Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
13. mar 2011

@borocka ja by som stanku do skolky kludne uz aj dala teraz, kvoli tomu prostrediu, kde ma seberovne deti, len bohuzial nemaju miesto. no ale nemyslim,ze take 6 mesacne dieta spravi nejaky extra pokrok medzi ostatnymi 6 mesacnymi detmi... po roku uz mozno ano, ale take mimino potrebuje hlavne svoj rovnaky rezim, a prostredie, kde sa citi bezpecne.
a k tomu bratrancovi...teraz ma 23 rokov studuje IT a popri tom je uz aj zamestnany v nejakej firme, kde spravuje nejaku siet. 😉

borocka
14. mar 2011

@ladywitch26 no, ja by som tiez mala problem dat do jasli dieta, mozno aj dovtedy kym nevie povedat co potrebuje, preco place. hlavnezaciatky by boli asi veelmi tazke. ale tu ma baby ubezpecovali ze v jasliach je t ovelmi individualne, kazde dieta ide spat vtedy ked potčrebuje, so stravou sa vraj teiz da dohodnut. ale jasne ze fabimu by to este vo vyvoji schopnosti nepomohlo....
jezis, pocitace su v kurze 😀 😀 ved dobre mu tak, ze z toho pohodlia ked nechcel hovorit vyrastol.

jamaat
14. mar 2011

Veď pri práci s PC sa toho veľa nenahovorí 😀

emode
14. mar 2011

Dobre rano, Sofia odcupitala do jasliciek, dnes maju hudobnu, tak uz v aute spievala 😀 je hore od siestej aj s kojenim, takze uz mam za sebou ranajky a kavu, ale druhu by som zvladla hned 😒
idem dnes pracovat, mam toho dost, tak obcas nakuknem ...

my uz zaciname otazku Preco??? ale zatial konkretne, napr. Preco neprisla? Preco maminka odisla? a tak, takze este nemusime vymyslat, a uz aj my mame za sebou prvy hysak 😝 mystery, teda vobec ti nezavidim 😕 ... som ju zdrapla, odniesla dolu schodmi do chodby (sme boli u svokrovcov), tam som ju nechala, aby to predychala ...

jamaat
14. mar 2011

Ja už hádam môžem povedať, že sa Emka pýta sama cikať, doma fungujeme bez plienky. Len na spanie jej dávam a na von. Keď sa oteplí, skúsime ísť aj von bez plienky. Ona totiž keď má plienku, tak sa do nej spokojne vyciká, vtedy sa nepýta. 🙂

borocka
14. mar 2011

@jamaat a ako sa pyta?? patovi je to zasa jedno, ked ho posadim tak sa pekne vycika. ale ak ho necham bez plienky a pozabudnem tak mi pride ukazat ked sa uz pocikal 😠

jamaat
14. mar 2011

@borocka Ona sa vlastne nepýta, ale uteká na záchod alebo do kúpelky k šerblíku, alebo si šerblík donesie do obývačky. 🙂

borocka
14. mar 2011

@jamaat super, takze uz aj vydrzi, len zasa vonku nemas serblik ani zachod, tak musi daky pokrik k tomu mala vymysliet 😉

ludmilabb
14. mar 2011

ahojte zienky, my sme boli cez vikend u svokrovcov v domceku, zmena prostredia prospela Sofii menej konfliktnych situacii bolo len obcas som pre zmenu ocami prevracala ja zo svokrinych reci a poznamok 🙄 dnes sme boli na koznom kvoli nasim krasnym lickam, tento rok uz 4x...dala nam trosku ine maste, ale na premastovanie nam zostali povodne len nam vysadila Fenistil a dala nejaky sirup proti svrbeniu, musim nastudovat zlozenie co je to zac 😒 a doma som vyhodila fialky zo spalne ci na to nereaguje a teoreticky to moze byt aj na Blazikinu srst ale ktovie aj vsetky ocaky jej idu naraz takze to zhorsenie ekzemu moze mat tolko pricin ze......

emode
14. mar 2011

@ludmilabb zvlastne, ze sa vam to nelepsi ... ja ked Sofii vysadim mliecne vyrobky, mlieko klasicke nepije, tak sa jej to pekne stiahne ... drzim palce, nech uz najdete tu spravnu liecbu 😉
ja sa tvarim, ze pracujem, ale dako mi to nejde, nev iem sa rozhybat len som zavalena papiermi ... 🙄

ludmilabb
14. mar 2011

@emode my to mame s niecim skombinovane, kebyze je to len mlieko tak to uz ma davno zahojene, bez mliecnych veci sme obidve skoro dva mesiase a bez zlepsenia ☹ cakame na vysvedky z gastra aj ked ze tiez nemusia byt smerodajne, uvidime mam par podozreni a idem to tento tyzden testovat...robim vsetko preto aby som ten alergen odhalila ale zatial je to zahada.....riesis chatu ci inô:

jamaat
14. mar 2011

@borocka No hádam dovtedy niečo vymyslí, nejaké 2 mesiace má ešte čas 😅

@ludmilabb Aj emka má teraz trošku vyrážky a červené líčka. Už asi 2 týždne ju to drží.

mimi21
14. mar 2011

caveste koceny 😀 😀 😀
ako si tu nazivate??? 😀
ja mam pocit, ze sa na mna vsetko vali , od vcera som chora ako pes, dnes ideme s emkou na ockovanie, tak som zvedava ako to bude znasat, inak doma cez den spat je u nas brutalny problem, hotova katastrofa, aspon ze vecer je to uz relativne OK, klop, klop
a ninke sa z piatka na sobotu v noci objavili zahadne vyrazky, najprv ich mala len tam ako su ponozky ale na druhy den uz sa robili kade tade, je to taky cerveny flak a v nom biele pupaky, vyzera to presne ako ked sa poprhlite prhlavou, a na jednom mieste to zmizne a inde sa to objavi, svrbi ju to, ideme s emkou do poradne tak beriem aj ninku nech ju dr obzrie
@ludmilabb aj nam idu vsetky ocaky naraz, dokonca dnes som dosla z gyndy a ninka vraj od rana len plakala, strasne mrncala, lezala s dudkou pred telkou s mm, riadne slinta a este mala aj hnisave ocka,ale tie som jej vcera vecer umyla harmancekom, tak sa to uz dnes zlepsilo

mimi21
14. mar 2011

@ludmilabb a neskusala si tu biodermu atoderm na ten ekzem?
nam naozaj velmi pomaha, akonahle ju prestanem s tym natierat tak sa jej to znovu objavi, fakt netusim co moze byt pricina
a aj teraz maju zase to mlieko v akcii, za 2x500ml je to nejakych 18e, nam to dvojbalenie vydrzalo rok

baby inak dr sa ma dnes pytal na antikoncepciu, uvazujem nad telieskom, ale ze 150e a este 30za zavedenie, no to je riadna palka, ale tablety uz velmi nechcelm, no uvidim
hned som si na sssimi spomenula ako jej "vybehlo" 😅

jamaat
14. mar 2011

V nejakom časáku som videla reklamu na krém na ekzémy, obsahoval konope. Asi toto...neviem určite, vygúglila som. http://www.kozmetikazkonope.sk/ekzemy/exema-ose...

jamaat
14. mar 2011

@sssimi Mňa minule napadlo, že ak používaš ten menštruačný kalíšok, či ti ten nevytiahol teliesko. Predsa len je tam riadny podtlak.

ludmilabb
14. mar 2011

@mimi21 mam aj Biodermu Atoderm PO zink aj Adermu Exomegu a nist nepomaha, ked si opisala tie Ninkine vyrazky tak ma napadli kiahne ale to je asi blbost
@jamaat mam doma tento konopny olej http://www.bioshop.sk/obchod/rastlinne-oleje-ar...
na zapal to ale nie je vhodne cize len na ako tak kludovejsie stadia ekzemu, teraz som ho na cas vysadila

ja som bez antikoncepcie a zatial sme ok, tabletky som brala roky rokuce

jamaat
14. mar 2011

Jeeejda, sedím už pomaly hodinu pri PC namiesto toho, aby som niečo užitočné spravila, čo som v pláne pôvodne mala. 😕

mystery7
14. mar 2011

ahojte
My sme hore od 7:10 😉 zabudla som si nastavit budik. V noci som nemohla spat, bola som 2x hore. Ked lezim tak sa mi hned upchava nos 🙄 a ked sadnem je to ok, ale nie som nachladena, ani nesoplim. Narozdiel od Mirka. Ma same vodnate sople 🙄 a dost kycha. Doobedu vobec nechcel ist vonku, co inokedy on stoji pri dverach od 8 🙄 tak som ho ukecala na kocik. Hodku sme sa povozili, ale len sedel, pozeral a ani slovo. Inokedy ho tam nevie udrzat, vidno ze nie je vo svojej kozi.
Dnes ako je chory je celkom ok, da sa.

@emode ja verim tomu, ze sa zmeni a vsetko bude ok, bude to anjelicek cely den 😝 nielen obcas 😢

sssimi
14. mar 2011

@jamaat Od kedy som si dala Danu, tak som ho nepoužila. Pri Dane sa neodporúčajú ani tampóny veľa používať, tak som sa trošku bála. Ale uvažujem, že po druhom pôrode ju skúsim znova.

sirinka
14. mar 2011

@sssimi a uz ste rozhodnuti, idete sa snazit o druhe mimi?
ja asi tiez teraz dam danu....

sirinka
14. mar 2011

@mimi21 aj ja uvazujem nad danou, snad to bude ok, lepsie ako hormony....teda ja aspon by som chcela tu danu bez hormonov...
a to emku budu uz tak skoro ockovat?

mystery7
14. mar 2011

@sssimi neodporucaju sa tampony??? Ked si spominam, vravela si, ze krvacanie je pri Dane silnejsie a dlhsie.

sirinka
14. mar 2011

@mimi21 http://www.medici-h.byznysweb.cz/sk/produktysk/...
inac tu su tie telieska napr a ceny...

iinuska
14. mar 2011

ahojte zienky
my sme pol dna stravili na nakupoch. Cestou domov si Adamko v aute hodinku pospal. Chel si obut nove tenisky, teraz tu v nich lieta a nechce si ich vyzut
Ja som mala tiez danu, ale mala som velmi silnu a dlhu menstruaciu. A tabletky velmi nechcem. No neviem

borocka
14. mar 2011

@mimi21 ahoj ,aj pato mava taketo cervene vyrazky, uz pol roka. najprv som myslela ze alergia ale teraz viem ze ma citlivu pokozku na tlak. ked ho posteklim, postipem alebo sa pri hre trochu hryzieme....vzdy sa mu to urobi a za pol hodku za hodku je t oprec. a tak isto pri umyvani zubov a cisteni usi ked mu chytim tvar, tak sa mu to spravi. dokonca to uz mal aj okolo krku ako sa zaviazala snurka.
ale nesvrbi ho to. nic na to nehovori. takze to moc neriesim.

sssimi
14. mar 2011

@sirinka až budúci rok, ale tým pádom sa mi to už neoplatí dávať. A keďže teraz nepoužívame nič, tak možno bude druhé mimčo aj skôr než predpokladáme.

@mystery7 tampóny nie sú veľmi odporúčané vďaka tomu, že pri Dane bývajú častejšie zápaly a teda aj na hygienu sa musí dávať väčší pozor. A tampónom sa tam tiež dá kadečo zaviesť. Ja som mávala veľmi silný menzes na 2hý deň a teda cez ten najväčší tampón som bola pretečená do hodiny. Ale potom už zase bola pohoda.

mimi21
14. mar 2011

@ludmilabb kiahne to nie su, lebo v tom cervenom flaku je tych bielych pluzgierikov viac, dr povedala ze to moze byt aj kombinacia jedal, mame davat fenistil ale dnes uz skoro nic nemala
inak ninka nechcela odist z ordinacie, usadila sa tam a hrala sa, ked ju mm bral tak len na neho zakricala: Oko, hram sa!!! 😀
@sirinka no ockovali nas v 12tyzdni, strasne chudatko plackala, normalne sa mm dival ci mi nevygrkli slzy, chudatko moje, ale vyzera to, ze teplotu nema, ked som merala mala 37 ani tepla nebola, uz spinka, dnes menej cez den spala 😒
neviem ci si nakoniec to teliesko dam, nejako sa neviem vnutorne sttoznit s tym, ze budem mat nieco v tele 5rokov 😅
@mystery7 mne sa tiez v tehu upchaval nos, nemala som ani nadchu, len som ho mala zvnutra spuchnuty a strasne suchy, bolo to dost neprijemne

mimi21
14. mar 2011

@iinuska no mna dr upozornil, ze pri nehormonalnych telieskach typu dana byva silnejsie krvacanie a ja som normalne mavala dost silnu menstruaciu tak si to neviem ani predstavit
a ja skoro stale pouzivam tampony, bez nich by som nevedela fungovat, pride mi to take hygienickejsie, ked sa ta krv nedostava "na vzduch " 😅
@borocka no ale ninku to dost svrbelo, tu prvu noc kym sme nedali fenistil nevedela spinkat, bolo to zvlastne, ze najprv to mala len tam kde mala ponozky, uz ma napadalo kadeco, ale potom sa to presunulo aj na zvysok tela
dr povedala, ze to musi prejst celym telom a vcera to mala aj na krku, trosku na licku a dnes uz prakticky nic

sakra u nas tak leje ze az 😠 😠 😠

sirinka
14. mar 2011

@mimi21 to ta vasa doktorka berie riadne zhurta to ockovanie...a vy uz ste mali 12 tyzdnov?
http://www.zzz.sk/?clanok=3407