Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
16. máj 2011

@nikanika28 no sak to aj moja je dobra ale odolala som a dala som si len teraz vecer 😅 ....uz 2 vyradovania tam odpadli aj musela ich zachranna sluzba vynasat fanynky 😀 😀
@kosska3003 my sme nastastie este v postielke a nevylezia odtial takze maximalne krici mami, tati, ale malokedy klop klop 🙂

nikanika28
16. máj 2011

@kosska3003 no ved aj Klara vylieza z postielky, dost dlho uz 😠 ..a v noci niekedy aj 5krat 😝 ..nastastie uz zredukovala to vyliezanie a pride max. 3krat do obyvacky ...potom uz zaspi

nikanika28
16. máj 2011

@luba142 no ja som si dala na obed ku kave na ukludnenie nervov 😀 ...a teraz poobede jak sme mali navstevu, tak som si musela supnut druhe kolo aj s kavou 😝 ..ale uz prezrata som, fuj, zajtra dieta 😀 😀 😀

kosska3003
16. máj 2011

@luba142
@nikanika28 no mna vyjedanie toriet este len caka teraz najblizsie dva vikendy v nedelu mame len smotanovu s piskotami a ovocim a o tyzden robi mama dalsiu tak to bude zase prezieranie

ludmilabb
16. máj 2011

@sirinka nasledky take ze ked sa tu s niecim pochvalim teda konkretne ked sme robili BKM od 5. mesiaca a dva mesiace nebola v pokakanej plienke som to veselo na kona napisala a hned na druhy den mala nalozene v plienke, dnes sme mali jednu pocikanu plienku, zrazu mam prazdne vedro v kupelni 😀 aj vonku sa mi uz sama pekne pyta, ja mam z toho taku radost 😵
no len co sa tyka spania vela radosti nebolo lebo cez den spat nechcela a este teraz pred deviatou robila sceny co nechcela spat, ja to nechaaaapem

nikanika28
16. máj 2011

@kosska3003 no ja som sa dnes usvedcila, ze ich radsej peciem ako jem 😝 😀 ...este teraz sa mi grga 😀 😀 😀 😀
Inak ked sme uz pri tom jedle, netusim, co mam zajtra uvarit ..dajte navrh

ludmilabb
16. máj 2011

@nikanika28 mne by sa Sofia z postielky strepala, to Klarka v pohode zvlada?

kosska3003
16. máj 2011

@nikanika28 hm dobra otazka kokos zajtra musim varit asi spravim cestovinu neviem musim take aby to mala jedla

borocka
16. máj 2011

@jamaat tak predpokladam ze pomohlo od prveho pouzitia. poznam,lebo napr teraz ho aj ja pouzivam. ale nic po nom nejedz najmenej dve hodiny, nie ze by to znizovalo ucinok, ale tak velmi to zmeni chut jedla ze ti az nebude chutit........ a ked je uz uplne najhorsie, ze nic nepomoze tak ak poznas vcelarov tak skus propolis, stipe jak das, ale je100% prirodny a je to liek na vsetko. na vatovej tycinke si tym vytri afty.

inak ked ste pri tych alergiach, tak dnes som citala v mama a ja clanok o alergenoch, a tam vraj je 5x vyssia pravdepodobnost ze dieta chyti alergiu ak pride do styku s alergenom az po roku!!!!!! ze sa najnovsie odporuca podat alergen jednorazovo a v malom mnozstve od 5teho mesiaca.......ze sa tak lahsie vytvori akasi odolnost

borocka
16. máj 2011

@nikanika28
@ludmilabb ionak to by aj mna zaujimalo to vyliezanie z postielky. pato tam sice nespava uz hadam rok, ale ked nahodou tak chce vliezt na hranie,tak mu zabradlie siaha po plecia a to teda neexistuje ze by preliezol. zatial ani neskusal a ani si nemyslim ze by take zvladol. ako to mate tu postielku postavenu vy????

iinuska
16. máj 2011

@ludmilabb super, ze uz ste takto bez plienok, aj mna by to tesilo. U nas nehrozi. Ked bolo tak teplo, tak Adamko behal po dvore bez plienky, ale pocikal sa, a raz sa aj pokakal do slipkov. A ked sa mi pokaka do pleny, ani umyvat sa nechce ist...krpcek maly

kosska3003
16. máj 2011

aj ja sa musim pochvalit zacinam ju davat na nocnik a vcera aj dnes sa vycikala vcera sa aj pytala normalne som bola v soku ale zatial len vecer ale ked sa oteply tak budeme aj vonku trenovat teraz je este chorlava tak nejdem riskovat

borocka
16. máj 2011

@iinuska to nic, ani patovi nevadilo ked bol posraty 😎 aj ked sme boli bez plienky a cely sa ocural, nic....chvilu spekuloval ako si sadne aby ho to nechladilo ale ani nahodou sa nesiel prezliekat 😀 😀 aj u vas to pride zo dna na den

nikanika28
16. máj 2011

@ludmilabb postielku mame pricapenu hned pri nasej posteli, takze nema kam padnut, teda max. na nasu postel 😀 ..@borocka no normalne ju mame postavenu 😅 .. je to nova postielka, asi je o nieco vyssie, ako vasa...normalne zdvihne hore nohu a tak sa presupne, akoby isla kotrmelec robit 😀 ..no ved hovorim, nezmar je to 😅

nikanika28
16. máj 2011

@iinuska napodobne ...ani u nas ziadny uspech ☹ ..ona by tiez cely den v pohode behala v posranej plienke, len ked ma redsie, tak vykrika, ze duhuuu penkuuu 😝 ..lebo ju to stipe..
@borocka no Klara mi dnes nadsene ukazovala, kde ocikala koberec 🙄

ludmilabb
16. máj 2011

jaaaaj baby som aj zabudla Sofia mala dnes tvorivu chvilku a kym som vysavala pokreslila zelenou farbickou nasu cervenu stenu v obyvacke nad gaucom, kraaaaasa

kosska3003
16. máj 2011

@ludmilabb tak toto poznam moja mi tak popisala v deckej puzzle skrinu stolicku aj stenu a to fixou vsetko sa dalo umyt okrem steny a uz aj svokre foxou stenu popisala no uz mame certikov doma vsetky

luba142
16. máj 2011

@nikanika28 no tak to uz chapem,preco vie vyliezt...my mame poswtielku pri stene a medzi nasou postelou a postielkou je asi pol metra fuga tak aspon nema sancu vyliezt 😀 😀

borocka
16. máj 2011

@nikanika28 patko tiez zvykol ukazuovat, akurat to nebolo nadsene ale take...naliehave. akoze jojoj, co sa stalo! vceraked sa chudacik pokakal, tak tie zukazoval teplaky na radiatore ked schli ze kakal a taky vyraz pohlad do zeme ze nooo ☹

nikanika28
16. máj 2011

@ludmilabb Klarka zase ciernou fixkou nabytok pocmarala 😠 ...ale tiez to islo umyt 🤐

sssimi
16. máj 2011

@nikanika28
@borocka Aj mne krpatá bez problémov prelieza postieľku. Večer len zavelím, že sa ide spať a ona sa vyškriabe ku nám na posteľ a preskočí do postieľky, sama sa zakryje a ráno buď prelezie sama ku nám alebo sa ohlási. Niekedy to musím natočiť.

@ludmilabb ja mám popísanú celú chodbu-ale ta ma netrápi, lebo je tam asi 20 ročný náter a ideme tam hadzať nové omietky. Ale lizla mi už aj detskú zelenou centrofixkou a v spálni mi doškriabala nové omietky bordové žiarovkou do nočného stolíka čo som mala v šuplíku.... No infarkty....

A čo sa týka cikania, tak Sarah neskutočne reve na šerbli, ale dnes išla dobrovolne na w.c ale musela som ju posadiť bez redukcie, no nevycikala sa. Ale pokrok je, že pri večernom sprchovaní sa vždy pekne vyciká do vane. Poviem jej aby sa vycikala, tak zatlačí a minimálne aspoň cvrkne, tak aspoň viem, že chápe čo od nej chcem 😀

nikanika28
16. máj 2011

@sssimi presne aj u nas tak 😀 ...doveceriame, upaluje si umyt zuby aj s Lukaskom, potom doumyvam, prezlecieme ...pozhladava si dudle a uz aj trieli do postielky, vyskriabe sa tam, prikrije sa a vykrika mekoaaaa - mlieko 😀

iinuska
17. máj 2011

@sssimi aj u nas funguje cikanie vo vani. To je ale zaujimave. pekne vidim, ako sa snazi, ako pracuje s bruskom, ked len 2-3 kvapky
@borocka ved hej, na jednej strane to nechcem silit, ale ked to tu tak citam, ak uz aj ja by som chcela, aby bol Adamko aspon scasti

inak dobre ranko
Druha noc vkuse prespata, kojenie nula od stvrtka 🙂

sssimi
17. máj 2011

@iinuska no veď to, že vidíš, že v tej vani dostane zo seba aj keď len minimum, ale ide to 😀 No inde taká snaha nie je 😒

borocka
17. máj 2011

@iinuska viem ako ti je, co by som ja dala aby sa patko uz naozaj uplne vazne rozkecal. ja neviem co chyba??? vsetky slovka pozna, ovlada frazy: ako sa mas? co robis? kam ides? pospaja 3-4 slovka, okomentuje deje......ale stale ten posledny mini krocik, aby dokazal povedat myslienku chyba 🤐
akurat vcera som citala, ze clapci maju o 30percent menej mozgovych buniek co napomahaju rozvoju reci oproti dievcatam. ze je prirodzene ked sa pustia hovorit pozdejsie. tak som si spomenula na adamka, ze ten je aj oproti dievcatam v tomto riadne popredu 😕 a aj pato toho narozprava dost, naozaj vsetko.....len tie myslienky nie.

inak, zaujimalo by ma kde sa decka dostanu k tym centrofixkam???? u nas je to odlozene, pri cd, malo to pouzivame. akurat ceruzky ma v dosahu ale tie ho ani nenapadne vybrat. vobec ho kreslenie ani knizky nezaujimaju. hracky celkovo su u nas na nule.
jemu staci lopta, prkotiny do piesku, trojkolks, motorka a dost. cely den sa tak prehra. dokonca som pobadala ze aj pozabudal zvieratka 😕 ani nepamatam kedy naposledy sme si kukali knizku, tak pozabudal ako robia zvuky a aj niektore sa mu mylia. co uz, zoolog z neho nebude 😀

iinuska
17. máj 2011

@borocka pocuj, ale niekedy, a hlavne vecer, ked ma vypit deci mlieka pred spanim uz v postielke, tak po kazdom hlte mi nieco hovori, no kym vypije tu trosku mlieka, tak to trva aj 10 minut. Ked mu nepoviem 1ox vypi to mliecko, tak ani raz
Inak co sa hraciek doma tyka a aj kniziek, tak teraz ako je teplo, tak Adamko ich absolutne nestiha, lebo sme stale vonku, tak ako aj vy. Zaujimava je lopata, hrable, trojkolka, lopty, trampolina

borocka
17. máj 2011

@iinuska ked netreba, tak ma najviac myslienok a najviac ich potrebuje zreferovat 😀 pozname, niekedy ani slovo z neho nedostanem a niekedy ked chcem aby bol ticho a sustredil sa na to na co ma, tak "hubu" nezavrie 😀
trampolinu nemame, ani nebudeme mat.... dokonca este v nej pato ani nebol. mame tu v nasej pizerke, ale tam je vzdy nasratych deti od 10rokov vyssie, a to ho tam nedam,aby ho prizabili. suksime na stretku ci by dokazal nieco v nej ked odkuka od inych.
a ako vam ide FB???

iinuska
17. máj 2011

@borocka vsak dobehnite so zaskakat k nam 😀
fb v pohode

borocka
17. máj 2011

@iinuska aby som ta za slovo nevzala 😝 a vie na nom riadne jazdit? ci je to len taka chodza v sede?

sssimi
17. máj 2011

@borocka ani moja ešte nebola v trampolíne, tiež máme pár ks po okolí a tiež je tam stále veľa starších detí... Takže si nepotrebujem dať malú prizabiť, tak sa tiež teším na skúšku na stretku 😀 Ja chcem kúpiť na 3 roky, len škoda, že už budem asi tehotná, inak by som tam bola vycapená stále ja 😀