Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
27. júl 2010

@nikanika28 ked ona zehlenie neluuubi....a ked mala spi, tak je zavesena na nete, ked som v praci. ked ide s malou vonku, tak sa vrati po pol hodke, lebo uz nevladze. ja som este donedavna vladala, aj ked som ledva fucala s tym bruchom. teraz uz nezvladam, vacsinou len sedim na fitlopte pri pc a mala beha dookola. kupili sme jej tu detsku kuchynu, tak tu ma pri mne a vyvara chrumky. sa jej paci,ked ich moze sama napichnut na detsku vidlicku a tak sa s nimi krmi 😀 aspon nemusim stale behat za nou. a ked pride muz vecer z prace, tak sa kolkokrat ani nenaje, ale hned berie malu vonku.

martinaxyz
27. júl 2010

@ladywitch26- ja si myslím tiež by si mala prritvrdiť, lebo to čo o nej píšeš tak je Vám len na príťaž...

ladywitch26
27. júl 2010

@martinaxyz no co som tu mala tyzden tu irsku studentku, tak ta bola s malou nonstop vonku. hned ako som sla do prace, tak ju zobrala do kocika a na detske ihrisko a tam sa s nou vyhrala. no lenze to detske ihrisko je tak 20 min cesty a to sa tejto asi nechce slapat. ked mala spala, tak si akurat v telke futbal pozrela, na nete vela nebola a ked mala vstala, nakrmila ju a hned sla vonku zasa pred dom s malou sa vybehat. alebo ju hojdala na dvore na hojdacke. na rukach ju nosila a aj s nou dost rozpravala, lebo mi ju par anglickych slovicok naucila. a to len za tri dni,co ju mala na starosti. napr. stanka nepovie hore, ale "up". a ked jej niekto povie give me a kiss, tak naspuli pusu, a pritom sme ju vobec neucili po anglicky co to znamena. a pritom dievca malo len 17r, ale bolo vidno,ze sa uz o decka starala. len skoda, ze jej za chvilu skola zacina a nemohla sa mi kazdy den o stanku starat. a tiez hlavne kvoli porodu tu chcem niekoho v dome. co ked ma to o polnoci chyti, no koho ja budem tak narychlo zhanat, aby mi prespal pri stanke, kym sa stano po par hodinach vrati domov.

nikanika28
27. júl 2010

@ladywitch26 no moja pekna...luubi-neluuubi...raz jej davas peniaze, tak ona by si nemala hovorit, co lubi a co nie... ved ked sa raz niekde normalne zamestna, tak tiez sa jej nebudu pytat, co robi rada a co nie 😝 . Mali by ste si stanovit presne pravidla, lebo takto je to presne tak, ako pise Mata...na pritaz 😝

ladywitch26
27. júl 2010

@nikanika28 to ja si radsej sama pozehlim, len to nemozem, ked tu mam stanku. vsak este dva tyzdne, a potom budem uz doma, to bude pekne rano vstavat, dve hodinky pri stanke a poobede tri. ked lubi spat, tak nech ide vecer o osmej do postele, to ja ju uz nepotrebujem, ked tu mam muza.

sirinka
27. júl 2010

@ladywitch26 juj to je hrozne co pises...asi je to dobra lenivka...ja by som jej asi povedala, ze po porode bude pevnejsi rezim, ze ona sa prisposobi tvojim poziadavkam a ked nie, tak nie... ved urcite najdes aj niekoho ineho, kto ti viac pomoze. pre nu to bola dobra prilezitost, kedze je nezamestnana, tak nech si to vazi...
ako poznam jej mamu, nikdy by som nepovedala, ze baba bude takato...no co uz...

rybca
27. júl 2010

@ladywitch26 u nas tak isto s pocasim, je tu sice len 18 stupnov, ale leje zo mna z tej vlhkosti

s tou operkou si tiez myslim, ze jej za to platis, je to jej zamestnanie, tak nech maka, vsak ju nebudes vykoristovat od nevidim do nevidim, ale toto co robi je fakt maaaaaaaaaaaaaalo..🙂)))))

mimi21
27. júl 2010

@ladywitch26 aj ja chcem byt auipairka u teba...ked nic netreba robit a ty este platis 😀 😀 😀 to by som zvladla aj teraz ked som tehu 😀

ladywitch26
27. júl 2010

no dnes sa ide muz spytat, nakolko maju este pre neho robotu, tak uvidime. mozno bude nakoniec od septembra doma.
siri, inak si spominala, ze jej mama ma skolku, ale neviem, s moc malymi detmi asi vela skusenosti nema. mala behala po kuchyni, ona akurat ranajkovala a mala na nu vyhlad, ja som sedela v obyvacke a mala zasla za dvere, tak som ju chvilu nevidela. no a stanka dala psovi poolyzovat vidlicku, ktorou sa krmila chrumkami. a ona len zahlasila, ze no tak to si riadne dala psovi poolyzovat, ale ani ju nezdvihlo od stola. proste ju nenapadlo, ze mala si tu vidlicku moze hned vopchat do pusy. to som musela ja vystartovat a umyt jej ju. taketo veci ju proste nenapadnu, rovnako ako to, ze ked sedi za pc, tak by si mala teda aspon zavriet dvere do kuchyne, lebo odtial mala beha na dvor a vzadu mame schody nezabezpecene, kos na sklo tam je, kde sa mala moze dorezat, no proste nemysli na take veci ako bezpecnost.

ladywitch26
27. júl 2010

@mimi21 neboj, uz sa pracuje na zmene rozvrhu hodin 😉 doteraz toho vela nemozem menit, lebo dohoda bola 25h tyzdenne a to som v praci, tak na malu dohliada akurat vtedy, ale uz budem koncit 10teho, tak bude trosku iny rezim.
a tebe ninka este nereaguje na brusko? sice este ho nemas asi take velke. mne pod kazdou chvilou chodi hladkat. aj teraz ma tu bola pusinkovat, no zlata je. 😅

iinuska
27. júl 2010

ahojte, ste sa nejako rozpisali 🙂
no potom pocitam, co nove, Adamko zaspinkal, idem si ja lahnut, lebo som nejaka unavena. Inak noc o nicom

ladywitch26
27. júl 2010

no, bezim ja k doktorke na poradnu, musim jej spomenut vcerajsok. lezala som rano v posteli na chrbte a chcela som sa len prevalit na druhy bok a taka nenormalna bolest do brucha, ako keby mi tam nieco roztrhlo. ani som sa pohnut nemohla. a maly bol cely den ticho, tak som sa aj bala, ale nastastie v obvyklu nocnu hodinu sa zasa rozkopal ako zvycajne, tak je dufam ok.

mimi21
27. júl 2010

@ladywitch26 no ja ked sa NInky opytam, co mam v brusku, tak povie Baba, a ked sa opytam co tam baba robi, tak povie buva, urobi mia, mia - moja, moja a aj sa k brusku prituli
len si asi neuvedomuje, ze tam je naozaj maly cloviecik

a ty si co urobila s oblecenim po Stanke? ci nechavas pre tretie?

kosska3003
27. júl 2010

no jo ste sa rozkecali konecne docitana lady tak to mas fakt lenivu auperku to by som aj ja sla aj s malou 😀 😀 😀

emode
27. júl 2010

baby ale vam to leti ... ved za chvilu su Vianoce 😀

@ladywitch26 asi ste nemali na zaciatku stanovene jasne pravidla, ja som tiez kmitala v anglicku ziadne take co budem a nebudem robit jedine co sa ma opytali ci mi nevadia psy lebo obcas som chodila vencit jedneho chrta 😅 a ta ked nahodou zacitila vo vzduchu teplovzdusne balony ma bola schopna povlacit rychlostou aj 30 mil za hodinu 😅 😅 😅 o zbierani hovienok ani nehovorim 😝
sofia dnes vynimocne potiahla skoro do pol deviatej a mm zaspal do prace ale zato v noci bola hore asi 3x

ladywitch26
27. júl 2010

@mimi21 ja mam doma knizku z porodnice, tam su aj bruskate zeny, na jednej je obrazok chlapceka, ako pocuva brusko, a vtedy si nejako stanka uvedomila, ze aj ja mam brusko, tak odvtedy chodi pozerat. ale tiez si asi nevie predstavit, ako tam moze byt baba 😀
a veci po stanke mam zatial odlozene, take neutralne som uz vytriedila pre maleho, a zvysok uvidim. mozno ponuknem do bazaru, lebo sa mi to po dvoch detoch nazbiera, uz teraz to nemam pomaly kde skladovat a tretie chceme az za par rokov. alebo pockam, ako sa segra vyjadri, ci uz teda chce aj ona alebo este pocka.
@emode vsak a teba by na zaciatku napadlo, ze bude vyspavat do desiatej? este tie prve dni som myslela, ze chuda unavena z cesty, tak som ju nechala, no ale ona pomaly coraz neskor.

ladywitch26
27. júl 2010

no ale uz ma fakt dozrala. dala som malu spat, tak ked sa zobudi, budeme mat pokec. dala som jej na hodinu postrazit malu, lebo som bola u doktorky. odchadzala som o tristvrte na dvanast, prisla som o pol jednej. 45 minut. povedala som jej, nech malu zoberie na tu hodku vonku vybehat. ked som prisla, tak boli uz dnu za pc, tak ale clovek nevie, ze kolko tam casu stravili. na parapete som nasla nejake kvety, co mi mala natrhala, tak asi boli vonku, ale ozaj len chvilocku, lebo som si pozerala na skype, volala s mamou 20 minut. tak to este ani len na tu necelu hodinu sa malej nevie venovat. vsak to ja nepotrebujem aupairku takymto cinom, to mozem aj ja pri malej sediet cely den za pc a nevenovat sa jej. alebo ju supnut do skolky od osmej do piatej a vyjde ma to financne uplne rovnako. muz s malou chodil vonku za kazdeho pocasia na hodinku doobeda a poobede tiez bud vonku alebo k susedom sa hrat na dve hodky. ale za skypovanie jej platit nebudem. 😠

iinuska
27. júl 2010

ahojte
tak som si fajnovo pospala, dobre mi to padlo po tychto nociach. Tatinko varoval 🙂

@ladywitch26 uz davnejsie som Ti pisala, ze ju treba poucit. 😕 V poradni vsetko OK?

za chvilku pojdeme von, mame tu nejaky ranc, este sme tam neboli, vonku je prijemne, ideal na prechadzku, tak pojdeme okukut

rybca
27. júl 2010

@ladywitch26 takze pohar trpezlivosti pretiekol..🙂 konecne..🙂

v poradni vsetko ok?..🙂

ladywitch26
27. júl 2010

@iinuska inus, chvilu doktorka stresovala, lebo v papieroch z nemocky nasla napisane, ze je potrebne sono, lebo si tam mysleli, ze je maly stale zadockom dolu, tak mi prehmatavala brucho, maly kopal ako divy, tak som jej povedala, ze uz sa mu tam nepaci, nech rovno spravi cisarsky tam na posteli 😀 ale nakoniec to nasli vo vysledkoch. sa ma pytala, ze kde ma kope, no len on kope fakt vsade. asi bude ozaj po tatovi futbalista, nielen nohami kope, ale aj hlavicky uz trenuje, lebo on zvlada naraz aj supu do rebier aj do mechura.a ja uz len knucim od bolesti. teda stanka bola tiez aktivne dieta, ale tomuto drobcovi sa veru nevyrovna

ladywitch26
27. júl 2010

a najhorsie na tom je, ze cim dlhsie je drobec v bruchu, tym viac bude vazit. a ja uz fakt nemam chut rodit dalsie vyse 4kilove dieta. 😝 este tak dva tyzdne nech vydrzi a potom sup ho von. ocko si bude musiet plnit manzelske povinnosti, lebo oxytocin v spermiach vraj jediny ozaj zabera na vyvolanie porodu 😀
alebo este niekedy hnacka, ze prudke pohyby criev mozu spustit kontrakcie. tak pojem cosi, co sa dokopy velmi nemusi a to uz potom budem mat aj namiesto klystiru 😀

rybca
27. júl 2010

@ladywitch26 no len aby to s tou hnackou nemalo az prilis rychli priebeh....🙂))))

ladywitch26
27. júl 2010

@rybca no vsak jedno som uz odrodila s muzom, tak hadam by sme druhe prinajhorsom aj sami nejako... bude to riadne vesele, kedze nemocnicu mam 60km od nas 😀

iinuska
27. júl 2010

@ladywitch26 😀
no, konecne sme sa vychystali, tak ideme von

mimi21
27. júl 2010

jaaaj, ja neviem ci je nieco mne,a le mala je posledne dni ako cert, uz som aj z toho nervozna a potom si to zlizne ona, stale mrnci, mrasti sa, uz aj s jedlom je problem, no na porazenie 😝

sirinka
27. júl 2010

tak hlasim, ze vsetko je v poriadku a srdiecko bije...babatko ma 5mm...

nikanika28
27. júl 2010

@sirinka tak este raz....moooc gratulujem a zelam bezstarostne tehotenstvo 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jamaat
27. júl 2010

@mimi21 Písala si, že máte len 6 zubov, tak sa začal nejaký zase drať von 🙂

@sirinka Tak super.
Aj ja som bola u gynekologičky, ale s podstatne iným problémom. Dala mi hneď antibiotiká, v piatok mám ešte pre istotu o výsledky volať, o 2 týždne výsledy z cytológie, lebo som mala zase stupeň II, skontrolovala ma aj sonom, tak mám nejaký výpotok/tekutinu v bruchu. Začalo ma pobolievať brucho a dokonca aj na dotyk. A pri sexe ma to ešte stále od pôrodu bolí. 😖

ladywitch26
27. júl 2010

@sirinka jeej, tak uz je to aj oficialne 😀 supeeer

sirinka
27. júl 2010

@jamaat uf, no nic moc....nech sa ti to cim skor popravi...