Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
14. feb 2010

ahojky,
My sme nakoniec valentina osavili u svokrovcov. Maly bol od rana nervny, tak sme ich boli "potesit" a my sme si trochu oddychli. Dala som mu dnes 2 x nurofen. Inac vecernu celu vyvracal na podlahu.
Oslavencom vsetko najlepsie.
Lady zaujimave je to, ked budes mat cas a chut, aj mne by si mohla vypocitat kedy ten moj milacik bude uz dobre spat - sam, nie len na prsniku. Nad ranom som mu vytiahla bradavku, lebo ju len cmulal, tak sa hned zobudil.
Nas pozna tik-tak, pod sem, barany buc, tap tap mi vie tapkat po ruke ked sa mu chce.
Dnes sa u svokry postavil o konferecny stolik a zacal tahat co bolo v dosahu 😀
Jamaat: aj ja mam doma ten sirup, len som vahala pouzit. Vyskusam.

luba142
14. feb 2010

koska dakujem 😉

lady aj mne by si mohla vypocitat kedy sa konecne dostaneme k zdravemu celo nocnemu spanku 😀 😀 😒

iinuska
14. feb 2010

skor by malal napisat ta,ktora nechce vypocitat 😀 😀 😀

nikanika28
14. feb 2010

Baby, dakujeme 🙂
No, Lady...tak mne vypocitaj, kedy nam vyde prvy zub konecne 😀 😀 😀

kosska3003
14. feb 2010

nika vy este nemate zubok neboj cim neskor pridu tym neskor vypadnu a aspon ta nekuse mna niekedy tak nechtiac rafne do bradavky au au au au 😠 😀

nikanika28
14. feb 2010

koska, aj Lukaskovi vysli az po roku zubky...
No a asi uz definitivne koncime s kojenim... 🤐

kosska3003
14. feb 2010

nika tak vidis este mas teda casu 4 mesiace 🙂 a co uz mala nechce alebo mliecko neni ja este kojim mala je zavisla na cecku som zvedava dokedy ja budem kojit

emode
14. feb 2010

lady sa uz radsej zdekovala 😀

emode
14. feb 2010

nika aj tak si dobre potiahla ... mne sa nic nechce ... nam sa pokazilo vecerne zaspavanie, podla mna je velmi unavena, mesiac dozadu nam vsak krasne zaspinkala bez jedineho vreskotu, teraz si pokrici minimalne 10 minut, 20x si sadne a hadze sa kade tade 😖

emode
14. feb 2010

a kde sa zas vsetci
a hlavne jamaat kde sa tula ... 😕

nikanika28
14. feb 2010

Erika, no ked si spomeniem, ako som kazdy den bojovala, aby som to mlieko vobec mala, nehovoriac o 4 zapaloch...a nespocetnych mnozstvach lakt. krizach a placoch od hladu...tak som rada, ze sme to nakoniec potiahli az 9 mesiacov... Klarka uz cecok odmieta, netecie skoro vobec.. 😖 ..ale uz to neriesim, zvykla si aj na UM, tak som docela spokojna, a to ho vypije aj poobede okolo 120ml...odo mna nechcela nikdy takto poobede MM..tak ma aspon vyssi prisun mliecka

stija
14. feb 2010

dande a lubke vsetko najlepsie, nech drobci posluchaju. a chlapi tiez 🙂

simi gratulujem ku skuske a drzim palceky k tej dalsej 😉

a krasneho Valentina vsetkym

stija
14. feb 2010

lady az teraz som zistila, ze sa vam zadarilo. dlhsie som tu nebola. tak gratulujem 🙂 🙂

sssimi
14. feb 2010

Stija ďakujem.

Lady tak tomu hovorím pevná vôľa... Vau... Moja babina je po mozgovej príhode a doktori povedali, že už z nej nič nebude... Stalo sa to 3 týždne pred mojou svadbou. A veru ani moc dobre nebolo, ale vo chvíli keď zistila, že budem mať miminko, tak úplne ožila. Proste zistila, že sa ešte oplatí žiť a teraz je na to lepšie ako pred tou príhodou...

ladywitch26
14. feb 2010

nezdekovala som sa dobrovolne, musela som o siedmej do roboty 😀

ktore chcete, tak poslite IP datumy narodeni, mrknem na to. ale zuby kedy vyjdu, to neviem vypocitat, akurat tak akej povahy bude drobec a zhruba co ho v zivote caka. stanka ked sa narodila, tak som hned povedala muzovi, ze to bude nezavislak a ze on bude na nu prikratky, lebo je vyssie cislo ako on. no a uz teraz je z nej niekedy bezradny, kyve s nim ako chce 😀 este ze ja som vyssie cislo ako ona, tak mne sa ju vzdy podari umiernit. a fakt je riadny tvrdohlavec a taky zivel, vsak co ste videli video, tam to je jasne. 😀

simi, mojej starkej pred 18timi rokmi povedali, ze ma rakovinu prsnika, ze ma tak dva roky zivota. uplne sa zosypala, az za nou prisiel primar a povedal jej,ze sa pomylili, ze je zdrava. tak si vsugerovala, ze ona ziadnu rakovinu nema. jasne, ze ju mala, aj sme s nou chodili na chemoterapiu, ale nastastie nerozumela, ze onkologia lieci rakovinu a nastastie jej to nikto neprelozil. zila s tym 15rokov a nakoniec aj tak zomrela na emboliu. a ked som raz cakala na nu na tej onkologii, tak som sa rozpravala s jednou pani. ze jej svokra mala bolesti chrbtice, tak sla na operaciu. a tam ju len otvorili a zavreli, ze to uz v takom stadiu, ze tak dva tri mesiace jej davaju. no ale jej deti jej po operacii povedali, ze vsetko je ok, ze je zdrava. no a vraj odvtedy ubehlo uz pol roka a jej svokra sa tesi dobremu zdraviu, ze zrazu uz ani bolesti nema. proste zije s tym, ze je zdrava, tak aj telo sa tak nejako zariadilo. 😉

nikanika28
15. feb 2010

Ahojte...dobre ranko....
😕 😕 😕
a kde ste vsetcia??? 😕 😕 😕 Budiiiicek, uz je devat hodiiiin 😀
Klarka sa mi tak posrala, ze to mala skoro az pri krku...tak som ju zobrala do vane, osprsila hned a sup do postielky....

mimi21
15. feb 2010

ja som tuuuuuuuu 😉
prave sme odsavali sopliky, riadne zapasnicke chvaty pri to musim robit, klaknut si na malu, lebo kope nozickami, ale chudatko co jej ide z toho nosteka 😝

nikanika28
15. feb 2010

Odasavanie je aj u nas s bojom...staci, ked zbada odsavacku, uz zacne funet nostekom a plakat po predu.. Nie je to nic prijemne no..ale nejako tie sople vytiahnut musime 😝
Tesi ma, ze dnes nemusim varit 😵 😵 😵

sssimi
15. feb 2010

Ahojte!
Ja mám tiež predvarené 😀
Lady kolega mi hovoril, že jemu ujovi zistili rakovinu. Vraj ju už má vo veľmi vysokom štádiu a povedali mu že už nemá šancu. Do týždňa bolo po ňom a dovtedy sa cítil perfektne. Typický prípad ako sa dokáže človek psychicky zosypať a vzdať to. A mal okolo 40 rokov.

A ozaj malá už hovorí baba a papa 😀 Strašne srandovne dáva pri tom pusu. Spodnú peru si úplne vcucne do úst 😀

stija
15. feb 2010

ahojte
odsavanie je aj u nas odkricane. ale ked netreba odsavat, alebo je uz po tom a dostane sa jej do ruky odsavacka, tak je to hracka 🙂

tiez sa tesim, ze nemusim dnes varit, mame od vcera 🙂 a teda nie, ze by som nemala co robit, ale som si dnes povedala, ze sa raz na vsetko vykaslem a ked mala bude spat, sadnem si sem. uz som tu nebola ani nepamatam 🙂

martinaxyz
15. feb 2010

Ahojte babenky...
na pondelkoch je to najkrajšie, že ostalo jedlo z nedele, tak sa nemusí variť a máme potom viac času 😀 😀 😀

mimi21
15. feb 2010

ja som sa dnes dobre obabrala- mala vstala ale este sa hrala v postielke, ja kukam na hodiny 7:45, po chvili zase 7:45, len mi v tej hlave rozospatej nedoslo , ze hodinky zastali a ono uz bolo davno pol9 😀 😀 😀

stija
15. feb 2010

ked tak citam, co vsetko vase poklady vedia, tak asi aj budem rada, ze nejdem na tu stretavku, aspon nebudem mat mindrak z toho, ze nasa je tak pozadu. teda vie tap, tap, tapusky, ma otazku ako sa mas, ukaze tak vselijak (i ked tou rucickou skor mava, nez toci 😉 ). ale co sa motoriky tyka, nic moc - nelozi, neposadi sa (sedi sama, ale nevie sa posadit, iba pritiahnut), o postaveni alebo chodeni ani nehovorim.

ozaj, babule, je tu este niekto, kto cvici vojtovku? ak sa o tom hovorilo, tak som to prepasla

stija
15. feb 2010

mimi aspon si sa vyspala 😉

mimi21
15. feb 2010

stija ani moja sa doteraz nevedela sama posadit, tiez sedela ale sama sa posadila asi predtyzdnom
nasa nerobi tapusky sama a ni neukaze ako sa ma - takze mas sikovnicu 😉 😉 😉
kazde babtko vie daco ine, takze si nemyslim ze by bola pozadu
zda sa mi ze vojtovku cvicili emode a dm1, ale neviem ci este stale ...

jamaat
15. feb 2010

Čaute. No včera som tu aj bola, ale keď tu nikoho niet, t

iinuska
15. feb 2010

dobre ranko, u nas no klasika kazde 2 hodiny kojenie, teraz vrabciacik zaspinkal, bol nejaky umrncany hned od rana. No snad ho to prejde 😕

stija, presne ako pise mimi 🙂 , kazde dietatko je ine, ani Adamko sa este neposadi sam, nelozi, len sa plazi. Zato ma uz 8 zubkov 😀 😀

jamaat
15. feb 2010

No mi to Emka odpálila 🙂

takže keď tu nikoho niet, tak monológy robiť nebudem a potom som šla do vane. A chodievam teraz skôr spať.
No čo som to chcela? Jaaaaj, ku kojeniu. Aj ja mám niekedy pocit, že s tým aj skončíme. V noci síce Emka ťahá, ale cez deň sa jej veľmi nechce. Ako keby sa postupne sama odstavovala. Pár krát cucne a dosť. Ona má predsa dôležitejšiu robotu. Ešte keby sa dalo s prsníkom behať, to by bolo možno iné 🙂

lady, asi budeš mať veľa roboty, aj ja pošlem IP 🙂

stija, nič si z toho nerob, ona sa ti môže doslova zo dňa na deň rozbehnúť a do stretka ešte ďalekoo!

No a ešte ku nášmu včerajšku: Emke som prvý krát dala jogurt - zvolenský malinovo-černicový - a chutilo jej, celý ho spráskala a ešte chcela. A objavili sme aj druhý zub, konečne sa prerezal. 3 týždne po prvom.

zuzkad, tanier je už na FB 🙂

iinuska
15. feb 2010

martina, ja take mavam aj v tyzdni, lebo varim niekedy aj na 3 dni. Mojim chlapcom to nevadi, tak som rada 🙂

stija
15. feb 2010

hej, kazde je ine. nasa sa ani neplazi. teda, uz sa zacala pritahovat rukami, nohy jej ubiehaju. tak je celkom smiesna, ked sa snazi niekam posunut. ale musia to byt iba kratke vzdialenosti.

lady tiez som poslala IP, asi toho budes mat vyse hlavy 🙂

a zuby uz mame odplakane, okdadane, odteplotovane a neviem, co este, len ich este stale nemame prerezane. mava dasienka opuchnute, niekedy to tri dni vyzera, ze budu, potom je tyzden pokoj. a tak stale dookola. no des

a tiez sa asi postupne sama odstavuje, lebo cez den uz velmi nechce. v noci v pohode, ale cez den sa pri prsniku jeduje a radsej si da nieco ine. no asi pomaly koncime