Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
10. júl 2009

jamaat prid sa pozriet ku mne, bude ti este lepsie 😀

monkap
autor
10. júl 2009

emode: 😀

ladywitch26
10. júl 2009

jamat, naco citas ten dennik,ty by si ho rovno mohla pisat 😀 a obcas by som par strankami mohla aj ja prispiet. moj muz sa sice obcas chyti iniciativy, ale dopadne to este horsie. vcera ze ide malej ostrihat nechtiky. no aj ostrihal, palcek zobral aj s kozou. krvi ako z prasata a pol hodinu jakot. som ho skoro zabila. potom ze aby som si oddychla ,tak ze sa pohra s malou. zacal ju vyhadzovat do vzduchu. cerstvo nakrmenu. tak sa zgrcala,ze az po zemi potieklo. no nechaj decko chlapovi na starost potom a oddychuj.

sssimi
10. júl 2009

Lady fajííííííííííííííííín-to by ma trafilo... Ja už som si aj zvykla na to že som doma sama s malinkou a musím všetko stíhať... Aj keď niekedy padám dole papulou... MM bol teraz 2 týždne na cestách... Akurát, že som upratovala len po sebe a malej. Teraz budem aj po mužovi... Príde dnes večer, tak vám potom napíšem ako zareagoval 😀

Malá mi na chvíľu zaspala tak ja si dávam zábali octové na cecek... Našťastie ešte nemám horúčku... Mohol by to byť len upchatý mliekovod-snáď...

Jamat sprav im rozpis služieb 😀

jamaat
10. júl 2009

Ja slávim ako národný sviatok deň - teda noc - kedy nemusím spať na ogrcanej plachte. Predtým bola väčšinou očúraná (lebo keď jej sprchujem zadok a prenesiem potom zabalenú v osuške, sadnem si na postel, položím ju na seba a tak ju utieram, tak vtedy sa zásadne musí počúrať. A to tak, že tečie po mne, po kraji postele až na koberec), ale teraz už grcia častejšie ako jej umývam zadok.
Na nákup sme sa ešte nedostali, lebo keď som ju po zobudení chovala (bola som v šoku už z 20 minút, ale potiahla to až na neuveriteľných 25 minút spania), tak zase zadriemala. No tak som pri nej ležala a čítala a keď som si zase po 20 minútach povedala, že teda hádam už aj ja zdriemnem, tak sa zase zobudila. 5 krát prdla do plienky, 3 krát potiahla z prsníka a drieme znovu. Teraz som už radšej ani nemala také hriešne myšlienky, že si pospím pri nej. Tak som zase čítala a bola v strehu, kedy jej vopchať bradavku do úst pri náznakoch prebúdzania. Jasné, že stihla raz aj grcnúť, ale zázrakom netrafila ani plachtu, ani seba, išlo to na plienku pod hlavou. Teraz som vstala systémom tajného odgúľania sa cez celú posteľ, lebo keď vstávam normálne, tak vŕzga. Posteľ, nie Ema. Idem si nejako zamaskovať kruhy pod očami a možno sa aj na ten nákup do Tesca dostaneme. Už sa teším, že tam bude práve najväčšia záľaha ľudí. Nič krajšie nepoznám.

A asi ide pršať.

jamaat
10. júl 2009

Sssimi, dcére som sa včera vyhrážala, že ju pošlem hocikam do tábora, nech aspoň doma nezavadzia, keď už nepomáha. Tak dnes sa ma raz aj spýtala, či mi netreba s niečím pomôcť. 🙂

Ten babyvak ste nejako zvládli? Či zbytočná investícia? Ja keď som doma spomenula, že asi kúpim vibrovacie kresielko, tak chlap len zafrflal, vraj kde ho budeme skladovať doma, či máme tak veľa voľného miesta.

Jeeej, zajtra je už sobota! Idem na chatu, Emču nechávam doma, nech si ju užijú. Zásoby mlieka v mrazničke sú, môžu sa realizovať.

monkap
autor
10. júl 2009

jamaat: no mas to vesele 😔

jamaat
10. júl 2009

Hmm...pol jednej a po obede ani chýru - ani slychu. Našťastie ani po dcére. Zdekovala sa ku kamoške. Ak pánboh dá, možno sa tam aj naje. 🙂

luba142
10. júl 2009

SIMI mna bolel prsnik asi tak mesiac dozadu tiez som myslela na zapal alebo nieco takea samo to odoznelo behom tyzdna mamina povedala ze to moze byt upchaty mliekovod a mala ako pije tak to pretlaci neboj ked teda mas len to ved uvidis neskor

nikanika28
10. júl 2009

Ahojte. Normalne nechapem....uz som obed navarila, maleho do postele posikovala, naobedovala sa, upratala (konecne..) cely byt, kavu skoro vypila...a mala fuuuuuurt spi... 😕 😕 😕 Na balkone... Tak som zvedava, cim ma prekvapi, ked sa zobudi.

sirinka
10. júl 2009

jamaat 😀 krasne citanie... ja cakam o chvilu navstevu, tak som vyprate a pokrkvane pradlo len schovala do spalne...na viac nemam silu...vratila som sa prave z stk a ek a obidve deti spia v sedackach...malu mam tu a velku som nechala v aute...vytesujem sa z 5 minut ticha, hehe...po novom si uz ani radio nezapinam.
a plachtu mame aj my ogrcanu, menit by som mohla kazde rano, uz to neriesim...minule sme sa smiali zo znamym, ze on uz je vo faze, kedy ide v ogrcanom tricku aj do mesta, ze uz mu je to jedno...

inac na tie kruhy pod ocami, prave som si zaobstarala rozjasnovac pleti a oci od mary kay 😉

mimi21
10. júl 2009

ahojte

jamaat, fakt mozes knihu napisat 😅
ogrcane plachty aj ja doverne poznam, akurat doteraz som mala vycitky svedomia, ze ju neprezliekam hned, ale az ked je ogrcana niekolkokrat 😵

my ideme zajtra na grilovacku ku znamym, strasne ma prehovaraju, aby sme u nich ostali aj spat aj s malou, ze nam nechaju ich spalnu, ale ja sa bojim, ako by zareagovala v cudzom prostredi, a nechcem jej rezim rozhadzat, ked uz sme si aspon aky taky nasli

jamaat
10. júl 2009

Tak dcéra sa u tej kamošky ozaj najedla. Nabudúce jej musím aspoň nejaké keksíky so sebou zabaliť, nech ma susedy úplne neohovoria. 🙂
Plachtu ani ja nemením každý deň, no ešte to tak! Z intervalu raz za 3 dni sa to postupne blíži k raz za týždeň.
Hahaa! O chvíľu budem už aj obedovať! Nech žijú hotové mrazené jedlá!

mimi21
10. júl 2009

baby este by ma zaujimalo ako sa hrate s detickami, mojej sa strasne paci kolotoc, prebavi sa chvilku aj v lehatku ale na hracky len kuka a nesnazi sa ich chytat
alebo je este asi skoro aby sa ich snazila chytat, ked este nema ani 2 mesiace...

jamaat
10. júl 2009

mimi, ja občas chytím písaciu slinu a vytvorila som nejaké reportáže z dovoleniek a tak.
A preboha neper plachtu každý deň, neblázni, hádam nevystúpiš z Klubu ogrcaných plachiet! 🙂

mimi21
10. júl 2009

neboj nič som skalnou členkou klubu ogrcaných plachiet 😀 😀 😀

ja tiež nie som typ čo by sa zbláznil, lebo doma je neporiadok a ja budem upratovať kým na hubu nepadnem

ale mám také kamošky a úprimne ich niekedy ľutujem, pretože keď vidím ako behajú stále s handrou v ruke a sú brutálne unavené ...
ale potom mám zas niekedy výčitky svedomia, keď dorazí neočakávaná návšteva a ja nemám doma tip-top poriadok

zatiaľ sa mi ale tie výčitky darí úspešne vždy rýchlo zahnať 😵 😵 😵

kodada
10. júl 2009

ahojte koculdy 😉 ako sa mi mate???

jamaat
10. júl 2009

Mimi, vidím, že sme rovnaká krvná skupina. Návštevy majú povinnosť dopredu sa ohlásiť aspoň hodinu. 😀

jamaat
10. júl 2009

Ahoj, dada! No ty sa chváľ, ako rastieš!

Mimi, ešte je zavčasu. Najskôr musí zistiť, že rúčky má. Až potom začne cielene mieriť na hračky a ešte neskôr ich dokáže aj chytiť..

mimi21
10. júl 2009

ahoj Dadi, my OK, ty ako?
ako sa ma drobec v brušku? 😵

jamaat inač emode mi vravela, že naše malé sa podobajú, aj mne sa tak celkom zdá 😉

kodada
10. júl 2009

mi sa mame dobre, uz mam aj brusko, niekedy bud. tyzden sa idem pofotit, potom vas pridem kuk, nejak nestiham ... traz nam dva dni robili strechu na dome 😉 cize doma je bordeeeel 😀 😎 a mne je to uplne jedno
boli sme na 3D sone v ZV nemocnici, na dvoch pokusoch, ale maly je akrobat a obe nozicky mal vzdy pri tvaricke, takze sme ho vobec nevideli 😉

kodada
10. júl 2009

vy ako, co vase dievcatka, citam ze jamaat ma doma veselo 😀 😀 😀

blazka24
10. júl 2009

ahojček dievčence chcem sa spýtať skúsenejších, ako to prežívate pri malých? o mesiac rodím a keďže sa malý budí okolo tretej a ja kukám do plafona a rátam ovečky ako čítam bude to ešte aj horšie..........

jamaat
10. júl 2009

Hej? Aj tvoja vyzerá ako škriatok? 🙂 ....No idem pozrieť.

jamaat
10. júl 2009

Dada, vidím na fotke, že už ti okolo oka aj telo narástlo. 😉 .........Inak ja dnes už trochu asi aj blúznim!

Mimi, podobné typy máme. Len tvoja vyzerá dievčenskejšie. 🙂 ...Staršia moja tiež vyzerala tak škriatkovsky. Starká ju s láskou volala Kvakin (to je ten zlý chalan z Timura a jeho družiny) 😀

mimi21
10. júl 2009

blazka moja malá si po pár dnoch zvykla tak, ze sa budí okolo 3 v noci, potom aj do 9 potiahne, teraz sme mali trochu sopliky, tak sa to pokazilo, budi sa okolo 6, ale da sa to zvladnut

najvacsia sranda boli asi prve 3 dni, teraz mi je to uz smiesne ale hocikedy o pol 12 na obed som sa zbadala, ze nemam umyte zuby, ani ucesana nie som - som si myslela ze ak to takto pojde dalej, tak si mm najde frajerku 😀

ak ti ma kto prist pomoct, tak to urcite neodmietni a nehanbi sa za to, ja som si myslela ze mi nebudu mat s cim pomahat, ale dobre mi padlo ked bolo navarene, plienky pozehlene a tak

jamaat
10. júl 2009

Blazka, neboj sa, určite bude aj horšie! 🙂

sssimi
10. júl 2009

Blažka moja Sarah mávala diskotéky od 22hod do polnoci. Po narodení bývala hore do 3tej potom do 2hej-občas aj do štvretej a to od 22hodiny...Po mesiaci bývala hore od 22-do polnoci a teraz mi zaspí o 23hodine a to ja vtedy oslavujééém... Inak keď bola v bruchu v noci ma nikdy nezobudila.

dannynka
10. júl 2009

ahojte mam chvilocku cas....vonku otrasne a tak mi malinky spi v babyvaku tak oddychujem 😅 😉

jamaat
10. júl 2009

Aj ja oddychujem, som sama doma. Chlop šiel vyvenčiť Emku a dcéra psa. 🙂