Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
26. jan 2011

@sirinka to neviem, Sofii tiez davam BioGaiu, tie sa drzia v chladnicke, ale v lekarni mi nevysvetlila rozdiel ...

sirinka
26. jan 2011

@emode tak ja tiez neviem, len dedukujem... 😝

iinuska
26. jan 2011

ahojte
Adamko spinka, sa vyjasil na snehu, uz ma aj ruky bolia z tolkeho odhrabavania, poobede mozeme znova...
Adamko vela rozprava, ale ked sme vonku, a niekto cudzi ho oslovi, tak je ako zarezany . Ledva ano- nie

@emode maly povie'' prosim si'' a ''dakujem '' len ked mu poviem, ze ako povies ? Inak v noci len'' mlieko maminka''

zuzkaprofant
26. jan 2011

cafte mi sme odma od doky zastupoval daky chlap , ze nemam mu nic davat ze da srajda prejde sama nech sa len precisti 😖 no fajn doky dehydrovany nie brusko mu omackal kukol do usiek opocuval co sa popocuvat dalo a hotovo, mam mu dat do litra caju hroznovy cukor a stipku soli no jasne aby sa mi dorihal a ja snim 😀
inac myslite ze to stale sa brusna chripka chyti od deticiek aj ked stale umyvame ruky podlahy a pod bo mne dako dnes je zvlastne 😨

ja som rada ze moj maly nemal od mala zadne roblemy s kakanim praveze mi kaka az 2 krat do dna to ma po muzovej family 😀

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant tak to je dobre ze neni dehydrovany...a ten hroznovy cukor a sol koli tomu aby doplnil stratene ziviny u nas na SK je taky pripravok mozno to je aj v nemecku HUMANNA elektrolyt, rehydratacny roztok, take saciky s praskom do tekutiny a tam su vsetky potrebne mineraly a soli co sa pri hnacke a vracani davaju
http://partner.sk/index.php?page=produkt&nazov=...
nieco taketo 😉

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant a chytit to samozrejme mozes 🙂 😒

emode
26. jan 2011

@iinuska prosim povedala uz parkrat sama od seba, na dakujem pracujeme zatial bez uspechu 😉

luba142
26. jan 2011

@ludmilabb este si sa nenapisala na stretko ides ci nejdes?, dopis sa do tabulky 🙂 🙂 🙂

zuzkaprofant
26. jan 2011

dievcata dnes sa mi teraz prvy krat pokakal ale zase take zlte co mui mam dat jedt ja mu davam len cajik nesladeny , ptoom pecivo suche, zemaicky varene, cestoviny varene bez vsetkeho, a banan, dala osm mu aj brumika
a teraz som varila zemiackovu poleivku zaprazennu co etse moze bo on chce papat ale ja sa bojim doky mi kazal dat nastruhane jablko ale to sa mi nezda na hnacku jablko

sirinka
26. jan 2011

@zuzkaprofant tu polievku mu nedavaj, struhane jablko nechat postat kym zhnedne, potom mozes dat.
inac nic asi zatial, cierny caj, nie ovocny....
zemiaky trosku osolene, cestoviny s bananom...
varenu ryzu s mrkvou, mrkvovy odvar ak ti vypije....

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant hej dobry je na hnacku mrkvovy alebo ryzovy odvar, nasej malej zabral ryzovy hned ako ho vypila prvy raz tak ju to zahustilo

zuzkaprofant
26. jan 2011

no hej ale ako dam pit odvar maleho ved on to nevypije a mliecko mu nedavam ze by som na to mliecko urobila ale uz nevladzem od sobotu mame srajdu a tearz mi komplet vsetko okakal
preco nie ovocny cas? Cierny ani doma nemam len fenikel harmancek a ten moze tiez ci ?

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant ovocny caj obsahuje kyseliny a to este drazdi zaludok. skus normalne uvarit ryzu vo vode a tu vodu potom daj malemu vypit, trosku to mozes osladia tak isto mozes aj mrkvu uvarit a z toho mu tu vodu dat,alebo skombinuj ryzu aj s mrkvou a bude to mat lepsiu chut

zuzkaprofant
26. jan 2011

@sirinka preco kym jablcko zhnedne , no varim uz ten ryzovy odvar bo ryzu mi nespapa nemam ju rad ta snad tu vodu vypije , dala som mu kolu ze to sa moze tiez ale ja uz neivem na sk sa davainac ako to v nemecku co na sk je zakazane tu sa moze ☹ len to ze maly mi chce papat ale ekd vsetko vonku ide ale on aj tak chce aj pit aj papat co je dobre len keby do ostalo dnu uz je taky chudy ako muska

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant hlavne mu nedavaj blbosti papat, daj ako ti sirinka radila, zemiacik neomasteny uvareny ,alebo ten banan, mozes aj slane keksiky ked lubi tam je sol aj tu potrebuje teraz alebo solene tycinky

zuzkaprofant
26. jan 2011

ved nedavam blbosti len take co viem ze moze som myslela ze poleivku uz moze ved to je akoby zemiakova voda s mukou nic viac, lebo on je hladny a zase aj teple potrebuje do zaludka
no uz varim tie odvary papa len ciste veci bez masla a pod zajtra zase si robim termin o doky nech ich slahne budem tam chodit do vetdy pokial mu vysetrenie neurobia bo asi kym neotravujem patricne tak sa nemaju k cinu 😠

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant to neviem a vypije ti cistu vodu? Ked ano tak to je najlepsie ak nemas cierny caj, alebo mu ten ovocny sprav slabunky skoro bez chuti, a tu polievku este radsej nie to skorej nejaku len mrkvu+zemiak+ryza uavrene ale nezahustene nicim, myslim zaprazku, ale mozes dat nejaku cestovinu do toho

zuzkaprofant
26. jan 2011

ved hej mrvku mi nechce som varila to vyhodi s taniera ☹ joj dievcata ja uz mam dost od soboty ; ked vidim zlte v plienke tak mi je zle , myslite ze mozem dat aj cucoriedkovy kompot mam domaci ; mama mi to kaze davat a furt kuraciu polievku ale stej sa pokakal tiez
ja mu ani ine nedam az do konca tt bude na dietke a ja snim bo ked vidie ze nieco ine papam tak to chce tiez takze ja diet dietkujem a a dezifikujem slivkou🙂)

sirinka
26. jan 2011

@zuzkaprofant ja neviem preco, mne to tak doktorka radila...
a coca colu by som dietatu veru nedavala...
a ten caj mu nedavaj, obsahuje fenikel a aniz a to skor este podporuje rychlejsiu pracu criev....

zuzkaprofant
26. jan 2011

@sirinka a potom od hipp ovocny bo nieco na noc mu musim dat bo cistu vodu mi nebude pit ked uz mlieko nedavam ,

sirinka
26. jan 2011

@zuzkaprofant a nemas ziadny cierny caj doma? ved iste sa da niekde kupit, v lekarni, hypermarkete...a mozes mu ho v pohode osladit...

luba142
26. jan 2011

@zuzkaprofant sak hej neni nic otvorene mi nehovor zbehnite alebo muz nech ti zbehne cierny caj kupit

zuzkaprofant
26. jan 2011

muza poslem nemame doma mi take nepijeme 😉 jedine ovocne , bylinkove ale cierny som za 5 rokov nekupovala

@sirinka tu normalne doky ti povie ze mas dat na lyzicku coly decku pit ked ma brusne problemy

no este sa ta ryza vari tak som zvedava ako mu to dam pit ci mi to nehodi o zem

sirinka
26. jan 2011

@zuzkaprofant ja viem, aj v rakusku to bol oblubeny sposob liecby hnacky...ok, ja len preto, ze cola je taka sladka sracka...takze ja by som fakt urpednostnila volaco ine kym by som dietatu dala coca colu... 😝

sirinka
26. jan 2011

@zuzkaprofant ved uz raz len prestane hnackovat 😉 nieco mu iste zaberie...

zuzkaprofant
26. jan 2011

@sirinka no jasne raz musi a to mi cely byt vies co uz uz nemam kde vesat pradlo 😀

sirinka
26. jan 2011

@zuzkaprofant ved ja to poznam...u nas ked to zacne, kym prva skonci uz ide druha...no radost...ale my mame smectu na zaciatok...a potom ked tak hylak kvapky....