Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
25. máj 2009

Emode, aj nas drobcek sa dnes tak pokakal, ze som ho musela komplet prezliekat 🙂 Obcas nas potrapi brusko. Vtedy ni ho je tak luto, neviem co skor, ci brusko masirovat, alebo popestovat. Uz som si aj ja s malym poplakala. 😢

didi83
25. máj 2009

Ahojte kocky,

my sme boli dnes na 7-tyzdnovej poradni. Mala uz vazi 4250 a meria 56 cm (pri porode 2950 s 49 cm). Tak som celkom rada. Klbiky su ok, ale musim balit nasiroko, aj ked niekedy nebalim kovli malej - vadi jej to pri prdkani a kakani.
Som rada, ze mi rastie, no niekedy vie poriadne plakat, vtedy som zufala, neviem preco, zaco naco a niekedy si poplacem s nou.... A vy ste na tom ako? 🙂

monkap
autor
25. máj 2009

emode: tak to mala po kom zdedit tu vysku ....
ja tiez verim, ze ten klbik bude OK ... malej tiez vadi tolko plienok pri prdkani a kakani (kazali nam este jednu bavlnenu navyse - cize az 2☹ ) ale , ak je nejaka sanca ako sa vyhnut tym remencom tak urobim vsetko preto ... musime vydrzat a uvidime na kontrole ...

mimi21
25. máj 2009

ahojte maminky,
tak aj ja už idem sem medzi vás
doma sme od piatku, som si nemyslela, že to bude až taká zmena...
v pôrodnici v pohode, na pôrod sa pri malej rýchlo zabudlo
neviem či s tým máte niektorá skúsenosti, ale mne malá strašne ťažko odgrgáva, a potom často grcká
z toho som fakt na nervy
ako dlho vám trvá kým si nakojíte drobca?

ladywitch26
25. máj 2009

no neviem, co mali dnes mimca za den, ale nasa sa tiez kompletne posrala dnes. ocinko ju prebaloval a ked jej dal dole plienku, tak si este prdla a ocinko dostal priamy zasah. a to bol pol metra od nej. 😀 ocko musel prezliekat tricko. 😀

iinuska
25. máj 2009

mimi, moj drobec ked taha 10 minut, tak viem, ze je dobre napapany. Vtedy vydrzi tak 3 hodiny. Ale niekedy taha kratsie, potom si pyta skor.

mimi21
25. máj 2009

len 10 minut?
dostane sa potom aj k zadnemu mliečku?
my tak 10 minut z každého prsníka

monkap
autor
25. máj 2009

my tiez cca 10min ...

iinuska
25. máj 2009

mimi, ked vydrzi 3 hodiny, tak myslim, ze ano. Ale mozno zalezi aj od toho aku ma silu pri tahani

mimi21
25. máj 2009

monkap, z každého?

monkap
autor
25. máj 2009

mimi: nie z kazdeho ..kazde kojenie davam iba z jedneho ...ale nestresuj sa, kazde babatko je ine ... niektore sa napapa rychlejsie ine pomalsie ... hlavne, aby pekne priberali 😉

emode
25. máj 2009

je tu ticho ...
lady tie zásahy stolice doverne poznam 😀 😀
my tiez papame dost dlho tak 20 - 30 minut, je to asi tym, ze na zaciatku jej mlieko tecie, velmi tahat nemusi a potom sa jej uz nechce a tiez niekedy riadne odvacne a po polhodke sa spamata ze je hladna 😖 a tiez sme mali krizu pred par dnami som musela davat aj druhy prsnik ...

mimi nasa si odgrgne len na pleci bez zavinovacky alebo perinky ... inak uz pomaly asi odlozime zavinovacky ...

mimi21
25. máj 2009

a este mi nechce zaspinkat, ked je na ciciku, tak zadrieme, potom pri odgrgavani sa zobudi a uz nechce zaspat
hrozne som nechcela nosiť ju a čičíkať, ale ináč to nejde ☹

dnes sme skončili až v treťom pyžamku, lebo sme sa najprv pogrckali, potom sme sa parádne zakakali až nám z plienky vytieklo 😀 😀 😀

nikanika28
25. máj 2009

Ahojte maminky, tak konecne som sa dopracovala k PC. Cez den sa mi akosi nechce. My sme uz od stvrtka doma. Klarka je zatial ukazkove babatko // KLOP KLOP. Spinka, papa, kaka..obcas da teda o sebe riadne vediet, hlavne ked chce papat.

katulikzlatulik
25. máj 2009

ahojte, prepacte, ze vam tu skacem... ja som sa len chcela spytat, ci MYSTERY - tiez majkovka, uz nieco ma?

monkap
autor
25. máj 2009

katulik: mystery je este stale 2v1 😉

dupinka
26. máj 2009

Ahojte!

baby, aj vasi drobci obcas mrncia? Nas maly je napapany, prebaleny a mrnci. Myslela som, ci to nie je kolika, ale nekruti nozickami, tesne predtym sa vykaka, takze creva pracuju... A kedze nechce cumlik, je niekedy problem ho utisit.

A este otazocka: kolko mliecka odsajete? Mne doky kazala odsavat s prsnika, z kt. som krmila, ale nas maly niekedy pyta aj druhy. Ja mam potom pocit prazdnych prsnikov 😖

silvia.t
26. máj 2009

mystery uz ma chlapceka,je po sekcii,ja este stale 2v1 som asi posledna co?

dupinka
26. máj 2009

Jeeej MYS: GRATULUJEEEEEEEMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katulikzlatulik
26. máj 2009

monkap... dakujem za info 😉
silvia... nic si z toho nerob... hlavne klud, VSETKO BUDE OK!!! kam ides rodit? preco mystery nakoniec sla na sekciu? napis do IP.. ked budes s mystery, tak jej ZABLAHOZELAAAAAJ za mna aj za Jakubka!!!

katulikzlatulik
26. máj 2009

dupinka... a preco odsavas? nam v porodnici povedali, ze ziadne odsavanie... az vtedy, ak budes mat naozaj poriadne navrete prsniky... ja krmim maleho raz z jedneho a dalsie kojenie z druheho prsnika... a nikdy som neodsavala... prsniky maju byt primerane naliate aspon prve dva mesiace.. potom postupne uz nebudes mat pocit naliatych prsnikov...

inac neda mi, aby som vam nenapisala jednu veelku radu... ak mate pocit, ze mate malo mliecka alebo chcete zvysit tvorbu, tak si spravte drozdovu pomazanku alebo drozdovu polievku... mne drozdie veelmi pomohli 😉

emode
26. máj 2009

ahojte maminy, no konecne mys ... gratulujeme aj vsetkym ostatnym maminam, uz naozaj finisujeme ...
dupinka preto ti kazali odsavat? aby si mala viac mliecka??? jasne ze mrncia a ani nahodou neviem, co sa deje, inak nasa zacina byt dobre prespekulovana, po napapani si normalne vyzaduje byt na rukach a ak sa jej chce spinkat tak do 5 minut spi ... ma zmysel uz take male zvykat na zaspavanie same v postielke ? ja fakt neviem

sssimi
26. máj 2009

Babuľky ako vám spinkajú drobci. Mne včera Sarah skoro vôbec nespala. Celý deň bola hore a ani v noci skoro nespala. Som riadne unavená. MM je chuďa chorí a chcem aby sa co najskôr uzdravel, tak som ho nechala spať a ja som teraz grogi... Musím sa učiť na skúšku ☹ ... Aj vám takto detičky plačkajú? Papá dosť. Tých 60ml potiahne a potom len oči roztvorené a aj 3 hodiny len kuká naokolo... Mali ste to niektorá tak? Zlepší sa to?

mimi21
26. máj 2009

dupinka ja som čítala, že hlavne minimálne prvé 2 tt treba pri každom kojení vystriedať obidva prsníky, potom už stačí raz z jedného a raz z druhého
ja tiež odsávam, až keď je mliečka priveľa a malá mi ho všetko nespapá

sssimi moja malá to tiež robí, len kuká a spinkať nič
mm ju chce potom nosiť a čičíkať aby zaspinkala ale ja sa potom bojím, že si zvykne a potom sa zbláznime
minulú noc sme tiež veľa toho nenaspinkali, bola veľmi nervózna ani prisať sa nevedela - každú hodinku bola hore ☹
ale zato túto noc to bolo super, budila sa len každé 3hodiny, napapala, grgla a spinkala - dobré dievčatko 😉

stija
26. máj 2009

Ahojte maminy, tiez uz sme doma. mala je trocha zlta, ale poctivo sa slnime a lepsi sa to.

gratulujem mystery -termin sme mali skoro naraz, len nasa mala sa ubehla 🙂

SSSimi, sme na tom podobne. v noci sice spinka, ale okolo stvrtej - piatej sa zobudi na papanie a potom je cca 3 hodky hore. a prave vtedy, ked mne sa chce najviac spat. 😒 a niekedy sa to zopakuje cez den.

a co inak? chodite s drobcekmi von?

henka76
26. máj 2009

ahojte maminy 🙂 my sme sa boli dnes odvážiť,tak už máme 4090g a 54cm.náš drobček je zlatý,skoro stále spinká.a ked je hore,tak sa pekne pozerá okolo seba 🙂 chodíme aj na prechádzky.v noci spíme do druhej,potom papáme a spíme dalej.nad ránom sa už mrvíme viac,ale poprdkáme si a ešte spíme 😵

sirinka
26. máj 2009

ahojte...tak ste toho popisali, v prvom rade gratuluje mystery... 🙂

nasa si zatial nasla taky rezim, v noci pekne spinka, zaspava okolo desiatej a v noci si pyta tak raz-dvakrat mliecko, za to cez den cecikujeme podstatne castejsie, niekedy aj tri krat za hodinu a pije cca 20 min...z jedneho prsnika.

ak vam ide z bradavky trochu krvi, babatku to nevadi, ked to vypije, len sa potom nezlaknite, ked bude tu krvicku natravenu kakat...

stija ja s malou chodim a nechavam ju spavat cez den v kociku na zahrade...

kackabrcka
26. máj 2009

avojte tak mam trosku casu.
MIMI si ma predbehla 🙂

moj porod v skratke:
z nedele na pond. 18.5. ma chytili konrakcie kazde 4min. tak sme frcali do nemocky o 4tej rano.. tak ci tak som mala termin na 8smu kvoli vyvolavacke 🙂 ctg islo ale kontrakcie nejako ustavali casom.. o 8smej rec s lekarom s tym ze este pockame pondelok co a ako a ked nic tak mi daju utorok infuzku-vyvolavacku alebo gel.. v pondelok sa nic teda nepohlo otv. som bola na 4cm..
utorok rano 19.5. som isla na 7mu rano na porodnu sal s tym ze mi teda nasadili infuzkovu vyvolavacku.. kontrakcie boli pokila tiekla infuzka.. po vysadeni este tiez no velice dlho nie.. po 10tej mi zacala odtekat plodova voda postupne.. otv. som bola na 6cm.. kontrakcie boli silnejsie a tak som si o 14tej pytala EPI.. do 18stej nijaka zmena len kontrakcie boli silnejsie.. pozeral ma lekar a vravi ze pl. voda je cira ved mozme cakat kym sa to este pohne do 10cm.. o 19stej prisla ina porodna baba a ta vravi ze ved uz som tu druhy den kolko ma tu chcu este nechat.. dcerka nebola riadne zosunuta v porodnych cestach a zacala opuchat hlavicka co by malo byt az tesne pred porodom.. dotlacila lekarov aby sa pohli ci skor rozhodli o cisarskom.. do 20tej padlo rozhodnutie bola som poucena a o pol 9tej ma uz viezli na salu.. zaviedli mi kateder.. boli dve moznosti dopichnutie EPIDURALKY alebo zavedenie novej spinalky.. keby toto nezabralo idem narkoza.. rozhodla som sa pre dopichnutie EPI, behom 20min. som necitila nohy a brucho.. behom 5min. bola SOPHIE na svete /presne o 21,00hod./ hned nam ju s manzelom ukazali, manzel odisiel s detskym lekarom a ja som si este 25min. polezala na operacnom stole.. citila som iba nejake ako keby smatranie a tlaky v bruchu ale ostatne vobec nie.. lekari boli super 🙂 neskor ma previezli na pooperacne kde ma uz cakal manzel.. malinku mi hned prilozili, riadne sala teda .. povazili pomerali, pofotili a o 24tej sme uz isli hore na izbu.. stredu rano mi vytiahli kateder a pomohli stat z postele.. na 6ty den-vcera nas pustili domov sme v poriadku na 4den som uz zacala riadne kojit a aj 8kg islo dole🙂

ladywitch26
26. máj 2009

mys, gratulujem 🙂

inak ja neviem, ale ta nasa je riadny papcos. niekedy sa divim, kam to do nej ide. nema problem vypit 90ml a to este niekedy mrnci a o pol hodku jej musim dat este aspon dalsiu 20ml davku, aby stichla. esteze mam vela mlieka. ale vcera vecer sme zazivali krusne chvilky. o osmej sa napapala, ale o desiatej bola zas hore. tak som ju zacala kojit, lenze vytiahla cele prso a este bola hladna. no lenze to druhe sice tvrde ako skala, ale ani kvapka z neho. asi od tej horucky,co som mala dva dni predtym. esteze som mala v mraziaku zasoby. tak sme jej dali este z flasky, stiahla 90ml a az potom zaspala. nastastie spala potom 7 hodin v kuse a do rana som si to druhe prso nejako vyhriala,tak uz tecie aj z toho.

a konecne som pridala do albumu foto. mam ich viacej, len su vsetky cez 2MB a nechce mi to zobrat. neviete niektora, ako zmensit format?

sirinka
26. máj 2009

lady ja zmensujem cez skicar...