Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kackabrcka
16. jún 2011

@soffi ja mam podobny problem sophie chodila pekne na wc februar-marec a dovolenka tam sa mi krasne pytala na plazi, od 8.4. mi ani za nic nechce ist na wc.. neviem proste kde sa mohla stat chyba alebo co sa stalo.. neviem ci ju mam nutenim davat alebo to nechat momentalne tak, aj ked pediater mi tvrdi nemam ju nutit..

jamaat
16. jún 2011

@kackabrcka Tak to len ručnú poctivo stále zaťahovať 🙂

soffi
16. jún 2011

@kackabrcka ja uz tiez neviem, niekedy jej capnem tak to zaberie na par hodin, niekedy sa tvarim ze som smutna tak to tiez zaberie na par hodin, naposledy som ju stipla do zadocku a tiez to zabralo na par hodin, ale nieco co by zaberalo na furt na to som neprisla, asi budemem musiet zacat odzaciatku a to som sa tak tesila ze sme sa to tak rychlo naucili ☹

kackabrcka
17. jún 2011

kocky majovka mausy21 porodila synceka Lucas dnes rano 😉 srdecne gratulujeme

iinuska
17. jún 2011

ahojte zienky
Dnes som konecne prehovorila Adamka sadnut si na zachod, aj sa pekne vycikal. huraaa. Nejako sa mu nepozdavalo, ze som mu dala na von slipky, lebo teraz v tych horucavach mal len kratsky, no dnes doobeda bolo tak nejako chladnejsie, tak som mu ich dala. Ale potom v pohode

borocka
17. jún 2011

@soffi hmm,tak ja ti neviem. patko sa vzdy pyta, aj cikat aj kakat, len raz za cas nanho pride takato jednodnova kriza, ale on sa aj vypyta len uz je pozde. ja uz sa ho nemusim pytat ani pripominat aby sa vypytal. mozno by si tiez ninke nemala hovorit. len ju rano upozorni ze plienocku nema, aby povedala ked jej bude treba. a nechaj to na nu. ved ako hovoris, aj ked sa opytas tak sa pocika. mozno ju tym len znervozunujes. ved ked jej bude treba tak povie.

@mystery7 boze, tak mas radost. ja neviem ako s takym dietatom vobec mozu ist do spolocnosti. mozno uz mal zaschnute vyrazky, ze snad uz je nenakazlivy. ale aj tak, mala si tam aj slavka a to by pre neho bolo este nebezpecne.

luba142
17. jún 2011

@iinuska u nasrano prsalo,uz som myslela,ze sa ochladi,ale potom sa vycasilo,aj ked stale je tak chvilmi zamracene a chvilami slnko,ale pofukuje nastastie inak by bolo dusno ako svina, boli sme v meste s kamoskou pochodit s kocikmi na zmrzke v nedelu mi odchadza s dcerou na 5tyzdov do Ameriky za mamou, tak sme sa uz tak nejako rozlucili, mozno pojdeme este vecer sadnut niekde neviem

borocka
17. jún 2011

@iinuska bez slipov chodite??? mala by si davat stale, aj namiesto kratasov ked uz. skor si privykne. lebo potom ho to moze vymylit. a aj kvoli vselijakym spinkam....... cez kratasy ked su volne sa vsetko mozne dostane tam kam nema, ver mi, viem o com hovorim. s patom sme si uz jeden zapal uzili 🙄
ale inak super pokrok. uz sa to rozbehne aj u vas 😉

jamaat
17. jún 2011

@soffi Aj ja si myslím, že by si sa jej nemala stále vypytovať, či nechce ísť cikať. Môj muž to robieva a videla som na Emke, že jej to lezie na nervy a potom just nejde cikať.

iinuska
17. jún 2011

@luba142 teraz uz aj u nas svieti slnko, a je dusno, no neviem, ci aj prsat nebude. Len pekne chod aj vecer si sadnut, predsa bez deti je to lepsie. Ja takto sa kamoskami obcas vybehnem bez deti, tak si v klude aj tu kavicku vypijeme a pokecame 😉
@borocka no, pamatm si, ze Patko mal problemy

jamaat
17. jún 2011

Konečne mi potvrdili, že sa bude otvárať druhá trieda a že teda Emka je prijatá do škôlky. Určite ju dám od nového roka a uvidím ešte, či nie aj skôr.

Dnes sme mali veeeľké zážitky. Najskôr Emka zapadla po kolená do blata a potom spadla v potoku, tak to zážitok skôr pre mňa. A keď sme sa vracali, tak prišli traktory seno zberať a bocian priletel na lúku, tak sme sa ešte hodinu motali po lúke. Dúfam, že neprechladne, lebo mala nohu od kolena mokrú a aj zadok trochu.

luba142
17. jún 2011

@iinuska no este uvidim, ked ma zavola ,lebo ona ide s muzom deti budu mat prec a este aj dalsia kamoska s muzom dali decka prec,lebo oni naviac este maju dnes aj vyrocie,len ja nemam kam dat deti, bo nasi hned rano idu na chatu a decka by im uz naburali program,rychleho presunu 😀 😀 😀 a zase keby mama isla k nam strazit tak aj tak by mm nemohol pit lebo by ju musel hodit domov aby nemusela ist sama cez cele mesto 😝 teraz ked su tak daleko od nas je to na hovno,ked boli vedla v panelaku tak len skocila a bolo, takze bud pojdem sama alebo nepojdem 😒 😒

luba142
17. jún 2011

@jamaat no to potesi,ked hupne po kolena do blata, a to si ju v tom potoku predpokladam umyvala? Voda ladova hmmm u nas dnes veru je kosa na take maganie sa vo vode takze by isto prechladla 😀

jamaat
17. jún 2011

@luba142 Len ruky som jej umyla potom v potoku a šla domov taká zablatená 🙂

luba142
17. jún 2011

@jamaat no fuj,to musela byt dobra cesta 😀 ,aj to aspon opadalo trochen z nej po ceste? 🙂

jamaat
17. jún 2011

@luba142 Gumáky si omyla v potoku aspoň trochu a od kolien vyššie už nebola až taká zablatená. Len tak normálne špinavá 😀

borocka
17. jún 2011

@jamaat u vas prsalo, alebo preco ste isli v gumakoch? ale aspon ju takto otuzi 😉 hadam neochorie, ved dost bolo teplo.

@iinuska inak, adamko sa hrava s pipiskom? pato odkedy nema plienku,ze tam je volny pristup tak stale. ked sa len chvilku nudi, alebo zamysli, tak ruka automaticky stiska pipisek, cez nohavice samozrejme. najprv som myslela ze ho to este boli a omina, ale vraj ho to teda neboli....tak zrejme to ma len ako "hracku". strasne mi to lezie na nervy, znervoznuje ma tym 😕

luba142
17. jún 2011

@jamaat videla som fotky,ale zlakla som sa ked si to sem pisala,myslela som,ze mala len nejake tenisky, to by bolo potom ine rodeo cestou domov 😀

jamaat
17. jún 2011

@borocka
@luba142 K potoku sme šli v teniskách a gumáky som jej prezula až tam. No a naspäť už išla v tých zablatených gumákoch. Inak aj popŕchalo trochu. Teraz je pekne.

kosska3003
17. jún 2011

@jamaat tak emka mala dnes riadne akcny den teda

my sme dnes boli len doma a u mamy grilovala tak Marika bola na stehienko to ma strasne rada

iinuska
17. jún 2011

@borocka nie, nechyta si ho. Obcas pri kupani, ale malokedy.

sssimi
17. jún 2011

Ahojte.
My dnes trhy pobehali, bicyklom na zmrzku boli, preliezky obehali v druhej dedine, potom sme vybehli na malinovku. Sarah dnes poobede nespala, tak sme aj kolotoče stihli. No po tej týždňovej absencii, sme si dali náročný deň a Sarah teraz spí v detskej-no som zvedavá ako to zvládneme.

iinuska
17. jún 2011

@sssimi a zaspala bez problemov ? Tak drzim palce 😉

sssimi
17. jún 2011

@iinuska Nespala poobede, tak zaspala rýchlo, ale musel si prísť aj tato ku nám lahnúť, lebo revala.

iinuska
17. jún 2011

@sssimi aha, a predtym zaspavala tiez s tebou, ci sama ?

sssimi
17. jún 2011

@iinuska so mnou, preto som sa rozhodla, že ju idem učiť do detskej, nech má to zaspávanie aspoň nejaký význam.

emode
18. jún 2011

Ahojte dievcence,
tak som z nemocky doma, este taka ubolena, no myslela som si, ze laparka je brnkacka, ale nie je, cele brucho mam ako prevalcovane, a este stale som nafuknuta, ten plyn nie a nie sa stratit zo mna, tak ma picha a rebra mi stahuje, tazko sa mi dycha ... toto Vam nikto nepovie, ked vam idu laparku robit ... a samozrejme boli aj to miesto, kde som mala pruh, kedze tak robili tu plastiku ... som sice doma, co je super, ale ziadne prudke pohyby nehrozia, cize so Sofiou je to skor o moj zivot 😅 😖 ale mm bude s nami doma a cez tyzden jasle ...
no a co som predtym nenapisala, sofia je uz cca 2 tyzdne bez plienky a pekne sa pyta a najradsej cika do travy 😀 uz pomaly skusame bez aj cez denny spanok, v jasliach ju ma suchu ...

a do tretice, kedze som uz 3 dni nekojila, tak dufam, ze sa nam Sofiu podari definitivne odstavit, i ked potvorka mala, ockovi vysvetlovala, ze ked pride domov maminka, bude mat maminkine mliecko ... s ockom to zvladli perfektne, okrem toho bordelu doma, ktory sa snazim nevsimat 😅 pekne zaspavali a v noci len obcasne mrncanie, len chodila spavat az okolo desiatej vecer ...

takze, ked ustalime vsetky tieto zmeny, cca mesiac tomu davame 😀 tak ideme kupovat velku postel a ideme spat do detskej 🙂

luba142
18. jún 2011

@emode skore zotavenie prajem 🙂

luba142
18. jún 2011

ahojte, dnes u nas zamracene,sem tam prehanky,ale bolo teplo tak sme vybehli na chalupu aby sme boli na vzduchu,nastastie to vydrzalo bez nejakeho lejaku tak sme boli do pol 7 a sli sme domov

borocka
18. jún 2011

ste tu toho popisali 😀 😀 vikendovy upadok 😝

my sme dnes boli na kupku. bolo fajn, sice viac ako pol dna zamracene, ale bez dazda a aj tak nas stihlo opalit. pato sa vyblaznil, vyblbol, neutopil. a ja som zrela na odpadnutie. ja som cakala ze to bude podobne minulemu roku, ale predcil vsetky moje ocakavania. prisli sme tam o 9:00, odchod o 16:00. cely cas okrem pol hodinoveho obedu bol vo vode!!!!!!!!!!!!! 🙄 😠 ale non stop. vysiel len kvoli cikaniu. este aj pit som mu musela nosit do vody. ak som ho z nej chcela vytiahnut,tak spustil neskutocne sceny.
ja nechapem kde berie tolko energie??????????
a na to ze my sme nikdy nechodili na zaidne kurzy, a naposledy sa kupal minule leto, tak on skakal do bazena, ponaral sa, plaval, chodil na tobogan, spliechal, no bol bezkonkurencny. nic mu nevadilo!
a viete si predstavit aka hotova som ja? boli sme samy, teda este sestra ale mala na starosti neterku, takze v podstate sami. bolia ma nohy, chrbat, uz som sa nevladala sustredit, tak patko trochu aj neumyselne sklzaval pod hladinu a on nic!!!!!!! no bez reakcie. okukoval ako sa starsi chalani potapali a skusal opakovat.
ja z neho nestiham 😕