Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
28. okt 2011

@jamaat ze kolko bacilov :DDD

@mimi21tak to je uz extrem ako presne ked sa boji ze jej dieta ochorie v skolke tak nech si najde niekoho na opatrovanie. ako nemam rada ked sa davaju nepreliecene deti do skolky,ale toto aby niekto robil. tak si len tak lahni nemusis zaspat citaj si knihu nech sa aspon tak troska zregenerujes.

mimi21
28. okt 2011

inak vcera ali u nas v skolke halloweensku noc bez mamy 🙂 podla mna perfektny napad, samozrejme pre tie starsie deticky, ked som citala program bolo to super - jesenna prachadzka, vecera so strasidlom, diskoteka, divadielko, no uplne super a to som si uz nespomenula na vsetky body toho programu...

@hoogy vcera som videla ze si sa zapojila do jednej temy o skolkach - ako v BA na prechadzke nedavali ucitelky pozor na deti a potom sa to zvrtlo na to co a ako a kolko by ucitelka mala robit pre deti
potom som sa zamysela nad tou nasou riaditelkou a je to pre mna uzasne, ze po tolkych rokov praxe v skolke a tolkych urevanych a uvrieskanych deckach ma v sebe este tolko laskavosti a hlavne motivacie pre dalsiu pracu, je naozaj super ako sa sprava k tym detickam, ninka minule nechcela odist zo skolky 😕

hoogy
28. okt 2011

@mimi21 vtedy je to super ked nechcu deti ist zo skolky. ako mna na tej tema najviac zarazilo,ze niektore zeny tam pisali,ze ich deti kazdy den v skolke pozeraju televizor.neviem ktore dieta by to bavilo.moje urcite nie :D mala si teda stastie na skolku. a ta halloweenska noc je super napad🙂

jamaat
28. okt 2011

@mimi21 Ale keď sa jej spýtala: A ty maličká, máš koľko? 🙂

ludmilabb
28. okt 2011

@jamaat ale to sa jej pytala matka dietata nie riaditelka, ci?

mimi21
28. okt 2011

@jamaat jaaaaj, ja chronicky nevyspata blondina, ja kym pochopim - ano pytala sa emky, kolko ma rokov/mesiacov 😀

kackabrcka
28. okt 2011

kocky co by ste vy robili ? sophie je bez pleny 2mesiace, z toho 6tyzdnov v skolke pekne bez plienky.. tento tyzden zacala hysakovat ze chce do skolky plienku, lebo sa nechce dat ucitelkam posadit na wc aj ked uz chodila aj na nocnik vyhradne v skolke.. z toho vsak uslo.. oni proste nemaju cas davat ich cikat a ona sama na wc nevysadne.. plienky mi nosi len do skolky, ked nezabudnu daju ju cikat, vcera ju cikat dali a cez to vsetko ju zle posadili na wc cela boli ocikana komplet saty , pancuchy aj papucky tak ja neviem ci nepozerali.. dnes mi vychovavaletka oznamila ze no sophie spravila krok nazad lebo ju dala na wc-nevycikala sa a nakoniec sa pocikala do pleny a potom si kazala vymenit plienku.. ze to mam skusit od januara..
ja ale neviem co sa stalo ci sa stat mohlo v skolke ked tam mi s ucitelkou na wc nechce ist.. je to vyhradne len tam lebo sobotu sme boli mesto 5hodin+cesta autom a boli sme pekne bez pleny aj cikat sa mi vypytala v obchodnom dome..
mam je davat nadalej plienky do skolky ci ako to mam riesit.. oni to proste zavrhli, na zachodik ju davat nebudu asi je im to privela..
pritom maju 2 dievcatka moja + jedna 3rocna co ich treba davat na wc ostatne deti maju 4+viac a chlapcek stary ako sophie plenu ma.. tak som z toho hotova..

sssimi
28. okt 2011

@kackabrcka to nemslíš vážne, veď ak nemajú na ňu čas, tak musia vyriešiť nejakú alternatívu-šamlík, alebo tie schodíky do záchoda. Veď to je smiešne aby "na to nemali čas".... Je im za veľa vstať od kávičky a dať dieťa cikať ak sa pekne vypýta? A nerozumiem ako sa mohla ocikať??? Ešte možno u chlapca by som to pochopila, že sa ocikal....
Možno blbá otázka, lebo netuším ako to tam u vás funguje, ale nemôžeš zmeniť škôlku? Veď ju tam v podstate brzdia vo vývoji....... Čo by mala v škôlke rozvýjať svoje schopnosti a danosti, tak ju brzdia čo môže mať následky na viac veci.

iinuska
28. okt 2011

@kackabrcka tak to je ale dost silna kava. Asi by som zasla za ucitelkou, a porozpravala by som sa s nou

sssimi
28. okt 2011

@mimi21 my máme u nás tiež takú "perfektnú" maminu 😖 Najskôr spravila obrovský cirkus, že jej tam syn ochorel a potom ho takého chorého naročky dovliekla do škôlky. Malý ledva chodil, na silu ho ťahala do škôlky a pri tom bola 2 dni doma, lebo chodí na 12ky. A to má ešte doma mamu na dôchodku, ktorá sa o neho stará.

hoogy
28. okt 2011

@kackabrcka moj nazor je ze je pre ucitelky pohodlnejsie ze ma mala plienku. ked ju ma tak aspon ju prebaluju? lebo ako podla mna dieta necika velmi castejsie ako dospely teda mne matko tak raz za 2 hodiny podla mna a aj tak casto urcite musia prebalit plienku co ju nechaju cely den v pocikanej? neviem podla mna sa s nimi este porozpravaj ze ju doma vediet k samostatnosti aby sa to naucila,ale za ten cas musia s nou chodit a hotovo. maju malo deti a ked maju dobre rozdeleny den tak zvacsa pred presunom na obed, von ,na desiatu a tak si musia aj umyvat ruky a teda sa aj vycikat. a vtedy aj tak musi byt v kupelke. a este malo deti v tomto veku si vie samo poradit.mne sa matko napriklad sam vyzlecie a donesie si nocnik a sadne si,ale obliect sa nevie. ucim ho to,ale jednoducho to troska trva a ma este pravo a ved na to aby to nemuseli vediet sami

hoogy
28. okt 2011

@sssimi toto je sila tak ona si bude vlastne dieta nicit len abz ukazala ostanym. to musi byt super mamina 😠

luba142
28. okt 2011

@kackabrcka nasa mala je aj doma, ale sama este ani na nocnik a ni na zachod nejde, vzdy sa vypyta a ja alebo mm ideme s nou, ale v tej skolke to je fakt sila, preco by ju tam nemohli odviest a dat ju normalne vycikat...mozno preto nechce s nimi ist lebo jej nakricali, alebo neviem, proste ju blokli, bud by som to hnejako riesila s nimi, alebo s riaditelkou a popripade zmenila skolku, ved to je ich praca preboha a mohli by byt radi, ze nemusia davat plienky....to je nieco uz ani na zachod s tym deckom nejdu??? A ked tie vacsie idu kakat tak kto im utiera zadky? Nasaej Kike a teda aj ostatnym utierali zadky az do 6 rokov pomaly 😅 ...nikdy som nemala problem,ze sa stazovala,ze s nimi nechodia na zachod ked bola mala

luba142
28. okt 2011

@hoogy nasa sa sama ani nevyzlecie,teda uz par razi hej,ale ona chce choditr teraz uz na wc tak to je horsie lebo tam uz si nesadne 😀 a obliekanie a vyzliekanie sa ako napriklad jankina emka sa vie tak to u nas nehrozi, z pyzama sa niekedy vyzlecie, ale obliect sa sama? to vobec ...musime sa uz zacat ucit 😅

hoogy
28. okt 2011

@luba142 matko si vie vyzliect spodok,ale vyzlecie sa cely aj ponozky :D obliect je to horsie. raz si sam prezliekol tricko,ale odvtedy sa mu nechce. podla mna maju na to este cas.

hoogy
28. okt 2011

@luba142 veru aj ja om vzdy isla s detmi ked nevedeli ist same radsej ako by sa mali ocikat a cele ich prezliekat. a este sme ich potom chodili kontrovat lebo sa dievcata a chlapci okukavali :DDDD

sssimi
28. okt 2011

@hoogy ona je tu hviezda 😀 Má cca 37rokov a nechodí ani s malým von, lebo raz prehlásila, že naše deti ho môžu nakaziť ich demenciou a že my mamičky sme všetky trafené. Aj dnes doniesla malého, my sme sa už prezliekali a ani mu ani bu..... proste nepozdravý. Ja keď ju stretnem, tak vždy pozdravým a ona ledva cez zaťaté zuby odzdravý. V živote som jej nič nespravila, nikdy som jej nič zlé nepovedala ani som sa len škaredo na ňu nepozrela, proste má tu zlobu v sebe. A babka keď berie malého občas na prechádzku a náhodu niekoho stretnú, tak vykrikuje "ty zmija" .....

hoogy
28. okt 2011

@sssimi jaj to je ta....

sssimi
28. okt 2011

@luba142
@hoogy ani moja sa nevie poobliekať. Ešte vyzliesť spodnú časť oblečenia to vie, hornú iba mikiny na zips. No a obliecť sa snaží. Teda hlavne gaťky 😀 , ale je to katastrofa. Minule si natiahla gaťky na obe nohy cez jeden otvor 😀 Alebo keď ju nasmerujem, tak si ich vytiahne tak, že má z toho chúďa tangá a potom kričí, že ju to boli 😀

borocka
28. okt 2011

@kackabrcka fiha, no....
u nas v skolke maju deti mensie zachodiky, takze si tam aj moj krpec vie sadnut aj zostupit z neho, ale ucitelky s nim aj tak idu. resp, idu cikat pred prechadzkou a potom pred obedom, takze v necelych 2hodinovych intervaloch, a to patovi staci, takze ucitelka mu len pomoze riadne si zapravit tricko do gati.
ale aby povedali ze ony nemaju cas ist s dietatom cikat?!?!?!?!? tak to co je?????????????? a ked jej treba kakat tak ritku jej niekto utrie?????? lebo to si tipnem ze treba aj starsim detom minimalne skontrolovat.
a ja to vidim na svojom, on aj doma sa vie na zachode obsluzit (sice nan nevie vysadnut,ale ako chlapec si sadat ani nemusi) ale okrem cikania si ide aj ruky umyt a to uz je ina "zabava". ved to decko v taku chvilu osamote tolko lotrovin dokaze vymysliet, naozaj neviem ako vobec nejake dieta mozu pustit na WC bez dohladu, nie to este 2rocne

sssimi
28. okt 2011

@hoogy ano už som ju spomínala 😀 Naša hvíííízda jasná, čo by sme bez nej robili..... 😀

hoogy
28. okt 2011

@sssimi no do jednej dierky to aj matko robi.a ucime ho stale obrazkom dopredu no vecne ten obrazok skonci vzadu. a jemu sa vzdy tak nejak zroluju tie slipky jeduje sa. :D

luba142
28. okt 2011

@borocka u nas v skolke utierali zadky po kakani este predskolakom a my Kike doma vlastne tiez ale uz v predskolskej sme sa snazili ju to naucit predsa len uz ked mala tych 6 rokov a to uz je velke dieta tak sa naucila

hoogy
28. okt 2011

@borocka mas uplnu pravdu tiez si myslim a viem ze to tak zvacsa funguje zachodik chodi hromadne. ked sa ide von, ked sa ide na olovrant, na desiatu. a ked mi deti chodili castejsie ako kazde 2 hodiny tak som vedela ze vymyslaju

borocka
28. okt 2011

@sssimi
@hoogy
@luba142 pato sa uz dlho vyzlieka od pasa dolu sam, vyzlecie si ale len to co mu nakazem, gate, slipy, ponozky, pancusky. oblecie si gate aj slipy ale musim mu nastavit ktora strana ide do predu a ktora dozadu. mikiny si vyzliect vie, dokonca aj tricka a tielka, len sa s tym donatahuje ze vacsinou mne prasknu nervy a vyzleciem ho sama, inak by dost realne roztrhal tie oblecka pod pazuchami a okolo krku... teda ze by mu tam svy popraskali. ale obliekanie triciek som este neskusala, sam sa do toho nehrabe, len mi asistuje a podava ruky ked treba. a tiez si myslim ze este maju cas,

luba142
28. okt 2011

@hoogy najlepsie bolo ked mala Kika obrazok naozaj na zadku a obliekala si to opacne, lebo sme aj my vraveli obrazkom dopredu 😀 😀

hoogy
28. okt 2011

@luba142 vidis na to si musim davat pozor :D aby nebol zmatany.

@borocka mne sa matko len raz obliekol lebo nechcel to tricko co mal na sebe,ale naspat pyzamo a motorkou. ale neviem ako sa mu to podarilo

borocka
28. okt 2011

@hoogy
@luba142 obrazok a cedulku som mu uz vysvetlovala,l ne nie kazde slipky maju obrazok a nie kazde gate maju vzadu cedulku, takze toto je zradne. radsej mu to nastavim. a sprizvukujem ze kazda noha ide do jednej diery. samozrejme,obcas nevyda 😝

luba142
28. okt 2011

@borocka no ja som kupila teraz gatky v tesco a listok maju ako svet vacsi ako samotne gatulky,ale je na boku takze zasa sa neda podla toho 😀
@hoogy ale tak slipky mozno ani nemaju na zadku obrazky,ci?

hoogy
28. okt 2011

@luba142 ja neviem my mame zatial len tak e v predu co maju obrazok.