Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
26. nov 2010

@dupinka toho som sa aj ja bala a to som mala dost mlieka este dva krat som si odsala ked som uz mala prsia ako kamen a potom mi zmyzlo same s pila som tak normalne ono ked prestane cucat tak sa aj mlieko prestane tvorit

mystery7
26. nov 2010

@dupinka ja som si tiez 2x odsala ked som mala tvrdsie prsia, trvalo 1,5dna kym sa naplnili a potom mlieko same zmizlo. Hlavne, aby si nechytla zapal

kosska3003
26. nov 2010

no a dnes mi mala nechce spat na obed to bude dlhy den zase :( spala ale do 9 zase co chcem ze 😀

dupinka
26. nov 2010

baby, díky. Ja odstriekam, len keď naozaj by bolo zle, ale zatiaľ len ten pocit plnších pŕs. Zaberá vraj aj studený obklad, tak ak niečo, mám rýchlu pomoc. Už sa nedojčí 2,5 dňa, tak uvidíme, kedy sa mliečko samo vstrebe.

mystery7
26. nov 2010

@kosska3003 ja prave pre toto budim najneskor o 7:30. Rano sa vydrichme a ja musim byt potom cely den v pohotovosti. Tak mam aspon obed v klude a pohode 😉

kosska3003
26. nov 2010

@dupinka neboj neboj vstrebe

ostrovanka
26. nov 2010

@borocka no co vam poviem kocky, byvame v mestecku o 7.000 ludoch, postavenom v kopci, parky tu nemame ani ihrisko. Prsi tak 2/3 roka, ak ni 3/4. Nie su tu ani sliepky ani ine domace zvierata, co by sme chodili obdivovat. Chodime na plaz, ked sa da, na dvor a k susedom na pieskovisko. Do centra moc nie, premavka aut je tu velka, nemozem ho pustit behat po ceste.

ladywitch26
26. nov 2010

@borocka tu dostanes bio, resp. oni to volaju organic, skoro vsade. od cornflakes az po cestoviny.

inak dnes som stanke mrkla do vreciek bundy, lebo sa mi zdalo,ze jej tam cosi hrka. a ona potvora si nosi suveniry z prechadzok. plne vrecka kamienkov 😀

ostrovanka
26. nov 2010

@dupinka ked nebol problem doteraz, tak sa to asi vstrebe. Odstriekaj len v nevyhnutnom pripade...

ludmilabb
26. nov 2010

baby niekde som citala ze ked matka dlho koji tak dieta moze mat skor kaz, Sofia sice kaz nema ale vsimla som si ze jej trosku od dasna horne jednotky zacala zltnut, to tak skoro? 😨 umyvame si zubky aj ked obcas zabudnem cize uplne pravidelne to nie je, mozno tak 5 dni zo siedmych pastu nedavam, vy hej?
@kosska3003 takze Marika nie je ranne vtacatko 😀

ludmilabb
26. nov 2010

@mystery7 nie je potom mrzuty ked ho rano zobudis?

iinuska
26. nov 2010

@dupinka skus pit matovy caj, vraj tiez znizuje tvorbu mlieka
@ludmilabb minule v damskom magazine hovorili, ze sa uz moze kludne pouzivat aj detska pasta, ze nevadi, ked ho dieta nevie vyplut. Ja oobne este Adamkovi s pastou zubky neumyvam

zuzkaprofant
26. nov 2010

ahojte mi sme chorucky poradite co na soplik a suchy kasel stoho teplotu mame len zvysenu mozem kupit malem mucosolvan sirupcek

ladywitch26
26. nov 2010

@zuzkaprofant sterimar sprej do nosteka, vitamin D 3kvapky denne docasne a vitamin C aspon 3-nasobok toho,co odporuca pribalovy letak. tolko moja rada. za tri dni bude fit.

zuzkaprofant
26. nov 2010

@ladywitch26 ten sprrej uz mam davam mu aj odsavam len ked vidi vysavac uteka a vresti tak m vysavam sopliky len dva krat do dna aten vitamin d a c to je ako tabletka ci co kvapky som nevidela stoho

ladywitch26
26. nov 2010

@zuzkaprofant na sr je D pod nazvom vigantol a C cebion. ale ked sa spytas v lekarni, tak ti poradia.
teda neviem,ci si este na sr. Dcko by mali mat urcite v kvapkach aj v nemecku, C cko neviem, ale prinajhorsom kup tabletky a rozmrv na prasok a zmiesaj s vodou. Dcko s mliekom, ten je rozpustny len v tukoch.

ostrovanka
26. nov 2010

@zuzkaprofant odsavat, odsavat, odsavat - a zvlhcovat nos, ja pouzivam Nivea spray do nosa, ale na trhu je ich kopec

zuzkaprofant
26. nov 2010

@ostrovanka a co na kasel suchy

ostrovanka
26. nov 2010

@zuzkaprofant No to ti ja neporadim, tu ziadne sirupy nepoznaju, nic, cakaju, ze to prejde 😉 Mne mama radila obklady na hrudnik, kamaratka zas cibulovy caj, alebo cibulovy sirup. K lekarovi ho nevezmes? - ak je to naozaj zle? Nech mu aspon popocuva priedusky....

borocka
26. nov 2010

@ostrovanka tak ti naozaj poradim uz len auticko na motuzok.....alebo nejaku korytnacku, slona, hracku ktora ma kolieska. pekne priviaz a cestou nakladajte kamienky, kvetinky, papeky, travicku,.......cokolvek. velmi to pomaha. keby si mala dievca, tak kup umely kocik a vozte babiku. vtedy dieta rado chodi peso

borocka
26. nov 2010

@ludmilabb aj nam zltnu horne zubky, ale len zhora,od dasien. jednoducho sa zanasaju jedlom. je to normalne. my umyvame kazde rano a pouzivame aj detsku pastu. vlastne umyvam ja,aby to bolo poriadne a maly uz len potom vysaje pastu z kefky. to nie je kaz, je to uplne normalne, z jedla

sirinka
26. nov 2010

@ludmilabb urcite sa z kojenia nepokazia zubky skor....moja klarka tiez ma na ocnych zuboch niekedy zlty povlak, bola som aj za dent. hygienickou. ta povedala, ze to je ok, je to proste take sfarbenie zubkov od jedla... niekedy to ma vyraznejsie, inokedy ani nevidno...ale zubky cistime poctivo...

zuzkaprofant
26. nov 2010

@ostrovanka nezoberem bo mame nemecke karty a to doky frflu ze by som im jednu fukla , naj by boli keby som si vsetko zaplatila len aby nemali vypisovacky tak ani nemam chut ist pokial maly je akcny radsej ho dako doma vykurirujem a hotovo bo ked budem pocut ze ako doky malo zarabaju a pod reci sa mi dviha noz vo vrecku.xixii pojdem aj v pondelok k mojej deckej doky co mame u nasich len dnes ju nestihame tak musime do pondelka pokat ja mu asi pojdem nieco do lekarne kupit

ostrovanka
26. nov 2010

@borocka vidis, to nakladanie do auticka skusime. Ma stekajuceho psa na motuziku, ale nijako ho neberie.

sirinka
26. nov 2010

@zuzkaprofant skus sinupret alebo mucosolvan...

ostrovanka
26. nov 2010

@zuzkaprofant pockaj, pockaj, teraz som spozornela. Viem, ze ste v nemecku... ale momentalne si na Slovensku, a mas problem s kartickou poistenca? Ak som to spravne pochopila, nemas pre maleho Slovensku karticku poistenca, len europsku vydanu nemeckou poistovnu, jo?

ostrovanka
26. nov 2010

@zuzkaprofant no lebo v tom pripade Ti dam lepsiu radu, a mozno vsetkym mamickam, co ziju s detickami v zahranici a nevedia o tejto moznosti. Kazde dieta s obcianstvom SR, ma narok byt poistene Slovenskou poistovnou. My mame aj Sk slovensku karticku - Apollo. Poradila mi to pani v poistovni, ked sme sa pokusali malemu vybavit formular E106

zuzkaprofant
26. nov 2010

@ostrovanka hej sme teraz na sk nasich a svokry a mame len nemecku kartick vies t co plati aj na sk len tu frflu doky moja decka za mala doky ma zoberie len sme v ke a do bj ideme az poobede s nasimi ked skoncia v robotke takze tak
kupim mucosolvan sirupcek a hotovo a odsavam sopliky len sto odsavacko co je balonikova ci ako sa to vola lebo ked maly vidi vysavac uteka sa kryt 😀 😀

nemozem mat pre maleho sk karticku ked sme poisteny v nemeck sa neda mat dve poistovne sme to zistovali

ostrovanka
26. nov 2010

@zuzkaprofant Viem, ze dospely nemozu mat.... ale za nezaopatrene dieta plati poistne stat. Mne to poradila pracovnicka Apolla. Chodime na Skk aj na preventivne prehliadky - poradne.

zuzkaprofant
26. nov 2010

@ostrovanka to som nevedela hlavna vec ze sme boli v positovni sa pytam dobre ze viem , 😠 ja chodim ku mojej deckej ona ma zobere hend bez cakania aj lieky predpise nemecka poistovna mi preplati lieky ked platim za ne a nie je problem , ono nie je problem lebo ma musia bezplatne osetrit ale tie blbe reci okolo toho a vrflania