Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
20. apr 2011

@jamaat

@nikanika28
cim vyssie cislo, tym horsie. Je to hned to prve cislo. 1-bio, 2-podstielkove, 3- klietkovy chov

sirinka
20. apr 2011

@ladywitch26 istotu veru nemam ziadnu...mozem len dufat...co si clovek sam nedochova, nedopestuje... 😝

@jamaat hej, kazde vajce ma peciatku a prve cislo znamena, v akom chove je sliepka...tak tie chudence co su v klietkach a zobu vlastne vykaly a maju tak malo miesta, ze otocit sa im neda...tak tie su oznacene trojkou a nebudem podporovat takychto chovatelov 😔

sirinka
20. apr 2011

@iinuska 1 neznamena bio ale volny chov...teda, ze behaju po dvore...

ludmilabb
20. apr 2011

@jamaat @sirinka my mame domace vajcia tie maju pre zmenu ine znacky na skrupine 😝 ked svokra nevyriadi a da rovno do puzdier ale ak by som mala kupovat tak tiez len nejake zo setrnejsieho chovu, ked je moznost vyberu tak urcite podporim

sirinka
20. apr 2011

@ludmilabb sa mate s domacimi...nech aj mierne oznackovane, neva...

nikanika28
20. apr 2011

@iinuska no teda a mame to vysvetlene 🙂 ..pravdu povediac, ja to nejak ani nepozeram, ked kupujem, som rada, ze mi Klara chvilu sedi v kosiku, rychlo nahadzem veci do kosa a uz ma tam neni 😀 ...

mystery7
20. apr 2011

ahojky
Dnes mame za sebou tazky den. Zajtra sa stahujeme, podarilo sa nam zohnat prenajom 2i bytu a nas sme dali do prenajmu. Takze dnes prebiehali pripravne prace-malovanie, upratovanie, pokladanie koberca, zajtra stahujeme. Dzte palce. Na poslednu chvilu som zhanala vypinace, zasuvky a srubky.
Pobede sme boli 2,5hod na ihrisku, Mirko na seba vysypal vedierko piesku 😅 nenormalne srandovne. Od jedneho 6-7rocneho chlapca schytal kopanec do hlavy- Mirko ostal sediet v tuneli na preliezkach a ten chlapec ho chcel za kazdu silu preliezt. Aj tak bol divny. Cely cas funel na mamu, ze tam dosli a on nema hracky do piesku ☹ pritom mu Mirko pozical bager, formicky....

Zabijacky ja tiez nemusim, ale domace vyrobky mam rada. Moj ujo robi domace klobasky, slaninu, sunku - mnaaaaaaam to by som jedla stale. Tlacenka mi az tak neide, ale jaternice milujem.
Kolko ludi tolko chuti 😉

ludmilabb
20. apr 2011

@sirinka vsak jasne, ja som kupenske nemala ani nepamatam, mame to stopro bio z volneho chovu aj ked sliepky nemaju velky vybeh no a zadara 😀 svokra by bez sliepok, oviec, prasiatok tazko fungovala aj ked je uz dost zrobena aj oddychovat by sa jej zislo

jamaat
20. apr 2011

Tak na Veľkú noc vyfasujem aj ja domáce od mamy, len si musím po ne zájsť. 🙂

sirinka
20. apr 2011

@nikanika28 ja beriem tie "babickine vajcia", tie su dvojkove...a maju ich v kauflande aj v tescu, takze uz tiez nemusim moc sledovat...
ale napr. teraz mavaju v tescu ze xxl vajcia, strasne velke a hadajte...trojkove...tak to uz musi byt cisty hormon, iste nie normlane vajcia... 🙄 lebo sliepka co v zivote slnko nevidela a nohy uz nevie, na co jej narastli len tak mirnix drnix nebude plodit extra velke vajcia...

nikanika28
20. apr 2011

@sirinka tak to potom kupujem aj ja dvojkove a ani o tom neviem 😵 😀 ..tiez beriem tieto babickine ..a to som netusila ze tie xxl su trojky 😕 😕 😕

sirinka
20. apr 2011

@nikanika28 😀 no vidis, aka si sikovna...zenska intuicia...

hoogy
21. apr 2011

ahojte kocky, my kupujeme kurence len domace lebo tie kupovane sa nedaju porovnat. kacicesvokra dochova a husy tiez kupujeme len z wellfed chovu. na slovensku je takych viacej len malo kto o tom vie a hlavne je to drahsie. vajicka mam tiez nastastie od svokry a maju aj riadne pohybu kedze amtko ich vzdy riadne ponahana 🙂. aj zabijacku kupujeme domacu priamo od masiara. ale mam rada aj parky a pecenovku🙂 co uz ked je to take dobre aj ked je v tom sama muka a soja🙂 a ja mam velmi rada aj pecienku.ale len kraliciu a kuraciu. tie su take chutne mlade pecienocky. zajace mame tiez od svokra takze tomu aj verim🙂

zuzkaprofant
21. apr 2011

@mystery7 a kde ste zohnali bytik nieke tam kde teraz ste?

sirinka
21. apr 2011

o tak ste to poculi...na sk dovazaju odpad z EU...4 roky mrazene maso... 😠

luba142
21. apr 2011

ahojte
co sa vajec tyka tak kupujeme tiez babickine,ale niekedy siahnem aj po trojkovych lebo u nas v hydinarni maju len tie a ked ich potrebujem viacej tam su lacnejsie net v marketoch 😒

@sirinka ja maso kupujem len chladene u masiara,a hydinove v hydinarni 🙂

hoogy
21. apr 2011

@sirinka ako to je sila.ale poviem ti pravdu,ze nic necakane. su aj ine odpady co sa k nam stale dovazaju. ja napriklad nechapem preco sem dovazaju maso z polska ktore nesplna nase prisne chladiace podmienky ? len preto,ze je lacne a slovak kupi to co je najlacnejsie. ako necudujem sa pravdu povediac pri tych palatoch sa inak ani neda.
inak matko je taka pretvarka. sa velice tvari,ze on nedociahne na klucku a musime mu stale mi otvarat dvere. dnes rano ma nechal muz vyspat ale maly sa zacal ku mne dobijat nikto mu neotvaral tak si otvoril sam. oplan jeden :D

borocka
21. apr 2011

@ladywitch26
@soffi
@jamaat joj, mne to velmi vadi, mrtve zviera, krv, pytvanie,.....s tm spojeny zapach......mne je zle uz ked si na to spomeniem, ja ani vo filmoch nemozem take kukat. a sranda to teda nebola, vzdy len robota.
a k tym vajickam, nezvyknu sa nahodou oznacovat ako oblecko? ze S, M, L??
@sirinka mne prave pecianka chuti, aj bravcova aj kuracia, len tak na cibuli udusena s ryzou. to ja mozem, k tomu uhorka a ide sa, riadna sedliacina 😀 😀 ale mame to tak 1-2x do roka

luba142
21. apr 2011

@borocka to je oznacenie velkosti,ale na zaciatku toho razitka priamo na vajci mas cislo 1,2,3

iinuska
21. apr 2011

ahojte zienky, tak Adamko uz od pol 12 spi, sam sa pytal, ze je unaveny, to vyberanie stehu ho zmorilo. 😅

@borocka S M L to oznacuju velkost vajca ( ako to oblecko ) 😉

borocka
21. apr 2011

@iinuska
@luba142 hej, uz sm sa potom docitala, len sa mi nechcelo odpisat 😀 neviem, my kupujeme take po 30balene v kartonovych baleniach, a nikdy ma ani len nenapadlo to studovat. u nas sa vajec zje na 100ky mesacne. aj vcera padlo 16kusov do prazenice na veceru 😀 kedysi davno sme si doma chovali, teraz uz len sestra obcas prinesie od svojeje svokry domace na pecenie.
akurat na seba kukam, ze mi opalilo ramena 😅 hura. aj patovi chytilo lica, krk aj ruky ma akesi tmavsie. hned zdravsie vyzerame. teraz je krpec vonku, pomaha stavat pieskovisko. ja idem varit spagety, len taku pracovnu bleskovku

borocka
21. apr 2011

oza, dali ste uz deckam kratasy obliect??? co nosia teraz? u nas teplomer v chladku ukazuje 20stupnov a na slnku je minimalne 25. to uz je teda dost, a ani nefuka. chodime len v kratkych rukavoch a dnes ma to uz lame aj na kratasy. ja som si vcera nechala 3/4 a zniesla by som aj menej. a pato sa aj viac hybe a beha, tak by snad aj mohol uz, ci?? skusenejsie mamy co myslite? ani obuvat mu nemam co, v teniskach sa spoti ako kon a ja s nim. ale sandale este nemame kupene

sssimi
21. apr 2011

@borocka ja mám malú nachladnutú, ale dnes má pančucha a 3/4ťáky a body na ramienka a dlhé tenké tričko. Zatiaľ je spokojná, nepotí sa, nepiští. A vnutri máme dosť chladno, tak ju nemusím obliekať a vyzliekať dookola.

borocka
21. apr 2011

@sssimi my dnuka vobec nebyvame, len ked ide spat. a to je zakryty a od pasa holy. a na co aj pancuchy? to ako riadne alebo nejake silonky??

luba142
21. apr 2011

@borocka
@sssimi u nas bolo doobeda na slnku 23 stupnov ale zase vyfukuje takze je trochu chladnejsie ako vcera a tiez ma mala soplik tak este na kratke nohavice to hadam neni,dnes unesie u nas aj pancuchy pod nohavicami veru

iinuska
21. apr 2011

@borocka ja obliekam dlhe gate, ma jedny take tensie teplacky, tak teraz mu davam tie. Co ja viem, mne sa to este nezda pre detusky na kratasy. A sandalky tiez este nemame kupene, buduci tyzden musim konecne vybehnut dokupit vselico, len teraz sme mali ine vybavovacky, tak som sa ani nikam nedostala

zuzkaprofant
21. apr 2011

@borocka ja tiez davam pancuchy este lebo ani maj nie je a ono je teplo ale zem je stale zimna a ked sa mi hraje na piesku tak to je chladno podla mna a doma tiez ked sa hraje na dlazbe

sssimi
21. apr 2011

@borocka dokonca ešte froté 😀 Dnes nám tu pofukuje taký studenší a keďže je chorá nechcem aby ju prefúkalo. Desný kašlisko má, 4 druhy liekov berie.

luba142
21. apr 2011

@sssimi fuha tak to je riadne tzeda nachladnuta ☹ ☹
pravdu povediac este sme bez pancuch vonku neboli stale sa mi zda chladno a ked ideme v kociku tak ju radsej nezakryjem ale ma pancuchy

sirinka
21. apr 2011

ja davam tenke teplaky alebo leginy babam, ale puncochy uz nie...no ale zato pod tricko dam este tielko...