Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
1. aug 2011

pre mna je idealne v lete ist do hor a v zime k moru do teplucka...len to je tiez akosik financne narocne...

hoogy
1. aug 2011

my chodime na tyzden do hor a na tyzden k moru. len tento rok nam vyslo len to more kedze nas kvoli stahovaniu penazenka nepustila. ale na jesen si to vynahradime. my s manzelom radi chodime v lete len sa vyvalit k moru,aj ked pri malom to vyvalovanie nie je skor neustale clapkanie sa v bazene:D a potom na jar a na jesen ideme vzdy niekam do tatier alebo tak do hor troska si pochodit a powelnesikovat sa. my sme taky clapkosi vseetci traja🙂 do teplej vody sa nalozit a je nam fajne. mm ked bol na islande tak tam sa najviac vytesoval, jakuzu mali rovno na terase.

iinuska
1. aug 2011

a v zime chodime do hor. Len nie do tych nasich slovenskych 😲 . Pretoze financne je to to iste a o sluzbach nehovorim

hoogy
1. aug 2011

@iinuska tak to mas pravdu.aj my sme zostali velmi teraz prekvapeny,ze niektore veci su tu dokonca lacnejsie a sluzby sa nedaju porovnat.

hoogy
1. aug 2011

tak kocky tri hodiny spanku bez nehody🙂zajtra skusame znova🙂

jamaat
1. aug 2011

Emka hodinu spánku s nehodou. Nejako sa jej teraz darí pocvrkávať do gatiek. Neviem, či je trošku prechladnutá odspodu, alebo je to tým, že sa zub prerezáva.
Včera mi jej bolo ľúto, lebo sme boli na chate, spala poobede hore v izbe sama. A keď sa zobudí, ona nezakričí, ani neplače, tak človek nevie, že je už hore. Keď sme ju začuli, tak už bola pri schodoch, tenisky so sebou zobrala, na zemi som ich našla, mokré šľapaje na dlážke, mrnčala, ponožky úplne čierne, lebo tam bola dlážka špinavá... Tak sa už musela skôr zobudiť, snažila sa obuť, dole dostať, lenže medzitým sa pocikala a až potom začala plakať.

jamaat
1. aug 2011

A keď som ju dnes vybrala z postieľky, mala cvrknuté dosť, aj keď nepustila všetko. Tak si sama išla vybrať plienku zo šuplíka, roztiahla na posteľ a ľahla si na ňu, aby som ju zabalila. 😅

sirinka
1. aug 2011

klarke dost dlho trvalo obdobie, ked si iba cvrkla do gatiek a potom uz sla na zachod...podla mna to suviselo s prilis skorym oducanim od plienky...ona na to nebola pripravena a potom jej to o to dlhsie trvalo a o nocnej plienke ani nehovorm, mala ju az do troch rokov....
magdulku som nechala samu, nech mi ukaze, ked uz bude chciet byt bez plienky a oducila sa od dennej a nocnej plienky naraz za dva tyzdne....

zuzkaprofant
1. aug 2011

cafte to kazdy uz oducate od plienocky ? u nas dako nehrozi a to nesili ked sam nechce emu ste vyhovuje mat pampers🙂

dupinka
1. aug 2011

Ahojte!

my sme bez plienky cez deň v pohode, aj keď skôr ja sa pýtam, či mu netreba. Občas sa vypýta pekne sám. Kakanie ako kedy, ale zvyčajne počká na plienku. Plienku dávame iba na spanie.

U našich dokonca pekne na záchod chodil, doma však nechce, je to trochu vysoko.

kosska3003
1. aug 2011

no ja uz ucim malu na wcko lebo na serbli mi sedi aj pol hodinu niekedy a to vzdy ked sa niekde ponahlam ale kaka len do serbla aspon teraz chcela serbel ked sla kakat ale vycika sa v pohode do wcka tak som rada a rozmyslam nad tym ze ju dam cez denny spanok bez plienky ale musim kupit tie podlozky jednorazove

hoogy
1. aug 2011

@kosska3003 ja som kupila taku plachticku nepriepustnu.
matko sa cez den uz dlho pyta uplne v pohode aj celu cestu do talianska vydrzal. len som sa bala ho nechat cez spanok este,ale uz budem stale viac skusat. on ma tiez najradsej nocnik lebo na nom moze vysedavat hlavne rano:D ale ked sa ponahlame tak ho dam rychlo na zachod a ideme

kosska3003
1. aug 2011

@hoogy hm plachtu a to mam kde kupit neviem este som o tom nepocula asi v detskom obchode co

hoogy
1. aug 2011

@kosska3003 ano v detskom obchode som to kupila.ale stalo to 9e 😕
ona je zospodu podsita nepriepustnou vrstvou

sirinka
1. aug 2011

@kosska3003 alebo sa popytaj na chranic matraca...ja davam to pod plachtu

iinuska
1. aug 2011

@hoogy
@kosska3003 aj my mame jednu taku plachtu, ja som ju kupovala cez internet, ale uz nepamatam, kolko stala. Ale aj tie jednorazove podlozky su v pohode. Tie mi doniesla svagrinka z roboty, tak nemusim kupovat

nikanika28
1. aug 2011

Ahojte koceny 🙂 ..ja mam v poslednom case akesi nestihacky 😝
U nas vsetko po starom, mam mierne nervy, ked su obidvaja doma, neustale natahovacky, kriky, revy, bitky ...katastrofa 🙄
Klarka sa zacala pytat na nocnik od minuleho tyzdna a od vtedy sme bez nehody, plienky su len na spanie a vacsinou byvaju suche ...a konecne si zvykla kakat aj na nocnik, pretoze sme mali s tym dost velke problemy, zase sa zatala a kakat ani na serbel, ani do plienky ...to iste, co mala aj pri cikani, ked sme skusali odplienkovat. Az mala brucho nafuknute ako balon, co si kazdy druhy den len tak trosku ukakla ked uz fakt nemohla zadrzat...o pol piatej rano plakala a asi hodinu sa snazila vykakat, aj som jej uz plienku ponukala, nech sa vykaka teda tam, chvilu si ju nechala, ale ked uz potrebovala kakat, tak ju nechcela ...no a nakoniec sme potom asi do deviatej kakali ....kazdu chvilku to z nej islo.... 😅 a brusko takmer ploche ostalo potom 😀 ...a odvtedy nie je problem ani s kakanim 😵

borocka
1. aug 2011

@iinuska ja som pri mori tak ozajstne este nebola 😲
teda bola som uz pri mori ako takom, ale po jenom dni lenosenia ma to rychlo omrzelo, neznasam vysusenu pokozku, odparenu sol vo vlasoch,....ani slanu vodu.
ja ked idem k "moru" tak v podstate idem za pamiatkami, za kulturou. radsej si pochodim mesto, kostoly, zamky, namestia, fontany, sochy,...... proste co najviac vidiet, to co doma nemame.

a keby som si mala vybrat medzi tyzdnom pri mori na nejakom stredomorskom ostrove, alebo tyzdnom v tatrach alebo tyzdnom niekde v mekke civilizacie, tak urcite a bez pochyby volim tretiu moznost. mat tak peniaze nazvys, tak si prechodim cely svet ale o plaze ani nezakopnem. vysnivana dovolenka

borocka
1. aug 2011

@kosska3003
@hoogy sranda, pato zasa na nocniku vobec nevysedava 😕 on sa len rychlo vycika/vykaka a uz sa postavi a reve na cely dom ze spravil veeeeeelke hovienko ( a casto je tam len 10 bobkov 😀 ) pripadne ze nacikal plnyyyyyyy.
takze kakat ho necham do nocnika,aby som pri nom nemusela sediet. hoci to je ozaj minutka a cikat sa uci do zachodu sam. este s nim chodim a kontrolujem, ale kedze nie je mozne vzdy na povel s nim utekat tak bol nuteny parkrat to vykonat sam. pekne sa vyzlecie, zdvihne dosku, da sa na spicky, nasmeruje pipiska a uz to ideeeee 😅 😅 este sa nemozem 100% spolahnut,ale uspesnost ma velmi dobru v samoobsluhe

iinuska
1. aug 2011

@borocka tak ja som zase presny opak. Ja rada sedim , pozeram na more a rozjimam a cerpam energiu. 😎

iinuska
1. aug 2011

@borocka Adamko sa obsluzil sam len ked behal vonku holy 🙄 . Patko je sikovny 🙂

ludmilabb
1. aug 2011

@iinuska booze ja citam posledny borockin odstavec a potom tvoj a normalne som sa dobre nasmiala na tom tvojom ako si ty pravy opak a rada vysedavas 😀 😀 😀

mimi21
1. aug 2011

@kosska3003 ja bud pouzivam tie jednorazove podlozky na prebalovanie pod plachtu, alebo mam kupenu taku podsitu ako hoogy pise z Ikea a tam nebola taka draha

borocka
1. aug 2011

@iinuska a dokazes to robit cely bozi den? ci ako vyzera taka tvoja dovolenka?
mojou najkrajsou bola tour d"italia. presla som si rim, benatky, turin, par pobreznych mesteciek na juhu, ktorych mena akosi vybledli. za 10dni neviem ci dokopy jeden som stravila pri mori. a sediet a rozjimat sa da aj pod spanielskymi schodami, alebo vo velkej katedrale sv.petra.
mna proste nadchyna ako bezi doba.

tak obcas nema na vyber, bud sa pocika do gati alebo sa aspon pokusi obsluzit najlepsie ako vie. ale adamko by to urcite tiez zvladol 🙂

jamaat
1. aug 2011

@borocka Tak to si ma prekvapila, ja by som ťa skôr na plážový typ tipla 🙂 ....Ja týždeň len pri mori ležať tiež nevydržím, tiež mi slaná voda vadí a neznášam, keď na mne schne. Vždy sa idem osprchovať po kúpaní. Preto aj som vlani vybrala opäť Egypt, lebo tam sa dá šnorchlovať a pri tom sa teda ani náhodou nenudím. No ale pri poznávačke na Kréte, keď sme autom chodili po ostrove, to veru dobre padlo každý večer sa vrátiť a v mori alebo bazéne okúpať. Prípadne aj cez deň vyskúšať iné pláže.

iinuska
1. aug 2011

@borocka cele dva bozie tyzdne 😀 Ked sme este nemali Adamka, tak som vela citala knizky, na ktore som doma nejako nemala cas. No ale teraz uz to neni to vylihovanie, ale nevadi mi to 😀

jamaat
1. aug 2011

A keď sme tú turistiku spomínali, tak zajtra chcem niekam vyraziť, keďže má byť konečne pekný deň. Len som si ešte nerozmyslela kam a už je aj najvyšší čas si vybrať niečo 🙂

hoogy
1. aug 2011

@borocka
@iinuska tak ja som presne ako inuska. ked sa este dalo tak som si lezala na lezadlu a citala som knihy. mne to vobec nevadi ta slana voda. a teraz s malym je to take polo lezanie🙂 ja lubim aj cestovat,ale neznasam ked je strasne teplo to ja som nepouzitelna. ale moj brat bol teraz na 3 tyzdne po cine na take by som sla🙂

mystery7
1. aug 2011

ahoj,
Tak ja sa rada vyvalujem pri mori. To je pre mna naozajstna dovolenka relax-dusevny aj telesny. Rada chodim aj na chaty, vylety, tury, ale dovolenka je pre mna moznost v klude sa opalovat, driemat pod slnecnikom, plavat v mori, bazene, prechadzat sa po plazi, sledovat vychod/zapad slnka, nakupovat suveniry 😀 ale taku zazijem mozno o 10-15 rokov 😉

borocka
1. aug 2011

@iinuska
@jamaat ja vobec nie, mne to prave celkom vadi, aj piesok, aj sol. to ked uz tak bezne bazeniky na hoteloch 😀 😀 a plaz len tak na prechadzku celkom vecer, ja sa v mori aj nerada kupem. radsej studena sprcha 😝
ked uz dade idem tak chcem vela vidiet a este viac zazit. doslova sa zzit s danym krajom. ved vylihovat mozem aj doma a nestoji ma to nic 😕
je sice fajn si trochu polenosit, vylozit nohy a to odcenujem najme teraz ked uz pri patovi tolko nesedim......ale zasa bohvie co vam napisem o 10rokov 😝 😀 😀 ale nic v zlom.