Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
1. mar 2010

Čafte.

lady, Deny chytá paniku aj bez vás, Emka ho prenasleduje všade, dokonca aj keď je v detskej tma, tak aj tak tam za ním ide.

Dnes sme boli na poradni. Tak Emka prosím pekne narástla za mesiac 1cm a pribrala až hin 15g! Dobre čítate, nepomýlila som sa, 15g. 😅 ....Ale ja som to tušila, lebo jedlu veľmi neublíži a vkuse je v pohybe. Mám besné dieťa.

Furt zabudnem na nejakú aukciu, už som ich zmeškala asi 7 😠

ladywitch26
1. mar 2010

jani, no vsak aj nas jack, z jeho vlastneho pelechu ho vyhodi a ona mu tam vlezie. tak uz len tak zufalo knuci, ze zachrante ma predsa od nej... 😀

emode
1. mar 2010

stanka je riadny expert ...
ja si myslim ze sa musela zlaknut tych mackinych oci, asi ten pohlad ... lebo uz some boli macky von obzerat, sused ju mal, myslim macku, na rukach a vpoho ...
len dufam, ze do zajtra zabudne, krmit ju v obyvacke nemienim, lebo mm jej este aj kasu potom musel davat v obyvacke ...

sssimi
1. mar 2010

Ahojte.
Jamat tak tomu jedlu asi fakt moc nedá 😀 Moja pribrala za 2 mesiace 400g a doki nebola príliš nadšená 😀

Emode moja malá má paniku len z chlapov. Keď nejaký príde na návštevu máme po chlebe. Ako-tak vydrží keď ju mám na rukách, ale inak by prerevala celú dobu... Ešte aj kontroluje či je ešte v miestnosti... No asi si nebudem môcť nájsť milenca 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ladywitch26
1. mar 2010

simi, nasa stanka pre zmenu doslova salie za chlapmi. v telke davaju kazdy den taku relaciu pre teenagerov a to jej kazdy den musim pustit, lebo sa tam striedaju styria taki mladi moderatori a ona je z nich cela paf. normalne zamilovane pohlady hadze na nich, usmieva sa, nic dookola nevnima. a ani styridsiatnici jej nerobia problemy, ale pride sused alebo moj kamarat a reeeev. ale inak by isla hadam s kazdym na ulici, ked je v kociku, tak nema problem sa rehotat a podavat ruku hocikomu

jamaat
1. mar 2010

emode, aj my sme dnes obzerali mačku. Aj prišla k nám, tak som si čupla k nej a Emka čumákovala. Páčila sa jej.

sssimi, doktorka z toho nerobila zatiaľ vedu, že zjavne všetko vybehá. Uvidíme o mesiac.

emode
1. mar 2010

jamaat my ideme zajtra do poradne, tak som zvedava ... ale rekordy lamat urcite nebudeme 😅

emode
1. mar 2010

ozaj, my by sme mali zajtra 10. vymesacnik ale ked nie je tridsiateho 😢 tak akoze uz mame 10 mesiacov 😀

ladywitch26
1. mar 2010

nam stanka chodi pravidelne plasit morca do klietky. ja uz len cakam, kedy to morca prestane bavit, vyskoci z klietky a zdrhne od nas...

zuzkad
1. mar 2010

ako tak citam, mame to vesele majovcatka 😀 😀 😀

moj maly nam zacal od vcera stvornozkovat huraaa ...sa tesim, lebo som myslela, ze rovno chodit budeme...inak je to rozkosneee ako lezie kade tade 😅 😅 😅 mam dvoch psikov teraz...najnovsie zistil, ze moze vlastne chodit po celom byte ked lozi a stvornozkuje a minule ma "prekvapil" lebo do teraz bol stale v izbe aj ked som odbehla z nej cakal na mna, ale pred vcerom sa rozhodol ma vyhladat...kym som mu v kuchyni miesala mliecko, presiel az do haly a cestou za mnou objavil misku s vodou a samozrejme bola zaplava a maly cely mokry 😝 😝 😝 vsade voda a on stastny, co dokazal 😀 😀 😀 stihla som to aj natocit, nech mame pamiatku 😝 😝

maly sem tam dostane zachvat placu, ked pride niekto novy, koho nepozna tak zacne pusu krivit a potom spusti rev...ale zvierata su jehooo...aj v kociku hned krci, ked zbada vonku psika...hned sa nahne a vola nan 😀 😀 😀 toto som zevraj robievala aj ja ked som bola mala ...dufam, ze bude tiez tak zvieratka milovat ako ja 😉 😉 😉

ja som nejaka unavenaaa...a tom som si aj poobede pospala poriadne tak neviem...asi jarna unava ide na mna 😝 😝

ladywitch26
1. mar 2010

zuzka, ked dieta zije od narodenia so zvieratami, tak prenho budu uplne normalnou sucastou zivota. takze ak uz teraz mate psa a morcata, tak ti este nejake zvery urcite pribudnu casom. mamina kolegyna vravela, ze jej synovia nosili kadeco mozne, raz dokonca uzovku a vrchol pre nu bol, ked jej 8 rocny syn s obrovskym placom doniesol v naruci mrtveho potkana a prosil ju maminka, zachran potkanika.... skoro ju slak trafil.....

sssimi
1. mar 2010

Lady ja si myslím, že skôr chytí infarkt 😀

Zuzkad aj moja radá pozerá po psíkoch keď sme vonku. Až ju nadvihuje v kočíku 😀 A moju cavalierku zbožňuje. Tak by ju vyšvácala, ale Fibi ma rešpekt. Hneď zdrhá...

ladywitch26
1. mar 2010

stanka teraz este aj rada pozera po vtakoch z okna. chodia nam sem dve take malinke sykorky, mam pred dverami rovno tri tuje zasadene, tak tam chodia ozobavat a stanka im klope na okno. alebo sleduje vrany. 10 metrov od domu mame les a tam maju hniezda v stromoch, no hadam aj stovka ich tu moze byt.ked to naraz vzlietne, tak to vyzera ako od hitchcoka vtaky. mne to uz nevadi, ale kym u nas byval spolubyvajuci, tak kazde rano som z jeho izby pocula "boha vasho, drzte tie zobaky! " 😀 😀

dm1
1. mar 2010

ssimi my sme tolko pribrali snad za 4m a doki ze je to v pohode on ide svojim tempom 😉 . som zvedava kolko sme teraz pribrali ideme na ockovanie za 2 tyzdne tak som zvedava

ladywitch26
1. mar 2010

inak baby, vobec nejde o to, kolko gramov priberie, ale ci tam nie su skoky v tabulke. moja zdravotna sestra, co mi chodi malu vazit, mi ukazovala graf, kde bolo asi 6 liniek. stanka zacinala na stvrtej najvyssej a stale sa jej drzi. ozaj ako keby ju cely cas kopirovala tu krivku. a vravela mi, ze to je super, ze si stale drzi svoju liniu. na konci, myslim rok a pol boli medzi tymi liniami uz dost velke rozdiely, hadam aj 5 kil, ale kazde je ok. proste ide o to, aby to neskakalo zo stvorky napr. na jednotku atd. do roka by malo dieta cca strojnasobit hmotnost, stanka zacinala pri 4,2, takze mala by mat okolo 12 a pol kil, k comu vlastne aj smerujeme 🙂 takze ak ste niektora zacinali pri 3 a pol kile, tak na rok bude desat a pol krasna vaha, co my mame uz teraz. a berte to tak, ze aspon usetrite na obleceni, vacsina vacsich veci je drahsia, no a my uz tricka kupujeme na 12-18m 😀

zuzkad
2. mar 2010

dobre raaanko 🙂 🙂

tato noc bola celkom v poho ...vecer maly zaspinkal okolo deviatej a spal az do stvrtej rano, potom mrncal tak som mu dala mliecko a potom potiahol do 8,15 tak sme sa v celku dobre vyspali 😉 😉 😉

V BA zacal pekny slnecny den aj ked nie je tak teplo ako vcera ale aspon nefuka a dufam, ze este teplota stupne 😉 😉

idem sa ja veru pozriet kedy mam poradnu s malym, lebo nejak netusim...viem, ze v marci, ale neviem kedy ktory den 😝 😝 😝

emode
2. mar 2010

Ahojte,
noc ok, asi 3x hore, ale vobec neplakala, len sa ma snazila zobudit 😀 kde ste vsetky okrem zuzkad?

mimi21
2. mar 2010

dobre ranko aj ja som uz tu
noc klasika 2 krat hore a o 7 sme vstavali 🙂
idem urobit taky kolacik z bebe keksov 😝 😝 😝

jamaat
2. mar 2010

Čafte,
ja som sa o tretej zobudila a zistila, že je Emka pri mne. Len si vôbec nepamätám, kedy som ju brala. 😕 ...Od šiestej je hore a urevaná, lebo sa jej chce spať. Ale aj teraz namiesto spania revčí v postieľke, stále sa dvíha, tak som ju chvíľu nechala, nech sa vybúri.
A ja by som spalaaaaaa!!! Ale ak si ľahnem tiež, tak určite bude just po polhodine hore. Takže ani neskúšam.

nikanika28
2. mar 2010

Cafte baby, my mame teraz akesi hekticke obdobie. Chodim sem sice kazdy den, citam si vas aj 2x za den...takze vas sledujeeem 😀 . Klarka mat teraz obdobie dobreho spanku, tak snad to nezakriknem. Zaspinka o siedmej-osmej hod. a taha do rana do 6,30 -7,00. Zub samozrejme este stale ziadny, ale uz presvitaju na dasienkach, tak hadam tam su schovane 😅 . No a konecne sa uz aj zacala plazit, prdelku vytrci dohora a rukami sa pritahuje, podarena je pri tom 😀 .
Lukasko po tyzdni v skolke, zatial bez choroby KLOP-KLOP. No a chodim do posilky, ked sa zadari, tak 2x do tyzdna, zatial su dole 2kg..co teda nieje az tak moc, ale sa tesim, ze sa to trochen pohlo 😝
Inac baby, ak ste prilis unavene a ospale, velmi pomaha zelezo v tabletkach, ja som si ho zacala davat a tolko energie, co mam posledny tyzden...vobec nie som unavena a aj chut na sladke ma obchadza..zaaaazrak 😀 😀 😀

mystery7
2. mar 2010

dobre ranko,
My sa stale liecime, odsavame. Maly zaspal o 19 ale po pol hodke sa zobudil, plny nos, ze ani pit nemohol, tak sme odsavali. Potom nemohol zaspat v postielke, tak som si s nim lahla spali sme spolu. O 2:47 bol hore a plac, potom o 3:20 opat, ale nejako som ho ucicikala.
Rano sa zobudil o 6:50 a teraz spi od 9, o chvilu sa asi uz zobudi.
Moj v noci stale taha a taha, cez den len sem tam. Najvacsia sranda je tahanie bradavky zo vsetkych sil 😝

zuzkad
2. mar 2010

jamaat 😀 😀 😀 mozno Emka sama v noci prisla k tebe 😀 😀 😀

ja ani neskusam dat teraz maleho spinkat, lebo jeho cas je okolo jedenastej, uvidime ako sa zacne unavovat...ak vidim, ze ho uz berie spinkat tak ho supnem do postielky a potom mi zaspinka skor...zatial sa vsak prehana po izbe a kriciiiiiii o dusu, lebo nasiel nabijacku na mobil, tak ma super hracku 😉 😉 😉

mimi uz od rana robis pokusenie s kolacikom ?? 😝 😝 😝

inak zabudla som sa pochvalit...dalsie kg dole od januara ...zacina som na 70kg..co som mimochodom nabrala spat cez vianoce 😠 😠 😠 a dnes 66kg 😅 😅 😅 len aby to vydrzaloooo a hlavne, aby som isla este stale dole pred tehu som mala 57kg tak dufam, ze sa k nej vratim...ved coskoro aj bicykel vytiahnem a huraaa von...a samozrejme makat a makaaat 😝 😝 😝 ale tesi ma, ze to ide dole...a to som nejak nedietovala, len som dala na radu ZuzkyProf. aby som obmedzila uplne smazene...biele pecivo atd atd...ale sladke si dam 😉 😉 mozno, keby som uuuplne obmedzila sladke a nejedla maso a prilohu spolu islo by to este lepsie, ale ja by som sa asi nenajedla poriadne z toho... 😖 😖 😖

Dnes ak sa to pocko neposerka isla by som zase k mame a mam to spojene aj s prechadzkou maleho vonku a pre mna pohyb 😉 😉 len dufam, ze nezacne prsat, alebo nieco... 😝 😝 😝

nikanika28
2. mar 2010

zuzi, tak aj tebe sa to pekne pohlo, mne tie 2kila isli dolu behom dvoch tyzdnov 😕
Dochadza mi inspiracia, co sa varenia tyka... 😝 mate nejaky napad na dnes?

zuzkad
2. mar 2010

Nika dobreee vediet...zelezo neberiem, ale asi by som mala zacat, lebo energiu by som potrebovala...ja beriem teraz chrom 1tbl. denne ale zelezo si kupim a ja 😉 😉

mys tak skore uzdravenie prajem ☹ ☹ chudatko male takto sa trapi ☹ ☹

ludmilabb
2. mar 2010

ahojte, my sme sa v noci kojila 5x a ked tak ratam aj cez den zo 5 krat kojim teraz...ani mlieko nemam tak sa bojim ze budu cochvila cirkusy

mne Sofia Blaziku strasne prenasledovala, pokoj jej nedala ale ako bola Blazika dva tyzdne prec u svokrovcov a potom sa jej Sofia bala a teraz ju nejako extra "nezerie" uz sa aj konecne tesi sa ked ju vidi, ale neotravuje ju ako predtym

dnes je strasne mrzuta, len na rukach by chcela byt a aj ked si ku nej sadnem nech sa po mne stvera tak revci uz neviem co s nou mam robit, skusala som vsetko, prebalit, nakrmit (jacala), nakojit no bieda teraz zaspala a uz sa tesim ako ju budem poobede ukladat 🙄 🙄 🙄

Jani 15g? bude to tym ze Emka tuho pracuje takze vela energie da zo seba von

joj nejako pocujem sramoty hadam sa len po polhodine nezobudi to bude pohroma ☹

juska3
2. mar 2010

ahojte, my sme od siedmej hore a uz by mal ist znova spat, ale nevyzera na to 😒 ....Alex spal so mnou v posteli od pol2, mal nejaku nekludnu noc, mozno ten spln, co inuska spominala,

jamaat
2. mar 2010

zuzkad, aj môj chlop tak povedal, že hádam sama došla 🙂

ludka, u nás tiež mrzutosť a máme za sebou mohutný 35-minútový spánok.
Dám jej banán, ideme so psom von a potom do mesta. Fuj ale tie lúky sú hnusne rozbahnené. Mohol ešte mesiac zostať sneh a potom šup naraz pekná tráva a púpavy.

ludmilabb
2. mar 2010

zatial nepocujem rev tak hadam este zaspala

Jani ako riesis umyvanie Denyho a Emku, lebo ja by som hadam aj mohla s kocikom ist von s oboma ale vcera som peknych 5 minut Blaziku sprchovala vecer a to si neviem predstavit co by za ten cas robila Sofia teda viem jacala by ze nie som pri nej 😠

nikanika28
2. mar 2010

Klarka tu zrovna vykrika na loptu, stale jej uteka, potvora jedna 😀 😀

mimi21
2. mar 2010

zuzka ked ti tak citam o tvojich kilach tak ma aj chut na kolacik presla 😒
ja vobec nemam pevnu volu co sa jedenia tyka, ja proste neviem odolat a musim maskrtit 😝 😝 😝