvis. A to kedysi sa dotuha deti zavinovali, fakt ako jaternice. Podľa mňa to bude tým. Takže ako u blbých deti tuho viazať a zároveň im nasilu rozširovať nožičky ortopedickými nohavičkami.
Ja som zavinovačku používala, ale uviazaná bola slabo. A používala som krátko. Emke sa v zavinovačke ani nepáčilo, potrebovala voľnosť pohybu.

barca25
11. jan 2011

@mimi21 vsimam vsimam ze aj druhe babo nam rovnako vychadza :D

borocka
11. jan 2011

@jamaat ja som pri patovi pouzivala asi tri tyzdne,ale dostaval volnost pocas kojenia a potom aj v noci. lepsie tak spinkal. ale ked mal par dni,tak som mala vacsiu istotu vziat ho na ruky,ked bol v perinke. je to moje prve dieta,nemala som pred tym skusenosti s babatkami a bala som sa aby som ho zle nechytila. myslim ze tie zavinovacky su dvojsecne. ale urcite by som ich celkom neodpisala.
a pata som na siroko nebalila vobec.u nas v nemocnici to tesne pred tym zakazali,lebo sa vyskytli pripady kedy malo abatko kvoli tomu pomliazdene stehienka...alebo cosi take. nejaky vedlajsi efekt. ale ziadne problemy sme nemali. takze urcite to nebude platit 100%. podla mna su v tom aj geneticke predispozicie....

@ladywitch26 a fabi lezi na makkom vankusi???

mystery7
11. jan 2011

@barca25 no, to bude to planovane rodicovstvo 😉 ty si sa k nam len teraz pridala, alebo si tu chodila aj predtym? Nepamatam si ta 😅

@ladywitch26 aj ja som tu zvyknuta, bola som par krat aj v teme majoviek, ale je nas tam vela a je to pre mna neprehladne. Ked mam byt uprimna, som rada, ze stiham sledovat tuto temu, mail a FB 😉

@jamaat suhlasim. Ja uvazujem, ze pri druhom uz nebudem balit nasiroko. Je to narocnejsie pre dieta ako pre matku.

@borocka a aj u nas v nemocnici sa nebali nasiroko

ladywitch26
11. jan 2011

@borocka vsak prave o tie "geneticke dispozicie" ide. nie je ti to divne,ze to maju len slovaci, cesi, poliaci...? a slovenky, co su napr. v irsku a nepouzivaju to, maju zrazu zdrave deti? keby to bola ozaj genetika, tak by aj tu mali deti s tym problemy, ak maju slovakov rodicov.
aj stanku aj fabiena som mala od prveho dna na vankusi, na ktorom spavam. resp. mame ich 6 rovnakych, tak jeden z nich vzdy bol pre deti. inak keby si videla, ako tu drzia deticky, tak krutis hlavou. moja mama stale frflala, ked som drzala na rukach stanku, ze ako ju to drzim. ked som ju mala na hrudi, tak ona si tak stiahla nohy pod seba a stulila sa do klbka a mama stale vravela, ze co ju nevystriem, ze sa jej chrbatik pokrivi a podobne blbosti. ako sa jej moze pokrivit, ked tak bola zohnuta par mesiacov? praveze tu deticky ani nemeraju v nemocnici, aby im zbytocne nasilu nemuseli vystierat nozicky.ze to nie je pre deti prirodzene.

sssimi
11. jan 2011

@ladywitch26 ja som presne tvojho názoru. Sarah som dávala do zavinovačky len, keď to niekto chcel. Tiež som nemala nikdy skúsenosti s bábätkom, ale prišlo mi to prirodzenejšie. Naširoko som ju balila asi týždeň a aj to som často zabúdala a klbiky má úplne v poriadku. A tiež mi Sarah spávala na vankúši. Samozrejme ho nemala len pod hlavou ako si asi Borocka myslí ale ležala po celej dlžke. Ja som tak malú uspávala-kolísala som ju na ňom.

ladywitch26
11. jan 2011

@sssimi mne prakticky stanka spavala len na vankusi cez den. a este do roka som ju na poobedny spanok tak uspavala. lahla na vankus, trochu sme pohojdali na fitlopte a potom som ju preniesla do postielky. fabiena som tiez tak, ale on je take zlate dieta, ze ho najnovsie len polozim do postielky, on si pritiahne svojho plysaka ku tvaricke, ja ho parkrat pohladkam po licku, on zavrie oci a spi. a nevadi mu ani ten hluk, co stanka dookola narobi. cez den ho mam v obyvacke v cestovnej postielke, takze on aj ked niekedy otvori oci, overi si,ze som tam a spi dalej. tak vankus uz nepouzivam teraz. ale pripraveny bol 😀

jamaat
11. jan 2011

Veď tieto moderné zavinovačky sú už iné, to už nie sú také sťahovacie ako kedysi. A síce pomaly, ale predsa len sa prestáva s balením na široko. Niektoré bábätká sa lepšie cítia v zavinovačke, bezpečnejšie. Ale nato stačí aj nejaká deka alebo šatka, aby sa do nej dieťa zabalilo.
@borocka Veď aj ja som zavinovačku používala. Emka nebola rada stiahnutá, ale lepšie spala v nej, takže som ju len tak navoľno okolo nej uviazala. Ona totiž stále mykala rúčkami-nôžkami a tými pohybmi sama seba budila. Zavinovačka v tom trošku pomáhala. A s tým silným zaväzovaním to mi ešte moja mama vravela, že ešte v dávnejších časoch sa strašne silno zaväzovalo, nôžky sa vystreli nasilu a tak sa bábätko zviazalo, lebo to vraj bolo považované za pekné. A v takom prípade sa nemali ako kĺby správne vyvíjať. Potom už moja generácia bola týraná ortopedickými nohavičkami. Ale mne ich mama nedávala. Ona už vtedy vravela, že dieťa si prirodzene drží nôžky naširoko, tak načo mu tam pchať blbiny.

jamaat
11. jan 2011

Inak vankúš som aj ja používala a potom som kojací skladala pod Emku.

barca25
12. jan 2011

@mystery7 nie nechodila..ja len kuk inzeraty a to vse :D

ludmilabb
12. jan 2011

ahojte, my sme spat z odberu teeeda ani som nevedela ze jej na koznom napisala cele lajstro co jej treba vysetrit takze ked pediatricka videla kolko toho je len zakrutila hlavou, naplnili tri velke skumavky a jednu malu. Sofia to zvladla celkom oki, sice jacala ale nemetala sa, dokonca sa dala zahovorit tak sa chvilu sustredila na babiku len to trvalo velmi dlho ale tak zvladli sme to 😝 spravili jej aj vytery z nosa a z hrdla som strasne zvedava co z toho bude dufam, ze jej tam nic nevyskoci 😕
@emode kojila som ju o stvrtej a zabudla som to doki povedat 😝

ludmilabb
12. jan 2011

ja som balila nasiroko tak ako mi doktor povedal po mesiaci mala vysledky dobre takze som s tym prestala a zavinovacku som mala dost dlho, pouzivala som klasicku nezvazovala som ju velmi, bez nej som si vtedy manipulaciu ani nevedela
predstavit pri druhom by to uz bolo zrejme ine

ludmilabb
12. jan 2011

@ladywitch26 aj ja som mala vankus ako podlozku pri prekladani Sofie zo satky na vankus a odtial do postielky ak som ju skusala dat zo satky rovno do postielky vzdy sa prebrala

emode
12. jan 2011

@ludmilabb ja som vtedy tiez zabudla a kojila som ju po siestej 😝 pre istotu som to povedala sestricke, ta ze nic sa nedeje ... ale kek pojdeme na kontrolu, dam si na to pozor 😕 inak drzim palce, aby to nebolo nic vyznamne ...

co sa tyka balenia a zavinovacky, sofia bola taka nespokojna, ked sme prisli z porodnice, ze sme skusali vsetko, so zavinovackou, bez, moderna, klasicka ... bolo to jedno, po mesiaci sme ju uz nepouzivali, predsa len mi to dalo v tych prvych dnoch istotu, lebo teraz sa nam to uz hovori, ale zo zaciatku som sa aj bala ju chytit 😅 a balenie na siroko, v porodnici tiez nie, povedali mi, ze na odporucanie pediatra, balila som mesiac, aj to nie poriadne, lebo Sofia s tymi plienciskami bola velmi nespokojna a nemohla sa poriadne vyprdiet ... teraz je to uz super, ze ta skontroluju velmi skoro ...

sssimi
12. jan 2011

Ahojte kočky.
Som vám zabudla včera napísať-v TV boli správy ohladne homeopatík. Teraz niekedy sa stali predávkovania detí homeopatikami do 1 roka. Aj keď sú na prírodnej báze treba dávať pozor. Dávkovanie musí vždy určiť odborník, ktorý má na to certifikát. Takže nedávať deťom radšej nič naviac. Pravdepodobne sú to silnejšie lieky než si myslíme.

sssimi
12. jan 2011

Ahojte kočky.
Som vám zabudla včera napísať-v TV boli správy ohladne homeopatík. Teraz niekedy sa stali predávkovania detí homeopatikami do 1 roka. Aj keď sú na prírodnej báze treba dávať pozor. Dávkovanie musí vždy určiť odborník, ktorý má na to certifikát. Takže nedávať deťom radšej nič naviac. Pravdepodobne sú to silnejšie lieky než si myslíme.

sssimi
12. jan 2011

Ahojte kočky.
Som vám zabudla včera napísať-v TV boli správy ohladne homeopatík. Teraz niekedy sa stali predávkovania detí homeopatikami do 1 roka. Aj keď sú na prírodnej báze treba dávať pozor. Dávkovanie musí vždy určiť odborník, ktorý má na to certifikát. Takže nedávať deťom radšej nič naviac. Pravdepodobne sú to silnejšie lieky než si myslíme.

sssimi
12. jan 2011

Ahojte kočky.
Som vám zabudla včera napísať-v TV boli správy ohladne homeopatík. Teraz niekedy sa stali predávkovania detí homeopatikami do 1 roka. Aj keď sú na prírodnej báze treba dávať pozor. Dávkovanie musí vždy určiť odborník, ktorý má na to certifikát. Takže nedávať deťom radšej nič naviac. Pravdepodobne sú to silnejšie lieky než si myslíme.

sssimi
12. jan 2011

Ahojte kočky.
Som vám zabudla včera napísať-v TV boli správy ohladne homeopatík. Teraz niekedy sa stali predávkovania detí homeopatikami do 1 roka. Aj keď sú na prírodnej báze treba dávať pozor. Dávkovanie musí vždy určiť odborník, ktorý má na to certifikát. Takže nedávať deťom radšej nič naviac. Pravdepodobne sú to silnejšie lieky než si myslíme.

sirinka
12. jan 2011

balenie nasiroko....su statistiky, skutocne v nasich krajinach mali s tym detcky catsejsie problem, nakolko sa to postupne velmi upravilo, uz nie je nutne balit preventivne deticky nasiroko, iba ked sa zisti problem...
v minulosti bol problem, ze nebolo USG? iba rtg a tam sa neskoro zistilo, ci dietatko touto chybou trpi alebo nie, dnes uz je situacia ina....
a mimochodom kolkokrat vidim nemky a anglicanky, zdeformovane postavy....no ale ked su spokojne....

jamaat
12. jan 2011

Dobré ráno. My sme drichmali do deviatej. Teraz raňajkujeme, Emka papá chlieb s lekvárom a zajedá to citrónom 🙂

ladywitch26
12. jan 2011

@jamaat tisko zavidim...... teda to drichmanie, nie citron 😀
mne je nejako blbo, boli ma hrdlo a taaak by som spala. ☹

mimi21
12. jan 2011

@borocka to som este nepocula, ze by zavinovacka mala suvis s chrbticou 😕