Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
23. sep 2010

baby fakt si myslite, ze tych 30 eur zvysi romsku porodnost??? oni budu furt rodit rovnako...
realita - dostanem statny byt, hned po nastahovani sa rozhodnem za neho neplatit ani korunu, rozpredam co sa da, rozbijem aj co sa neda, vypalim, robotu si ani nezacnem hladat, deti poslem miesto do skoly na aktivacne prace, nech ani oni nemaju sancu na slusne zamestnanie a ked uz je bytovka tak zdevastovana, ze ju za statne peniaze musia zburat....tesim sa na novy cisty a vonavy bytik, nech mam zase co humplovat....a keby sa vam to nahodou nepacilo, otrcim svoj bezzuby pysk do EU a na island a na bojovnikov za ludske prava a mate vsetci po chlebe lebo ste tazky rasisti...
FUJ!!!

jamaat
23. sep 2010

Presne tak je to s tými cigáňmi. Ale ani sa nejdem rozčuľovať. Akurát včera mi došiel mail na túto tému, preposlala som to a už som sa s jedným kamošom dnes kvôli tomu aj pohádala 😀

emode
23. sep 2010

ono je to zacarovany kruh ... narodi sa ciganca do takejto rodiny, tato je jeho vzor, ono za to nemoze, rodicov si nevybralo ... je jasne, co z neho bude ... a kym ziju takto pokope ... separovaní, tak sa s tym nikdy nepohne, zacinat treba od malych deti a ich najuzsej rodiny, ale ja to tu tiez nevyriesim, mozno ma niekto aj iny nazor na vec ... mne je vzdy luto tych deti lebo nedostanu sancu 😖
tym ze im stat poskytne taketo byvanie iba riesi to ze si chajdy nestavaju kade tade alebo nam rovno pod nosom ... primarne veci sa vsak neriesia, nato by sme potrebovali polovicu statnych uradnikov vyclenit na socialnu pracu pre romov a to by ste videli tie ksichty ...

zuzkaprofant
23. sep 2010

no co dievcence mne asi pred par mesiacmi zazvonil cigan pred dverami(v nemecku) ze ci nemam dake stare veci pre jeho deti ze su so slovenka a ze su velmi chudobny, mna urvalo tak som po nemecky povedala ze nemam a privrela dvere a odpadla som hruza nieco,a tak chodil od domu ktomu hamba, apson keby nevravel ze je zo slovenka len mi hambu narobil debil sprosty:(

rybca
23. sep 2010

@sirinka tiez si to tak myslim, a je mi luto tych ciganov, ktori su sikovni a trpia skatulkonim, ale tak ja tiez skatulkujem a trpim syndromom "tmy", to som zistila tu, tu je vela ludi s tmavsou pletou a ked sa v mojej blizkosti "zotmie" automaticky sa obzeram, kontrolujem veci a podobne

mystery7
23. sep 2010

ake ticho 😉
@emode imunoglukan sa moze pocas tehu?? Vyskusam. Dnes sa mi urobil dalsi opat 😢 a to este posledne 2 nemam zahojene. Este som len otehotnela a hned mi klesla imunita. Ale to som mala aj zo zaciatku prveho tehu ☹ a vtedy som aj stale nenormalne kychala. Mm sa mi smial, ze alergia na tehu 😉 😀

mimi21
23. sep 2010

ahojte
my sme boli v meste
s tymi cigosmi suhlasim, je to cierna diera, jasne, ze urcita miera solidarity musi byt ale mala by byt aj nejaka miera navratnosti

inak som sa vcera zabudla pochvalit, mm na vyrocie nezabudol vdaka FB 😀 ale dostala som kraaaaasny privesok, a ja som mu kupila len cokoladu 🤐
nuz ale co, ako si ma naucil, ze nemam vela ocakvat, tak taky darcek dostal 😅

jamaat
23. sep 2010

@mimi21 😀 Tak nabudúce zase dostaneš len čokoládu.

mimi21
23. sep 2010

no my uz spime, som zvedava ako sa vyvinu sople, dnes som pre istotu davala fenistil, ale ma ho uz malo

mimi21
23. sep 2010

hehe, super stranka :

http://www.uzisito.sk/

rybca
23. sep 2010

U nas sa prehnali blesky a hromy a ked pleslo priamo nad nami Matko sa tak zlakol, ze hodinu sa nechcel odomna pohnut, dufam, ze to nebude mat dlhotrvajuce nasledky...:(

sirinka
23. sep 2010

bbola som na poradni a ked dr. chcel skontrolovat akciu srdiecka, tak babo vystrcilo ritku s vystretymi nohami, bohovske bolo...no a na pipika to tam zatial nevyzera.... 😝 tak uz som zvedava, ked sa to bude dat naozaj potvrdit...

zuzkad
23. sep 2010

ahojte,

prisla som vas kuk troska, dufam, ze ste este nezabudli na nas 😅 😅 😅
Musim si vas precitat, co tu mate nove a co vase deticky najsamkrajsie 🙂 🙂 u nas v pohode klop klop klop maly dobre znasa moje pracovanie, dokonca aj nove veci sa priuca ...tak spolocne posobenie so svokrou je asi dobre 😀 😀 😀 dokonca aj pekne papa ....svokra mu poctivo na obed dava papat ked pridu z vonku, ked sa zobudi dostane zase jest no normalne zasnem 😀 😀 ale tesim sa, ze to ide dobre, bala som sa, ze bude unavena a tak, ale nestazuje sa...chodi s nim vela von, tak su obaja v pohode.
V robote tiez pohodicka...sem tam mi pride smutno za malym...tak sa snazim to zahnat, aby som nemala stres potom ....ale po pravde mi cas super rychlo uteka a ani neviem ako uz idem domov takze super.
Uz sa zacinam tesit na prvu vyplatu 😀 😀 konecne to bude veselsie ako materska 😝 😝 ...inak neviete ako to je s rod. prispevkom od buduceho roku ? Ja mam dostat nejake peniazky okrem prispevku na opatrovatelske kazdy mesiac, ale neviem presne kolko to bude...ale hovorili mi na UPSVaR, ze od januara aj mne sa zlepsi prijem rodicovskeho....tak uvidim

emode
23. sep 2010

@mystery7 ja som uz bola v tretom trimestri ked mi na infekcnom doktorka odporucala ... takze toto ti uplne nepotvrdim ale viem ze zabera ...

sssimi
23. sep 2010

@zuzkad mala by si dostať plnú rodičovskú, keďže môžeme opäť pracovať. Bude to 190€ a ak dáš malého do jaslí alebo nejakej kvalifikovanej opatrovateľke, tak tuším môžeš dostať k rodičovskej aj nejaký príplatok až do výšky 300€.

sssimi
23. sep 2010

@sirinka zlaté 🙂

zuzkad
23. sep 2010

@sssimi a to plati od januara ? to by bolo fajn...kazda koruna bude dobra 🙂 🙂

zuzkaprofant
23. sep 2010

@sssimi to je plus vyplata alebo ako to je

iinuska
23. sep 2010

babyyy, vam neblbne FB ?

jamaat
23. sep 2010

@sirinka Tak bábo si z vás už teraz robí prdel. 😀

ludmilabb
23. sep 2010

@iinuska blbne a riadne

sssimi
23. sep 2010

@zuzkad ano od januára.

@zuzkaprofant ano, ale myslím, že tam bude podmienka, že sa ti o dieťa bude starať buď opatrovateľka alebo ho dáš do jaslí. proste aby sa im financie vrátili do kasy. Alebo sa prenesie materská napr. na svokru ako má zuzkad.

sssimi
23. sep 2010

@iinuska aj u mňa blbne. čakám na mangela, že popíšeme a je to naprd. Jaj sa ho neviem dočkať. Ale už zajtrááááá 😀

iinuska
23. sep 2010

@sssimi tie tyzdne ale aj tak strasne rychlo letia. Neostane na vinobranie 😅

zuzkaprofant
23. sep 2010

ked sa to tak zobere je to dobre pre tie co chcu ist do roboty , ze?

sssimi
23. sep 2010

@iinuska nie, nie.... Pekne domkov. Ja sa teším jak malé dieťa na cukríky, že zajtra príde... Inak ak sa podarí, tak od 6.decembra budeme v Šamoríne, tak by sme mohli dať stretko na BA trhoch - a to platí aj pre Zuzkad, Sirinku, Bambi a ešte neviem kto je z okolia 🙂

iinuska
23. sep 2010

@sssimi a co budete v Samorine? Inak to stretko beriem 🙂

sssimi
23. sep 2010

@iinuska bývať 😀 Mám tam švagrinu a sme dohodnuté, že jeden týždeň keď bude Miro v škole by sme išli k nim a Miro by dochadzal za nami. No a rada by som to už spojila aj s Vianočnými trhmi. My tu nič také nemáme a ak je Sarah po mne, tak bude milovať všetky tie svetieľka a výzdobu 😀

soffi
23. sep 2010

ahojte baby , pametate si ma este????konecne mam net, a hned som pri vas, veeeelmi ste mi chybali

iinuska
23. sep 2010

@sssimi ahaaaa, no tie trhy maju nieco doseba 😵

@soffi ahoj 🙂