Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
29. júl 2011

@borocka Dala som na FB fotky z Habakukov.

@sirinka Vraj až do polovičky októbra majú byť aj divadielka a animácie pre deti. Mne sa tam páčilo.

hoogy
29. júl 2011

@jamaat a nebala sa mala? mne kamoska hovoril,ze jej mala sa strasne bala.

borocka
29. júl 2011

@hoogy to mate super, my zijeme na dedine, a to este atypickej, ze vela deti tu ani nie je. decke ihrisko som uz viackrat opisovala,jedna smykacka, jedna hojdacka,jeden kolotocik a jedna preliezka, kde su vecne narvate pubertalne vyrastky.
vela tu toho nevymyslim. v meste ani plavaren nefunguje.neviem ani o ziadnom materskom centre. ked je pekne,tak sa da ist do parku,to je super spravene. alebo tu k rybniku kamene hadzat. ale to musi byt nie len pekne,ale aj sucho....

akurat nam prsat zacalo 😠 to uz je na slucku 🙄

iinuska
29. júl 2011

@emode hehe, Adamko dnes ako svokra odchadzala na dovolenku, tak krical cez okno: ;; Uz chooood ;; 😀

borocka
29. júl 2011

@jamaat a ktore dni to byva? len vikendy?

sirinka
29. júl 2011

@jamaat no minuly rok to tak zjavne nefungovalo... ☹

hoogy
29. júl 2011

@borocka aj my sme byvali na dedine. ale asi len 10 minut od nitry a materske centras som tiez moc nemusela,ale niekedy sme tam aspon an divadielko zasli. v nitre v divadle aj babkove divadlo., detom sa to strasne paci. skus popozerat na nete. a verim ti uz aj ja si niekedy hovorim, ze uz je to na nevydrzanie a to ked sa nam zadari tak este dalsie tri roky takto🙂

hoogy
29. júl 2011

kocky ake mate sedacky na bicykle? zadne alebo predne? lebo teraz sa aj predne robia take spevnene a nevieme sa rozhodnut.

borocka
29. júl 2011

@hoogy my sice tiez byvame 10minut od mesta, ale nemam vlastne auto........a tiez byvame pri lucenci,a nie som si ista ci ma LC 25tisic obyvatelov.....tak si mozno vies predstavit 🙄 velmi zriedkavo sa tu vobec nieco deje a este k tomu pre decka?????? je to tu mizeria,len sa zbalit a ist kade lahsie
obcas mam pocit ze u nas v halici sa viac deje, jozo procko je odtialto rodak,sprvil si tu restiku aj penziony, zriadil posilnovnu a venuje sa deckam. lenze takym starsim, najme futbalistom. ale mavame tu zraz motorkarov, sutaz vo vareni gulasu, peceni baranov ci prasiat, vo vareni halusiek, vystavu psov, den deti, ........ a kade co, len patko je este v takom veku, ani do sutazi sa moc zapojit nevie, bezo mna ani na krok,........ no o take dva roky verim ze vsetko spominane sa ho bude viac tykat

hoogy
29. júl 2011

@borocka ty byvas v halici?????to poznam maju tam rad sestricky zo skoly kde som chodila a chodievali sme tam do tabora🙂 to mas pravdu,ze su este v takom veku ked by aj chceli ale este nemozu taketo veci robit

borocka
29. júl 2011

@hoogy no ano, poznam........ to je tu 1km,v starej halici, viem ze oni maju rad aj v nitre,a odtial sem chodia stredoskolaci do tabora. aky je svet maly 😀 😀
najhorsie je ze pato by tak chcel, vacsie deti ho zaujimaju viac ako rovesnici,lenze sa absolutne nemoze porovnavat s takymi 4-5rocnymi ☹ ved on este ani nevie pochopit pravidla sutaze. a vsetko by po tych deckach opakoval, skusal, napodobnoval.......len oni ho moc neberu , lebo je mensi, slabsi, pomalsi, bla bla........

hoogy
29. júl 2011

@borocka toto presne aj s matkom.ale sem tam sa najdu aj take deti,ktore maju trpezlivost, v taliansku s nim hrali futbala si 8 rocny tak sa tesil. ale uz za chvilu budu aj oni velkaci.🙂

borocka
29. júl 2011

@hoogy pata tu tiez vsetci futbalisti poznaju 😀 ti z najnizsej kategorie ho ignoruju,co patko tazko znasa lebo ved aj on chce hrat. ale ti vacsi,ked maju naladu tak aj 15rocni si s nim zakopu, aj trener ho celkom lanari, mozno potrebuju podchytit co najmladsich, aby co najskor zacali. a radsej budem nech pato hra futbal,ako bude minat energiu robenim hovadin ked podrastie.

tusim v pondelok ci utorok isiel na svt nejaky dokument o hmyze vecer. detailne zabery zo zivota. mne bolo zle,som sa kukat nemohla, fuj,neznasam hmyz a pato kukal,vsetko komentoval az mi dosla trpezlivost a zacala som prepinat. presli sme rozpravky, serialy, relacie,.......az som dosla na sportove kanaly a tam futbal,no maly stichol, prevesil sa cez stol, ruka pod bradu, oci vypucene a uz komentoval 😀 😀

hoogy
29. júl 2011

@borocka :DDD poznam a pritom mi doma nikto futbal nemame radi🙂 aj ja som toho nazoru,ze radsej nech sa na sporte vyblazni ako hovadiny vymyslat. u nas to vidim skor na plavanie,to ma po mne aj ja som len do vody stale chcela chodit a z plavania ma nevedeli dostat:D uvidm ako tuto funguju sporty

jamaat
29. júl 2011

@hoogy Nebála sa, iba čerta sa bála, keď začal blízko nás pobehovať a grimasy robiť a hulákať. 🙂
@borocka Cez víkendy, len kvôli nám to včera otvorili vo štvrtok 😀 😉 ....Teraz v sezóne je to každý deň od 10,00 do 18,00.

borocka
29. júl 2011

@hoogy ja som si v puberte futbal pozrela rada 😉 najprv pre peknych chlapcov a potom som zistla ze ked budem poznat rpavidla, ovladat trochu mena a timy, tak sa aj blizsie ku chlapcom dostanem 😝 😀 😀 ale inak sa futbal u nas v rodine nehra.
patko sa takto zasekne aj ked ide v telke hokej, ovlada zopar pokrikov z MS 😀 😀 aj domov som mu kupila taku plastovu sadu hokejok a puku,tak celkom to uz aj chytit vie.
veru uvidime co z nich vyrastie, len nech je to nieco konstruktivne. chlapci sa dako tazsie formuju spravnym smerom....

@jamaat super, pozrela som si aj fotky...vyzera to ako nejaka "atrapa dediny"? a su tam nejake moznosti jedenia,pitia? inej zabavy,lebo si celkom neviem predstavit sediet a kukat divadielko s malym....

jamaat
29. júl 2011

@borocka Môžeš si kúpiť jedlo, pitie, môžeš si doniesť aj svoje a tam zjesť. Dokonca si tam môžeš aj opiecť. Sú tam aj hojdačky, preliezky, môžeš tam byť celý deň. Tie divadielka sú kratučké, deti to v pohode zvládajú. Sú tam zvieratá, voľne tam pobehovali kozy, za plotom sliepky, zajace.

jamaat
29. júl 2011

@borocka Keď sa povie dedina, človek má asi tendenciu predstaviť si niečo väčšie. Ale nie je to veľké. Skôr taká malá osada 🙂 Cez sezónu, cez víkend, keď je pekné počasie, to tam je asi pekne narvané.

sssimi
29. júl 2011

@jamaat ano, kamoška nastupuje od septembra ku nám do porodnice, tak ma zatiaľ zobrala jej krstná 🙂

sssimi
29. júl 2011

@jamaat Aj my sa chystáme v nedeľu, keď pojdeme od tiaľto na Habakuky ak sa počasie vydarí.

hoogy
29. júl 2011

a co kocky este uspavate? nam dnes matko uplne odpadol boli sme plavat a nejak ho to zmorilo🙂

borocka
29. júl 2011

@jamaat a este ma skus navigovat,lebo pochybujem ze v mape najdem habakuky....ci?? ale znie to zaujimavo, navrhnem to aj nasim. takze vravis ze teraz pocas sezony kazdy den to funguje,ano?

saskarisko
29. júl 2011

ahojte,
ja mam pocit, ze habakuky nie su este pre deti v nasej vekovej kategorii. minuly rok som tam bola s detmi, a syn mi tam ako trojrocny spustil taky vreskot. chytil hysak hned z tej vstupnej budovy, divadlo absolutne nebolo pre nich. nakoniec si pozreli domceky, a najviac sa im pacilo na ihrisku. v tych dielniach ako jediny maloval bez sacku (a nezababral sa). ale na to ako su ospevovane to bolo totalne sklamanie.

a ked spominate pocasie, a zavretie. no my uz tahame doma treti tyzden (teda okrem troch dni, co sme boli spolu vonku). Saska lapla pred tyzdnom kiahne, a ako prve sa objavili na jazyku, a lekar na pohotovosti usudil, ze to vobec nie su kiahne. a predsa len boli.

saskarisko
29. júl 2011

@borocka - najdi si Donovaly, a tam su Habakuky

sirinka
29. júl 2011

@saskarisko zdielam tvoj nazor, ani u nas habakuky nezaujali deti a teda mna total sklamalo, ze sa tam okrem kina nedialo nic...

hoogy
29. júl 2011

@saskarisko @sirinka ja som tiez pocula od viacerych ze sa tam takymto malym detom este tak nepaci,ale asi to zavisi aj od povahy dietata aj od toho na ake predstavenia tam narazis.

ludmilabb
29. júl 2011

@sirinka ja som zase neocakala nist a bola som milo prekvapena aj napriek dazdu, ze sme sa tam premotkali
tie divadla urcite viacej pochopia vacsie deti, boli niekedy dost hlucne ale dalo sa to prezit, peniazkov dost pytaju ale to snad uz uplne vsade 😅

hoogy
29. júl 2011

@ludmilabb a tymi cenami mas pravdu.akurat sme si s muzom porovnavali ceny takychto zabavnych parkov a plavarni a kupalisk a na slovensku je vsetko drahsie ako v rakusku.

ludmilabb
29. júl 2011

zienky len sa chcem opytat ci aj vase deti si kazdym dnom viacej dovoluju, Sofia zacina byt prespekulovana, normalne az drza a ked spravi nieco zle tak sa rehoceeee na cely byt, zacina nas naschval s mm bit, skusa ked reagujem ze ma to boli tak sa zacne smiat, u udrie znova, posluchanie proste prestava fungirovat, robi len to co ju bavi a co musi to je fakt ze nasilu a jeduje sa za kazdu prkotinu uf uf druhe dieta si odkladam na neurcito 😒

jamaat
29. júl 2011

@borocka Je to priamo na Donovaloch a otvorené každý deň.