Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
8. júl 2009

No tak o tých kanálikoch počujem prvý krát. Zase môžem byť rada, že Emka nič také nemá. A ani soplíky. Zatiaľ. 🙂

mimi21
8. júl 2009

no mna hlava boli katastrofalne a hlavne stale

kacka je upecena ale porcovanie bola riadna katastrofa 😀

ani ja som o tych kanalikoch nepocula ani o tom preplachovani

emode
8. júl 2009

ahojte budte radi my sme preplacnhutie absolvovali v dvoch tyzdnoch ☹

luba142
8. júl 2009

cauko baby aj mala mala pred tyzdnom take problemyky s ocickom slzilo a mala ho zalepene doktor poradil kvapky Ophtalmo septonex aj 5krat denne a ajze mam streknut materske mlieko do ocicka a zatial to preslo klop klop

sssimi
8. júl 2009

Nás tiež doktorka strašila preplachom kanálika, ale našťastie jej to prešlo. Dávali sme len opthalmo-septonex. Ten mi kázali už v pôrodnici.

Kočky a ako sa dáva to mliečko do nošteka?

sirinka
8. júl 2009

ahojte...aj nasa uz brala tobrex, ale mala v ockach infekciu, tak preto. mne aj manzelovi ako detom tiez preplachovali kanaliky, nastastie si to nepamatame 😀

iinuska
8. júl 2009

Ahojte,my sme nemali zatial peoblem s ockami, zato sa malemu zapalilo miesto po ockovani, tak mu to museli prepichovat a vytlacit. Teraz v piatok ideme na kontrolu, tak dufam, ze to bude OK. Vyzera to byt v poriadku.

monkap
autor
8. júl 2009

ako dlho vam vydrzia deticky na brusku?? teda nie spat ale ked su hore?? bo nasej malej sa na brusku nepaci 😝 a ako dlho vydrzia drzat hlavicku ked su na brusku??

emode
8. júl 2009

Ahojte
tak hlasim treti nespavy den inak uz ani v noci to nebolo uplne super ale dalo sa ... a dnes spala dokopy cez den asi hodinu ☹ potom chce papat kazde dve hodky a vecer uz mam aj menej mlieka tak je nervozna este aj z toho ze jej netecie ... fakt si baby vazte ze vam babetka spinkaju ... 😝

my sme ten kanalik mali upchaty uz z porodnice pravdepodobne uz pri porode nepomohli dvoje kvapky predtym tak jej preplachli obidve ocka, mna do ambulancie vtedy ani nezobrali 😖 😖 a ked sme potom dosli domov ako sedela v autosedacke tak jej z ocka vytiekol este hnis velky ako jednoeurovka ☹

sssimi
8. júl 2009

Monka mne malá nechce byť na brušku, ale keď ju naň položím tak drží hlávku celú dobu a nervačí... Vyrží aj 30sek. A asi aj dlhšie...

iinuska po TBC? Moja malá to má také vydvihnuté a vo vnutri jej je vidieť hnis. Moja mamina mi tvrdí, že je to OK, že aj my sme to tak mali. Tak neviem. Vraj sa to má vstrebať...

Siri aj mne preplachovali keď som mala 2tt a aj takto pred rokom. Akože fajne to bolííííí. Ja som ho mala tak moc upchatý, že som tam bola na 2x a prvý krát mi tam buchla 2x inekcie 😢 😢 😢 ...

iinuska
8. júl 2009

monka, ako kedy, podla nalady.Dnes cca 10 mint vydrzal, potom zacal mrnkat, tak som ho otocila. Ale je dobre takto cvicit.

iinuska
8. júl 2009

simi, ano po TBC. Nas poslala detska lekarka. Maly to mal tiez napuchnute a plne hnisu.Ono to moze prasknut aj same. Ved uvidis, co ti povie lekarka v poradni.

monkap
autor
8. júl 2009

tak nasa mala na brusku stale mrnci ... alebo zaspi - ako teraz

sssimi: nam uz to po ockovani raz same prasklo a hnis vytiekol ... tak som volala dr. a povedala, ze je to ok ... potom sa to zase vydvihlo bol to riadny kopec - taka chrasta ... a dnes zase odpadla... neboj, je to v pohode ... len aby to nekrvacalo, nebolo nejako moc cervene okolo a tak ...

jamaat
8. júl 2009

Fíha, tak to riadne problémy sú s tými očkami!

Monkap, moja vydrží mať hlávku hore už hádam aj 5 minút. Možno sem tam si ju na pár sekúnd položí. Ale ona ju začala dvíhať už v pôrodnici. Mocná dievka je to. Veď Ema aj znamená "veľká, silná" 🙂

Sssimi, Emka tam tiež mala hnis, tak najskôr sme na to dávali Framykoin a keď sa jej urobila hnisavá hlavička, tak jej to lekárka prepichla. Zajtra s tým ideme na kontrolu.

iinuska
8. júl 2009

Jamaat, aj my sme davali Framykoin, ale nepomohlo, teraz po prepichnuti to vyzera, ze je to OK. Kontrola v piatok

sirinka
8. júl 2009

nasej sa na brusku tiez velmi nepaci a hlavicku ani moc nedviha, skor ju otaca zo strany na stranu.

jamaat
8. júl 2009

Inak na tom rastovom špurte asi bude čosi. Mám pocit, že za posledný týždeň riadne narástla, ďalšie dupačky sú jej len tak-tak a aj čiapočka, čo jej ešte nedávno veľké boli. 62 veľkosť. 🙂

iinuska
8. júl 2009

jamaat, aj ja som uz musela dokupovat vascie dupacky.Nase slniecka rastu ako z vody 🙂

monkap
autor
8. júl 2009

jamaat tak to je emka riadna sikulka 😵

dm1
8. júl 2009

monka ani mne dlho na brusku nevydrzi a hlavicku vydrzi mat hore len chvilocku, skor preklada zo strany na stranu. Len najnovsie ho mavam brusko na brusko a tak ho kojim lebo niekedy sa nervaci ze mu to tecie moc rychlo a toto je jediny sposob kedy sa upokoji... je to normalne makacka dat mu tak bradavku do pusinky... ale aspon trenuje aj takto svaly 😉

dm1
8. júl 2009

inak baby dnes som fotila drobca na mojej starej lesklej sukni - akoze efektne pozadie a kedze bol na holo tak sa samozrejme hned aj vycikal 😀 . Ale fotka sa celkom podarila - kuk do albumu 😉

ladywitch26
8. júl 2009

nasa vydrzi na brusku niekedy len minutu a niekedy,ked ma dobru naladu aj 10minut.viac nie.a hlavicku moc dvihat nechce,skor olizuje podlozku pod nou. ale zas ked ju drzim na rukach, tak hlavicku drzi sama uz skoro nonstop,len niekedy sa s nou zakolise.inak je zvedava a kuka dookola.
a dnes som jej uz musela obliect vacsie gate, lebo tie,co sme este minuly tyzden obliekali v pohode, su nam dnes uz poriadne tesne okolo bruska. a velkost doslova sokujuca. na 6 az 9 mesacne babo. ja neviem, ci iri maju mensie deti, ked robia take velkosti, alebo je len nasa taka velka. to potom od pol roka jej uz asi budem obliekat velkost na rok a pol takymto cinom

dm1
8. júl 2009

ladywitch tak to mas teda riadnu babu ze take velke veci nosi 😉 .
Aj nas ked ho mam na rukach hlavku drzi krasne uz len na tom brusku musime potrenovat 😉

ladywitch26
8. júl 2009

dm, ja si myslim,ze jej sa zle na tom velkom brusku lezi,preto mi dlho nevydrzi 😀 a tiez problem vystihnut cas, lebo ked sa naje,tak mi hned zaspi a ked sa potom zasa zobudi, tak len prebalim plienku a uz zasa pyta jest. no a ten jakot, co spusti, ked nedostane hned, to si nevies predstavit 😠

dm1
8. júl 2009

lady moj ma brusko male a je prtavy a tiez sa mu tak nepaci...

valmra
8. júl 2009

ahojte mamicky...chcem sa spytat ohladom krstu - plati sa nieco fararovi? a kolko? dakujem 🙂

ladywitch26
8. júl 2009

teraz som nasla tabulky velkosti. tak to,co je v irsku velkost na 6 az 9 mesiacov, to je podla europskych tabuliek velkost do 10kg. no neviem, nasa ma 5 a pol kg, ale velkost 3 az 6 mesiacov, cize do 8kg je jej uz mala.

dm1
8. júl 2009

valmra - rozoberalo sa to tu par stranok dozadu - ako kdo a ako kde davali. Ale povacsine tak 10 eur, niekdo 20 a ini nic.

valmra
8. júl 2009

dakujem, idem to spatne pohladat 🙂

zuzkad
9. júl 2009

ahojtee 🙂 🙂

nikoho tu niet ?? 😕 😕 😕

U nas sa zase spinkaaa, tak som sa stihla prijemne okupat, vlasy si umyt...atd atd....a teraz idem konecne ranajkovat.

Babulky ktora mate v plane chodit plavat s mimcom ?? Ja by som aj chcela, ale najskor musim pozistovat kde co a ako....a hlvne za kolko... 😅 😅 😅

Dnes rano som sa zobudila s pocitom, ze uz naozaj nieco musim zacat robit so sebou...lebo som dooost tucna maly ma uz 2 mesiace a moja vaha zostala stat na jednom mieste...kedze nekojim plne nemoze sa mi ani rychlejsie chudnut..cize idem na to cvicenim pekne...asi aj behat zacnem,...len horsie je, ze ma bolia kolena a clenky, ale mozno prave behanim to dam do poriadku 😉 😉 😉 musim nieco robit so sebou 😠 😠 😠