Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
5. júl 2009

Ahojte žienky. My máme zase nespavé obdobie cez deň. Najlepšie mi spí v autosedačke, lepšie ako v kočíku.

Vy tu rozoberáte dovolenky a ja to vidím tak, že budúci rok s tým mizerným rodičovským príspevkom ani nebudeme mať peniažky na dovolenku pri mori. A ja ani vyvaľovanie na pláži veľmi nemusím, mám radšej akčnejšie dovolenky, poznávačky. Jeden deň akcia, druhý deň oddych na pláži, to je asi ideál. No ale to stojí podstatne viac peňazí a s malou by sa to ešte ani nedalo.

Mimi, počkám, ako ti zaberie ten lieh s SOS krémom. Ja som skúšala SOS, do druhého dňa jej to pekne stiahlo zápal, ale vyrážky jej aj tak zostali, aj keď ich veľmi nevidno, pokiaľ sa nepučí alebo jej nie je horúce. Ibaže sa rozšírili na celé telo. Kožná nám dala taký liečivý olej do kúpeľa a kortikoidnú masť. Masť som zatiaľ ani nevybrala na recept. Ten olej sme použili 2krát a lepšie sa mi to nezdá. Tak neviem. Možno po dlhšom čase zaberie.

Chrbát ma tiež začína poriadne bolieť, už aj pri prechádzkach. Pre kojacie matky by mali vymyslieť masážny stôl, čo má otvory aj na prsia, nielen na tvár. 🙂

sssimi
5. júl 2009

Kosska no s tými mojimi cecišťami..... Za jedno asi by to tam mal celé od mlieka 😀 a za ďaľšie hrozí upchatie mliekovodu (asi nie za tu chvíľu, ale ja neriskujem)... A najhoršie je že by som sa na tie veľké cecky nevedela ani položiť, tak aby to nebolelo... Ja som už uvažovala aj o tých masážach pri ktorých sedíš-len to tu nikto v okolí nerobí.

mimi21
5. júl 2009

jamaat, ten nápad s tým stolom masážnym je dobrý 😀 😀 😀
a pod stôl odsávačku na mlieko by som si ešte dala 😵

ja som malej ešte nedala ten SOS krem, len som jej pred kremovanim potrela tváričku trochu tým liehom, počkala som chvíľu a potom som jej dala tú masť od kožnej - počkám čo to urobí cez noc a uvidím
nechcem jej zase páckať na tvár piate cez deviate, lebo jej ani jedno nestihne nič urobiť a jej už budem dávať druhé

jamaat a tie vaše vyrážočky ako vyzerajú ? aj taká krupica to je?

jamaat
5. júl 2009

mimi - Na dotyk je to také drsné, hoci na pohľad to až tak nevyzerá. Keď nie sú červené, nevidno ich veľmi, ale cítiť. Niektoré sa jej zapália a má tam aj trošku hnisavú bodku, ale takých je len pár. A tie na tele sú také malé červené bodky.

kosska3003
5. júl 2009

jaamat no to je dobra napad no mne to je jedno ved sa tej maserky co tu mame sa jej spytam ci robi aj po sediacky masaze mozno mi spravy uvidim
no ja som okupala malu trochu si povrieskala akosi sa jej asi nechcelo kupat nemala naladu ale uz drieme v kociku tak je dobre

sssimi
5. júl 2009

Baby ja ešte furt kupem ráno a asi aj pri tom zostaneme... Čo sa mne malá vynervačí po kupaní to asi ani za celý deň nevynervačí... A potom sa jej nechce akosi buvkať...

Jamat aj ja som už nad takým stolom uvažovala... Bolo by dobré to dať patentovať 😀

emode
5. júl 2009

tak masaze ... no isla by som ale asi by som mala rovnaky problem ako sssimi 😀

baby, neviem ci uz aj vase malicke ale nasa sa strasne zacala lakat ... ked ju nieco prekvapi spusti taky usedavy plac doteraz som taky nepocula, tazko popisat 😢 😢 som zostala inak v soku ... no kazdy den nieco nove ... 😒
aj my sme dnes pri kupani vrieskali ... od hladu 😝

jamaat
5. júl 2009

Sssimi, moja už prestala po kúpaní vrieskať. Zdá sa mi, že už si aj krémovanie a masírovanie začína užívať. Ale samozrejme nesmie byť hladná.

U nás nové, že začala obe nôžky naraz dvíhať dohora, keď leží na chrbte. Trénuje brušné svaly namiesto mňa. 🙂 Ja sa k tomu cvičeniu neviem prinútiť. Ale musím, najmä chrbát. Lebo ma aj bolí a keď sa vidím v zrkadle, aká zhrbená chodím, tak strach a hrôza.
A kúpila som jej hrazdičku s dekou, tak hrazdička má úspech. Dúfam, že jej to vydrží aspoň mesiac. 🙂 ...tu na koňovi som kúpila ojazdenú a je ako nová. Rozmýšľam aj nad lehátkom takto na inzerát.

lasenka
5. júl 2009

ahojte 😉
my mame kupanie a masirovanie tiez radi, no tiez nesmieme byt hladni 😉

jamaat - s tym dvohanim noziciek presne aj u nas, a stale viac a viac pazvukov vydavame... ach jaj, to je take krasne 😵

ja mam pocit, ze v poslednom case, t.j. dnes a vcera, kojim akosi castejsie ako inokedy... a neviem cim to je 😔 dufam len, ze nemam slabsie mlieko 😕

emode
5. júl 2009

lasenka dnes som na tom s kojenim podobne mam pocit ze stale rano mi mlieko zmaca polovicu tricka a vecer idem vydolovat ledva pre malu ☹ a modlim sa aby nepytala viac ☹

jamaat to aj my dvihame nohy uz davnejsie a dnes som si vsimla sko si ich obzera ked sedi v skrupinke 😀

lasenka
5. júl 2009

emode - a pyta? lebo moj ano, teraz nie a nie zaspat 😔 prave lezi v postielke a mava rucickami a nozickami o106, no popritom mrnci...kojila som ho takmer hodinu... zeby mu bolo malo? ved niekedy mu stacilo aj 15 minut... neviem 😒

jamaat
5. júl 2009

lasenka, čítala som v múdrej knihe, že okolo 6. týždňa býva laktačná kríza, lebo vtedy bábo nejak naraz narastie a viac pýta papať. Emča fakt ako keby za posledné dni vyhúkla, aj hlávku má voľáku väčšiu, aj celkove. Pomaly sa mi nezmestí do vaničky. Keď začne kopať a špliechať, tak to by si už hlávku búchala.

Inak s tým mliekom mi to lezie na nervy. Niekedy mám úplne tvrdé prsia od množstva mlieka, niekedy mám tak málo, že musím z mrazničky železné zásoby vyťahovať. A vôbec neviem, od čoho to záleží. Posledne sa mi zdalo, že zabrala rascová zapražená polievka, to som fakt 3 dni nemala problém s mliekom, ale na štvrtý o to menej. A to si aj odstriekavam. A aj tak sa robí to mlieko, ako chce. Ten strach, či budem mať dosť mlieka a dokedy vydržíme kojiť, mi nerobí dobre na psychiku.

lasenka
5. júl 2009

jamaat - tak ja navyse nemam mliecka ani kvapku, vobec neodstriekavam... tak si neviem predstavit, co urobim, ked bude v noci plakat, lebo bude hladny... a ani mne nerobi dobre na psychiku, dokedy vydrzim kojit... ale asi mas pravdu, ze ide o laktacnu krizu

jamaat
5. júl 2009

Presne aj ja mám ten problém, že večer už mám málo mlieka. Dnes som na večer odstriekala iba 60ml. A po 3/4 hodine z oboch prsníkov iba 10ml. Veď to je hrozne málo. Za taký čas by sa malo urobiť viac.

A stále mi grcká. Vygrckáva iba takú vodu. Hocikedy, nielen po papaní.

jamaat
5. júl 2009

Lasenka, veď ani ja nemám navyše. To, čo odstriekam, dávam malej večer z fľašky. Lebo keď je unavená večer, tak sa nevie z prsníka riadne najesť. Asi mi ide ťažšie mlieko, lebo ja ani prsné vložky nemusím nosiť, nevyteká mi. A keď mám dosť vo fľaške odstriekané, tak aspoň nemám nervy, či nebude večer hladná. V mrazničke mám dokopy asi 3dl v zásobe.

lasenka
5. júl 2009

jamaat - hmm, tak mne Jakub negrcka takmer vobec, naozaj len malokedy si odgrgne...

myslela som si, ze to mlieko sa uz ustali v takom case, no ako vidim, stale nie... ako je mozne, ze niektore zeny koja az do veku 2 rokov dietatka?

dannynka
5. júl 2009

ahojte babulky,citam ake mate trampoty s mlieckom,nebojte urcite sa to upraví a budete mat dost mliecka 😉
My sme mali dnes dobru noxc...malinky papal o 22-30 a potom si vypytal az o 4-45 😲 som bola sama prekvapena,ciciky naliate tak som rano odstriekala 100-ml mliecka....Domi mi s flasky nechce a s prsnika mu staci co si vytiahne a tak mi matersle mliecko pije Gabika 😵 😵 😵 😵

lasenka
5. júl 2009

danny - tak super delba mliecka 😉 ako inac?

dannynka
5. júl 2009

las tak nejak aj doktor sa smial ked sme boli v utorok na poradni 😀 .Inak sa mame ako kedy......u dr na poradni sme mali 60-cm a 5210g a to mal domi 2-mesiace 😵 .A Vy ako?

inak tusim jamat spominala ze chce kupit lehatko,mne sa podarilo zohnat to vybracne s fischer price za 25-€ + postovne tiez pouzivane...tak som nan zvedava ma prist v tyzdni som zvedava ci na Domiho zaberie lebo nevie zaspavat a spinka mi iba po pol hodinkach a to aj vonku v kociku a potom spusty straaasný rev ☹

lasenka
5. júl 2009

my sme boli na poradni tento tyzden, kedy bol Jakub v 7. tyzdni, pribrali sme 1200g a vyrastli sme 10 cm... tiez sme dostali pochvalu 🙂 my spinkame velmi dobre, hlavne cez den... vtedy kojim kazde 3-4 hodiny... kupkame sa o 7 vecer, potom ho necham hore do deviatej, zaspi do jednej a ptom vstavam kazde dve hodky 😒 no ja osm si uz zvykla...

lasenka
5. júl 2009

danny - ako je mozne, ze ti Dominik vydrzi spinkat tak dlho? 😕

dannynka
5. júl 2009

las tak super rastiete 😉 my sme narastli 8-cm od narodenia a pribrali 1460g 😀

lasenka
5. júl 2009

danny - su to chlapi! 😀

dannynka
5. júl 2009

las-to bola nahoda asi lebo sa mi to stalo prvy raz 🤐 ,ale mohlo by aj castejsie 😅 ,a mohlo by to byt aj tym ze cez den toho vela nepospi,ked spinkaa pol hodku potom je 1,5-2h hore a tak dookola 😅 😒

lasenka
5. júl 2009

ako zvladas obidve deturence sama? uz mas svoj system?

bambi7
5. júl 2009

cafte babulkyyy

lasenka
5. júl 2009

jee bambi, ahooooj 😉

baby, aj vy mate take chute na sladke???? ja ho zeriem na kila 😕 🤐

dannynka
5. júl 2009

las noveru su a riadny 😀 😀 😀 😀

co sa tyka detureniec je to vesele,ale uz mame svoj system sme zabehnuty a Gabika pomaha o dusu 😉 A Ty ako?

bambi ahojkyako sa darí 🙂

dannynka
5. júl 2009

las veru aj ja napodobne,zeriem vsetko co nezjem mna a tie na kila,na vashu radsej ani nejdem 🤐

dannynka
5. júl 2009

vashu malo by vahu 😀