Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
19. aug 2010

Na je pri vcielke maji takze niekedy pol dna ide maja len aby nieco pojedol a tu porciu to ma ja na obed 🙂) maly to tak ma na cely den taku davku , ranajkuje tak ze mu najrajem pecivko na male kocecky dam sunecku syrik a syr zje sem tam sunku a pecivo pohadze na zem a je po jedle , neskor mu dam jogurtik a zaspava mi na cajiku asi 200ml potom obed 2 chody ale to take ze 6 lyz na to dake ovocie, cajik a ide spat a potom ovocie keksik , pusing alebo este nieco z obeda a kasa pred spanim a mliecko a v noci mliecko
raz mi zedol mozno taku porciu ako lady mala a to mi v noci hodku vrestal asi ho brusko bolelo podla vsetkeho od vtedy tolko nikdy nespapal

jamaat
19. aug 2010

Keksíky jej dám do ruky aj za jazdy a ovocie sa väčšinou odo mňa ani nepohne, kým nie je všetko zjedené, za tým sa ide zabiť. A ešte paradajky má veľmi rada.

sirinka
19. aug 2010

@jamaat aj ja som proti tomu bojovala...ale nevyslo...este musim aj klarke obcas pomoct s jedlom aj ja sa chcem najest...proste v tomto som ustupila, rezignovala...klarka jeden cas tiez za behu jedavala a teraz uz sama od seba, ak jej chuti, pekne sedi...ak nechuti...mam smolu...

ladywitch26
19. aug 2010

nam v sedacke vydrzala len vtedy, ked mala nieco na hranie v ruke.vacsinou zaberali mobily, penazenky s kopou kariet,ktore mohla vyberat a najnovsie knizky. ale teraz zistila, ze s jedlom sa da celkom slusne hrat, tak uz nic take nepotrebujeme. inak hento boli tri kopcovite lyzice zemiakovej kase, polka kuracieho prsa a tri take stredne velke hlavicky brokolice. spackala to vsetko. a to na rano hodila 200ml mlieka, potom polku jogurtu, ale inak by ho cely zjedla,len bol taky kyslejsi, tak jej nechutil, polku rozku a zopar keksov. a po tom obede este maskrtu, cosi ako kinder mliecny rez, krajec chleba so syrom a este dalsich 200ml mlieka. a este som zabudla pred spanim naobed, to mala polku jablka. este sa niekto divite, ze ma 12kil? 😀 😀

sirinka
19. aug 2010

ovocie je jedine aj u nas, co sama pekne papa...ale ak ma nahodou v miske viac ako chce...obsah povysypa po izbe a este sa z toho tesi...

sirinka
19. aug 2010

@ladywitch26 fuuu..tolko mi klarka ani teraz nespapa a to tiez mala uz v roku 12 kil....

zuzkad
19. aug 2010

@jamaat ja tiez nemam rada, ked papa za pochodu, ale v stolicke by si ho neudrzala...aj ked by som mu tam pripravila hotove kreacie s jedlom, vsetko by pohadzal na zem a uz by sa nudil a nezostal by tam ani chvilku 😀 😀 ale obed aj vecercu zvladame ..momentalne sedi na takom sedaku na zemi pri TV a ako som uz pisala, to na stastie je po sediacky, uvidime ked bude ten stolik, mozno sa mi z neho stane zrutik maly 😅 😅 😅

ladywitch26
19. aug 2010

@sirinka no vsak vravim, ze stanku radsej satit ako zivit 😀

sirinka
19. aug 2010

@ladywitch26 tak kym papa hlavne zdrave veci...tak nech...nejako ju uz zasytite 🙂 to moj svagor sa raz priznal svojej mame, ze on skoro cele detstvo trpel miernym nedostatkom stravy a pritom varila plne kotle, kazdy druhy den 6litrov mlieka kupovala a pod....

zuzkaprofant
19. aug 2010

no lady to ti poviem ze ona zje tolko mala asi co ja za den 😀 ja som rada ze mi zje naraz 2 mini jogurtiky decke labo 190ml v sklicku jogurtik a ktomu pecivko tak som stastna 😀 😀 a to ma 10, 3 kg aj s nacikanou pamperskou sa mi zda ci je vysii tak je chudy ze brusko ma lavorik nema ziadne specky , ved nemaju ani kedy narast do teraz mi tu behal a rozhadzoval zemaky po obyvacke 😀 😀

sirinka
19. aug 2010

no nic...ja mam neskutocnu alergicku nadchu, cez nos som uz nedychala ani nepamatam...idem skusit spat...

ladywitch26
19. aug 2010

@zuzkaprofant ja tie minijogurtiky detske ani nekupujem, to by mi zjedla aj styri na jeden sup. a pritom ziadne speky nema, aj ked stavana je dobre 😀 ale vybeha vsetko, lebo musi byt nonstop v pohybe. dnes prsalo cely den, tak s nou bola aupairka vo vnutri a normalne ju ubehala. si sadla po hodine na gauc a ze ona uz nevladze, ze ju znicila 😀

mystery7
19. aug 2010

no dnes je tu riadne mrtvo, idem spat

@ladywitch26 video som videla len do polky, Stanka je sikovnica, ma to isto po mame 😉 neviem ci by moj takto jedol, vyskusam

juska3
19. aug 2010

@ladywitch26 Ajko ma tiez 12 kil, ale tolko by na obed nespratal, ostatne co si napisala, tak podobne aj u nas.
Ranajky su u nas tiez za pochodu, ale obed papa v stolicke, ale to mu musim vtedy pustit telku, aby sa nejak zabavil, inak sa zacne hned nudit a vymysla.
@jamaat aj u nas chutia najviac paradajky, papriku vacsinou pozuje a potom vypluje.

ladywitch26
20. aug 2010

nehovorte, ze o takejto pokrocilej dobe prva... 😀

ladywitch26
20. aug 2010

noc sme prezili aj bez ocka, nastastie sa maly nepytal vonku. horsie bude buduci tyzden, to by mal ist muz na cely tyzden prec. ale urcite nepojde na cely, v stredu treba aupairky prestriedat, to musi ist v noci na letisko, tak si asi den volna zoberie.

zuzkad
20. aug 2010

ahojte,

ja som dnes uplne unavenaaa, citim sa akoby som flamovala celu noc 🙄 🙄 maly sa mi okolo pol siestej zobudila uz nie a nie spat, tak sme hore ood vtedy a ja sa nalievam kofeinom, lebo inak by som zachrnela 😝 😝 😝
Maly je tiez bohovsky, zobudil sa a pritom vidim, aky je unaveny a spal by, oprel sa mi o sedacku a zaspaval, ked som ho ale chcela ulozit tak spustil jakot strasny...tak ja neviem co vlastne chce 😠 😠 pomooooc.
Svokra isla teraz do carefouru a zobrala aj maleho, tak mam chvilku pre seba, najradsej by som si lahla a spala, ale perem a idem robit malemu obed, cize spat nemozem 😝 😝 ja len dufam, ze mi teraz v kociku nezaspi kym budu vonku, lebo bude uuuplne rozhadzany den po tom....a spat neviem kedy pojde.
Co je tu dnes tak mrtvo ? Kde ste vsetky ?
Jamaat uz si pobalena ?? 😎 😎 😎 uz to mas za par 😉 😉 kedy vlastne vyrazate do BA ?

ladywitch26
20. aug 2010

@zuzkad ja som sice zalomila o desiatej vecer, mala ma nechala pospat do pol osmej, ale rozbita som aj tak. vonku zamracene, take pocasie, ze by clovek z postele nevyliezol, keby mohol. tak asi cosi navarim rychlo, kym bude mlada pri stanke a pojdem si poobede s nou este pospat.

zuzkad
20. aug 2010

@ladywitch26 ja by som dnes tiez asi potrebovala nejaku opatrovatelku pre maleho, lebo sama so sebou mam problem 😝 😝 no ale to by som chcela moc asi ☹ ☹
A to este poobede idem prec s malym za jednou znamou, co som mala ist s nou na tu dovolenku ako nahradnicka, idem jej vratit peniaze za dovolenku, uz nam ju poistovna prepratila, vobec sa mi inak dnes nic nechce, ale uz som jej to slubila a bude ma cakat 😝 😝 takze ma caka tura, pesi s kocikom, lebo chcem, aby sa maly tiez prevetral troska.

ladywitch26
20. aug 2010

@zuzkad ja by som mala asi nechat malu muzovi cely vikend a riadne sa dospat, lebo ked si predstavim, ked sa maly narodi, ze spanok bude potom uz len prepych... 😝

zuzkad
20. aug 2010

@ladywitch26 tak tomu ver, este kym mozes spiiiii aj za mna 😀 😀
ja sa len modlim, ze ked nastupim do roboty, maly bude v noci spavat, lebo ak by som mala k nemu vstavat a potom rano do roboty a plne sa sustredit na pracu 😝 😝 no to bude zabava...ale to je snad len o treningu 😅 😅

ladywitch26
20. aug 2010

@zuzkad zuzi, ja by som spala, len akonahle zalahnem,tak mi maly ide rozkopat brucho, ale ak to takto pojde dalej, tak nebudem mat o chvilu problem spat aj postojacky 😀

ladywitch26
20. aug 2010

inak som zabudla, co spravila stanka minuly tyzden. ked vidi obrazok kona, tak zacne cmukat ustami a napodobnovat cvalanie. no a minule nieco robila a muz jej vravi, stanka, co robis koniny? a ona hned zacala cmukat 😀 no museli sme sa smiat na nej.

rybca
20. aug 2010

@ladywitch26 ....🙂)) mne dnes Mato zase sa nacahoval po dzusy co som mala v pohari a nechcela som mu dat, posielala som ho za svojou vodickou, tak mi zliezol z kolien a ja v tom, ze ho to preslo len zrazu kukam a on nesie slamku, asi si myslel, ze mu nechcem dat preto, ze dzusik ked mu davam, tak so slamkou a kedze v pohari nebola, tak som mu nemohla dat..🙂)) ale hacik bol v tom, ze mu davam taky dzusik viac nariedeny vodou, ako som mala dnes..🙂))

ladywitch26
20. aug 2010

@rybca no tie decka su uz take bystre, by ta ani nenapadlo, co vsetko si vsimaju 😀

ladywitch26
20. aug 2010

tak som akurat bola v obchode, a ze rano odviezli kolegynu, co ma az na 20.septembra termin. sakra, este ma tie baby vsetky predbehnu, kym sa tomu mojmu malemu uraci narodit.

zuzkad
20. aug 2010

no nechcem nic zakriknut, ale prave mi maly dojedol za misku kremovej brokolicovej polievky a potom si dal aj morcasie maso s brokolkou a mrkvou 😕 😕 nehovorim, ze zjedol vsetko, ale nezjedol ani malo 😅 😅 tak sa tesim...nechala som ho nech si da sam ...aj ked sa aj pes nas dobre najedol, ale zjedol aj maly dost tak trik ala Lady zabral 😉 😉

ladywitch26
20. aug 2010

@zuzkad zuzka, ja to nemam z vlastnej hlavy. v telke davali o jednom dievcatku, co vobec nechcelo jest. a tam hned rodicov zhasili, ze preco ju krmia a preco mixuju, ze ona sa uz citi velka, tak ze treba nechat vsetko nerozmixovane, len na mensie kusky a nech sa decko krmi same rukami. stanka tiez najskor maso povybera, potom ide na zeleninu a zemiaky az nakoniec. a necham ju samu sa prplat tak do polky kym nezje a potom si aj ja zoberiem lyzicku a popri tom, ako si ona dava do ust, tak ju este dokrmujem. trva to sice niekedy aj dlhsie ako pol hodiny, ale spraska vsetko

jamaat
20. aug 2010

Tak pridám aj ja niečo, čím ma Emka posledne prekvapila ohľadom všímania. Dopila som a plastovú fľašu som v rukách stlačila, aby bola menšia do separovaného zberu. Emka si tú fľašu vypýtala, tak som jej ju dala, ona ju položila na zem a začala po nej stúpať. Tak totiž väčšinou stláčam fľaše, ale vôbec nie nejako pred ňou, alebo že by som ju na to upozornila. 🙂

A na po stoličkách sa mi furt liepa, už to ani neriešim, nemá to význam. Len sa modlím, keď sa strepe, aby si nerozbila hlavu alebo nevybila zuby.

jamaat
20. aug 2010

@zuzkad Ešte nie som vôbec zbalená. Chcelo by to izbu, kam sa Emka nedostane. Lebo už by som aj chystala kopy, lenže Emka by mi to hneď rozhádzala, poschovávala. Tak aspoň trochu debilník píšem, čo nezabudnúť.