Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dm1
6. júl 2009

aj nas maly obcas pyta aj castejsie, niekedy aj za hodinku a vzdy dam len nech nie je hladnucky alebo vlastne smadnucky 😉.

mimi21
6. júl 2009

no aj mne sa teraz stava ze mala si pyta castejsie, hlavne ked je takto teplo

aj ju kontrolujem, ci nema malo tekutin - v novej mama a ja je pisane ze treba kontrolovat fontanelu na hlavicke, ak je preliacena, tak babo ma malo tekutin
mala ked dlhsie nepije tak to citim ze je to take preliacene a ked pije casto, ze dlho nespinka - hlavne vonku, tak je to OK

sirinka
6. júl 2009

my sme vcera magdalenku prvy krat sprchovali a ona si to neskutocne vychutnavala...presne ako aj klarka, cely cas bola vysmiata 🙂

nikanika28
6. júl 2009

Caute baby, tak mala dnes teda revala skoro cely den, cize ani moc nespala.. 😒 A to ona bola zatial riadny spacko. A mame momentalne problem s kojenim, vcera som uz musela siahnut na zasoby z mraznicky ☹ . Mala sa strasne hneva pri kojeni po case, asi jej to uz tak netecie alebo co... ☹ Zacinam byt z toho pekne nervozna, tak uz som si dnes nakupila cajiky dva, tak uvidime, co to spravi.

nikanika28
6. júl 2009

Inac my tiez v noci prespime dobre...od tej 20,30 do takej 4-5hod. rano.A potom este do tej siestej potiahne. Len to vecerne kojenie je ozaj katastrofa, aj na 4-5krat, kym sa napapa a tie jej nervicky pri tom...

monkap
autor
6. júl 2009

nika: ja pijem cajiky viac krat denne

klomi
6. júl 2009

ahojte, tak aj mi buvkame pekne.To som rada 😵

Tie hracky su super. Ja zhanam nejaku hrazdicku do kocika, ale zatial som nic nenasla ☹

klomi
6. júl 2009

siri a ako ste ju sprchovali ? mali ste nejaku podlozku alebo nieco?

dm1
6. júl 2009

siri aj my budeme musiet zachvilu zacat sprchovat lebo ho vanicky sa casom nezmesti a vanu nemame... ale bojim sa toho ako ho tam budem drzat 😕 a ci sa mu to bude pacit. Sestrina mala ked pocula sprchu chytila hystericky zachvat a nie a nie sa utisit tak som zvedava.

zuzkad
6. júl 2009

sirinka dakujeeeem za infosky...ja som si aj myslela, ze Klarka mala nejak okolo roka, ked ste leteli....ja by som tak o rok chcela ist...len kedze som v zivote nebola na dovce s takym mimcom a ani nikoho nepoznam takto...tak sa pytam a zistujem aby som uz do buducna vedela. O tom kojeni som pocula v lietadle, len co robia zeny, ked dieta prave vtedy nechce papat alebo uz nekoji....a co ste dali nakoniec malickej ked strava v hoteli nebola pre malu vhodna ?

jamaat mas nejake dobre cviky ?? Ake porad mi 😉 😉 😉

Mne maly spinka uz pekne ako monke....aj do siestej ranko a potom este spinka do deviatej...dnes sme spolu potiahli do desiatej 😅 😅 😅 😅 a ak cez den nechce spinkat, vezmem ho von pred dom, vezmem si knizku, ja citam a on spokojne spinka 😉 😉 😉 a este som sa aj pri tom opalila 😉 😉 😉

juuj babulky nestraste ma s tym sexikom...ved normalne mam strach ist do toho 😝 😝

sirinka
6. júl 2009

nikanika ak mas problem s malo mlieckom, najhorsie je teraz prestat dojcit v noci...treba to stimulovat.

klomi my sprchujeme takto...manzel alebo ja si sadneme do vane, nohy pokrcene a malu si polozime na stehna, akokeby sedela v lehatku. takze ma dotyk koze na kozu, zaroven ocny kontakt...udajne je to vyborna metoda na rozvijanie vztahu z otcom, kedze ti nekoja, takto mozu byt aj fyzicky k babatku prepojeni oni. dolezite je aby nebol prud vody silny. ale je to vyborna masaz celeho telicka, zaroven je to podla mna ucinnejsie umytie a pre mna je to jednoduchsie ako kupanie vo vanicke. ked treba umyt chrbatik a ritku v pohode babatko otocis na brusko, vacsinou sa opiera o rucky a pozera do hora. ale musia byt k tomu dvaja, lebo niekto potom musi babatko vybrat z vane von, aby ten, co je vo vani sa nesmykol a nespadol pri vystupovani z vane von.

dm v sprchovom kute by som to tiez riesila podobne, sadnut si a tak k sebe zobrat babo.

zuzkad ale napr. moja kamoska letela s trojmesacnym z australie na sk... a zvladol to tiez dobre. ked nechce prave papat, skusit mu dat iba prst do pusy, aby sal, ked uz mamicka nekoji, tak pouzije flasku alebo cumlik....
a ked nic nezabera, babo place a tym si vyrovnava tlak...

kosska3003
6. júl 2009

ahojte konecne som vas docitala no moja mala zaspinka okolo 9 az 10 a spi do tej 5 a potom este zaspi a spinka do 8 a tiez len kojim moja uz ma 5,2 kg a 59 cm a mala 50 aj vase tak narastli lebo moja 9 cm a to bude mat 7 tyzdnou a aj pribera poriadne ved z nemocnice sme dosli s vahou 3,55kg

sirinka
6. júl 2009

kosska ahoj, prave som pozrela tvoje fotky a mala je bohovska a najme v tej capici 🙂 ja strasne zboznujem rozne ciapocky na detoch a malej davam rada baretky, je v tom rozkosna...

kosska3003
6. júl 2009

siri no tu mi mamina kupila no ked som ju zbadala je uzasna aj v zelenom aj bielom je este keby mi zohnala v ruzovom lebo akosi sa mi zacali kopit veci ruzove a to som jej ich moc nekupila ale krsna a mama kupuju
pocujte mali ste niektora zmrzlinu lebo ja som si ju dala vcera a mala mi s nej celi den grckala ale poriadne hadam aj vsetko dala von co zjedla prisla som na to lebo aj minule mi to po zmrzline robila no tak uz mam po zmrzline toto leto 😠 😠

jamaat
6. júl 2009

Aj ja som včera Emku sprchovala. Ale len sama, kúpila som takú špongiovú podložku. Páčilo sa jej to a ksichtila sa, keď sa jej kvapky vody do tváre odrážali. Oveľa lepšie sa takto záhyby umyli ako vo vaničke. A rozmýšľala som, že ju zoberiem so sebou aj do vane a okúpeme sa spolu, len ako vraví aj sirinka, treba ešte niekoho, čo mi ju potom zoberie a osuší hneď.
Vanička jej už začína byť malá, najmä že už dnes objavila, že sa dá nožičkami špliechať, tak kope odušu. Dnes sme ju aj natáčali pri kúpaní. Malá si vo vode uprdla, vypustila riadne bubliny, ale nie je to na kamere, lebo akurát snímal tváričku. 🙂

sirinka
6. júl 2009

jamaat kde si kupila tu podlozku, ako to vyzera? to by bolo super, ked budem doma sama...aspon nemusim vytahovat vanicku...ta mi lezie na nervy.

kosska ja zmrzku jem v pohode...

zuzkad
6. júl 2009

sirinka vdaka za info 😉 😉 😉

kosska ja jem zmrzku a velaaaaa aj nanuky aj klasicku zmrku...a maly je ok klop klop klop 😉 😉 😉 😉

ja som prave dnes rozmyslala, ze maleho zacnem kupat asi vo velkej vani, lebo co mam prebalovaci pult s vanickou...to uz mu je male ked sa tak pekne natiahne normalne sa nezmesti 😀 😀 😀

monkap
autor
6. júl 2009

kosska: neviem, ci som sa ta uz pytala - uska si dala prepichnut este v porodnici?? my ideme dat tento tyzden, snad to bude OK 😔

jamaat
6. júl 2009

siri, normálka v detskom obchode som to kúpila. Za nejaké 3 euráče.

zuzkad, žiadne špeciálne cviky. Proste brušáky a cviky na boky. No a chrbát, ale to by mi bolo najlepšie do posilky ísť.

jamaat
6. júl 2009
mystery7
7. júl 2009

ahojky kocky, dlhsie som tu nebola, tak nai nestiham vsetko citat
vcera sme boli na poradni, mame 60cm a 5770g 😀 nad tym sprchovanim vo vani uvazujem aj ja, lebo vanicka, je pre mna neprakticka.
u nas je to so spanim velka bieda. zaspavame okolo polnoci a 3 Hodiny spanku su maximum, co zatial predviedol. Ako to robite ze vam v noci deticky tak vela spinkaju??? mozno je to tym, ze moj pije len 10 minut? viacej nechce, bradavku vypluje alebo na nej zaspi a neda sa zobudit.
Vcera nam robil super divadlo 2 hodiny v kuse. Uspala som ho na prsniku, isla som ho dat do postielky. Ked sa mu ritka dotkla postielky, tak spustil rev ako tur. musela som ho vybrat a znova. v uspavani som sa striedala s mm, lebo som uz nevladala.

zuzkad
7. júl 2009

dobre rankooo 😉 😉 😉

dnes som troska skor na nete...maly sa hrajka s hrazdickou tu pri mne, brbloce a ja vyuzivam cas, tak popijam kafco a pozeram netik.

mystery tak to mi je luto, ze takto mas "veselo" ja som mala taky prvy mesiac, potom to nejak samo preslo...ale maly to maval hlavne kv, brusku nevedel prdkat a tak zle spaval a plakal a plakal...na rukach zaspal a v postielke sa hned zobudil ☹ ☹ ☹ na nervy...na koniec som mu pred spanim vecer uvarila feniklovy cajik...uz pri piti zaspaval a potom pekne spinkal aj v postielke ....to pomohlo u nas 😉 😉 😉 drzim paste aby sa to dalo do poriadku, aby si si mohla aj troska odpocinut 🙂 🙂 🙂

jamaat...tak asi aj ja by som mala nejak zacat s cvicenim...lebo najko brucho nepada a vyzeram ako by som bola v tom 😕 😕 ...dokonca som uz mala sen, ze som pri mori a bola som v plavkach a mala som krasnu stihlu postavu a tesila som sa, ze uz som zase chuducka...no a ked som sa zobudila, zistila som, ze to bol len sen ☹ ☹ ☹ skodaaaa

zuzkaprofant
7. júl 2009

mys nemut to asi tak vsetky babatka aj nas ma take obdobie ja som ho vcera uz nechala palckat bo len na ruckach chcel byt a ja som uz nevladala po celom dni tak poplackal a prestal dala som mu flasku s umelym mliekco a spinkal mi 5hodin tak som sa aj ja konecne vyspala ale nase kojenie je groteska zase mi zaspava na ciciku ani rady ze striedat po 5min cicik nepomaha ale ako nahle ho polozim na postel je prebedeny a place ze je hladny a tak dookola na nervy
teraz riesim odsavacku na cestu bo nevydrzim si neodsat cecky 12hod a maly mi snich nevypije vsetko mliecko toby sme museli vkuse stat a nedosli by sme ani za tt na sk 😀

lasenka
7. júl 2009

ahojte 😉
babulky moje, velmi sa tesim, ako sa vam v noci dari 😉

mne asi pomohlo sa vam vcera vecer postazovat, ze nespinkame tak dlho ako vy 🙂 Jakubko sa mi zobudil na prve kojenie o pol jednej v noci a potom o osmej rano 😕 😕 😕 konecne vyspinkanaaaaaaaaaaaaaaaaaa som 😵 tak som uz uvarila obedik, upiekla ceresnovu bublaninu, pockam kym sa maly zobudi (opät spinka) aby som ho nakojla a idem do zahradky tahat burinu, lebo jej mam na predaj 😉

sssimi
7. júl 2009

Bože baby to je až neuveriteľné ako vám deti spia. My sme napr. dnes v noci zaspali o 23hod.-čo som bola šťastná a konečne mi potiahla 6 hodín-do 5tej a potom každe 2 hodinky a o 8:30 sme už behali po dome... Teraz zaspinkala po kupaní... No a u nás je 6 hodín v kuse maximálny a vynimočný rekord...

No a ako ste včera spomínamli, že deti sa vám v posteli posúvajú k ciciku, tak dnes som si to všimla, že aj mne to Sarah robí. Dnes ma skoro vytlačila z postele 😀

Ja som si naštudovala ten rastový šprint a teraz nám tomu všetko nasvedčuje. Malá papa aj 45 minút a pýta častejšie papať a tak papame. Umelé nedám a vlastne ani nemám kúpené a ani nekúpim, lebo by ma to len lákalo... Akurát, že teraz nemôžem ísť nejako ďaleko od domu, lebo si neviem predstaviť kojenie 45minút niekde vonku na lavičke 😅...

lasenka
7. júl 2009

sssimi - mala som podobny problem cez vikend... mali sme v plane ist k babke, no nesli sme kvoli kojeniu... akosi som ho nemohla nakojit, mala som pocit, ze papka cely den 😒 no uz je fajn... vcera uz papkal tak ako predtym 😉 len nedavaj UM, ked nemusis 😉

emode
7. júl 2009

Ahojte maminky 😀
citam Vas ale vela ste popisali od kedy som tu nebola 😀 sssimi nic si z toho nerob my sme tu skoro najstarsi a spali sme donedavna tiez kadejako ale konecne sa to posledny tyzden upravilo ... budime sa len 2x okolo pol noci a´okolo piatej potom este spime do takej osmej deviatej akokedy ... tiez mam pocit ze som konecne vyspata a mam energiu aj na ine veci 😀

ale zas zaciname ine figle vymyslat 😉 cez den spime malinko ☹ malej strasne vadi teplo v kociku ked je hic vobec nechce byt nieto este spinkat preto davam do postielky lebo v obyvacke kde mame najchladnejsie nezaspi ☹ a postielku mame v podkrovi takze to tam najprv musim klimou vychladit ale za hodinku je tam teplota rovnaka ako inde 😒 😒

vcera sme len po velkom boji a na brusku poobede zaspali na 2 hodky ale potom bola od pol stvrtej do pol osmej hore co bola riadna fuska a prvykrat po 5 minutovom kojeni zacala revat na prsniku cize sa ani poriadne nenajedla ... ale spala do poljednej od pol osmej tak asi jej nechybalo 😝

tiez sa dost nakojime cez den sama jej davam aj po hodine a pol, ak si zoberie tak fajn, ked nie tak nie ale vacsinou je smadna ...

monkap
autor
7. júl 2009

mys: mne lenka pije iba 5minut a prespi celu noc ... takze od toho to urcite nezavisi .. ale, vcera som ju tu vychvalila a tuto noc sa zobudila uz po 5 hodinach 😨 a potom zase po 3hod 😒 .. tak uz ju radsej nebudem chvalit 😝

iinuska
7. júl 2009

Ahojte maminky.
aj nas drobcek dost casto papka pocas dna. Dnes som ledva dobehla domov. Bola som len na poste a rovno domov, co zacal plakat. Pritom papal tesne predtym, ako sme isli von. Takze nepresla ani hodinka. No a teraz spokojne spimka. 🙂

zuzkad
7. júl 2009

ja uz ani nepocitam ako casto si moj maly pyta didku....ale je to normalne, kedze je teplo, je smadny viac ako inokedy...nemusi to byt o hlade 😉 😉 😉 aj teraz sa mi na chvilku zobudil...mrnkal, tak som si ho prilozila doslova sa napil mliecka a zaspinkal spokojne dalej 😉 😉 😉