Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
4. apr 2011

@jamaat a ty nemas manducu alebo nieco podobne? naco ti je turisticky nosic, to nie je nic moc...

sirinka
4. apr 2011

@jamaat http://nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/vyhody_jedn...
nazivo som v tom videla dietko spat...hlava mu visela...

jamaat
4. apr 2011

@sirinka Manduca mi je na prd. Tam dieťa nevidí dopredu. Emka v tom vydrží maximálne 20 minút.

sirinka
4. apr 2011

@jamaat no ako chces, my sa nasime v manduci a patapum 🙂

jamaat
4. apr 2011

@sirinka Asi nechodíš na túry, kde treba šlapať 2 hodiny. A možno máš kľudnejšie deti. Emka sa v tom nudí. Okrem toho, že nevidí, tak nemá ani ruky voľné. Mne osobne sa samozrejme lepšie nesie v takomto nosiči a la manduca, ťažisko je lepšie. Ale ak sa ti dieťa na chrbte spúča a ručí ti do ucha, tak to proste nevydržíš. Takže nie ako chcem, ale ako musím.

jamaat
4. apr 2011

Skopírujem z linku, čo si poslala:
Aj napriek snahe o neustále zlepšovanie turitických nosičov musíme poznamenať, že nosenie v nich nie je určené pre útle mamičky. Samotný nosič väčšinou váži 1,5–2 kg, čo je záťaž sama o sebe. Dieťatko do takéhoto nosiča sami nedáte, jedine s pomocou. Zvládajú to silní a statní oteckovia, maminy s tým majú problém. Ťažisko dieťatka je ďaleko od rodiča, často je dieťa vyššie ako rodič. Ak dieťatko zaspí, nemá si o čo oprieť hlavičku. Turistický nosič nie je ľahký ani skladný, zaberá veľa miesta. Nedá sa v ňom dojčiť a nie je možný ani priamy kontakt dieťaťa a rodiča. Ak máte choré dieťa, variť s nosičom na chrbte vám asi nenapadne. Bolo by to príliš namáhavé. Vzhľadom na mohutnosť nie je vhodný ani do mesta a na každodenné prechádzky.

Takže z toho všetkého súhlasím len s tým, že sa v tom horšie spí. A že je to ťažšie a nespratnejšie ako manduca. V prvom rade autori asi nepostrehli, že ide o turistický nosič, keďže hovoria dokonca o varení s nosičom na chrbte 😀 ....Tak to dobre zavalašili.

jamaat
4. apr 2011

@emode Nový na cenovej úrovni Deutera, čiže 150-200eur, určite nekúpim, aj keď je najlepší. Pozerám nejaké jazdené. Ale dík za tip, pôjdem pozrieť do Tramtárie, čo majú, a vyskúšať to. Vy ste ho už použili?

saskarisko
4. apr 2011

@jamaat - ja som mala pozicany tento:
http://vaky-a-nosice-deti.heureka.sk/zopa-nosic...
inak skus kuknut v nejakom bazari, tam kde predavaju lyze alebo sportove potreby. a teda plne suhlasim, ze manduca sa na tury naozaj nehodi.

sirinka
4. apr 2011

@jamaat pravidelne ako ty nie, ale praveze klarku a magdu sme nosili v tatrach a na liptove...
no a prave cim narocnejsi teren, tym skor potrebujes pohodlny nosic aj pre seba...
a preco nema ruky volne? nase maju...

@saskarisko a preco by sa nehodila? nam sa hodila... 😝

jamaat
4. apr 2011

@sirinka To súhlasím, že mne by bola manduca lepšia. Veď som to už aj napísala. Ale určite nemáš väčšie pohodlie, keď ti proste dieťa najskôr mravčí do ucha, potom sa krúti a zapiera a k tomu pridá aj ručanie do ucha. Z takého šlapania proste radosť mať nebudeš, aj keď fyzicky ti je neviemako pohodlne. A to isté ludkina Sofia, tá vydrží ešte kratšie ako Emka. Je rozdiel niesť polročné, ročné, dvojročné dieťa. Polročné je spokojné, keď je opreté o mamu a kolíše ho to. Dvojročnému to nestačí. A tie ruky - no nie že ich nemá doslova voľné, ale má ich okolo maminho tela, takže nemôže ich nejako používať, nemôže si prekladať hračku alebo hocičo z ruky do ruky. Používa ich jedine na to, aby sa mi nimi zaprela do chrbta a odtláčala sa odo mňa.

jamaat
4. apr 2011

@saskarisko Ako ste s ním boli spokojní?

sirinka
4. apr 2011

@jamaat no klarka mala v lete tri roky, bola v patapum...ale samozrejme nie cely cas, chvilu sla a potom oddychovala, spala a tak dookola... 🙂
ono vela zalezi aj od toho, ci su deti na nosenie zvyknute...
na tvojom mieste by som ale ani ten nosic nekupovala hned, radsej si najprv pozicaj...

saskarisko
4. apr 2011

@sirinka - lebo si myslim, ze na turu ako taku ma byt nosic pevnejsi, aj z hladiska pripadnych otrasov
@jamaat - pre Sasku v pohode, ona tam bola spokojna. aj Risko sa ponosil, ibaze jeho vahu uz bolo riadnejsie citit (15/16 kg s oblecenim)

sirinka
4. apr 2011

@saskarisko 🙂 ved v manduci je dietko pevnejsie uchytene ako v turistickom nosici...

saskarisko
4. apr 2011

@sirinka - to ano. ale napr. ak by som mala malu v manduce na chrbte,a nedajboze by som nejako padala do zadu, tak si to dieta odnesie viac, lebo je chranene len latkou. a pri turistickom nosici ma za sebou este batoh (ktory teda ten nas pozicany mal), a je tam ta konstrukcia. takze sa tak nepoudiera.

emode
4. apr 2011

@jamaat je to sice ten najjednoduchsi z VAUDE kolekcie, ale nam staci, dala som zan cca 100 Eur (po 50% zlave), mne vyhovuje, vacsinou som ju nosila ja kade tade, ked bolo treba, zatial len na kratsie vychadzky, dve hodiny tam este nebola ... ale poziciam, ak chces ...

sssimi
4. apr 2011

Baby píšete jak dračice.

Vyznáte sa niektorá lepšie do dobrovolného nemocenského poistenia?

jamaat
4. apr 2011

@sirinka Na tom ochránení pri páde vďaka konštrukcii tiež niečo môže byť, to ma zatiaľ vôbec nenapadlo. 😕

@emode Fuu, tak to aká cena? To ozaj toľko stoja? Či to bol len taký odrb, aby si sa tešila, že máš nosič s 50% zľavou? 😀 .........Ale bolo by super, ak by si mi ho požičala. Kedy odchádzate na tú dovolenku? Aby som vás stihla 🙂

sirinka
4. apr 2011

@saskarisko
@jamaat no to je pravda s tym padom a este jednu vyhodu ma turist. nosic, ze sa dieta v teplom pocasi tak nespoti, lebo v ergo nosicoch alebo satke...no ja ostavam verna nasim handrovym nosicom, s troma detmi nejake narocne tury aj tak nemozeme planovat, kym nepodrastu... 🙂

jamaat
4. apr 2011

@sirinka Veď nemáš dôvod meniť to. Ja by som tiež najradšej nemenila, no ale pri Emkinom špekulovaní musím aj ja furt dačo špekulovať. 🙂 ....A to chcem teraz to DVD kúpiť, domácu pekáreň, odrážadlo...takže mám kam peniaze dať

sirinka
4. apr 2011

@jamaat no radsej si to vyskusaj...lebo je mozne, ze sa uz jednoducho nosit nechce...
inac to odrazadlo...ja osobne by som do toho neinvestovala...pokial by som nemala skutocne zbytocne prasule...
a pekarnicku a prehravac odporucam 😀

jamaat
4. apr 2011

@sirinka Veď ak mi Erika požičia, tak určite vyskúšam. Dúfam, že takto to bude lepšie, lebo na pleciach by sa nosila aj 2 hodiny. Len okrem iného mi vtedy oči rukami zakrýva, tak to sa dosť blbo chodí 🙂

emode
4. apr 2011

@jamaat osobne si nemyslim, ze to bola prehnana cena ... ked som si porovnala kvalitu inych ... letime az 29. tak mas cas, vratis po dovolenke 😅 ... inak Sofia je v nom rada 😅 ale narocne tury tiez nehrozia 😅

jamaat
4. apr 2011

No a keď sme pri výdavkoch... Monika mi práve prišla bohorovne oznámiť, že si ide dať trvalý strojček na zuby. Asi takým tónom ako že "idem si z chleba odkrojiť". Ale roky kašle na nosenie vyberacieho strojčeka, 4 dni pred kontrolou ho ponosí a to je asi tak všetko. A keď som sa jej na to bohorovné oznámenie spýtala, kto jej ho zaplatí, tak sa ešte urazila a ksichtí sa, aká som ja zlá. 😠 😠 😠

emode
4. apr 2011

a v com si ju nosila doteraz ??

jamaat
4. apr 2011

@emode No ja len preto, že Deuter je z tých najkvalitnejších a najvyššia rada stojí asi 220 eur. Tak 200 za najnižšiu Vaude sa mi zdá dosť. No ale možno najnižšia Vaude sa vyrovná najvyššej Deuter, neviem. Idem poštudovať na nete 🙂

jamaat
4. apr 2011

@emode Buď v látkovom nosiči, alebo sem-tam v staršom turistickom, čo mi sused dal, ale ten sa mi nepáči, takmer na 100% jej v ňom tŕpli nohy a mňa tlačil do krížov.

emode
4. apr 2011

http://nakup.24hod.sk/pd.aspx?p=665327, máme tento, ale teraz som si uvedomila, ze to nebola 50%tna ale 30%na, lamala som ich na viac, ale nedali sa v tej predajni 😅 a potrebovala som ho vtedy dost surne a nebolo ani od koho pozicat, a tiez som si nie ista, ci to bola najnizsia rada, bol ten najlacnejsi, co mali na predajni, nie je tam strieska, ale ta sa da za par euro dokupit, doteraz sme ju nepotrebovali, akurat, co mi chyba, ze nema do podopretie, aby stal sam ... ale pruser to nie je ...

jamaat
4. apr 2011

http://www.alpinusba.sk/index.php?ID=3501 Aha, tu je, už ich pozerám, je to ten najlacnejší. Ceny sú zhruba ako Deuter a myslím, že sú aj veľmi podobné. Ibaže Deuter má aj najlacnejší ten stojan na podopretie. Ten som dnes skúšala.

emode
5. apr 2011

@jamaat kebyze ho nosim kazdy den, je to ine, ale ak ho vyuzivam raz za dva tyzdne, tak sa mi to kvoli tomu rozdielu oplati ... no, dufam, ze si vyberies podla svojho gusta 🙂
Inak dobre rano, my biedna noc, neviem, ci ju zas stolicka netrapi, jedna uz je vonku, tak ide dalsia, aby sme sa nenudili ... a mam taku svalovku zo vcera z posilky, ze ledva chodim 😖