Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
29. apr 2011

ako ked Vam dojdu po 2 mesiacoch vybavovania vsetky papiere a treba ich uz len odniest do banky aby sa konecne pustili peniaze, a potom zistite ze vas hypotekarny poradca ich jednoducho neodniesol, lebo....lebo....!!!!!!!!a este nema ani tu odvahu mi zavolat, ale sa to dozviem z inej strany!!!! teraz som taka nasrata ze konec! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

saskarisko
29. apr 2011

hm, tak co viem, tak aj v ZA, aj v MT sa davali prihlasky od 1.3. (alebo 15.2.) do 31.3., a do konca aprila dala skolka vyrozumenie. a je to aj v pripade, ak sa berie dieta v priebehu roka, aby s nim skolka ratala. ale je jasne, ze v priebehu roka sa tie miesta uvolnuju (choroby, ak sa dietatu nepaci, ...). inak ja neviem, ci nasa skolka funguje cez prazdniny, pre tento rok to ani nejako zatial riesit nemusim

iinuska
29. apr 2011

@sirinka sefka mi vysla v ustrety. To je maximum, a dava tak viacerym takto

ludmilabb
29. apr 2011

ahojte, tak tema skolka u nas je to zatial vsetko neiste, do skolky mi Sofiu tento rok nevezmu, cize ak by som isla eventuelne od septembra do roboty (co sa dozviem v juli) tak pojde do sukromnych jasli
k teme nocnik, dnes som jej natiahla gatky a ukazovala som jej ake su krasne, s obrazkami ze aj ja mam tak sa jej to pacilo, chodila v nich, ukazovala ze ich ma, potom bola zvedava na moje a tiez na mm, vysvetlovala som jej ze do nich sa necika, ze treba cikat do nocnika, co ona velmi dobre vie ale nechce sa jej a najnovsie kakame vonku, akonahle slape niekde do kopca a je to v den ked ma kakat lebo vsak Sofia chodi kazdy druhy den, uz to beriem ako normal 😝 tak to na nu pride, takze sacok co mam pre Blaziku pouzivam viacucelovo
zienky, ake periny mate kupene pre krpce, napr. nejake speci protialergenne? my sme boli doteraz bez vankusa a periny, aj ked ich mame ale chcela by som aby mala kvalitne, tie co mame sme bud podedili alebo to je ausus
@emode drzim palce, stastnu cestu

sirinka
29. apr 2011

@iinuska no skusim sa aj u nas popytat, ale neviem, neviem, kedze ja sa tam uz po rd nechystam vratit 😖

iinuska
29. apr 2011

@ludmilabb co je to ausus ? 😕 My mame take klasicke detske perinky, to som kupila ako sadu aj s hniezdom

kosska3003
29. apr 2011

ahojte tak ja nad skolkou este vobec neuvazujem ani dobre mi je doma a aj tak ani robotu nemam a snazilkujeme nad druhym
dnes som bola s malou u dr tak nas caka kozne a ortopedia uz sa tesim ako si to s nou sama obeham kedze mm ide v pondelok do roboty ☹ 😠 no ale co narobim mala mi kriva na pravu nohu nedostupuje len patou chodi a potom co mala na tom licku stale to tam ma az taku drsnu kozu ma a aj taku ako krupku ma po celom tele tak idem ku koznej

ludmilabb
29. apr 2011

@iinuska po spravnosti sa to pise aušus alebo gauza, proste nekvalitná daromnina 😀

jamaat
29. apr 2011

@ludmilabb Tak to už vtedy na Urpíne začínalo vonkajšie kakanie 😀 ....Ja mám staré perové perinky, ešte po mne. Vyprala som ich a je to.
@soffi No asi by ma išlo roztrhnúť od zlosti. 😠

Ja mám dnes zase blbý deň, ale ani nejdem písať. Nemám náladu ani hokej pozerať, asi sa plesnem do postele a budem spať.

kosska3003
29. apr 2011

@jamaat tak to mam aj ja blbec den uz som si vino otvorila na ukludnenie

jamaat
29. apr 2011

@ludmilabb Roman to hovorí anšlus, nie aušus 🙂

Ale to by nám mali nemčinárky vedieť povedať, ako je správne 🙂

jamaat
29. apr 2011

@kosska3003 Mne chutí piť iba vtedy, keď mám dobrú náladu. Ale dala som si čokoládu.

kosska3003
29. apr 2011

@jamaat no mne ked mam nervy dam si poharik jeden a je dobre a dnes by som aj vrazdila uz som myslela ze vyskocim po niekom

luba142
29. apr 2011

@ludmilabb ja mam v postielke perovy vankus a paplon mame taky biely presivany mal by byt protialergicky aj uz neviem ako sa to vola aka znacka ale kupovali sme to normalne v obchode

ludmilabb
29. apr 2011

@jamaat šlus je z nemčiny koniec a anšlus určite tiež niečo znamená ale čo, neviem
ide vikend zajtra bude lepsie 😉
@kosska3003 ja si dam nieco alkoholicke len ked idem do mesta, sa zabavit inak nie

luba142
29. apr 2011

@ludmilabb uz som to nasla vola sa SCAN QUILT aj u nas sa hovori aušus na nejaky nepodarok 🙂

saskarisko
29. apr 2011

@ludmilabb - mame scan quilty duplex (zimna, a letna verzia. ked treba daju sa spojit suchym zipsom). vzhladom na to, ze mame doma teplo. tak sme si tieto periny rozdelili pre vsetkych 4 clenov (spolu sme ich vlastne ani nevyuzili), a vankuse postupne dokupili. inak su to klasicke velke rozmery

ludmilabb
29. apr 2011

@luba142 dakujem za tip

sirinka
29. apr 2011

@ludmilabb moje deti spavaju na obycajnych anatomickych vankusoch a prikryte su letnymi paplonmi z ikea 🙂

@jamaat ako si prala perovy vankus? aj s tym perim vo vnutri ci ako?

jamaat
29. apr 2011

@sirinka Ano, aj s perím.

borocka
30. apr 2011

@saskarisko
@luba142 u nas tiez ako lubi pise, na kazdy skolsky rok prebieha zapis samostatne. teraz do konca aprila bezal na zapis do rocnika 2011/2012, a buduci marec-april bude prebiehat na rocnik 2012/2013. ved by bola blbost keby teraz sprvili zapis a vybrali deti az do roku 2013. ved dovtedy este ani rodicia nevedia co bude......

borocka
30. apr 2011

😠 😠 joj, ci ma sestra vytocila. ma 18rokov, pata v zivote neprebalila, lebo ved to smrdi 😠 😕 a teraz s nim bola na dvore a maly prisiel dnuka pocikany. tak vraj sa pytal, len kym ona okolo hystericky zachvat so zvukmi ako ked vam tarantula lezie po hlave, tak maly nechapavo pustil do gati 😠 😠 tak som jej nadala. ze kde sme, ze uz ma dost rokov. ze sa na nu neda spolahnut 🙄 tak aj patko bol sklamanay, lebo toto sa mu uz dlhsie nestalo.

dupinka
30. apr 2011

Ahojte!

@borocka tak to muselo Paťka riadne sklamať..... 😖 určite je teraz nesvoj, pre to, čo sa mu stalo. Ale treba mu vysvetliť, že to nie je jeho chyba a nič škaredé nespravil.

Baby, akú značku opaľovacieho krému kúpiť pre Adamka do Turecka? Lebo som myslela, že mám od Garnier 30 OF, ale je to len 20tka, čo je málo aj pre nás dospelých.

iinuska
30. apr 2011

@dupinka podla mna jednoznacne Daylong

jamaat
30. apr 2011

@dupinka Jednoznačne Daylong.

dupinka
30. apr 2011

@jamaat
@iinuska

dííky. Ja som si nevedela spomenúť na názov a viem, že sa to tu neraz rozoberalo 😅

jamaat
30. apr 2011

@dupinka Daylong 30 je lepší ako iná značka 50.

mystery7
30. apr 2011

ahojky
@borocka no super sestra 🙄 dufam, ze z toho Patko nebude popleteny.

Ja kazdy den nieco robim a stale nie je koniec 🙄 vecer padam mrtva do postele. Aj teraz sa chystam potriedit dalsiu skrinu. Neuveritelne, kolko veci clovek dokaze nazhromazdit.
Vcera som musela dat dokopy kvety, niektore nezvladli stahovanie ☹ trvalo to 2hod a este aj dnes musim dat nejake doporiadku.

luba142
30. apr 2011

ahojte

@jamaat a ako to vyzeralo ked si to oprala aj s perim, na kolko stupnov si to prala, aj ked neviem my mame aj vankuse aj periny perove ci by mi to tam vliezlo 😅 😅

@saskarisko my mame na leto vsetci traja take paplony podobne ako SCAN ale neni to take,ma to nejake ine vlakno vnutri,ale su lahke a na zimu mame perove paplony take hrubsie, len Barborka ma v postielke ten paplonik SCAN a perovy vankus 🙂

saskarisko
30. apr 2011

ahojte,
moje dieta ma vrtulu v zadku. od cca 6.50 je hore, den taha bez spanku (stale v pohybe-trojkolka, behanie, hra s detmi, fotenie), a este stale je hore 😠 (hlavne, ze v aute pomaly zaspavala). fakt netusim na com ona fici. posledny takyto den v ramci jej nespania, skoncil navstevou pohotovosti, ked spadla z postele a silno si buchla hlavicku, tak dufam, ze dnes sa to nezopakuje.

@borocka - vsak ten zapis sa robi na buduci skolsky rok (t.j. 2011/2012). a ak mamina planuje dat nase majovca do skolky vo veku 3 rokov, tak ho mala zapisat tento rok (t.j. aj keby ho dala do skolky povedzme 1.5.2012 😉 )