Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
7. aug 2009

čafte
už sme doma z klbikova a
noaj od normalnej dr.
klbiky su OK, len na noc mame este balit na siroko, cez den nemusime
a u normalnej dr.- moja ma mesiac dovolenku!!!! - to je život !!!
a u nahradnej sme sa vycakali asi hodinu a pol v cakarni, lebo mala uz bola osypana cela 😒
no a dr. ked videla vyrazky tak so smiechom povedala ze to je jedina dobra sprava dnesneho dna, lebo mala vraj prekonala nejaku vyrozu a uz jej to takymto sposobom konci
vraj na to nic netreba, same to zmizne
len ja som si ako taky debil pripadala ze som si nevsimla ze mala bola chora
ale ona je stale spokojna, usmieva sa a vobec mi neplace...

mimi21
7. aug 2009

jamaat a aku knihu som to mala citat?

monkap
autor
7. aug 2009

mimi: patrik mal tak minule leto siestu chorobu - 3 dni vysoke horucky, ktore sa nedali poriadne zrazit, potom sa vyhadzal a bolo po chorobe 😵

monkap
autor
7. aug 2009

mimi: takze asi je viacero takych viroz, ktore koncia vyrazkami 😉

mimi21
7. aug 2009

monka tak mi to aj dr. povedala, ze niektore deticky maju aj 4O horucky a niektore dokopa nic
teraz rozmyslam ze to mohlo suvisiet aj s tymi soplikmi urcite a mne moja dr povedala ze to nic nie je, ze mam len morsku vodu striekat
inac tato dr. bola super, povodne som aj k nej chcela ist ale ma uz velmi vela deti a my k nej nepatrime

sssimi
7. aug 2009

Zuzkaprofant malý ti asi nechce piť z cicika lebo flaška je pohodlnejšia. On má už 3 mesiace a tak vie čo je pohodlnejšie... No a z cicika ti asi papá len vtedy ak je už moc hladný si myslím... Vtedy mu je jedno čo dáš, len nech tečie.

Mimi tak super. Ninka je šikulka keď to tak zvládla... Ona asi ani sama nevedela, že je choručká 😀

sssimi
7. aug 2009

Luba aj ja kojím každé dve hodiny... Najhoršie je to keď niekam ideme... A pri kojení musí byť kľud, lebo malá sa mi otočí za každým zvukom a tak papá aj pol hodinu niekedy... Nemala som počúvať doktorku, keď mi radila, že mám dávať malej papať častejšie. Vtedy bola zvyknutá papať každé 3 hodiny a to som si stihla aj niečo porobiť, alebo medzi kojeniami do mesta odbehnúť... Teraz ju už na to nenaučím lebo keď je hladná nedá sa už utíšiť.

jamaat
7. aug 2009

mimi, kniha sa volá Kniha o cintoríne. Ale teda si ju nečítala, lebo inak by si vedela 🙂

sirinka
7. aug 2009

sssimi babatko si samo urci ako vela chce pit. zo zaciatku kym je malinke, vydrzi dlhsie bez jedla, potom cez rastove spurty si pyta castejsie...a neboj, ked od pol roka zacnes prikrmovat, zase to bude ine... vobec sa tym nezatazuj 😉

luba142
7. aug 2009

ssimi ja ju tak krmim od narodenia ale ked spi tak to je aj po4hodinach hociako.
prave som tistila uz asi tak tyzden ze ked mam mala problem cely den ze sa sponuje a nemoze kakat tak ju posadim do sedacky a automaticky sa pokaka tak to vyskusaj ked ta to niekedy bude trapit alebo teda Sarah 🙂

sssimi
7. aug 2009

Luba mne už malá kaká každý deň a vždy sa vykaká keď je v lehátku, tak je na tej sedačke niečo pravdy 😀 , asi sa im tam lepšie tlačí-veď sú skoro ako na záchode 😀

Siri diky. Neviem čo sa sťažujem. Môžem byť rada, že mám dosť mliečka pre Sarah.

mimi21
7. aug 2009

no my uz sme okupkané, napapkané a co je hlavné, tak uz spinkáme 😵

sirinka
7. aug 2009

ahojte...klarka sla na vikend ku svokrovcom...prvy krat...a neskutocne ticho v dome.... 🙂

monkap
autor
7. aug 2009

sssimi: nasa tiez kaka vacsinou v lehatku 😀
mimi: aj my uz spinkame 😉 uz len patko tu vykrikuje, tak si s nim idem citat 😵

jamaat
7. aug 2009

a to moje chúďatko nemá lehátko, tak musí kakať, ako príde. 🙂

mimi21
7. aug 2009

moja sa minule tak zakakala pri kojení, len tak pomedzi cuckanie zacala tlacit a uz bola plna plienka 😀

sirinka
7. aug 2009

nasa kaka vacsinou rano o siestej v posteli...polhodky sa kruti a rozhadzuje rucky a potom to ide... a este kaka skoro vzdy, ked je rozbalena...ja by som s nou kludne mohla robit BKM...vzdy sa ksichti pri piskani a aj pri kakani... 😀 a vacsinou to robi, ked lezi rozbalena na gauci hehe

mimi21
7. aug 2009

my tiez kakame po rannom kojeni, ale az tak okolo 9

no sklzli sme na typicke mamickovske temy na materskej - kto ako kaka a grcka a kto co uz vie 😀 😀 😀

jamaat ked si dnes tak pisala, ze sa alkohol trochu moze pri kojeni tak som si aj ja decko cerveneho naliala 😝
malu budem aj tak kojit az okolo 5 rano

jamaat
7. aug 2009

siri, ak máte gauč žlto-hnedej farby, tak to nevadí. 🙂

jamaat
7. aug 2009

Mimi, na zdravie! 🙂

sirinka
7. aug 2009

jamaat nie, je zeleny...ale aj tak neva...kupovali sme ho s tym, ze ked deti trosku vyrastu, tak ho vymenime....

sirinka
7. aug 2009

to je pekne. ides dat urobit?

jamaat
7. aug 2009

Asi ano. Ale zo samej radosti sa ani neviem rozhodnúť pre farbu a obrázok. 🙂 A dám urobiť aj kamoške ako darček, čo sa jej teraz dcérka narodila.

emode
7. aug 2009

cafte babule 😀
vidim ze deticky spia 😀
my kakame hocikedy a hocijako ale casto sa prekakame takze ked si kakneme tak len tak opatrne malu otacam a modlim sa, aby tam zas nemala zlty flak 😀 😀

naposledy v Shopping Centre sme ju museli aj osprchovat, tak sa pototo a doma som prala aj vlozku do autosedacky 😀

my mame take divne obdobie, zaciname sa bat niektorych ludi, normalne na nu nemoze hocikto prehovorit ... hned vyduje spodnu gambicku prevrati kutiky a je zle 😖 plac plac plac
a najspokojnejsia je doma ked vecer prideme akokolvek sa predtym durdila tak doma zacne hadzat ksichtiky a rehotat sa, no je to riadna "maska" 😀 😀

zuzkaprofant
7. aug 2009

simi prave ze on ked je moc hladny s cicika mi nechce len ked je len tak akoby smedny vtedy potahne a pocmuka a natahuje mi tak bradafku ze az zo strany na stranu skoro mi ide otrhnut a on sa nad tym niekedy smeje 😀
mi sme cele poobedie spolu spali teraz mi lezi v postielke a spieva si tam nieco s hrackami snad zaspinka

sirinka
7. aug 2009

no ani nasa este nespinka...a ani nahodou nevyzera, ze by coskoro chcela...

jamaat
7. aug 2009

Siri, vy sa zdáte byť takí akční. Nemáte náhodou cyklovozík? Ja nad tým rozmýšľam a teraz som objavila aj za výbornú cenu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6195421

monkap
autor
7. aug 2009

jamaat: tie pismenka su krasne .... kebyze uz mame dom hotovy, objednala by som ich hned 😅

monkap
autor
7. aug 2009

no myslela som na dvere do detskej izby tie pismenka - aby bola jasna suvislost s hotovym domom 😀