Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kosska3003
8. dec 2010

@mimi21 no aj ja by som taku obalku chcela 😀 moja zaspi hned ked cez den nespi

iinuska
8. dec 2010

ahojte
no kooonecne vsetky darceky doma. Unavena som strasne. Este som aj zubara vybavila, takze uspesny den za nami 🙂
Adamko zaspava v postielke v pohode vecer sam s macikom. Asponze s tymto mame pokoj...

kosska3003
8. dec 2010

@iinuska no aj ja chcem mat vsetky darceky uz zacnem zajtra alebo cez vikend

kosska3003
8. dec 2010

tak mi zacala mala kaslat joj nie dobre som jej dala varit harmancek v spalni a zajtra do uz naozaj dr isti strasne ju dusi

borocka
8. dec 2010

@ostrovanka no mozno su deti poslusnejsie, ako maslo, ale aj ked je patrik velmi neposlusny a zivel, tak nechcem tlmit jehjo osobnost, prejav, neviem ci chapes co myslim, ale nechcem aby sa citil byt utlaceny a zakriknuty.
myslim ze ani ta materska nie je od veci, nejaky zmysel to ma. nikdy nepochopim ako matka moze supnut par mesacne babatko do jasiel. od toho aby bolo medzi detmi chodime na ihrisko a stretavame sa. ale zverit jeho vychovu niekomu cudziemu je uz vyssi level a z toho mam obavy. a dieta si najrv musi vybudovat osobnost (samozrejme s istymi obmedzeniami) a az potom sa zaclenit do kolektivu a prisposobovat sa.
nedovolim mu samozrejme vsetko co by on chcel, ale myslim ze individualny pristup je dolezity. ako inak z neho raz bude individualita???

ladywitch26
8. dec 2010

@borocka ale tu uz nehovorime o parmesacnych babatkach. ja som tiez stanku nedala do skolky, muz zostal doma a aj keby si nasiel robotu, tak by sme mali aupair pri nej. no len teraz si myslim, ze skolka je pre nu to najlepsie,co moze byt. podla mna, akonahle dieta prejavi aspon trochu samostatnosti, je skolka super riesenim. aj ked bude muz od marca doma pri malom, stanka pojde do skolky. keby mali volne miesto,tak ju tam dam uz teraz.
a co sa tyka individuality, tak ja som bola v skolke od 2rokov a som teda riadna individualita, ako by ti povedala moja mama. s tymto podla mna nema nic spolocne skolka. skor sa asi horsie pojde do skolky 3rocnemu dietatu, ktore si uz na tu maminu ozaj niekedy az nezdravo navyklo.

stanusi sa v poslednej dobe strasne paci kittyna, tak rozmyslam, ze jej do velkej postielky kupim pod stromcek
http://www.amazon.co.uk/Hello-Kitty-Stripe-Ribb...

iinuska
9. dec 2010

ahojteeee
tak dnes je aky den, narodili sa 2 dievcatka. Jedno svagrinke a druhe kamoske. Mimi, uz len Ty chybas 😵 😵 😵

mimi21
9. dec 2010

@iinuska no dnes na poradni dr povedal, ze krcok zavrety, takze este nieeeeeeeeeee 😀
ale vsetko OK, tak uvidime kedy sa to rozbehne
u nas katastrofa pocasie, strasne studeny vietor fuka, tak sme aspon s kamoskou boli na kolacik a trosku sme sa presli po meste

sirinka
9. dec 2010

@ladywitch26 na mamu sa neda zvyknut nezdravo 😉 mamu sa da len lubit...aj preto ja zase preferujem neskorsi nastup do skolky ak sa da....

sirinka
9. dec 2010

@mimi21 a ty ako nakoniec s porodom? mala sa otocila?

ladywitch26
9. dec 2010

@sirinka ja som to myslela tak, ako napr. moja suseda. jej dcera ma 2 roky a len ked idu do materskeho centra,tak je stale nalepena na nej. vobec sa nechce hrat s ostatnymi detmi. a nedavno zobrala jej mama na ruky jedno dievcatko a ta mala zacala vrestat odusu, kricala "to je moja maminka", zacala ju kmasat za nohy a ked to dievcatko jej mama pustila na zem, tak ju zacala sklbat za vlasy a kopat do nej. toto podla mna nie je normalne. a oni uvazuju o druhom dietati. no neviem, ci to takto zvladnu... 😖

mimi21
9. dec 2010

@sirinka ano otocila, uz pred 2tt v poradni dr povedal, ze je otocena, tak som hned kludnejsia 🙂

sssimi
9. dec 2010

Ahojte!
Ako vám zavidím, že už máte darčeky nakúpené. Ja ešte musím vybaviť 4och chlapov... Najhoršie je, že ani neviem čo.... Ja som si dnes za manžela kúpila vestu-takú teplučku v Gate mali z 36€ na 18€ -no nekup to a už som takú zháňala od kedy je chladnjšie. Malej som kupila zase dve knižky a tým mám ju na vianoce vyriešenú.....

ostrovanka
9. dec 2010

@borocka no tak to si pochopila uplne zle. Nemam obavu o rozvoj jeho osobnosti. Tam osobnost dietata nepotlacaju, ale rozvijaju. Ku kazdemu dietatu pristupuju individualne. Ani spavat tam nechodia naraz, ale podla toho, kedy ktore dieta potrebuje. Su to pedagogovia, vedia co maju robit, a vidim, ako ho tam maju vsetky ucitelky radi. Krasne sa tam hra, uci sa nove veci, maju kopec rozvojovych aktivit, spievaju, tancuju, kazdy den su vonku na ihrisku.
No a poviem ti, ked sme my boli deti, bolo uplne normalne ze 6 a viac mesacne dieta islo do jasiel. Vtedy to nase mamy neriesili a bolo im to normalne. My si to dnes ani predstavit neivieme. Ale 16 mesacne dieta je velmi vhodne do kolektivu.

ostrovanka
9. dec 2010

@ladywitch26 plne s tebou suhlasim, odpozorovala som pristup personalu, ako sa k detom chovaju. Musim povedat, ze je to tu o dost ine, ako na Slovensku.
Alex je tam naozaj stastny a spokojny, velmi lubi byt medzi detmi. Aj tie pani ucitelky ma rad. Stale ich fotia pri roznych aktivitach, tak vidim, ze co robia. A niekedy mi aj pride luto, ze nie som pri tom.
Chodi do skolky 4 dni v tyzdni, ja pracujem na 80 percent a v stredy som s nim doma. Takto nam to velmi vyhovuje.
Nikdy mi nevyplakaval, ani ked sme ho tam zacali nosit, ani ked pridem po neho nezaplace, s radostou mi ukazuje, s cim sa hra a stale je tam usmiaty, to mi ucitelky stale hovoria.
Ja som naozaj velmi spokojna s touto skolkou.

ostrovanka
9. dec 2010

@ladywitch26 @borocka ja som bola v skolke od osmich a moja sestra od siestich mesiacov a s individualitou sme nikdy problem nemali. Samozrejme ja by som svoje dieta tak skoro do jasiel nedala.
Ale napr. v USA mam kamaratku, ta mohla zostat doma len 8 tyzdnov, potom do prace a dieta k opatrovatelke. A to je tam normalne....

sirinka
9. dec 2010

@ladywitch26 ono je to ale aj o povahe dietata, takisto zohrava velku rolu dojcenie, vtedy zvyknu byt deticky viac naviazane na priamy kontakt s mamou...
aj nasa klarka je velky hanblivec, potrebuje citit velku podporu v cudzom prostredi, neznasa, ak sa jej prihovaraju cudzi ludia a zvlast muzi....a taka je od narodenia...

kosska3003
9. dec 2010

ahojte tak dnes mi mala dala darcek a spala na obed tak sme mohli s mm zdrhnut na nakupy kupila som si novy fotak juchuchu malej radio krsnatkam som nakupila uz len drobnosti a mam vsetko 😀
a ku skolke ved tu neni stale ze materska 3 roky ci RP kedysi bola len 6 mesiacov a museli ist do roboty ci chceli alebo nie lebo peniaze potrebovali ako ja si matersku uzivam a nepotrebujem ist do prace tak som doma ale keby ze neni ine vychodisko a do tej prace musim ist tak idem a mala je v jaslach ale som rada ze nemusim ved sa do dochodku este dost namakam

sirinka
9. dec 2010

@kosska3003 ja som dnes nechala male so svokrovcami a zdrhla som do viedne...rano, ked este spali a vratila som sa o tretej a v pohode to zvladli...ani som im nechybala 😝

kosska3003
9. dec 2010

@sirinka no ved mne ju svokra zoberie mala je s nou rada ale ja jej ju nechavam vzdy ked spi a mam pokoj

ostrovanka
9. dec 2010

@sirinka super, aj ja by som si vyrazila na Gluewine

mimi21
9. dec 2010

@ostrovanka nechces sa vratit do SR a otvorit si tu taku skolku ako opisujes??? 🙂
celkovo sa mi ten system co sa tyka aj tvojej prace paci
ja teraz napriklad sama na sebe citim, ze okolo 2 rokov by som asi uz sla do prace, no ale este si teraz natiahnem matersku 🙂

mimi21
9. dec 2010

jaaaj a dnes u dr sa mi odtrhol zips na cizme, ledva som ju obula a domov dosla, takze zajtra si musim ist nejake kupit, lebo toto boli jedine take nizke, sportove co mam, inac same opatky 😝 a opravovat ich uz nejdem, lebo uz boli stare a tieklo do nich 😒

ladywitch26
9. dec 2010

@ostrovanka tu je to presne tak isto, deti chodia spat, ako sa im chce, ziadne take pomaly vojenske podmienky, ako sme mali my. ja som napr. v skolke absolutne nespala. a nutili ma, lebo ostatni spali. jedina ucitelka ma nenutila,ale to len kvoli tomu,ze mavala silne migreny a posielala ma do umyvarky namacat jej vreckovky 😀
@sirinka tak v irsku dojcenie nezohrava skoro ziadnu rolu, tu nedojcia skoro vobec.akurat nedavno robili vyzkum, ze v nemocnici dojci 64% zien, ale po 6 tyzdnoch uz len 15% a po pol roku hadam len 5%, aj to si myslim, ze v tomto zvysuju ten priemer hlavne polky,cesky a slovenky, pripadne este brazilcanky.

ladywitch26
9. dec 2010

a ide nam posledna trojka, tak cely den len mravci. ak vyjdem ja z izby, tak mamaaaaa, ak vyjde muz, tak otoooooo. a uz place, ako sto certov je. tak som jej dala nurofen teraz na vecer, lebo to by bol des ju uspat.
ale aspon konecne vstava v normalnejsiu dobu, posledne tri dni vstava o 6.30 🙂

emode
9. dec 2010

@ostrovanka uplne s tebou suhlasim ... a dopredu sa bat a spekulovat, ci dieta nebude potlacane vo svojom rozvoji je trochu prehnane ... podla mna je este lepsie skusat teraz ked sa vzdy da cuvnut a dieta nechat doma ak sa vyskytnu nejake problemy ... co sa tyka Sofie, je to presne ako si pisala, vacsina deti tam sice ide spinkat okolo tej dvanastej ale ked nejake nechce spat tak ho vyberu a robia s nim nieco ine a samozrejme mensie deti uplne podla ich potrieb ... je to sukromna skolka, maju vsade krasnu vyzdobu, dnes napriklad robili mikulasske ciapky 😀 naliepali vatu na cervene ciapocky z papiera 😀 😀 😀 tiez tancuju, basnicky si rozpravaju, kazdy mesiac dostaneme domov zoznam 😀 ... a kopec veci, ved som to tu uz pisala, vidime na nej, ze je tam stastna ... doma je to len mamaa, mamaaaaa ...

dnes prisiel technik a vymenil mi maticnu dosku v notebooku, samozrejme v ramci zarucnej doby 😀

borocka
9. dec 2010

@ostrovanka
@ladywitch26 tak to ste s jaslami vyhrali. neviem ako su na tom slovenske jasle, ale unas v meste mame jedny jasle kde taketo podmienky deti nemaju. spavat chodia naraz a aj jedlo maju rovnake. ja viem ze s jedlom je to vecny problem. ale napr patrik je v jedle dost preberavy a aby mi cely den hladoval pretoze mu obed nesadol.... to je uz silna kava na kazdeho. viem ze tak to bude vzdy, ale ked trosku podrastie aspon povie co je vo veci a nik ho nebude nutit

kosska3003
9. dec 2010

@borocka aj v skolke budu mat to iste vsetky deti poznam pripady co v skolke nic nejedia a ziju ako to len na margo dovodu co pises

iinuska
9. dec 2010

@sirinka aspon si vybavila co si mala? 😉

borocka
9. dec 2010

@emode a mozem sa opytat na kolko mesacne ta vyde ta skolka??