Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
8. aug 2010

@bambi7 juuuj nech je Dominika coskoro zdravucka ☹ ☹ ☹ dost ma vysoku teplotu ☹ ☹ my sme si uzili teploty cca 2tt dozadu, maly mal zapalene hrdlo, 39C teploty 3 dni v kuse, nespali sme, nejedli sme, plakali sme...no bolo to strasne ☹ ☹
rybca maly moj ako ho poznam, by mal pracovny stol pre zabavu tak jeden den maximalne dva, potom by ho omrzel...nejak ho nic nevie zabavit, najradsej ma behanie po vonku 😅 😅 😅 😅
U nas tiez neprebalujeme nejak extra casto, to som robila, ked bol Nicolasko novorodenec, to som prebalovala pred kazdym kojenim, teraz nieeee....niekedy mame riadne tazku plienku naplnenu mocom 😅 😅 😅 ale podobne ako u simi, ked ho prebalujem sa zlosti, ze ho vobec rusim pri niecom 😀 😀 😀

bambi7
8. aug 2010

dakujem zuzka no snad bude lepsie.....a fotky dam zajtra na FB

iinuska
8. aug 2010

@bambi7 tak to verim, ste si to uzili 🙂

no nic zienky, idem si ja lahnut, rano skoro vstavame, dobru a pokojnu noc

bambi7
8. aug 2010

dobru nocccc aj ja idem

sssimi
8. aug 2010

@bambi7 Ahojkaj. Dominike rýchle uzdravenie. A kde ste boli na dovolenke?

@rybca ale sú tie deti prefíkané. Sarah keď sa pokaká, tak sa zase rehoce-škodoradostná potvorka 😀 No a samozrejme keď zbadá, že ju idem prebaliť tak zdrhááááá....

@zuzkaprofant a aké dávaš plienky?

sssimi
8. aug 2010

@zuzkad nalepšie hračky sú tie s ktorými sa práve hrá niekto iný 😀 Ale inak u nás teraz už asi 3 týždne strašne fičí bábika Anabell. Sarah ju stále pusinkuje a čičíka. Dáva ju spať a kočíkuje 😀 Dostala ju v maji a vtedy ju neak netankovala, ale teraz e z nej hotová mamina 😀

ladywitch26
8. aug 2010

mne stanka tiez jaci pri prebalovani, lebo ju otravujem,ked ona sa chce hrat. ale ked nalozi plienku, tak to si sama ochotne vylezie na gauc. asi aj jej to riadne smrdi 😀

@sssimi my sme tiez dostali babiky a nezaujimali ju, ale teraz im vari v kuchynke a potom ich chodi krmit

jamaat
9. aug 2010

No ste sa rozpísali, keď som ja už odišla. 🙂 Vypla som PC už pred deviatou a šla spať, lebo som bola cez víkend hýriť s partiou na Donovaloch.

S tými Izraelcami / židmi to môžem potvrdiť. Jedli presne tak ako Rusi ako zuzkad opisuje, boli drzí, bezohľadní, hluční... No a keď sme boli v Izraeli, tak tam boli tiež protivní, odvtedy ich nemám rada. A raz v reštike, kde sme mali zájazd zabezpečený obed, tak tam došli aj nejakí izrealskí dementi, celá tlupa. Tak to už len bola katastrofa!!! Priam KATASTROFA!!!

Nejak som to nedomyslela. Dala som Emke na raňajky čučoriedkový lekvár a ideme do cestovky, lenže ten lekvár sa jej nedá vymyť z nechtov, zafarbené ich má a vyzerá ako baník, ako keby som ju ani neumývala. 😅

emode
9. aug 2010

@jamaat preto som ti tam dala tripadvisor lebo tam byva hruza fotiek ... my sme isli s ceskou ale bluestyle agency, je to skupina blue po celej europe s eximom sme isli pred dvomi rokmi a vyslo nas lacnejsie ako kartago, cesi uvadzaju ceny uz s poplatkami, tak pozor ... ale predpokladam, ze taketo veci ty ovladas 😀

my sme mali perny vikend, v sobotu som bola na hriby s ocinom, malu starka strazila vo zvolene a v nedelu sme boli vsetci na Detvianskej Hute na opekacke uplne v horach a aj horu sme pochodila, mala zaspala ocinovi na pleci, otestovali sme nove gumaciky a navstivili kopu rodiny, sofii sa ale akurat prerezava spodny ocny tak spime zle v noci a ani cez den to nie je ziadna slava 😝

zuzkaprofant
9. aug 2010

simi pampersky davam ale kedze moj vypije pred spanim asi 300mliecka potom o3 hodky cajik asi 200ml a potom ked sa budi mliecko tak to nacika
inac podla mna preto nechce jest lebo ho bolia zuby v noci 2,5hod vkuse plackal ale tak silno ze az ani sme ho utisit nemohli tak som mu dala nurofenik len trosicka a dako po hodke zaspal idu nam vela zubov naraz a to ho asi velmi boli v noci lebo taky nekludny je ze az 😠

jamaat
9. aug 2010

@emode Tak to som veru nevedela, že v ČR je to aj s poplatkami. Veď mi aj bolo divné, že to vyjde lacnejšie. Tak ale teraz už viem. 🙂 ....Je nám však lepšie odlet zo Slovenska, lebo aj v BA, aj v KE máme komu auto nechať, kým budeme preč.

zuzkaprofant
9. aug 2010

dievcata co davate detickam ked im idu zubky nieco od bolesti

mimi21
9. aug 2010

ahojte

@zuzkaprofant ja davam nurofen

tak svokrovci v noci odisli do chorvatska, tak sa stahujeme na dom, lebo treba psa strazit a starat sa o neho, ale ma byt dobre pocko, tak bude malej dobre cely den na vzduchu
a dnes vecer nas uz caka prva navsteva a mensia grilovacka 😝 😝 😝
cez vikend tu bola segra a doniesla malej po jej detoch lego - duplo, taku famu, tak sa mala krasne s tym hra, je tam vela panakov, zvieratka, len bordel je z toho, lebo je s tym zahadzana cely obyvacka 😅

zuzkaprofant
9. aug 2010

mimi a ako casto mozem kazdy den teraz pred spanim dat tak 2ml taku mensiu davku ako na teplotku co povies

mimi21
9. aug 2010

@zuzkaprofant no to neviem, ja som nikdy tak casto nedavala, my sme az taky problem so zubkami nemali
jezismaria!!!! a ja som skoro uplne zabudla, ze dnes mame poradnu s ockovanim 😒 to zas bude kriku
uz ste niekto po tomto ockovani do rucicky??? boli aj teploty???

martinaxyz
9. aug 2010

AHOJTE....

@mimi21- tak aby si bola dobrá hostitelka 😉 😉 😉

@zuzkaprofant- keď malého boleli zúbky, tak som mu dávala nurofen podľa dávky napísanej na letáčiku...nenechám predsa malého trpieť...

zuzkaprofant
9. aug 2010

ja som nikdy mu nic nedavala sem tam homeo ale teraz mi v noci velmi place ved 7 zubov naraz mi idu tak to ho musi aj poradne boliet doteraz len po 2 mu isli a nie 7 hruza nieco

ladywitch26
9. aug 2010

@mimi21 tak ani mi nevrav o tej zahadzanej obyvacke, my mame az dve sady roznych kociek, jedna duplo a druha take vacsie kocky a stankina najvacsia zabava bola vysypat si tie kocky z vedierka rovno na hlavu. priam sa v tom vyzivala. ale potom prechod cez obyvacku na vlastne riziko. tak som ich zbalila, uz ma to nebavilo kazdy den 3x upratovat. teraz ma babiky a knizky, to sa uz upratuje rychlejsie. kocky jej dam,ked jej zariadime vlastnu izbicku potom.
@zuzkaprofant ja som stanke davala nurofen cely tyzden, ked jej sli zuby na noc. 2.5 ml, co je polovicna davka.do hodky zabralo a spala celu noc.

inak proti comu sa na sr ockuje do ruky? lebo tu sme dostali uz vsetky ockovania,dalsie bude az v skole, ale vsetko bolo do stehna

mimi21
9. aug 2010

@ladywitch26 pocuj, ked budes mat obe deticky v noci v spalni spolu s vami, nebojis sa ze by sa navzajom budili?
ja som nad tym tak rozmyslala, Nina sa ani ako babatko nebudila s placom, len sa tak mrvila, len netusim aky bude tento drobec, tak aby mi nebudil aj ju ...

rybca
9. aug 2010

@mimi21 nas uz ockovali do rucicky, a ze az po tyzdni sa moze pritrafit teplota, co sme aj mali trosicku a bol mrzuty a trosku vyrazky, ale tak jeden den a ani to nie je iste, ci to bolo z toho alebo zo zubov

@ladywitch26 nas v ten den ockovali aj do ruciciky aj nozicky a jedno bolo BMR a druhe MenC, ale neviem co bolo do rucicky

iinuska
9. aug 2010

ahojte
tak my sme uspesne absolvovali kontrolu u kozneho, vsetko OK. Adamko dal pekne o sebe vediet. Estelen sme vstupili do amb., uz spustil...Mali sme stastie, islo to rychlo.
Teraz spinka, lebo sme skoro vstavali, a bol riadne unaveny, takze dnes to vyzera na dva spanky

@ladywitch26 aj Adamka ockovali len do stehna.No iba proti TBC. Ale neviem, ci neockoju proti hepatitide do ramienka, to som si neni ista. Ale to nieje povinne

rybca
9. aug 2010

@iinuska nas na HepB ockovali do nozicky a vtedy ked nas do rucicky, sme mali uz vsetky ockovania HepB za sebou

ladywitch26
9. aug 2010

@mimi21 no vsak dam ti potom vediet. 😀 stanku sice teraz v noci nic len tak lahko nezobudi, robime lomoz, ked ideme s muzom spat, mame kupelnu prakticky zo spalne a nedaju sa nam kvoli vesiakom zavriet dvere, takze ked sa sprchujeme, je to hluk, ale stanka spi v pohode. cez den sa budi, ale v noci je ok. tak hadam ak maly nebude velmi vrestat, tak sa to bude dat zvladnut. ak nie, tak jej postielku presunieme do vedlajsej izby a muz bude spavat s nou a ja s malym v spalni.
@rybca nam vsetko do nohy. dokonca ked jeden raz dostala 3 vakciny naraz, tak jedna do jedneho stehna a dve do druheho.

iinuska
9. aug 2010

baby, a dvali ste detusky zaockovat aj proti ovcim kiahnam?

iinuska
9. aug 2010

@ladywitch26 to je dobre, ze Stanku len tak lhko nieco nezobudi. To ja pri adamkovi ani nahlas nedycham. A ked zacne Peto chrapat, hned ho otacam nabok 😀 . Ked bol malicky, nic mu nevadilo, ale teraz som fakt rada, ked spinka, kedze sa kazdu chvilu budi

mimi21
9. aug 2010

@iinuska aj u nas je to podobne, ked bola ninka mala tak mohli aj furiky z neba padat a nic ju nezobudilo, taraz nam strasne vrzga podlaha v spalni, tak sa dobreze nevznasam, ked leziem do postele, lebo sa hned zacne mrvit
ale pomrvi sa, dam napit vodicky, cumel a spi sa vacsinou dalej

nad tym ockovanim proti ovcim kiahnam som nerozmyslala, dokedy treba zaockovat?

ladywitch26
9. aug 2010

@iinuska no stanka je spachtos po muzovi, a zvyknuta je odmalicka, lebo nam nenormalne vrzga matrac. takze ja len nohou pohnem a uz to pocut. to skor ja sa budim na kazdy suchot a malu aj 20x za noc kontrolujem.
a proti kiahnam som ju nedala ockovat a ani nedam, nech ma len tie povinne a dost.

dm1
9. aug 2010

zdravim vas baby! konecne sme doma z "prazdnin" u nasich. bola tam neter na prazdninach tak sme sa tam nastahovali

co nove?

a ockovat proti kiahniam nedavam @mimi21 treba to dat spolu s tym povinnym co maju decka teraz medzi 15-18m mumps+rubeola+osypky

iinuska
9. aug 2010

@mimi21 tak ako pise dm, terazsa ockuje, tusim si pisala, ze mate dnes poradnu.
Ja sa neviem rozhodnut, ked som sa o tom rozpravala s doktorkou, tak mi to odporucila. Povodne som nechcela, ale teraz som na vazkach. Vraj ked ma Adamko ten atopicky ekzem, ze by to nebolo zle....Teraz mame ockovanie presunute az na polku septembra, tak mam este cas na rozmyslenie

zuzkad
9. aug 2010

ahojte kocky,

maly mi uz spi, dnes isiel dost skoro spat, lebo bol neskutocne umrncany a stale sa tahal na ruky, zobrala som ho von rano na prechadzku, ale vobec nechcel chodit, to bol sok, lebo on by len behal stale. Ale aspon sme boli chvilku vonku, potom zacalo prsaaaat a prsiiii stale 😠 😠 tak stiahol mliecko a spinka 😅 😅
mam vybrateho zajaca a chcem mu spravit nieco na stave mate nejaky dobry tip ? maly ma najradsej ryzu a stavu s masom 😝 😝 cely po mne 😀 😀 ale aj polievku by som spravila tak sem s nejakym receptom 😉
ja este stale neviem ci dam proti kiahnam ci nie..uvidime. Ale aj nas caka teraz ockovanie do ruky, tak som zvedava. mimi daj potom vediet, ake bolo ockovanie a priebeh 😖