Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
7. dec 2011

ozaj a posledny tyzden sa mi Savko v spanku stale otaca na brusko. Som z toho v strese, stale ho len kontrolujem ci dycha 😅

kosska3003
7. dec 2011
mimi21
8. dec 2011

@mystery7 ked uz sa sam otaca tak je to v pohode, keby si ho ty sama davala tak by to nebolo spravne - ja som to tak mala s ninkou, ze cca od 6m sa sama v spanku davala na brusko
ale tiez som bola zo zaciatku v strese 😀
dnes som vyspata ani med, spala som 4hodiny, o polnoci sa emka prebrala, bola hore do druhej a o siestej budicek 🙄 🙄 🙄
a treba mi riadit a varit a prat a o 10 idem volat dr co s tym jej vyterom tak som zvedava, dufam, ze atb nebudu lebo sa mi zda odvcera lepsie

jamaat
8. dec 2011

Uff, mňa práve vystrašila gynekologička, volala mi, že mi vyšli pozitívne protilátky na chlamýdie. Už som to raz mala kedysi dávno, tak viem, že sú to hnusoby. O 3 minúty volala znovu, že to bol omyl, lebo boli zle založené výsledky inej pacientky v mojom obale. Tak som si vydýchla. 😅

mimi21
8. dec 2011

@jamaat no taketo infarktove situacie milujem 😝

mimi21
8. dec 2011

no a kde ste vsetky???
jaaaj aka som ja hlupo iniciativna, cistila som kupelku a na wcko som pouzila harpic, ale bolo ho malo, tak som ho mixla s domestosom, no taky smrad z toho, uplne citim ako mi to vyzralo sliznicu, hadam som len nezabila vsetky bakterie v cisticke, lebo to by bol pruuuuuuuser

sirinka
8. dec 2011

@mimi21 ja peciem...snazim sa...moje prve linecke, ale sa moc nedaria haha...

luba142
8. dec 2011

@sirinka co sa ti na tom nedari? 🙂

sirinka
8. dec 2011

@luba142 no ja som v peceni este horsia ako amater... 😀 ked ich polepim dokopy, dam foto na FB...
vacsinou mam problem s cestom, robim podla receptov, ale casto mne vyjde take maksie, lepive a potom sa neda dobre rozvalkat a vykrajovat, tak zase muku dosypam...
ale napriek neestetickemu vzhladu su vacsinou aj moje vytvory chutne...
inak prave prebieha pokus o snehove pusinky...sice mam celu kuchynu zalepenu...ale tak co uz...

luba142
8. dec 2011

@sirinka to cesto aj mne vychadza lepive a makke,ale ked pridavas po troske muku a hneties to tak sa to lepit prestane a potom uz je hotove 🙂...snehove pusinky som robila minuly rok kokosove a nikto to nejedol tak uz nebudem 🙂

sirinka
8. dec 2011

@luba142 no ved hej...len ja kym na to dojdem, sa najprv snazim podla receptu a to mam nervy, vsetko dodrbane... 😅 kym mi ziarovka zasvieti, ze ako..
moja mama nepiekla vobec, tak som nemala velmi kde odkukat....
a ja tie pusinky mam rada, ale nie kokosove, obycajne....a ked sa zvysili bielka, uz minuly tyzden som vyhodila, tak mi bolo luto...

luba142
8. dec 2011

@sirinka no ved prave,ja nikdy neviem co s bielkami, ale ked pusinky mi nechcu jest, neviem co s nimi vymyslim 🙂....neboj sa dojdes na to, len sa neriad podla receptu tak striktne, ked sa lepi pridat muku,ked je moc huste tak pridat maslo,alebo tuk podla toho co tam davas 🙂

luba142
8. dec 2011

@sirinka ja som si len vcera urobila cesto na medovniky a medvedie labky 😀...piect neviem kedy budem,asi cez vikend a linecke ma tiez cas este

sirinka
8. dec 2011

@luba142 ja peciem okamzite, kedy sa vyskytne volna chvila haha....mam medovniky a mandlove hviezdicky, teraz linecke a pusinky...inak stihla som 3 zlepit a uz sa deti budia....

luba142
8. dec 2011

@sirinka ja nechavam medovnikove aj tyzden odlezat 😀 ked nemam cas, ale do soboty od vcera to vydrzi, linecke nechavam tiez ked mam a aj ked to napeciem tak potom zlepujem az tesne par dni pred vianocami. Tie mandlove hviezdicky mas aky recept?

sirinka
8. dec 2011

@luba142 z dobreho jedla
150g hladka muka
100g prask. cukor
210g maslo
210g najemno posekanych mandli, ja som kupila v lidl mlete
2 zltky
2 podrvene klinceky
1/2 lyz. mletej skorice

sirinka
8. dec 2011

@luba142 pecie sa pri 160°C 10 minut

luba142
8. dec 2011

@sirinka hmm vyskusam to, aj tie zlepujes, ci nie?

sirinka
8. dec 2011

@luba142 tie nie, ozdobila som ich obycajnou cukrovou polevou, na to cukrarenske ozdobky, gulicky baby hadzali a trosku hnedy kristalovy cukor este som nasypala...

luba142
8. dec 2011

@sirinka videla som na FB 🙂

sirinka
8. dec 2011

@luba142 ale linecke som robila citronove...do cesta sla lyzicka citronovej kory nastruhanej a dve lyzice citronovej stavy

mimi21
8. dec 2011

@sirinka ja si cesto aj kupujem - hotove v bille, neznasam miesit cesto rucne 😅
a linecke lepim potom takou orechovo lekvarovo rumovou plnkou a polievam cokoladou - robim take trochu ine ale su velmi dobre
a este budem robit suhajdy, vanilkove rozky a rumove gulky, potom povymienam s maminou a so svokrou 😝

mystery7
8. dec 2011

maniacky 😉 ja chcem piect medovniky, snad sa mi podari cez vikend. Zajtra zarobim cesto. Linecke mi napecie mama.
A ake kolace este peciete na Vianoce??

sirinka
8. dec 2011

@mimi21 ja uz som vanilkove prestala robit...nejako ma prestali bavit.

@mystery7 ja este bananove kolieska a ked vyjde cas, tak tiramisu...inac doma sme iba 24.teho, potom uz cestujeme po rodine, takze nam vela netreba 🙂

luba142
8. dec 2011

@sirinka ja robieva klasicke linecke, len muka, hera, vajce a cukor, pridavam za hrst orechov. Ja ich zlepujem len dzemom, ale mamina ich zlepuje aj kremom (zlaty klas uvareny na puding z mliekom a zamiesat do masla s cukrom vymiesaneho) a vrchne namaca do cokolady,aj tie su velmi dobre a polku si berem od nej pre seba 😅 , potom robim medovniky, labky, rohlicky vanilkove,ale s liskovymi orieskami, a zvysok nejakych inych dostanem od mamy. Teraz ale jednu davku lineckeho budem robit aj tak,ze do cesta zamiesam marcipan tak som na to zvedava, mam to od jednej baby,ale nejedla som ich 😅 @mystery7 @mimi21 suhajdy u nas neuspeli tak nerobievam 🙂

sirinka
8. dec 2011

inak suhajdy ani ja moc nemam rada...

kosska3003
8. dec 2011

no ja idem piect buduci tyzden tento sa mi uz nechce asi v nedelu spravim cesto a pondelok hadam napecem cosi ale len vanilkove a medvedie linecke som kupila hotove to nam staci ja to moc nemam rada potom spravim gulky s bebe pudingu a piskot a hotovo s pecenim sice mam este medove platy tak ich naplnim

dm1
8. dec 2011

baby ja som vanilkove rozky robila raz a nezmakli ani do velkej noci 😝 . Poradte ako na ne! Ja budem robit lincecke klasika, orechove, medovniky, grilazky, marlenku a este hadam cosik plnkove 😝

luba142
8. dec 2011

@dm1 ja nemam makke, neviem mne chutia take ked su troska take ako kewksik krehke 🙂

sirinka
8. dec 2011

@dm1 ako myslis makke? ja len take ako
@luba142 poznam....