Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
9. nov 2010

@jamaat mne tiez strasne dlho nechcela zaspat. a to mi pritom dolu skoro na gauci pri citani knizky zaspala. a od pol siestej je hore, vybehla z postielky, ze ide "nanana". vo vedlajsej izbe mame keyboard, tak chodi na hodiny klavira. akurat, ze zasadne v skorych rannych hodinach.sama si ho zapne, pusti si sprievodnu hudbu k tomu a tuka. niekedy sa to aj da pocuvat 😀

jamaat
9. nov 2010

Konečneee! Spííí! Vyhádzala kompletne všetko z postieľky a to už sa asi veľmi nudila, keď nemala do čoho pichnúť, tak začala ručať. Najskôr som si myslela pri prvom pohľade od dverí, že z postieľky vypadla, ale to bola len kopa perín a hračiek vedľa postieľky. Oči už mala sklené, ústa väčšie ako hlava, čo tak zívala. No ale už spí. A večer tu bude buntošiť.

mystery7
9. nov 2010

@kackabrcka zalezi od povahy dietata. Niektore su zrele, ale pre ine je to priskoro a zo zaciatku sa im tazko zaraduje do kolektivu. Ty sama musis posudit.

rybca
9. nov 2010

@kackabrcka - my ideme v piatok maleho zapisat od 2,5 roka do skolky, bude tam chodit 2 rozne poldni, podla mna to je dobre pre ne, ked vidim teraz, ze ked prideme do speelzaalu a Matko sa vyse polhodiny za mnou ani neobzrie, tak si myslim, ze to zvladne bez problemov, je dolezite aby bol medzi inymi detmi, zo socialneho hladiska a u nas aj z hladiska reci

kackabrcka
9. nov 2010

@ladywitch26 mi chodime do minuklubu na 1,5hod. 1xdo tyzdna no sophie sa tam s detmi vobec nehra.. tak neviem, mna to do prace neuhana takze zatial neuvazujem ze ju dam do skolky ...

kackabrcka
9. nov 2010

@rybca ja chodim 1xtyzd. do klubu s detmi co maju 2roky a potom zase este stretka 1-2za tyzden s 2ma kamoskami co maju deti rovnako stare.. moja sophie rozprava praveze dost so smnou po slovensky a s muzom zase po nemecky takze zatial si myslim ze kvoli reci to neni az take nutne.. mne sa zda tiez priskoro dat dieta v 2r. do skolky uz tak 2,5r-3r.mi pride lepsie.. no uvidime..

emode
9. nov 2010

>
§

emode
9. nov 2010

tak to bola sofia to predtym ... 😅

sofia chodi do jasli na dva cele dni a myslim, ze jej to velmi prospieva ... doma uz niekedy nevie co so sebou zvlast ked je zle pocasie a ja uz neviem ako ju zabavit ...

ludka aj my chodime na bagre a liazky pozerat 😀

ladywitch26
9. nov 2010

@emode a ja som uz chcela napisat,ze aky zaujimavy nazor mas, a to sofia... 😀 😀

inak presne tak, ak je dieta spolocenske, tak nech chodi do skolky aj od roka. nam sa moze zdat, ze je to zavcasu, ked vacsina je navyknuta na matersku 3 roky, v irsku musis naklusat po pol roku do roboty, dieta ide do jasliciek, pripadne k opatrovatelke, ktora sa doma stara o tri, styri deti a nikto sa nad tym nepozastavuje. naopak, nevidela som tu jedine dieta, ktore by plakalo, ked ide do skolky. vsetkym sa tam paci.

sirinka
9. nov 2010

@ladywitch26 to je jasne...ked si na skolku zvykne este v case, ked velmi protestovat nedokaze. aj my ked sme chodili do jasiel od 5 mesiacov, tak v troch rokoch nam to prislo normalne, ze tam chodime....na druhej strane ked nam nas stat ako jeden z mala poskytuje moznost stravit takyto cas s babatkom, boli by sme blbe, keby sme to nevyuzili...maloktore deticky placu pri odchode do skolky dlhsie ako jeden tyzden, zvyknu si pomerne skoro...

rybca
9. nov 2010

@emode tiez si myslim, ze, mimo vynimiek,pobyt v kolektive moze dietatu len a len pomoct...🙂 my chodime v stredu na hodinu cvicit, vo stvrtok plavat na pol hodku a potom este ostavame v malom bazeniku a v piatok do speelzaalu na 2 hodiny.

rybca
9. nov 2010

@sirinka kazdy den na cely tyzden sa to zda aj mne vela, ale ak je to len mala cast z tyzdna, tak preco nie?

sirinka
9. nov 2010

@rybca prepac, nerozumiem celkom ako to myslis 😅

rybca
9. nov 2010

@sirinka no ze dat dieta v tomto veku do kolektivu na 2 hodinky za tyzden alebo na polden, v pohode, je to len pre jeho dobro, zvlast ked je jedinacik, ale mala by som problem dat dieta na celu pracovnu dobu niekam a ist do prace a byt s Matkom len vecer, aj ked verim, ze niektore maminky nemaju na vyber...🙂

sirinka
9. nov 2010

@rybca jaaaj, jasne, ved aj my chodime medzi deti...

ladywitch26
9. nov 2010

@sirinka ja malu tiez nechcem dat na cely den, ale nevidim tiez dovod, preco nedat dieta na tie 2-3 dni na par hodin do skolky.

sirinka
9. nov 2010

@ladywitch26 ved ja som nenapisala, ze nemas dat, je to kazdeho vec...len som napisala, ze cim mensie dieta, tym skor sa tomu prisposobi, ale ani tie trojrocne to neprezivaju nejako extra tragicky...
akurat, ze ja osobne som spokojna, ze mam a mozem byt s detmi doma a do kolektivov chodime aj tak...

kosska3003
9. nov 2010

ahojte tak akurat som malu okupala a stale ma tie vyrazky cervene na brusku a chrbatiku som jej to natrela nivea SOS no ale akosi jej to neprechadza porazi ma uz nech ide spat dnes je tatino na rade tak uspava on a ja si zatial vinko nalejem

no a ku skolke ja sa chystam byt doma do 3 rokov isto lebo planujeme druhe a narobim sa este v zivote dost samozrejme su ludia a pripady kde proste ta mamicka do roboty musi ist a ja nemusim a robotu ani nemam tak si vychutnam pekne moje deturence

emode
9. nov 2010

sofii trvalo asi dva tyzdne kym si zvykla ze nie som s nou ale teraz je to uz v poho a tie dva dni na nej vyslovene vidiet ze je tam rada, vzdy ked po nu pridem, tak nieco robia, je vysmiata a spokojna,ani nechce hned odist, takze si myslime, ze sme urobili dobre, mam priestor si poriesit svoje veci a ked som s nou, venujem sa jej naplno a s trochu inym entuziazmom 😉
a tiez je rozdiel ci tam dieta pride rano o pol siedmej a odchadza o piatej, sofia ide na pol deviatu a o tretej ju idem vyzdvihnut 😀

kackabrcka
9. nov 2010

@emode davaj ju do jasiel lebo pracujes ciastocne?

kackabrcka
9. nov 2010

@rybca na cely den sa aj mne zda vela no na 4-5hod. je realne tak 2-3x do tyzdna ked by som bola nutena ist na 1/2 uvazok do prace..

@sirinka ja som tiez spokojna ze mozem byt doma so sophie a nemusim sa uhanat do prace.. mam tu kamosku a ta to zatial musi riesit starymi rodicmi nakolko tu jasle nie su.. do skolky beru az od 2r. a ona musela nastupit do prace po 1roku hned..

sirinka
9. nov 2010

baby akurat ze u nas v okoli sukromne jasle resp. skolka za poluvazok pytaju take nehorazne peniaze, ze sa im na to mozem vykaslat...

emode
9. nov 2010

@sirinka presne tak, preto chodi na cely den a my sme aj chceli, aby skusila medzi detickami spavat v postielke vo vnutri cez den a celkovo zazila ten rezim tam, pekne rucky umyt, vycikat, napapat sa, spinkat a tak ... vidime aj doma pokroky, sama sa zacne vzdy vyzliekat, vie, kde si ma co odlozit 😅 netvrdim, ze to nahradi nasu vychovu ale voci nam si dovoli samozrejme viac ...

ludmilabb
10. nov 2010

@sirinka ohladne skolky mam nazor ako ty
osobne neviem ci takemu malemu dietatu moze skolka len prospiet 😒 ja to nevnimam az tak ruzovo, ucitelky v skolke nemaju sancu sa venovat kazdemu dietatu zvlast, moja Sofia je dost vybusna a ktovie ako by to dopadlo v jasliach, ked sme v materskom centre tak sa pekne prehra ale kontakt s inymi detmi prebieha skoro vzdy fyzicky a musim zasahovat. zase aj ja nie vzdy spravne reagujem som si vedoma ze robim chyby niekedy kricim pretoze Sofia je hlucna a jednoducho ju musim prekricat aj ked urcite by bolo lepsie usmernit ju inym sposobom, so spanim je to momentalne vselijake to by z nej mali v jasliach tiez radost, ja som isla do jasli v dvoch rokoch a kedze som tam najprv nechcela chodit, rumazgala som a to viem nie ze z rozpravania mojej mamy ale ja si to pamatam, Sofia je podla mna ina ako som bola ja nemusi mat problem s odlucenim mozno budem mat problem o rok a pol ja 😅

emode
10. nov 2010

@ludmilabb fakt to zavisi od dietata ... keby som si nebola ista, ze je tam ok, tak tam nechodi ... ked ideme po nu tak ani nechce hned ist domov, najprv mi este vsetko poukazuje a co sa tyka starostlivosti, ucitelky su tam skvele, su na tie deticky 3-4, podla potreby, deti je tam max. 12. Ale to je na dlhu debatu, to niekedy osobne preberieme 🙂

emode
10. nov 2010

@ludmilabb fakt to zavisi od dietata ... keby som si neb

emode
10. nov 2010

zabudla som napisat, ze dnes isla zas po piatich dnoch, vysmiata, pusu mi dala a isla sa hrat medzi deti ... deti v tomto veku sa este nehraju spolu, ale "vedla seba", az ked si zacnu uvedomovat vlastne ja, vtedy dokazu zvladnut aj interakciu a hru s inym dietatom ...

jamaat
10. nov 2010

@emode Ako často vlastne chodí do jaslí?

emode
10. nov 2010

@jamaat 2dni v tyzdni

sirinka
10. nov 2010

@emode no ale to je tiez iba poluvazok...

jamaat
10. nov 2010

@emode Tak to nie je veľa a verím, že ti to dobre padne. 😉