Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
3. máj 2011

ahojte
u nas zacala riadna burka, davam si torticku s kavickou
Co sa rozpravania tyka, tak ja mozem povedat, ze Adamko uz hovori fakt vsetko. Pozna napriklad Petkovych kamaratov po mene, na zdravie, dobru chut, to uz veselo hovori

luba142
3. máj 2011

@iinuska aj u nas podobne,pozna Barborka Kikine kamosky po mene, ideme po vonku a kazdemu povie doby den aj cudziemu 😀 😀 ,stale krici ahooooj, paci sa,dakujem, na zdravie to tiez pouziva ale nie pravidelne,vie kedy sa to hovori 🙂 a vlastne tiez uz poivie vsetko

@kosska3003 s tym daj to je aj u nas,ked nieco chce povie daj a donedavna aj ked davala ona niekomu vravela daj,ale teraz uz povie paci sa a ked si pyta je este stale daj,ale ked chce pridat,alebo chodi pytat kusky syra a tak tak uz vravi este prosiiiim 🙂 🙂

mystery7
3. máj 2011

ahojky kocky
Tak ja ma dnes den 🙄
O 2:30 som sa zobudilna to, ze sa uz uz pocuram, kym som dobehla do wc-ka tak gatky a pyzamo mokre. Dala som si vlozku a isla spat. O 5 som vstavala k malemu, ale nedosla som, lebo som mala pocit, akoby sa mi spustala plodova voda, tak som skoncila na wc-ku. Vlozka mokra. Potom uz nic. Sem tam citim ako mi nieco tecie, ale je toho malo. Nie ako predtym, ked sa spustila plodova voda, tak vsetko plavalo. Uz ma pobolieva aj podbrusko ako ked som mala dostat kramy.
Ked lezim a vstavam, tak tiez citim ze zo mna trosku tecie (ale nie moc).
Neviem co robit. Dr povedala nech chodim, plodovej vody ma byt vela. Ale bojim sa, aby som nieco nezanedbala.

Tak radte 😅

iinuska
3. máj 2011

@mystery7 no, a ty nemas mat planovanu sekciu ? To si doktorke dnes volala? Nemala by si ist uz do nemocnice ?

nikanika28
3. máj 2011

Ahojte, u nas je riadna burka 🙄 ...Klarka spi a ja sa chystam na kavicku 😵
@mystery7 fiiiha, zeby sa ti to uz spustalo? No je divne, ze ta doktor nechal tak, ked mas mat planovany cisarak 😕 ...pokial viem, ak vyteka plodovka, mala by si byt uz v nemocnici na pozorovacke, nie? teda hlavne koli tomu cisaraku ...no neviem no 😨

luba142
3. máj 2011

@mystery7 na tvojom mieste by som uz aj sla do nemocky,co by to ine bolo tak ked mas vsetko mokre,to asi by si vedela ci si sa pocurala nie 😀 😀 a ked uz ta boli tak ako pri kramoch...neviem neviem

luba142
3. máj 2011

@mystery7 je dost mozne ze uz to prislo,ked si sa teraz natahovala s vecami pri stahovani a vsetko okolo,nemusi to byt presne kedy mas naplanovany CS utekaj do nemocky

mystery7
3. máj 2011

zajtra sme mali naplanovat sekciu. Asi zbehnem teraz poobede na centralny prijem nech na mna mrknu a uvidi sa

zuzkaprofant
3. máj 2011

@mystery7 Id ku doky ti kukne co a ako ja by som necakala nikdy nevies a kazdy vravi ze druhy porot sa rozbehuje skor

luba142
3. máj 2011

@mystery7 neviem,ja by som sla hned,aby potom uz nebolo na cisarak neskoro ak sa ti to rozbehne

jamaat
3. máj 2011

@mystery7 Niekedy sa plodová voda spúšťa takto pomaly. Aj mne pár krát cvrklo a isto som sa nepocikala. Ak necítiš kontrakcie a tej vody je ozaj len máličko, tak by som sa neplašila. Ale zase ak je možnosť dať sa skontrolovať lekárovi, tak pre spokojnejšie svedomie a istotu choď.

sirinka
3. máj 2011

@mystery7 chod do nemocky, ak mas planovanu sekciu, s mokrou vlozkou, nech ti urobia temesvaryho test.
mne tak pri klarke praskli obaly hore a takto zo mna tiekla voda 5 dni...lebo najprv ma na pohotovosti presvedcili, ze to mam spontanny unik mocu...
ale je to nebezpecne, pri prasknutom obale moze dojs k infekcii...takze sup na vysetrenie 😉

sirinka
3. máj 2011

fuj u nas aka zima... 😠 ja uz chcem teplucko...

mystery7
3. máj 2011

no tak som uz v porodnici. Urobili mi test a bola to plodova voda, ale nic sa nedeje, tak sa caka. Vyzera to, ze den D pride az zajtra.
Ja by som uz aj dnes 😅 nech mam "pokoj". Od 11 som nejedla, tak mi kruti zaludok.

iinuska
3. máj 2011

ej, ako tak vidim, su tu novinky, ze paci sa mi to 😕
@sirinka veru, mne sa poobede ani von nechcelo ist, tak sa motame 😅

iinuska
3. máj 2011

@mystery7 tak drzim palcekyyyyyy 😉

mystery7
3. máj 2011

predstavte si, ze som tu na tej cakarni-vzdycharni sama!! Som cakala kolko ciganok tu bude so mnou.
Najhorsi je aj tak hlad, od obeda som nic nejedla 🙄 a uz ani nic nedostanem.
Inac som volala s Miruskom a hned mi zavelil:"mama tu!" a vypusinkoval mobil-rovno do ucha 😉 dufam, ze ma po tyzdni spozna 😅

mystery7
3. máj 2011

@iinuska vdaka 😉

jamaat
3. máj 2011

@mystery7 Tak už čakáááš! Aspoň dáku knihu máš? Aspoň internet v mobile. 🙂 ...Tak myslíme na teba, nech dlho nečakáš, nech je to rýchlo a bez problémov. 😉

jamaat
3. máj 2011

@mystery7 Ja som strašne zvedavá, aké bude druhé tvoje bábätko. 🙂

sirinka
3. máj 2011

@mystery7 drzim ti palce...nech je vsetko ok... 😵

mystery7
3. máj 2011

vdaka kocky, snad to bude rychle a ok. Voda mi uz neodteka-lezim v klude na posteli, tak kam by tiekla 😉
A mam take slabe menzesove bolesti kazdych cca 20min.
Ja myslim, ze to bude az zajtra rano. Snad si v noci trochu zdriemnem.

@jamaat mam net v mobile, tak surfujem, ale vsade narazim na nejake jedlo a to mi az skvrka v bruchu 😅

borocka
3. máj 2011

@mystery7 tak super, drzime palce. mm ma dovolenku, ci kde je mirko? inak ja by som utekala do nemocky hned v noci,ked ti to potieklo prvykrat 😕

u nas slovka typu prosim si, paci sa , dakujem,......vsetky vie kedy sa pouzivaju ale teda bez napomenutia ich zriedkavo sam pouzije. vzdy krici chcem chcem!! a 500x denne napominat ho ze sa to inak pyta ma uz nebavi,tak sa naucil ze ked poviem a ja chcem modre z neba tak sa opravi na prosim si.
pozdravy ovlada vsetky, dobry den, dobru noc, servus, cawes, ahoj,......ale tak za to ho budem buzerovat este snad aj do puberty 😀 ak bude po mne 😔 😀 😝 mamina dodnes spomina ze ja som sa nechcela zdravit.
inak dnes na obed spal 3,5 hodiny!!!!!! aj som ho zobudila, a len sa rozreval ze este chce spinkat,prevratil sa na druhy bok a hend stuhol. a tak to slo az do pol piatej!!!!!! som straaaasne zvedava co s nim urobim vecer 🙄 😠

borocka
3. máj 2011

@mystery7 no,nie vzdy su bolesti silne, ale ked ich mas takto pravidelne a ma to ist sekciou,tak aby ta este dnes neotvorili /resp v noci. ale hlavne aby to bolo vsetko v poriadku!

mystery7
3. máj 2011

@jamaat myslis vyzor, alebo povahu? 😉
Mirko bol zo zaciatku v pohode, krasne spinkal, papal, len kolikoval a to som mu davala espumisan a bol ok. Az po prvom ockovani sa velmi zmenil 😠

mystery7
3. máj 2011

@borocka ved uvidime co bude. Zajtra sa dozvieme 😉 hlavne je, ze som pod dohladom v nemocke. A vsetci boli prekvapeni, ze mam aktualne predoperacne urobene.
Teraz mi volala moja porodnicka, ze ako sa mam. Vybavila mi na noc-keby bolo treba-svojho kamosa dr a ked nic, rano ma berie ona.

dupinka
3. máj 2011

@mystery7 držím palčeky, nech všetko dobre dopadne a máš čoskoro pri sebe svoje druhé slniečko... 😉

borocka
3. máj 2011

😠 😠 ☹ inak musim vam povedat, taka som nastvana. bratranec sa nam ozenil pred 4rokmi,maju syna tiez majoveho. a teraz su znova tehotny. ked cakala prve,tak len co si spravila doma test tak vedel cely svet, a pritom bola doma na rizikovom, mali to take vselijake po zdravotnej stranke, aj bola na odbere plodovej vody lebo jej zle vysli vsetky geneticke testy. a teraz pri druhom do dnesneho dna nepovedali ani len rodine oficialne a to ma termin na zaciatku septembra!!!!!!!!! 😠 😠
pri tom vsetky testy ma v poriadku, veselo to vypisuje na fb, ale ani len nasej spolocnej starkej (prastarkej babatka) to nedali vediet!!!!! a to teda ked prvorodeny nemohol ist do jasli a nemal s kym byt doma, tak im 73rocna starka bola dobra aby im ho na tyzden opatrovala!!!!!! a si viete predstavit aky je to zaberak pre taku staru zenu!
a ked sme sa na rovinu opytali,ze co teda! ze sme videli na FB, a ze preco nedali vediet taku peknu spravu, tak odpoved bola ze sa citi blbo, ze vela zvracia a trochu pochudla...... co si myslim ze je viac nez len normalne pri vacsine tehu!!!!! 😠 😠 ved ja som pri patovi zvracala aj 5x denne a za prve 4mesiace som schudla 12kil!!!!! a este komentar ze to povedali len rodicom a surodencom!!! tak nech mi vysvetli preco to vie jej 200priatelov na FB?!?!?!?!?!?!!

niekedy takym ludom vobec nerozumiem. ved je to pekna sprava, starka by sa tak velmi potesila, a v podstate cela rodina! vobec nevidim dovod preco to tajili?!?!?! ked sme spolu tehulkovali tak sme si casto volali, stale sa chvalila co vsetko nakupili, co bolo u doky, atd atd...so sestrou si dodnes volavaju. ale o takom detaily ze je takto pokrocilo tehotna sa ani omylom nezmienila!!!!!!!!!!!!
mne to moze byt jedno, ci necakaju vobec alebo rovno 10torcata, tak sa ma to netyka, ale som nastvana za starku, ze jej to povedali.

mystery7
3. máj 2011

tak a dosla prva ciganka, rodi svoje 7.dieta. To este len bude noc 🙄

mystery7
3. máj 2011

@borocka co narobis? Su ludia a ludia.
Ja som napr.na FB nerozpisovala, ze som tehu, lebo mam za kamosov aj davnych spoluziakov zo strednej skoly. Rodine a ludom s ktorymi som v neustalom kontakte (MK 😉 a najblizsi kamosi) som to oznamila hned ako mi to dr oficialne potvrdila. Tiez si myslim, ze je to radostna novina.

A dosla dalsia, je to jej 9.porod 🙄 tak si to uzijem stereo