Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
15. sep 2011

@borocka a ty si niekde vycitala ze moj matko nevie chodit pesi? ked nebude sneh tak sa budeme len ta prechadzat. a ked bude pojdeme sa sankovat. minulu zimu som mala taky perfektny kocik ze som aj cez zavej s nim presla.ale je to jedno. proste pochop ze kezdemu dietatu vyhovuje nieco ine. vam vyhovuje chodt vsade pesi dobre tak chodte pesi kaslite na kocik. nam to proste az tak nevyhovuje. hotovo bodka uz sa o tom viac nebavim lebo to nikam nevedie.

hoogy
15. sep 2011

@dm1 drzim vam palce nech to mate skoro za sebou a dobre to zvladnete🙂

luba142
15. sep 2011

@dm1 drzim palce nech vam to v nemocke dobre dopadne a hlavne rychlo utecie 😉 😉

luba142
15. sep 2011

@borocka tie debaty o kociku, alebo teda take nazory ako mas ty su proste tvoje, ale asi vacsina tu zdielame nazor, ze nam je niekedy ten kocik lepsie zobrat,aj ked nie pre dieta,ale na nakup, veci na ihrisko....a pod. Ja napr ked idem do mesta tak uz tam pokupim nejake zakladne potraviny a stavim sa aj na trznici pre nejaku zeleninu...teda teraz ked mame svoju tak ani nie,ale proste nemozem nechavat vsetky nakupy na mm lebo on donesie len to co mu zrovna napisem, ale ja si v tej chvili nemusim spomenut na ostatne veci a aj k lekarovi, a tak vobec.....nemame 2 auta aby som to bobehala nim a ist s deckom a s napr. dvomi taskami nakupu z mesta cca hodinu len preto aby sa prebehla? Radsej to absolvujem kocikom,kam to naskladam a ked prideme, vylozim tasky s kocikom doma a este sme bchvilu vonku, alebo ak je viac casu tak ideme z mesta tak ze mi kocik tlaci
proste 100 ludi 100 nazorov Ja kocik odstavim na 100% az nastupi do skolky, vtedy uz ho potrebovat nebudeme vobec

ladywitch26
15. sep 2011

no tak aby som to zhrnula...kocik v tomto veku uz asi nie je ani tak pre dieta, ale pre matku. dieta by dokazalo prejst aj peso, aj ked niektore by preslo bez problemov aj par kilometrov (ako napr.moja stanka presla 4km okruh lesom, ked mala 14mesiacov a doma este skakala ako srnka, kdezto ja som to dva dni rozdychavala a dufala,ze hadam po tomto nebudem prenasat a porodim vcassie 😀 ) a niektore by plakalo,ze chce na ruky uz po par sto metroch, ale to je len o cviku. ide ale hlavne o to,ze kazda mame ine naroky, nie kazda mame cas stravit pri nakupe niekolko hodin (hlavne tie,ktore maju viac deti) a nie kazdej sa chce vsetko trepat v rupsaku. stanka vedela slapat po svojich ako jedna z prvych, napriek tomu ju nemam problem odviezt, ked sa pyta. pol roka nechcela kocik ani vidiet, teraz sa pre zmenu vozi velmi rada. takze kocik neodkladam ani nahodou.
@borocka nie kazda mame moznost dieta nechat niekomu na postrazenie a povybavovat si veci v meste a nie kazda mame cas stravit nakupom par hodin. do obchodu idem na aute, kedze to mam 4km, ale aj v obchode stanku usadim do vozika. proste nie je v mojich silach odbiehat ku stanke a brat jej z ruk veci, ktore berie z regalov a stihat nakupit do polhodiny, pretoze sa musim vratit domov, nakrmit deti, uspat ich a poobede ist do prace. inak ak som si dobre vsimla, tak tie kociky vyuzivaju hlavne baby, co nemaju len jedno dieta 😉 a tie, co maju aj ine aktivity. mozno prave ked budes mat skuskove obdobie a nebudes mat zrazu tolko casu, tak ten kocik vytiahnes aj ty 😉

mystery7
15. sep 2011

ahojky
Debatu mame teda plodnu 😉 ledva stiham citat.
Dnes otrasny den. Mm isiel na chatu rezat drevo, tak som na nich sama. Mirko ma sople, hnackuje a vecer bol abnormalne teply (ale teplotu nedovolil zmerat, lebo predtym som mu nasilu odsala sople) a bol uplne apaticky. Ziadne pobehovanie, skakanie. Ked som zahlasila, ze ideme vonku, skoro mal hystericky zachvat ze neide. Toto mi bolo podozrive. Tak dostal nurofen a do pol hodiny, sa uz usmieval a bol v pohode. Ale von som s nimi uz nesla. Tak sme sa zabavali doma. A toto vsetko maju na svedomi zuby 🙄 ma permanentne prst v puse. Naposledy hnackoval ked mu isli stolicky 🙄 napchala som ho bananom a trochou cokolady 😉

Tak aspon sa mi ich podarilo ulozit oboch naraz 😅 a mozem ist zehlit a vyvesit plnu pracku pradla. Uvazujem, ze este jednu pustim a zajtra na obed vyvesim. Proste super oddychovy vecer.

jamaat
15. sep 2011

@borocka Ideš z jedného extrému do druhého. Nikto tu nepovedal, že každý boží deň používa kočík a že deti vonku nechodia po vlastných. Ja ten kočík použijem možno raz-dvakrát za mesiac. Čiže minimálne. Ale používam. A Emka toho našlape dosť, keďže chodievame so psom von. No a v živote by ma nenapadlo vyhlásiť všeobecne, že v tomto veku by už mali mať všetky deti kočíky odložené! Ak budeš mať druhé dieťa a bude iné ako Paťo, potom možno pochopíš, že takéto vyhlásenia sú úplne odveci. Uvedie ťa na správnu mieru tak, ako uviedla Emka mňa. Lebo po skúsenostiach s Monikou som aj ja mala tendenciu považovať všetko ohľadne "správneho správania sa dieťaťa" za vec režimu a výchovy.

borocka
15. sep 2011

@ladywitch26 mozes si byt ista ze pre pata si vytvorim dostatok casu aj vikend pred statnicami!!!!!!!!!! uz dost co s nim nebudem kazdy den cez tyzden, tak si to s nim budem chciet vynahradit 😉
je pre mna o sakra riadny kus dolezitejsi ako nejaka zasrana skola

jamaat
15. sep 2011

@borocka Jo a ešte k tomu maľovaniu. Ani by ma nenapadlo pozerať do nejakých tabuliek, čo bude mať Emka kedy robiť. A najmä keď ide o maľovanie, čo je vecou talentu a záujmu. Vidím, že oproti ostatným deťom nezaostáva a to mi stačí.

borocka
15. sep 2011

@mystery7 tak mas "radooooost" 🙄 🙄 esteze tieto stavy okolo zubov trvaju relativne kratko, uz zajtra tomu moze byt koniec

borocka
15. sep 2011

@jamaat tak myslim ze u deti tohto veku asi v oblasti malovania este o talente nemoze byt rec :D :D
ale aj tak by som bola nerada keby sa cely okruh moznosti upriamil vylucne na loptu,pretoze on napr take 4-5hodin denne sa dokaze hrat s loptou, povedzme hodinu dokopy (rozkuskovanu) venuje autickam, pol hodinu denne pomaha mne s mojimi aktivitami, a zvysko casu sa rozdeli na spanie, jedenie, "povinne aktivity" (prezliekanie, umyvanie,atd). zda sa mi to primalo aktivit.
akoze vobec by som sa nehnevala keby bol z neho nejaky futbalovy extra talent, a fakt je ze s lotou vie take veci co mozno percento deti v jeho veku, ale to neznamena ze sa nema zoznamovat aj s inymi moznostami.

hoogy
15. sep 2011

@borocka ty si niekedy taka smiesna 😉 uvidis ked budes statnicovat ze budes rada,ze sa mu niekto iny venuje a ty sa mozes ucit. ved to je dobre ze mu chces otvorit aj ine moznosti,ale niekedy zachadzas do extremov. preco musis hned pozerat v tabulkach co by mal kreslit? radsej sa tes ze kreslia vyvija si motoriku.

@mystery7 fu tak mas co robit. nech to mirkovi rychlo prejde

zuzkaprofant
15. sep 2011

@borocka ty si smiesna ako hoogy pise ked budes mat pred statnice budes taka zdeptana ze budes rada ked maleho neuvidis, ze ho vasi pobavia, a ze malo aktivit mna slahne pocuj ty co si robila ako dieta pytala si sa vasich?
ja neivem bud ja som uz blba ale ja som nikdy nepocitala co maly mi robi a kolko casu minie na hranie jedenie a pod ja pozeram ci je stastny a hotovo mne su take tabulky ci netabulky viete kde, je to dieta
neviem ale musela som pridat komentar dnes som doma a citala som vsetko co ste popisali

neivem ale ten kociarik stale taku debatu rozprudi 😀 😀

jamaat
15. sep 2011

@borocka Talent je predsa vrodený, takže aj keď sa v 2 rokoch ešte neprejaví, už ho dieťa v sebe má alebo nemá. A ak má talent príležitosť sa prejaviť v tom správnom období, tak sa prejaví. A ak ho nemá, tak sa neprejaví, aj keby spávalo decko vo farbičkách.

hoogy
15. sep 2011

jaj kocky tak som sa nasmiala prave. mm umyval malemu zuby on si lubi tak rychlo dobehol.mm ho vylozil pri umyvadlo a zrazu len pocujem. matko neumyvaj si nohu :D no a teraz mas mokru celu ponuzku. za chvilu matko pribehol ku mne. a hovori: mami moka ponka :D

iinuska
15. sep 2011

@borocka primalo aktivit ? Hm, mne by vobec nevadilo, keby sa Adamko napriklad ceky den hral lens loptou. I ked on tie aktivity meni dost casto. A co je na tom ?

borocka
15. sep 2011

@zuzkaprofant
@hoogy hmm, smiesna.........tak ked je clovek z niecoho vystresovany a napaty tak si myslim ze aj take rozptylenie mu len dobre spravi a prechadzka s malym, vyvetrat si hlavu asi na skodu nebude, ci????????????
a ja nikdy nestopujem ze kolko co maly robi,ale vidim ze ideme von na ihrisko,sme tam tri hodiny a cely cas sa nahana za lotou a futbalistami. a to sa hra aj dnuka, aj na dvore, a napr aj do postele si nosi loptu zatial co ine deti oblubenych plysakov alebo auticka. nicomu inemu nikdy nedokazal venovat tolko pozornosti ani rozkuskovane za cely den. a vidim aj to, ze knizky necitame vobec, nehrame sa s plastelinou, legom, vkladackami, nekreslime,....
ja len vravim ze dnes uz je strasna fura roznych hraciek a aktivit ktore ma doma, a on je schopny vsetky odignorovat. tak trochu nedokazem pochopit co ho bavi 7dni v tyzdni tolko casu venovat jednej a tej istej aktivite,takym istym sposobom, ked rozptylit by sa mohol tolkymi inymi vecami. a to nevravim ako by som odcenila,keby aspon raz namiesto hodiny kopania do lopty (co samozrejme musim s nim) by sme hodinu sedeli a citali knizky,prezerali obrazky,zvieratka,atd

hoogy
15. sep 2011

@jamaat ze spaval vo farbickach :DDDD
@zuzkaprofant nie si blba ani ja to neriesim. ale poviem ti pravdu ze ked manzel bol stale prec tak som maleho stale pozorovala lebo som sa bala ze sa nieco zanedbam. teraz je to uz v pohode uz som sa ukludnila a radsej si uzivam maleho a ani ja neviem kolko casu na co stravime.ale jedno viem urcite jedenie 0 minut 😝

zuzkaprofant
15. sep 2011

@hoogy nas dnes vies co jedol 2xbanan jablk supku odkusoval, a polievku asi 1dc kuraciu to si dal a to je vSetko ja uz nerieism taky chudy je ze az co uz asi bude model🙂))

hoogy
15. sep 2011

@borocka ja si s matkom citam len vecer v posteli. aj to posledne asi dva tyzne tu istu ktoru pozna uz naspamat. ved co sa bojis v skolke sa nauci a okrem toho ja to beriem tak ze v lete a zime su proste ine aktivity zaujimave. v zime budete zas robit ine veci. ja som statnicovala ked som uz mala maleho a to mi ho priniesli len nakojit.

ladywitch26
15. sep 2011

@borocka a naco pouzivas tolko !!!! 😀
no inak podla mna je uplne normalne, ze ho zaujima akurat lopta a nic ine. proste je to chlap. moj muz bol taky isty a svokrovci sa mohli aj pokrajat, zakazovali mu futbal, a aj tak ked mohol, tak usiel cez okno. a to mal 7rokov! akurat ho naucili, ze ak chce ist na futbal, tak im musi klamat, inak sa tam nedostane. kasli na kreslenie. teba bavi futbal? nie...tak pata zasa nebavi kreslenie...uplne normalne. napr. moj muz by skakal meter patdesiat, keby bol fabien taky. on by ho uz zapisal do nejakeho kruzku a trenoval s nim na zahrade kazdy den. a viem si predstavit, ze by uz snival, aku karieru profesionalneho futbalistu spravi. 😀

iinuska
15. sep 2011

@ladywitch26 u nas vyrasta maly Messi. Peto chce Adamka prihlasit na futbal hned ako to bude mozne 😀

hoogy
15. sep 2011

@zuzkaprofant no matko nie je az taky chudy ked on to doplna mliekom. ja si z toho uz niekedy robim srandu. matko ani sladkosti nelubi radsej si da ovocie aspon to je pozitivne🙂

borocka
15. sep 2011

@ladywitch26 praveze ja mam futbal rada 😉 a najme futbalistov 😉 neznasam kreslenie, nikdy som nevedela nie len kreslit ale ani len co nakreslit na vytvarnej.
ak mu to vydrzi,tak mu nemienim futbal zakazovat, dieta si musi niekde vybit energiu,a radsej teda sportom ( hoci aj krasokorculovanim) akoby mal vymyslat lotroviny.
mna prave celkom tesi ze vie byt vytrvaly, ze doslova trenuje, opakuje co vidi na treningoch, nacvicuje kym sa mu to nezadari. len teda mohol by sa aspon kuknut na ine aktivity, skusit, ved mozno by sa mu nakoniec aj nieco ine zapacilo

hoogy
15. sep 2011

@iinuska martin zase chce maleho na hokej.ale jemu to fakt ide totalny hokejovy postoj🙂
@borocka inak matko sa vie aj pol hodinu hrat tak ze si posielame auticka...aj to je umorne.

borocka
15. sep 2011

a ani som vam nepovedala ako mlady vcera perlil 😀 😕 😀 😀
boli sme dlho v parku v meste,tak sme si chceli dat este veceru v bageterii. maju to tam fajn spravene,pato sa hral na terase s takym skakacim gumenym konom (alebo co to ako malo byt) a ked sme odchadzli,tak ho odkladal do rohu a vravi: tak,a tu budes spat vonku ako bezdomovec, dobre? 😀 😀 😀
a ja vobec netusim odkial to slovo ma, nepamatam ze by som mu to niekedy hovorila, predsa len to by bolo tazke pochopit a tooolko otazok by som neuniesla

zuzkaprofant
15. sep 2011

@hoogy . 😀 😀

borocka
15. sep 2011

@hoogy
@iinuska tak keby to malo byt na mne, tak ja by som z krpca chcela auto konstruktera, takeho neviem ako sa to vola,ale co navrhuje a konstruuje motory, takze je aj manualne zrucny a v hlave mu to inak funguje....

jamaat
15. sep 2011

Môj názor je taký, že v súčasnosti sa v živote lepšie uplatní ten, kto vyniká v jednej veci a ostatné môže mať podpriemerné. Keď dokáže túto jednu vec využiť tak, že tým zarába a práca mu je teda koníčkom, veď to je geniálna vec! A takí všeobecniari ako trebárs ja, čo je dobrý takmer vo všetkom, ale v ničom nie výborný, ten to má ťažšie. To si potom človek môže hlavu lámať, na akú školu ísť, čo chce v živote robiť. Keď je "na všetko a zároveň na nič".

jamaat
15. sep 2011

@iinuska Ak chceš, môžem ti ten spací vak v Kiku pozrieť a ak ho majú, tak kúpiť a poslať poštou.