Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
13. jan 2010

iinuska a ak si rodila CR, dokladuj to tiez wgkk, mas narok tusim na 6 mesiacov materskej.

rybca
13. jan 2010

a dievcata co ste isli z materskej do materskej, druha mterska sa tiez pocita z prijmu z prace, alebo je to len z min. vymeriavacieho?

monkap
autor
13. jan 2010

rybca: pocita sa z pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu .... tj. kolko by si mala prijem, keby si robila ...

iinuska
13. jan 2010

siri, teraz som si podala ziadost na kinderbetreuungsgeld

rybca
13. jan 2010

a ten pravdepodobny udava zamestnavatel?

monkap
autor
13. jan 2010

rybca: ano

rybca
13. jan 2010

no tak to by malo byt v pohode...🙂

sirinka
13. jan 2010

iinuska ale musis aj familienbeihilfe, bez toho KBG nedostanes,

dupinka
13. jan 2010

baby, ktore davate detickam susienky: davate take, co obsahuju vajcia? Lebo bez toho susienky asi nie su a bielok sa predsa do roka nedava.... 😖

sirinka
13. jan 2010

dupinka ja som kupila sunarka keksiky na dobru noc...ale este som jej nedala...v nich nie je vajicko, ale zase mlieko a cukor....

monkap
autor
13. jan 2010

ja davam hami safari ... neobsahuju vajcia ... ale zase obsahuju cukor, sol, vanilkovu aromu a co ja viem co este 😝 http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ...

iinuska
13. jan 2010

siri, uz som dostala

mimi21
13. jan 2010

trochu na odlahcenie 😀 😀 😀

Pane Boze, tento rok si mi vzal mojho oblubeneho spevaka Michaela Jacksona,
oblubeneho herca Patricka Swayzeho, oblubeneho clena Boyzone Stephena
Gatelyho... Hovoril som Ti uz, ze moj oblubeny politik je Robert Fico??

zuzkaprofant
13. jan 2010

ja davam zase tam toho bielka podla mna nie je ja davam aj sk piskoty klasicke ved aj v pecivie moze byt vajicko 😀

mimi21
13. jan 2010

ja ako zuzkaprofant pise...

dupinka
13. jan 2010

ja sa poradim s doktorkou. Na minulej poradni vravela, ze po ukoncenom 8.mesiaci mozem zacat davat lepok, ale este pockam tie tri tyzdne a potom to s nou preberiem osobne, aj tie susienky.
Adamko sa nema kam ponahlat, strava je pestra a jedla z muky sa este tolk za zivot naje, ze az.... (ale neodsudzujem nikoho, nazory lekarov sa roznia).
Ked bude dojceny nadalej, tak pri zavadzani lepku nam to len pomoze.

My mame radi kukuricne chrumky, tie dokaze zjest aj cele balenie. Len davam bacha, aby nemal tvrdu stolicu 😀

zuzkaprofant
13. jan 2010

ja uz davam pomalicky vsetko postupne papa mi mesko zeleniku uz skoo vsetku jasne nie taku co nafukuje pecivo davam kazdy den do rucky a zacinam s jogurtikom syrom a pod zajtra sa opytam doky ze ake znacky mam kupovat ved uz bude mat 9mesiacov a je hladny lebo by sa v noci nebudil aj 4krat a za noc mi vypije vyse pol l mliecka🙂)))

rybca
13. jan 2010

tu v NL je lepok vo vsetkom uz od 6. mesiaca a keksiky mame take, ze 2. krok od 6. do 12. mesiaca a je tam aj mlieko aj vajicko a strasne malemu chutia

rybca
13. jan 2010

zuzka nam este v 6. mesiaci zakazali v noci krmit

dupinka
13. jan 2010

ak dojcis, je normalne, ze dietatu v noci mliecko nestaci, lebo MM je lahko stravitelne...

Ja som v zavadzani prikrmov opatrnejsia a do 1 roka postupne nech sa nauci, este ma cas na niektore zlozky potravy.

zuzkaprofant
13. jan 2010

aj mne ybca dokyna vavelaze v noci by nemal jest ale co snim mam robit ked je hladny on sa vela hybe teraz a to mu davam do dna asi 5krat tuhu stravu a medzi to caj a mliecko a aj tak jemu naj chuti v noci ked spinka🙂)
Dupinka ja ked maly bude mat rok tak sme na sk u rodicov a to maly bude uz jest pirohy🙂))

rybca
13. jan 2010

dupi,to ano, ale Zuzka tusim uz nedojci, teda ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem

zuzkaprofant
13. jan 2010

rybca ja nedojcim ani som nedojcila moj maly nechce sat tak som 4 mesiace len odsavala 😀 ja som sa tiez bala davat vsetko ale maly chce ja niekedy ja moje jedlo mu dam ochutnat druhe deti uz slaninu jedia v jeho veku 😀 😀 😀 bol tu nas znamy s malim tak ja som odpadla vsetko jedol co mi mu dali a chlapec valibuk ma 10mesiacov chodi ja som ho nezdvihla taky tazky bol 😀

iinuska
13. jan 2010

rybca, akoto ze zakazali v noci krmit? 😕

rybca
13. jan 2010

iinuska - no lebo sme vahovo na tom boli dost dobre, takze povedala, ze nech uz v noci nekrmim, a ze sa nemam zlaknut ak trosku pochudne, ale nepochudol, a pribera dalej, len nie uz tak zavratne, a aj ked sa v noci zobudi, tak ho rychlo ucicikam, takze to nie je od hladu, ze sa zobudil, potom az najskor okolo pol siestej mu dam mliecko

zuzkaprofant
13. jan 2010

rybca ja mozem cicikat ked on je hladny mi vypije celu flasu 😀 😀 ale mne odka vravela ze dieta vich veku ma prespat celu noc bez mliecka ale nie nas maly on cely den malo papa casto a malo av noci s ami pavidelne budi v rovnaky cas rano pamperska je taka velka ze sa sama rozopina a aj pyzamko 😀

iinuska
13. jan 2010

rybca a ty uz nekojis?Ja este kojim, no neviem si prestavit, ze by nedostal, mne sa budi kazde 2 hodiny

sirinka
13. jan 2010

ja som na tom podobne ako dupinka, nie je sa kam ponahlat...napr. biele pecivo jeme vynimocne, tak ani detom ho nebudem davat, radsej kvalitny chlebik...

sirinka
13. jan 2010

a co sa tyka syrov, odporucaju sa typu zerve alebo cottage....nie tavene, tie maju taviace soli a tie nie su vhodne pre babatka, takisto nie udene....a treba fakt dobre pozerat na zlozenie, tvrde syry niekedy ani nie su z mlieka ale su rastlinneho povodu bleeee

mne keby zakazala v noci krmit doktorka si budem mysliet, ze sa mi chce za nieco pomstit hehe...

ladywitch26
13. jan 2010

ja som malu krmila v noci naposledy hadam v 2.mesiaci. a obcas teraz, ked jej zuby idu, ale to tak 4x do mesiaca hadam. inak aj ked sa mi zobudi, tak jej len pustim zvuky z pralesa na kolotoci, prebalim plienku a ona po chvili sama zaspi. keby bola hladna, tak jaci, to ona vie statocne vtedy 😀

zuzka, mozno by nebolo od veci, fakt mu v noci nedat. lebo takto ti neje vela cez den kvoli tomu, lebo sa zasyti v noci. ked mu nedas, tak ti mozno rano spapa dost, lebo bude hladny a postupne sa nauci, ze papat sa ma hlavne cez den a noc je na spanie. alebo je ako ja, cez den tiez nic moc, ale na veceru sa musim riadne dodlabnut, aby som sa rano nezobudila s hladom 😀 😀