Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

stija
10. sep 2010

ked uz sme pri vahach, ako je to s vyskou? nasa je taky drobec, oproti rovesnikom je s hmotnostou skor dolu, ale neviem ako je to u takych deticiek s vyskou. pri tych 9,5 kila ma 82 centi.

ladywitch26
10. sep 2010

@kosska3003 tak u nas nehrozi, ze nechce. napraska sa riadne, ale zacnem ja alebo muz nieco jest a hned pribehne, ze mnam mnam a aspon okostovat jej musime dat.

kosska3003
10. sep 2010

@ladywitch26 no tak to aj ja jej musim dat ked nieco jem ale otazne je ci jej to aj zachuti ale ked jem maso syr sunku tak to si da isto

jamaat
10. sep 2010

Chlebom sa vie aj Emka nadžgať riadne, ale keď jej dám so šunkou alebo syrom, tak tiež najskôr šunku pooberá a až potom chlieb. Na nátierky sa chystám, že budem robiť, aby aj pre ňu bolo.

Najnovšie máme šerblík obľúbený ako čitáreň. Už to robí tak, že keď chce čítať, nachystá si šerbel. 😀 Ale vždy sa pri tom aj vyciká. Ibaže vyciká sa hneď a čítať musíme aspoň 5 minút.

Dnes uspával tato, lebo ja som bola na jarmoku kuknúť Dana Nekonečného. Takže vypila kravské mlieko z fľašky v postielke a pri druhej pesničke (púšťam jej teraz uspávanky od Koščovej) už spala. Chcem skončiť s kojením, ale keď si nadránom medzi štvrtou a piatou predstavím, že by som mala vstať z postele a chystať mlieko, tak to sa mi teda ani náhodou nechce! A mám obavy, že kým by som zohriala, tak by sa prebrala tak, že už by nezaspala.

jamaat
10. sep 2010

@stija Včera alebo dnes som sem akurát písala, že Emka má postojačky 81cm a 10kg.

ladywitch26
10. sep 2010

@jamaat a navyskusas jej o tej stvrtej rano dat flasku s cajom? mozno je len smadna, to jej na chvilu zazenie smad a potiahne trochu dlhsie

jamaat
10. sep 2010

@ladywitch26 Vlastne hej, to môžem vyskúšať. Ale prečo ma to nenapadlo? Asi preto, že sa nad tým zamýšľam ráno o piatej v polospánku 😀

ladywitch26
10. sep 2010

@jamaat no hej, ja som tiez nadranom osprostena, zvlast teraz, ked polku noci nespim. 😀

a idem uz asi zalahnut, esteze je muz doma, mozem si rano dlhsie pospat, lebo keby som mala vstavat rano o siedmej ku stanke, tak som cista...

mimi21
10. sep 2010

ahojte
baby ja si pripadam ako taky mrzak, neviem co je so mnou, som uz uplne na nervy
vcera (vlastne uz predvcerom) ma zacalo boliet okolo kostrce, tak som si myslela, ze je to tym ako sa mi zase nejako posuva panva
dnes bolesti rano OK, poobede sa to zacalo zhorsovat, teraz vecer hotova katastrofa
hovorila som to krstnej a ta mi poradila aby som sa na to odzadu mrkla v zrkadle, ze pozna 2 pripady, ze to nebola kostrc ale urobil sa tam nejaky zapal
no a cuduj sa svete mala pravdu, asi tak 10cm ako zacina zadok, smerom dole to mam velmi teple a citlive na bolest, neviem ci tam mam aj nejaku hrcku, lebo koza je tam dost napnuta a tym ze mato tak boli, tak sa toho ani dotknut nemozem
neda sa mi ani spat, nemozem si ani vziat ziadny liek od bolesti, neviem si najst polohu, takze asi zase po tyzdni skoncim na pohotovosti ☹
uz som si fajne porevala aj od bolesti, no proste zufalstvo riadne
ale trochu sa mi ulavilo ako som vam to napisala 😅

idem si aspon precitat co ste vecer popisali...

rybca
11. sep 2010

U nas su uz dlho na obed dva chody, malokedy sa stane, ze nedopapa druhe..🙂))

@ladywitch26 ked Stanka papa rybu necitit to na cikanici? Lebo nas ma tiez rad rybicky, ale potom mu strasne smrdi cikanica tak rybickovo

ladywitch26
11. sep 2010

@rybca no hej, trosku ju potom citit rybickovo, no ale ked jej to tak chuti 😀

emode
11. sep 2010

@mimi21 nezavidim ti a prajem, nech to coskoro prejde 😕

rybca
11. sep 2010

@ladywitch26 cak jasne, ja len ci to nie je nejaka choroba obliciek alebo tak..🙂)))))))))))) v tomto som postihnuta, mam strach, ze sa na nieco pride neskoro, ze prehliadnem priznaky..🙂))))))))

ladywitch26
11. sep 2010

@rybca neboj, choroba to nie je a dokonca to ani nesmrdi najhorsie. skusala si uz malemu dat cibulovy sirup, ked ho bolelo hrdlo? to este len vtedy tie plienky smrdia, ryby oproti tomu len slaby odvar 😝 😀 😀

rybca
11. sep 2010

@ladywitch26 tak cibulovy sirup som zatial nemusela skusat..🙂)))))) ale si ma upokojila..🙂

dupinka
11. sep 2010

@rybca ak nechceš cibuľový sirup, tak skús: do mlieka strúčik cesnaku + lyžica medu, nechať povariť. Vypiť ešte teplé. Síce mne sa to pilo blbo, lebo teplé mlieko nemusím 😖 , ale zaberá.

jamaat
11. sep 2010

@mimi21 Mám pocit, že v tehotenstve sa na bolesť môžu tie náplaste...Flector či ako sa to volá... Lenže ty by si si mala zápal preliečiť, nielen bolesť tlmiť.

emode
11. sep 2010

@jamaat flector je aj protizapalovy liek mne ho teraz daval aj ked dojcim v prasku ... ked som mala prinosove dutiny zapalene ...

mimi21
11. sep 2010

@jamaat no mam nejaku mast z vytazkov z kostihoja a tam je napisane, ze ma protizapalove ucinky
davam si studene obklady a tie trochu zaberaju, ale to je len chvilkove, aj ked mm tvrdi, ze by postupne mali zapal stiahnut
rozmyslam ci ist na pohotovost alebo co...ale ked si to tam zase predstavim, tak sa mi moc nechce
som zvedava ako zajtra zvladnem ten hlohovec, lebo paradoxne najlepsie mi je ked stojim alebo chodim, vd som uz aj syrove pagace napiekla 😀

jamaat
11. sep 2010

@mimi21 Veď ak neumieraš, na pohotovosť nechoď. A v pondelok potom normálne k lekárovi.

martinaxyz
11. sep 2010

Ahojte....tak ako sa máte?...ja už od stredy zarezávam...celkom dobrú pracovnú dobu mi dali od 7.00 do 15.30, tak stihnem aj s malým byť...v piatok som myslela na Vás čo bývate v BB, lebo som trošku bludila, keď som hladala obchody...

@mimi21...chod ty radšej na pohotovosť...zbavia ťa bolest...teraz musíš veľa oddychovať...

jamaat
11. sep 2010

Emka mi len teraz zaspala. Včera som šla spať až o druhej, to sa Emka akurát zobudila a celú noc nebolo možné preložiť ju do postieľky. Bola som rada, keď zaspala bez prsníka v puse, hoci na mne nalepená. A teraz tiež, ako som jej vybrala prsník z úst, tak sa prebrala a boli škreky, po hodine som ju vybrala z postieľky, to už sa aj Monika snažila ju uspať, ale bez úspechu. Takže teraz druhý pokus. Nervózna je zo zubov, ale až takéto zlé to nebolo, asi sa k tomu pridružilo aj očkovanie. Pozerala som na STV tú reláciu o očkovaní, čo na FB dávali do pozornosti, tak také divné pocity som mala, keďže sme to práve absolvovali.

martinaxyz
11. sep 2010

@jamaat myslíš to očkovanie čo sa robí v 15. mesiaci??? a kedy to dávali na FB do pozornosti?

sssimi
11. sep 2010

@jamaat ja som to prešvihla. čo tam dávali?

emode
11. sep 2010

@jamaat dokelu, ja som na to zabudla a chcela som to vidiet 😒

rybca
11. sep 2010

@emode aj ja som na to zabudla, ale mozno to je v archive

emode
11. sep 2010

@jamaat my sme mali tyzden po tom ockovani horucky, este sme aj cestovali do HR, potom sa jej urobili take divne vyrazky pupencovite, ma ich doteraz, velmi pomaly sa jej vstrebavaju ...

jamaat
11. sep 2010

No boli tam názory troch lekárov a vyjadrovali sa aj mamičky, ktorých deti mali vedľajšie účinky očkovania, hlavne cukrovku. Vraveli, že sa nedodržiava, že lekári dopredu upozornia na možné následky, aj keď ich je máličko, a že nedajú preštudovať príbalový leták. Tak som si spomenula, že mne lekárka leták dáva, ale až keď odchádzame z očkovania domov 🙂

jamaat
11. sep 2010

@emode Mne lekárka vravela, že na ôsmy či desiaty deň sa môže urobiť výsyp, že je to vlastne ako choroba, proti ktorej sa očkuje.

mimi21
11. sep 2010

@martinaxyz
@jamaat
tak som ja veru na tej pohotovosti bola, zapal je v pociatocnom stadiu ale moze sa tam do par dni vytvorit hnisave lozisko, to uvidime casom, mam si davat alpove a studene obklady, proti bolesti kedze som tehu, tak len paralen, mozu sa objavit aj horucky
davaju sa na to aj atb, ale kedze som tehu, tak zatial nie...
bol tam velmi mily lekar, volal aj na gyncu aby prekonzultoval lieky, len si najprv nevsimol, ze som tehu, tak chcel aby som si lahla na brucho 😅
takze ak sa mi to nezhorsi mam dojst v pondelok na kontrolu, ak sa to zhorsi, budu mi to musiet narezat a vycistit 😖 😖 😖 ale zatial to vraj nebolo nutne ani to este nie je v takom stave