Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
14. júl 2010

@zuzkad tvoj maly ma asi to co moj maly mal uz 3 krat akoby zapal hrtana neviem ako sa to poslovensky vola ale tu to volaju krup syndrom , mne doky vravela ze ked to mal raz bude sa mu to priebezne opakovat takze tie cipky si odloz do chladnicky aby si ich mala stale po ruke 😉

emode
14. júl 2010

a nahodou ja mam super svokru ... aj na mm sa postazovat mozem 😅

sssimi
14. júl 2010

Ahojte.
U nás hrúza. Ja som celú noc prgrcala a pretoto.... Vyvraciam aj glg vody..... Jááááj.... Manžel mi utekal predpísať Dulac a endiex, tak som ich už aj užila a zjedla som polovicu banána. Najhoršie je, že mm išiel do práce a ja nedokážem malú ani zdvihnúť, lebo ma hneď napne. Neviete ako dlho to trvá?

zuzkaprofant
14. júl 2010

Sssimi si tehotna?

jamaat
14. júl 2010

@sssimi No tak neviem, či je niečo v lufte a či čo. Monika mi včera telefonovala z detskej do kuchyne, že jej mám doniesť lavór, lebo keď sa zodvihne, tak ju napína. Mužo keď prišiel do postele, tak mu tiež zle prišlo na tyčku, ledva to rozdýchal. Kamarát až hen z Rakúska už na obed vravel, že mu je zle. Mne bolo včera tiež trochen blbo, ale skôr z nervov, lebo už bolo neúnosné to Emkine zúrivé jačanie. TAk nech ti to čo najskôr prejde.

martinaxyz
14. júl 2010

baby to je asi z tepla...teraz sa lepšie šíria infekcie, vírusy a aj bacil...my máme teraz v izbe 27C...malý chce spať ale sa mu nedá od tepla ☹ ☹ ☹ ...ideme si na obes spraviť len zeleninovú polievočku, lebo inšie sa mi nechce v tomto teple variť...

sssimi
14. júl 2010

@zuzkaprofant Nie nie som 😉
@jamaat šľak ma asi z toho trafííííí

ladywitch26
14. júl 2010

tak my este stale teplotujeme, ale uz mam podozrenie aj na zuby, lebo slinta ako bernardin. take tahave sliny ma,ze ich niekedy aj na pol metra vlecie za sebou. kazdu chvilu podlahu utieram, lebo ked sa predkloni, tak sa jej to vyvali z ust a celkom pekna mlacka. vysypana je uz vsade, aj na licach. len neviem, stolicky ma uz vonku, tak jedine ocne ak sa jej tlacia, ale na tie je este nejako skoro,nie?

jamaat
14. júl 2010

@martinaxyz Dobrý nápad, polievka z mrazenej zeleniny to istí 🙂 A plánované palacinky urobím až večer.

martinaxyz
14. júl 2010

no žalúdočné problémy chytili aj mm...práve mi volal, že ho začína preháňať a bolí ho brucho...ale ja sa mu nečudujem, keď je celý deň v aute bez klímy...@ladywitch26 - darkovi sa tiež už stoličky tlačia...má ich už prerezané...@jamaat - palacinky by som si dala aj ja...spravím si ich keď sa ochladí 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
14. júl 2010

na bolenie brucha je dobre jest slane tycinky a cola odbublinkovana mne to pomaha 😀

moj maly este stale nema vonku zuby 4 co doky uz v maju vravela ze mu idu a furt nic ja tam nevidim dako teraz pomaly mu lezu vonku

ladywitch26
14. júl 2010

@martinaxyz my uz mame vsetky styri stolicky par tyzdnov vonku, takze uz teraz jedine ocne zuby, ale tie vraj az po roku a pol zacinaju liezt, tak preto sa divim, sa mi zda zavcasu aby liezli teraz

martinaxyz
14. júl 2010

ladywitch26- každé dieťa je individuálne...niektoré deti sa rodia so zúbkom...ja si myslím, že je to ok 😉

martinaxyz
14. júl 2010

@zuzkaprofant- veď si kúpil colu a banán....ani najesť sa nemôže...cola aj mne pomáha 😉 😉 😉

ladywitch26
14. júl 2010

@martinaxyz martina, lenze tie,co sa narodia so zubami, tym ich vytrhnu alebo same vypadnu a dalsie im normalne zacnu rast ako ostatnym detom..
inak tu pre zmenu neodporucaju colu, ale 7UP, normalne na pohotovosti ti to poradia, aj pre male dieta. na hnacku mne pomahala smecta.

ludmilabb
14. júl 2010

ahojte mne zle nie je ale spala by sooom 🙄 🙄 🙄

zuzkad
14. júl 2010

tak ja uz mam poupratovany cely byt, uz len koberec vytepovat a prezliect postelne mi treba a mam pokoooj mozem ist na chatu, teda ak maly bude 100% fit.
Maly mi tu beha po byte, jasi sa, cize to uz bude lepsie o dost..prave mi beha s topankami jeho rozhadzuje ich hore dole, to aby som sa nenudila 🙂 .....len jest stale odmieta, dostala som donho asi 7 lyziciek kase medovej a sladke gulicky, inak niiic nejedol, zato caj lucha jedna radost, som zvedava kedy zacne papat normalne.
Mne je zle tiez, ale od mrchy, to mam taky zaludok ako na vode.
Ludka aj ja by som spalaaaa potrebovala by som dospat 3 prebdene noci, ale nemam kedy 😖 😖 vcera ked som vecer zadriemala od unavy, tak som sa prebrala na to, ze ma svokra budi, s tym, ze sa maly pokakal...tak som spala cca 10 minut...prebalila som ho, ale zaspat som uz nevedela a ani som uz nemala kedy 😖


rybca
14. júl 2010

@zuzkad a to svokra nevie maleho prebalit? ci?

emode
14. júl 2010

je toho vela vo vzduchu aj sused mal hnacky ale len 1 den ... ktovie ako sa to siri ...
my chodime este rano na ihrisko, potom sme doma, okupeme sa a poobede znovu vyrazame na kupko ...
nam sa prerezava posledna stolicka ale aj ocne sa mi zdaju nejake navrete a rano si suchala licka a ukazovala mi ze bo ...

zuzkad
14. júl 2010

@rybca vie prebalit, ale nechcelo sa jej do toho, ked je pokakany tak ho hned mne donesie 🙂 bohuzial uz to beriem sportovo 😉 😉

ladywitch26
14. júl 2010

@zuzkad ja by som tu tvoju svokru hnala zasr...... metlou niekam. 😠 to sa jej zda, ze toho v poslednej dobe bolo na teba malo?

inak sa mi podarilo malej mrknut do pusy, tak su to predsa len tie ocne zuby. dost ma to zarazilo, lebo doteraz vsetky zuby sli vonku s riadnou nadchou a hnackou a teraz nadcha vobec, kaka uplne normalne, ale vysoke horucky a vysypana vsade. a len chlieb do nej dostanem a somarinky, co ma inak az po jedle. piskoty, kukuricne chrumky a tycinky. no ale kaslat na to,hlavne ze aspon nieco, uz neriesim, ze to nie je zdrave. hlavne, ze ju po tom smadi a pije odusu, lebo inak ani to nechce a bala som sa, aby ju ta horucka nedehydrovala.

rybca
14. júl 2010

@ladywitch26 hovoris mi z duse, ja by som tu svokru poslala niekam,

aj nasmu sa ocaky belia pod dasnom a to este ani stolicky nema vonku

sssimi
14. júl 2010

@ladywitch26 Sarah má obielené očné zuby už cez mesiac, ale na prerezanie si ešte počkáááme. Očné lezú najdlhšie aj keď je to smiešne keďže sú špicaté 😉 ... No a Sarah má zaiaľ len 4 zuby hore a 4 dole.

Baby tak mne tie lieky pomohli. Sice ešte hnačkujem, ale už nezvraciam. Teraz som skúšala melón-vraj sa ovocie môže, ale moc tomu neverím. Dala som si len kúsok a čakám čo to spraví. Teraz sa strašne bojím o malú aby to nechytila.

Sarah sa v noci pokakala a ja keďže som spala v obývačke som to zistila dosť neskoro. Teraz má ranku na riťke a mm jej na ňu fúka 😀 Sa tu smejem, lebo akonáhle prestane fúkať, tak sa malá protestne ohlasuje 😀

ladywitch26
14. júl 2010

ja uz neviem,co mam so stankou robit.dnes akurat tak vodu pije, ohryzla asi styri piskoty a polku chleba s maslom, a to je tak vsetko.nechcela ani vyzivu, ani kolienka, co jej inokedy velmi chutia. proste zomkne pery, ja jest nebudem a hotovo.dufam, ze navecer aspon mlieko vypije, lebo uz mozem rovno zacat pouzivat o cislo mensie plienky, take ma brusko prepadnute ☹

kosska3003
14. júl 2010

ahojte tak dnes je hrozny den amen tma fakt ze hej dost ze so tu tropaky ktore stale hlasia a ide z nich urvat ale dnes sa mi podarilo utopit polievku rozbyt blinker na aute ale aj vyrajbat koberce a kupit si novu tasku a zabky no moje dieta spi zachvilku jej pojdem otvorit balkon nech sa jej spi lepsie a ja uz mam nohy na stole ventilatoe pusteny zmrzka zjedena no komu je lepsie ze hej

chorym dietkom skore uzdravenie 😉

mimi21
14. júl 2010

no veru katastrofa tieto horucavy, mame v spalni strasne horuco, mala nevie spinkat, aj teraz som jej nechala otvorene aj dvere, nech sa to tam aspon trochu ochladi, tak som tu ticho ako miska 😅
mm je na fuciku, ktovie kedy pride, kamos mal 30 tak bude mensia oslava 😝

dnes sme boli u znamych na dome, kupkat sa v bazene, mala chcela ist rovno do velkeho, hadzala sa do vody, ponarala, strasne sa vyblaznila, len vecer potom nie a nie zaspat 😒

zajtra idem na krv na tripple testy, tak drzte palce

jamaat
14. júl 2010

@mimi21 Držíme.

Emka tiež nie zaboha zaspať. Zaspala cestou z kupka v aute a teraz hoci sa jej aj driemalo, tak sa po chvíľke prebrala a len sa prehadzovala a vstávala v postieľke.

ludmilabb
14. júl 2010

@mimi21 drzim palceky 😉
my sme zaspali v satke klasika tak si viete predstavit ako jej muselo byt horuco, overal a na tom tri kusy latky omotane
a v spalni okolo 25 stupnikov to je radost a ked clovek otvori okno hned su vsade komare

kosska3003
14. júl 2010

mimi drzime palce

ludmila to jej davas v tomto horku overal mne mala spi len v bodocho s kratkym a otvoreny balkon a v zastrcke raid proti komarom

ludmilabb
14. júl 2010

@kosska3003 hej spava v pyzame, neviem furt sa bojim aby nechytila sople 😅