Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
10. sep 2010

a furt sa zabudnem opytat cukrite detom kasu alebo caj atd? ak hej pouzivate hroznovy alebo med?

emode
10. sep 2010

@ludmilabb necukrim sofia aj tak nechce velmi sladke jedla obcas nejaku sladkost zje ale skor mi vypije vodu ako caj a obcas dzus

juska3
10. sep 2010

@iinuska 😀

iinuska
10. sep 2010

@zuzkaprofant my mame red castle citilink, a som spokojna
@ludmilabb ja nedavam cukor vobec. Ale ak myslis krupicnu kasu, ja ju malemu nedavam. Ale tam by som asi cukor dala

iinuska
10. sep 2010

baby, co davate detom na veceru okrem kase?

juska3
10. sep 2010

Ahojte 🙂
@ludmilabb caj nesladim, ale kašu krupičnú áno, jednu čajovú lyžicu na 3dcl a potom ešte posypem grankom.

juska3
10. sep 2010

@iinuska ja stále kašu. A prečo vlastne nedávaš kašu, Adamko sa potom v noci budí alebo prečo?

iinuska
10. sep 2010

@juska3 ja mu davam tie kupovane. Co ja viem, ale uz som rozmyslala, ze by som aj krupicnu vyskusala 😅 Adamko sa budi v noci, ci mu dam, kasu, alebo nie.

rybca
10. sep 2010

@zuzkaprofant - my mame Koelstru, ma 6 kil, takze aj na biku ju mozem dat, ale uz som mala v rukach aj Mclaren a aj ten sa mi lubil, je trochu tazsi, takze sa s nim dobre manevruje aj s prazdnym, nas ked je prazdny dost lieta, ale my sme potrebovali lahky kvoli biku

@ludmilabb ja nesladim, posypem grankom a aj to je trosku sladke,
@iinuska ja ako kedy, niekedy chlebik s maslom, niekedy krupicu, minule sme vsetci mali kukuricnu kasu so smotanou a slaninkou, teda ja s malym z jedneho taniera, takze on mal len kasu poprasenu smotanou a slaninka zostala mne..🙂))

waitinka7
10. sep 2010

Ahojte dievčatá,
prepáčte, ze sa Vám vrýpem do debaty....ale vidím, že tu máte detičky vekovo niečo po roku...
minule som totiž kúpila synčekovi v akcii pančušky (modré) vo veľkosti 86-92 - dvojbalenie za 4 Eur, nejak som to neodhadla, myslela som, ze sa natiahnu, ale su mu evidentne male, takze ich chcem niekomu predat, samozrejme lacnejsie 2 ks za 3 eur, vyzerajú byt dobrej kvality, je mi luto, aby sa nevyuzili. Su cisto nove. Postovne zaplatim ja.

jamaat
10. sep 2010

Ja sladím väčšinou cukrom, ale včera som napríklad dala Emke do kravského mlieka trošičku medu. A do čaju jej dávam nielen cukor, ale aj citrón. Ona má kyslé rada, tak takýto čaj vypije 2dl na dúšok a aspoň má prírodný vitamín C. Aj ovocie asi tiež preto na kilá pojedá, že je to sladko-kyslé.
A včera som jej dala zemiaky s bryndzou. Ja som jedla a prišla pýtať, tak som jej dala ochutnať a veru chutilo jej riadne, bez vymýšľania otvárala stále pusu, nie ako inokedy, čo ju musím vyprosovať. 😵

jamaat
10. sep 2010

@rybca Tentoraz už Emku merali postojačky, takže oproti meraniu poležiačky to nejaký ten centimetrík uberie.

rybca
10. sep 2010

@jamaat nasho naposledy merali aj tak aj tak a urobilo to 2 cm

kosska3003
10. sep 2010

mne mala kase vobec nechce ona mi strasne strajkuje ked ju krmim lyzickou ide ma porazit tak musim rukami este ze mi aspon polievku ked jej zachuti samozrejme lyzickou zje ale aj ona musi mat jednu v ruke a krmit sa sama tak je bordel vsade morka je aj zausami no ale hlavne ze sa naje

mystery7
10. sep 2010

ja davam na veceru vacsinou krupicnu kasu, pridam trosku cukru a pri vareni a kopcovitu cajovu lyzicku pudingu (bananovy,vanilkovy,malinovy), tak je hladsia a aj ochutena

Kedy sa mam objednat u dr? V 8-9 tt? Ci skor?

mimi21
10. sep 2010

@mystery7 do krupice puding? to som este nepocula, tym je vlastne ochutena... a malemu to chuti?
a z kolko mlieka varis malemu takuto krupicu? skusim aj ja tak...
ja som davala stipku cukru do krupice a navrch skoricovy cukor alebo granko
na veceru mame vacsinou krupicu, kedze mi nepije ine mlieko, tak do nej aspon nejake musim dostat
@jamaat a neprehanalao malu z bryndze? ja som Ninke minule dala asi za 2 lyzicky halusiek s bryndzou a prehanalo ju teda potom poriadne a ja som to olutovala 😒

rybca
10. sep 2010

@mimi21 nasho z bryndze neprehanalo a to uz ochutnal smyrkas aj hhalusky

mimi21
10. sep 2010

@mystery7 a teraz pozeram, ze ty budes mat dalsie majovcatko 😵

ja som bola u dr uz v 6tt, uz vtedy vidi srdiecko, skus zavolat, uvidis co ti povie
moj dr objednava hned ako sa da ked si tehu, lebo aby sa nahodou rychlo zistilo napr. mimomaternicove tehotenstvo

mimi21
10. sep 2010

@zuzkaprofant ja mam quinny zapp, som s nim velmi spokojna, je lahucky a po zlozeni naozaj velmi malicky

rybca
10. sep 2010

@mimi21 ten kocik sa aj mne lubi, ale neda sa tam polohovat chrbatik (ak mame na mysli ten isty typ) a tuto funkciu sme uz parkrat vyuzili..🙂

ladywitch26
10. sep 2010

caute zeny, tak sme akurat boli na poradni s malym. pred 10timi dnami vazil 3120g, lebo cosi pochudol po porode, ale dnes ma uz 3670g. aj sa mi zdalo, ze ma nejake gulatejsie licka, ale teda som necakala, ze az tak pribral. 😅
asi si zobral k srdcu moje slova, stale mu vravim, ze musi dorast svoju velku segru, ked je taky malinky. no takymto tempom ju este aj predbehne do dvoch rokov 😀

inak stano je zasa bez roboty, dokonca aj podporu mu znizili o stovku tyzdenne, tak budeme musiet riadne setrit. to ma ani tak nestve, clovek si nejako poradi, ale ma mrzi veronika. davala kvoli nam vypoved z prace a teraz ju prakticky nielenze nepotrebujeme, ale bude aj problem jej platit. tak jej zhanam robotu, napisala som na par inzeratov, dala jej super referencie, tak hadam sa ktosi ozve. alebo stano najde nejaku normalnu robotu.

jamaat
10. sep 2010

@mimi21 Nie, nepreháňalo ju. Ja som si povedala, že keď Egypt prežila bez akýchkoľvek problémov (bol dokonca aj deň, keď vôbec nekakala), tak musí zvládnuť aj bryndzu 🙂

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 Na Slovensku keby znížili o 100 týždenne, tak už nedostane nič 🙂 ...No ale fakt to blbo dopadlo aj kvôli au-pairke.

ladywitch26
10. sep 2010

@jamaat ale na slovensku neplatis najom 700e, pokial teda nebyvas v nejakej vile 😉
akurat som pozerala, nejaka rodina kusok od nas hlada k malemu dietatu niekoho, od osmej rano do pol siestej vecer, tak to by mohla hadam aj 200e tyzdenne zarobit. keby jej to vyslo, tak by mohla byt spokojna. tak idem poslat mail, vychvalim ju do nebies.a ani nebudem musiet prehanat, lebo je fakt dobra.

mimi21
10. sep 2010

@rybca ano myslime ten isty kocik, tento sa naozaj neda polohovat, ale mne mala v kociku nespi, ani vo velkom sportaku, takze mne to nechyba
dokonca je jedna baba na ceskom MMB, ktora ten potah presije na polohovatelny ale pred nasou dovolenkou ked som to chcela urpbit, tak mala zlomenu ruku a potom som zistila, ze uz nam to nie je treba

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 Domy neviem, ale za byt 300eur je bežné.

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 Mali sme debatu o tomto s jedným kamošom, čo žije v Rakúsku. Tiež tvrdil, aký majú vysoký nájom oproti slovensku. A keď sme to dali do čísel, tak sa bohove čudoval. Odišiel zo Slovenska pred takmer 20 rokmi.

ladywitch26
10. sep 2010

@jamaat tak to viem, to by si rodina s dvoma deckami, muzom na podpore a zenou na materskej mohla rovno balit kufre a ist byvat k rodicom alebo pod most.

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 A ako ti malý spáva? Kope aj teraz ako v brušku? Či pohoda? Ja keď si spomeniem, aká bola Emka, tak si furt poviem, že chvalabohu, že to už máme za sebou. 😝

ladywitch26
10. sep 2010

@jamaat no maly cez den skoro nonstop spi, zamrvi sa, len ked je hladny. nakrmim ho a spi dalej. v noci sa budi castejsie, ale to je tym, ze si len trochu sosne a hned zaspi, tak sa zobudi potom za hodku a pol, ze je zasa hladny. ale da sa, vzhladom k tomu, ze pri stanke sme museli behat zohrievat flasky, odstriekavat a kopu cirkusu okolo toho bolo, tak fabien je pohodicka teraz. a v bruchu sa asi vyburil, lebo teraz je fakt kludnucky. ale ten rezim dodrziava, co mal v bruchu. najviac kopal od desiatej do jednej v noci, a teraz v tu dobu tiez pyta castejsie papat a nespi, kukuckuje z postielky a mrnci ako medved 😀