Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
16. mar 2011

ja si na tehostenstvo spominam len v dobrom, mala som nejake mensie prbolemy, jeden klb ma bolel uz od 4.mesiaca akosi divne mi nanho tlacila, ale inac to bolo super, strasne som bola na to brusko hrda, co sa teraz povedat neda 😝 , pribrala som 12kil, ale kedze som nadvahu mala uz predtym tak som rodila ako 83 kilova!!!!!!! ale aj tAK som sa citila super, co sa teraz povedat neda, som tlsta ako bečka, uz je na case nieco robit do kelu, len ako sa prinutit..

emode
16. mar 2011

@soffi to naštartovanie je ťažke, najlepšie mať kamošku, s ktorou začnete ... ja som začala už intenzivne posilňovať, davam si pozor na stravu ale nie nejak extremne, iba striehnem množstvo a hlavne aby som jedla pravidelne, potrebujem dať dole dobrych 6kg, ešte aj cez Vianoce som pribrala 3kg, tak som si povedala dosť 🙄 🙄 🙄

jamaat
16. mar 2011

Ahojte. Veru najtiaž sa naštartovať, potom to už ide, telo si samé žiada. U mňa je problém, že cez deň, keď sa mi chce, tak sa nedá, a večer už chcem mať svätý pokoj. Večer sa mi už ani na koncerty do klubu nechce chodiť. 🙂

Dnes sme úžasne vstávali. Posledné dni Emka nadránom stále plače, budí sa, dávam jej sirup od bolesti, tak potom už spí. Ale dnes nie. O pol šiestej som jej dala, o šiestej sa znovu zobudila, tak som ju zobrala k sebe do postele, ale len nerváčila, kopala nás. Muž potom už radšej odišiel, lenže potom aj ona zliezla z postele a po zemi sa válala a tam revala a kopala do všetkého okolo. To už som ani ja nevydržala, odišla som, nechala som ju tam, nech sa vyrevčí. Driemala som potom na gauči, medzitým došla, vycikali sa s tatom, obliekli a potom asi hodinu sedela pri mne na gauči a hrala sa a telku kukala. Tak dúfam, že ju to prešlo, zatiaľ je OK. Ale uložím ju skôr spať.

nikanika28
16. mar 2011

Ahojte, u nas je dnesok zatila ku podivu veelmi kludny, ziadny hysak sme nestihli este 😕 ..tak ale stale mozme este dobehnut 😅
@jamaat ze bola Emka odkukavat, ako to bolo vcera u nas? 😀

emode
16. mar 2011

@jamaat skor mam pocit, ze je frustrovana tym, ze ti nevie povedat, co chce ... mozu ju boliet aj zuby, to je jasne, ale od toho by nezurila a nekopala do vsetkeho, ci ano??
ja idem zehlit, ja som zacala do posilky chodit poobede, potom idem rovno pre Sofiu, je tam vtedy aj malo ludi, odkukavam cviky od osobnych trenerov a takto si ich vyskusam 😅

inak som zabudla napisat, ze Sofia sa rano a vecer sama pyta na zachod, cez den akoby na to nemyslela, ked ju volam, tak nechce, ale v jaslickach mi povedali, ze sa vycika vzdy a ze ma uz pomaly suchu plienku cez den 😀 tak som kupila stahovacie plienky a ked budeme doma, budeme praktizovat 😀 😀 😀 vecer sa mi stava, ze ked este nema oblecene pyzamo (nosime stale overaly), tak si sama plienku da dole a uteka na nocnik ... krici, chcem cikat ... a zvladne cestu zo spalne do kupelne 😀

ostrovanka
16. mar 2011

Kocky, vy uz vsetky nocnikujete, u nas sa ani neschyluje k tomu. Max sa mi vycika vecer, ked ho posadim na nocnik. Skusim nakazat v skolke, aby ho davali. Ale tu oducaju az od troch rokov, zvycajne... Uz by som sa rada zbavila plienok 😀.

borocka
16. mar 2011

@jamaat
@emode myslim ze emka je dost impulzivna takze kludne moze kopat a udierat do coho jej pride pod ruku/pod nohu aj preto ze ju bolia dasna. ale samozrejme, tiez moze by aj to, ze nevie povedat co ju trapi tak sa z toho musi vyzurit.......tipla by som ze to bude pol na pol 😖
u nas zuby zmiernuju, stale si cmula prsty, ale zacal krajsie jest. od nervov obcas kope,hryzie a tak...ale nie je to nic extremne. len chodi mi natrcat pusu a chce aby som mu do nej fukala. moje fukania su zazracne, okamzite ho vsetko po nich prestane boliet 😀 😀

borocka
16. mar 2011

Ahoj, a inak som pata ani nepochvalila.......rano ledva oci otvoril, skusim mu ritku a on precikany ( to sa nestalo uz cele mesiace) tak som skonstatovala ze den blbec, a on "blbec",
a doteraz sa mu podarilo pvoedat: krokodil, hroch, granko, gulicky, slipy, leti, skace, kladivo. tak celkom slusne. som zvedava co sa este do vecera nalepi.

akurat ho sestra zobrala von. mali vcera maturitne pisomky, tak je dnes doma. ja si zatial daco porobim, ale halvne si uzijem TICHO 😎

emode
16. mar 2011

@borocka ja uz nove slova ani nepocitam, dnes rano zahlasila, ked som jej srdieckovu fleesku obliekala: aj Šarlotka (sesternica) taku nosí ... 😀 ... maju rovnake bundičky ... mna udivuju tie slovne spojenia, vobec neviem, kedy sa to naucila 😀

ladywitch26
16. mar 2011

@mystery7 no ja som mala vychodziu vahu pred stankou 57kg a dostala som sa az na 72, cize dobrych 15kil hore som sla. potom som skoro vsetko schudla, ale neviem, aku som mala vychodziu vahu pri fabim, kedze doma nemam vahu. viem, ze som sa naposledy vazila nejako v oktobri, to som mala 62 a fabi sa cez vianoce podaril, takze urcite som sla par kil dolu, lebo od novembra som uz zarezavala v praci a makala som ako fretka, kedze to bolo pred vianocami. no a pri fabim som to dotiahla len na nejakych 68kg, cize tiez menej ako pri stanke. to vies, uz ked mas druhe dieta, nemozes si dovolit taky prepych presediet pol dna s vylozenymi nohami 😀
a teraz co som sa po vianociach vazila, tak som mala 54, cize mam menej este ako pred stankou.

mimi21
16. mar 2011

ahojte
no u nas je dnes "veselo" Ninka mala od polnoci teplotu, z nosa jej tecie uplna voda, ale nastastie su to len biele sopliky, tak sme ani u dr neboli, nasadila som jej nurofen a fenistil, tak snad bude lepsie
najhorsie ale je ze emka doma velmi nespi, ona najlepsie v kociku, len teraz ked s ninkou nemozem von, tak som musela rano zapojit svokru, isla kvoli mne neskor do roboty a poobede ma sluzbu svokor 😀

ladywitch26
16. mar 2011

baby, co si myslite o tomto teste?
www.food-detective.sk

nemate niektora vyskusane?

sirinka
16. mar 2011

@ladywitch26 haha...ja som pri tretom tehu nabrala najviac a pri prvych dvoch uplne rovnako...vychodzia vaha 62kg a pri porode 80 kg 😀
teraz som mala na zaciatku 62 a na porod 83kg a to som v poslednom tyzdni schudla 4 kila... 😝

sirinka
16. mar 2011

@ladywitch26 moze to byt v pohode ten test...

borocka
16. mar 2011

@emode pato zatial vety nesklada, len tak max 2-3 slovka , frazy zahlasy. ja to za vety nepocitam. no cakam kedy aj na to dojde, hoci sa mi zda ze je velmi uhapkany, ze mu hlavicka rychlo dopredu uteka a jazyk nestiha......takze jeho vety su len take slovka, co za sebou vychrli, napr: maminka......pavuk....tam....dup....bojim....pod....bezime..... (v preklade zrejme ze nasiel pavuka,a mam sa ponahlat ho zaslapit). v podstate je to veta, len neusporiada slovicka a chybaju mu predlozky a spojky.

sssimi
16. mar 2011

Ahojte.
My dnes tiež celkom pokojný deň zatiaľ. Vstávali sme o 7mej, upiekla som korpus na domácu tribitku, o 9tej do obchodu, lebo mi chýbali ingrediencie na plnku a aj kekse a poleva na vrch, tak som strašne rada, že mali všetko. Malú som nechala na záhrade, tak sa bavkala so psom a ja som stihla všetko porobiť. Pomaly mi už zaspávala v krmiacej stoličke, tak som ju len prebalila a hajde spinkať. Tak som zvedavá na koláčik. Tento som ešte nerobila.

sssimi
16. mar 2011

@sirinka ty musíš byť dosť vysoká, že?

sirinka
16. mar 2011

@sssimi tak akurat 174cm

borocka
16. mar 2011

@sssimi nechala si ju samu na zahrade?????????? mate to tam bezpecne?? neuteka na ulicu??? a vidis na nu cez balkon,alebo terasu, alebo nejakym inym sposobom???

jamaat
16. mar 2011

@emode
@borocka Nemyslím si, že zúri preto, lebo mi nevie povedať. Dnes podľa mňa jednoducho nebola vyspatá, preto zúrila. Ona sa ani nesnaží hovoriť. Komunikuje síce, ale len hmmka a ukazuje. Sem-tam nejaké citoslovcia - mňam mňam je obľúbené.
Na mňa choroba lezie a mám obavy, že už to nerozchodím, hoci som rýchlo echinaceu nasadila. A asi to nebude prechladnutie, keďže von je teplo, ale bacil. Krk mám zaležaný už asi týždeň, alebo čo to je. Lebo zaležanosť by sa už mala za ten čas stratiť, aj vankúš som vymenila a nič. Práveže sa mi to rozlieza až ku lopatkám. Včera som skúsila konskú masť. Riadne to chladilo a pálilo zároveň, srandovný pocit. Ale trošku pomohlo.
A Monika mi v poslednom období fajne na nervy lezie. Puberta najhrubšieho zrna. 😠

jamaat
16. mar 2011

No ako som si pekne pofrflala! 😀

mystery7
16. mar 2011

@ladywitch26 @sirinka ja pri Mirkovi som zacinala na 62 a dosla som na 80 a teraz som zacinala na 65 a zatial mam 73. Je pravda, ze teraz robim kopec veci, ktore by som predtym nevladala a pri Mirkovi nie je sanca na zastavenie a oddych 😅
Som zvedava ako to pojde dole. Dufam, ze pri dvoch treneroch to bude edna radost 😝

Dnesny budicek o 5:45 a uz spime. Ja idem jest a cistit topanky a motorku od ho...... cez ktore sme dnes presli. Asi by som to mala robit v opacnom poradi 🙄 a dnes este nebol hysak.

jamaat
16. mar 2011

Ak by ten test fungoval, čo dala lady link, tak to by bolo super. Lebo na alergológii sa človek väčšinou načakáááá!

emode
16. mar 2011

@sirinka mala si presne rovnaku vysku a vahu ako ja pri Sofii, teraz som na 68kg 🙄 a nastvata sama na seba, ze sa neviem v jedeni kontrolovat ... 😠

@sssimi juj, nerob chute, ja sa kolacikom vyhybam 😝

soffi
16. mar 2011

no ja vzdy to chudnutie posuvam, u mna je prosblem ze ja som strasny perfekcionalist, alebo resp. ak nieco robim tak je to na 100% , alebo vobec a kedze mame teraz ine prbolemy ohladom bytu, tak si vzdy vravim ze ak sa prestzahujeme tak zacnem chodit do posilky, kedze ju mam 200m od domu, a zacnem na sebe pracovat, nuz ale hadam mi to vyjde 😝 ,

nocnikovat sme zacali aj my uz tak ze poriadne, ale nie vzdy to vychadza, vcera sme ju doobeda 3x prezliekali, ona neznasa ked sa pocika a tecie jej to dolu nohami, tak ju nechavame narokom bez plienky aby sa kontrolovala, ale je to ovela lepsie ako predtym, uz vidiet ze chape co od nej chcem ked juna nocnik posadim, dnes rano som sa jej na to pytala kazdu chvilku a ona ze netreba, a potom sama prisla a vravi mami pišaaam, tak som ju posadila aona sa vycikala 🙂, zacina pouzivat slovne spojenia, ked sme sli predvcerom k susede(ta co ju ninka stale bije), tak jej vravim: chces ist k sarke? a ona, na to : ano , ale nemozem bit šaji.... 😀 😀 😀 , tak ma to prekvapilo, a najkrajsie vravi chces kavu??? a uz mi ju ide robit, to je strasne podarene 😀

ladywitch26
16. mar 2011

@jamaat uz som tu pisala predvcerom, ze bratranec tiez nerozpraval, len kadejake zvuky a ham, mnam a maximalne mama az do troch rokov. kvoli tomu siel dokonca o rok neskor do skoly a ked mu robili testy, tak sa zistilo, ze nie je pozadu, ale je dokonca nadpriemerne inteligentny, len proste lenivy, resp. nevidel ako keby dovod rozpravat. a dnes je z neho IT-ak 😀

ladywitch26
16. mar 2011

@jamaat inak chcem ten test objednat, len to kym sa sem dostane, tak hadam aj mesiac. asi rovno pockam do maja, to by sme mali prijst na sr. inak kontaktovala som ich a ozvala sa mi pani, tak mi par veci viac povedala ohladne toho. napr. som sa pytala na fabiho, kedze ma cele licka cervene z ekzemu. takze vraj odporuca najskor mne spravit test, lebo on nemusi byt vobec alergicky, ale mozem mat ja intoleranciu na nejaku potravinu, alebo kombinaciu viacerych a mne sa voci tomu vytvaraju protilatky v krvi. no a samozrejme vsetky protilatky prechadzaju cez materske mlieko, tak fabi moze tak reagovat. ked ho vraj prestanem kojit, tak by mu to aj same zmizlo. preto odporuca mne spravit ten test a vylucit tu potravinu z jedalnicka. vacsinou sa to robi na pol roka, kym sa protilatky odstrania z krvi a potom sa odporuca znovu tu potravinu zaviest, ale pomaly postupne.
cena je este v pohode, co som pozerala priamo z uk, tak stoji cez 100libier.

jamaat
16. mar 2011

@ladywitch26 Hej, čítala som to. Veď ja viem, že u Emky to nie je nejakou zaostalosťou. Je to proste tak trochen blok. Myslím si, že ona chce, aby to znelo perfektne a kým to nevie perfektne, tak to nepovie. Lebo keď sa nááááhodou o niečo pokúsi, tak hneď ako to povie, zahanbí sa a zaškerí takým spôsobom, že "jaj, ako som to smiešne povedala". Asi to bude mať po mne. Ja mám aj na cudzie jazyky divný blok. Síce poznám plno slovíčok, ale rozprávať neviem, veľmi ťažko sa mi jazyk rozväzuje.

jamaat
16. mar 2011

@ladywitch26 Fuuu, to riadna cena, až teraz som si pozrela, keď si napísala. 😕