Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
15. sep 2011

@borocka tak na kereeeho andela ho nutis robit to,co nebavi ani teba??? (ked uz to musim tak napisat) 😀 inak ta nenapadlo, ze ked ani teba nebavi kreslenie, ze to mohol podedit? alebo to proste citi,ze to ani neba nebavi, tak so sa tomu bude on venovat...

@iinuska u nas vyrasta zatial messi, ale v zenskom prevedeni 😀 a to druhe dieta asi nejaky hillary, ci ako sa volal ten,co zdolal mount everest ako prvy 😀

borocka
15. sep 2011

@ladywitch26 ale ake nutenie??????????????????? ako si to vobec predstavujes???????????????za to ze poviem ze by ma potesilo keby sa venoval aj kresleniu, tak to neznamena ze teraz ho priviazem niekam na stolicku, do ruky mu sekundovym nalepim ceruzku a hodinu musi takto sediet a pocmarat aspon 10papierov a az optom moze ist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@jamaat ano, to je idealna zostava, len zrovna sport je taka vrtkava zalezitost,ze jeden den si hviezda a druhy den mas nejaky uraz a uz nikdy nebudes hrat...a co potom?ked nic ine nevies

iinuska
15. sep 2011

@jamaat chcem 😅
@borocka hm, len skoda je, ze o tom nerozhodujeme my, ale nase deti. Jasne je, ze k niecomu ich mozeme viest viacej, k niecomu menej, ale nakoniec si aj tak vyberu to, co im najviac vyhovuje a co sa im paci

ladywitch26
15. sep 2011

@borocka ale take riziko mas skoro vo vsetkom... teda ak sa nechces cely zivot zahrabat ako nejaka kancelarska krysa, kde nemas moznost postupu. preto sa v sporte tocia take prachy, lebo je tam to riziko urazu. a poznam vela futbalistov, ktori mali urazy a skoncili, ale aj tak zostali minimalne treneri, resp. moj muz ked kvoli praci nemohol chodit na treningy a tym padom uz nestacil na mladych 20r. zajacov, tak siel robit aspon rozhodcu, co kondicne zvladal. a teraz zasa hrava tu v irsku. on by siel hrat hadam aj s dolamanymi nohami, keby mohol. ale podla toho, ako pises, ze to pata bavi, tak ocakavaj to iste unho 😉

jamaat
15. sep 2011

@iinuska OK, kuknem ti v sobotu alebo budúci týždeň. A kľudne sa pripomeň, lebo ja som na materskej a dosť zabúdam 🙂

kosska3003
15. sep 2011

@jamaat a aky je velky ten vak ako zmesti sa tam dieta ked ma 95 cm lebo aj ja rozmyslam na zimu lebo v noci moc teplo nemame a hlavne rano a sa mi rozkopava statocne

iinuska
15. sep 2011

@kosska3003 podla mna je to fakt super vec, pokial to dieta akceptuje. 🙂

kosska3003
15. sep 2011

@iinuska no ved to ci to bude akceptovat to neviem ale tak skusit mozem lebo mam fakt zimu v zime rano a nad ranom ked uz vyhasne v kotle

ladywitch26
15. sep 2011

@iinuska
@kosska3003 mne stanka od roku nechcela vak ani vidiet, lebo jej branil v preliezani z postielky ku nam, ale tusim v marci sme jej ho kupili a odvtedy v nom spi bezproblemov. uz sa vie aj sama rozopnut z neho, tak sa nemusi stvat, ze musi cakat na nas 🙂

kosska3003
15. sep 2011

@ladywitch26 no mne mala nelesie ku mne ona ma zobudi s jej postele krici mamina mamina meko akoze mlieko no ja jej ho kupim asi na skusku mam ho komu potom posunut alebo nechat pre druhe

iinuska
15. sep 2011

@ladywitch26
@kosska3003
Adamko spaval vo vaku uplne v pohode, tak dufam, ze aj teraz to tak bude

kosska3003
15. sep 2011

@iinuska mne marika vo vaku este nespala ona ked bola mala do takeho roku a pol spala len na chrbte tak sa nerozkopavala ale teraz cestuje po postely stale

ladywitch26
15. sep 2011

@kosska3003 ja rozmyslam, ze fabiho teraz asi zasa zacnem davat do vaku, lebo ten hadam aj kilometer nacestuje v noci najnovsie...no hadam aj 10x ho musim v noci prikryvat a potahovat za nohy, lebo sa natlaci na tycky do rohu a potom mravci zo spania, ze sa nemoze ani pohnut

kosska3003
15. sep 2011

@ladywitch26 no Marika spi uz v postely ma tam zabrany aby nespadla a v noci si o ne aj 3 krat treskne hlavu

ladywitch26
15. sep 2011

@kosska3003 a ako dlho v nej spi? stanka sa tak prve dva mesiace trieskala o zabrany, dokonca sa parkrat aj zrypala dolu, ale potom si zvykla, ze sa nema tak metat

hoogy
15. sep 2011

matko mi nespavala ni pod paplonom ani vo vaku, on neznasa teplo,ked bol babo tak som ho nemohla ani do zavinovacky dat. a teraz ako spinka sam v postielke tak sa ukludnil aj v noci uz tolko neputuje a zazracne spi pod paplonom.

hoogy
15. sep 2011

@ladywitch26 matko presne tak isto len jemu to trvalo len asi dva tyzdne doknca nam aj cez tu zabranu prepadol,nastastie na paplon :Dteraz uz je klud

kosska3003
15. sep 2011

@ladywitch26 no ona mi uz od jary tam je ale to ona sa buchne len ked ma taku nekludnu noc ale teraz posledny tyzden je to pravidelne ale ona sa ani nezobudi nic len sa tresne a spi ona musim mat vela miesta a to ma dost siroku postel

jamaat
15. sep 2011

@kosska3003 Neviem ti teraz povedať, popozerám ho, ak ho budú mať.

kosska3003
15. sep 2011

no akurat mi kamoska poslala linky na vaky http://www.ebay.co.uk/itm/NIGHT-GARDEN-SLEEPING... len skoda ze su tamm neni cm ale ze su to najvacsie ake su

kosska3003
15. sep 2011

@iinuska http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6926750&tab=0 alebo nieco taketo ale to uz je drahe podla mna

mystery7
15. sep 2011

tak u nas rastie pavaroti+ waldemar matuska+kaja gott v jednom 😅
A zo Slavka este neviem 😀

kosska3003
15. sep 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9790785&tab=1 aj toto je krasne ale cena ee a koncim s kukanim idem spat dobru 😉

emode
15. sep 2011

@kosska3003 pranie pri 30 stupnoch??? no to asi nie je na kazdodenne spanie ... trochu som vas precitala, zaujimave diskusie tu vediete 🙂
do urcitej miery chapem aj borocku, myslim to, aby bol Pato vsestranny ... aj ja by som bola rada, keby Sofia nebola take sportove nemotorča, ale veľa s tym asi nenarobim a vnucovanim je to este horsie ... radsej si spolu uzivame to, co ju bavi ... v skolke zas skusa ine ... just take it easy 😉

a ten kocik, my sme ho nevideli asi od dovolenky, a nechavame si ho, lebo na dovolenke sa zide, ale zijeme uplne inym stylom, casto pouzivame auto, sofia, ked ide s nami, proste ide po svojich, ked nevladze, ide na ruky alebo na kona 🙂 a vobec na tom az tak nezalezi, samozrejme, ze ju trosku potrapime, aby presla sama, ale niekedy je to fakt o drzku a kto viac vydrzi ... ale luba to presne vystihla, kde sa da, treba si pomoct a hlavne byt v pohode bez rozmyslania, ci to tak ma byt, a co si myslia ini ...

a asi vsetkym dobru noc, ja som vypila o siestej tretiu kavu, tak tu teraz kukuckujem 😒

ladywitch26
15. sep 2011

@kosska3003 tak ten posledny s konikom, ten by sa strasne pacil mojej stanke 🙂

@emode no tu uz na vysokych teplotach neperie asi nikto. aj ja max. na 40st, resp. dnes som davala muzove veci z prace na 50ku, ale to ma cele od oleja. vsetky pracie prasky tu maju napis, ze sa moze prat pri 30st, resp. niektore su vraj ucinne uz pri 15st vode. ten vak vyrabaju v nemecku, tak preto asi ta 30ka 😉

sssimi
16. sep 2011

Ahojte.
Tak my chodíme zo škôlky denne s plačom 😖 Nechce ísť domov, tá hodina jej proste nestačí. Dnes odo mňa riadne dostala, už mi rupli nervy. Revala v kuse hodinu, do toho som musela ísť prádlo vešať a prišiel nejaký majster, tak s tým som musela behať a Sarah mi v kuse revala do ucha. Na to chcela čaj, potom neskutočný rev, lebo ona chcela teplý a už toho bolo dosť. Tak dotala 3 do riti. No ak budeme denne chodiť takto zo škôlky, tak buď ja prídem o nervy alebo bude mávať Sarah furt červenú riť. Normálne som z toho unavená a to ešte ani mm neodišiel, ale šak aj tak je furt niekde. Zajtra ide tiež na celý deň preč, takže už nás pekne zvyká 😠

Ja periem všetko na 40ke ak mám plnú pračku, na 30ke ak mám do 2och kg prádla-teda menšiu polovicu pračky.

hoogy
16. sep 2011

@sssimi joj a kedy ti nastupuje mala na dlhsie? mozno je to troska aj dobre aj ked sa najedujes ale ked ju ta nechas na dlhsie bude sa tesit 🙂

saskarisko
16. sep 2011

ahojte,
tu teda prebehla riadna vymena nazorov 😖
co sa kociku tyka, mame ho, nepouzivam, ani na vybavovacky. este po ceste riesit, ktore z deti si tam sadne ma fakt nebavi 😅 ale ked pojdeme napr. do zoo, tak ho vezmem. na tury tiez nenosime ani kocik, ani nosice.
@borocka - nesil to. radsej chvilku pockaj. dieta ma na kreslenie cas, a je to naozaj individualne. v takomto veku prevazne nieco nakreslia deti, ktore chodili do jasiel alebo do skolky (kde sa pracuje v kolektive). malokedy dieta, ktore je doma. nasa Saska urobi kruh, a to je vsetko, ked jej poviem vyfarbi, tak vyfarbi komplet vsetko kliky hakmi, aj to co nema 😝 😀 ale ono to vsetko pride. a ked tak chces studovat, tak si pozri Vytvarnu vychovu v rannom veku (ja ju mam doma, a prave podla toho viem,ako deti prevazne kreslia). a ked teda chcete trenovat kreslenie, tak treba dat Patovi vodove farby, alebo farby v kelimku a stetec, a nechat sa realizovat. a este lepsie su prstove farby. natiahni velku tapetu na jednu stenu, kde bude moct kreslit a nechaj ho odtlacat ruku alebo kreslit prstom. a nech su to aj kliky haky.
Risko v 2.5 roku kreslil slnko (ale tak, ze okrem kruhu nakreslil male kruhy ako oci, nos, usta, a luce),v 3 rokoch prveho hlanovozca (prva postava), v 3 r a 4m prvy autobus, lod (ale to bola kresba s navadzanim a podla obrazkovej predlohy). a prisiel do skolky, a zo skolky mi nosil sipky, a ciarky, a mna nervy brali, lebo som vedela, ze vie nakresit auto, slnko, dom, .... ale proste nechcel. opatovne zacal riadne kreslit az teraz v 4 rokoch.

inak mne deti chodili do skolky 5 dni, najskor ochorela Saska (mocove cesty, neskor vysoke teploty, afty), a potom dostal afty aj Risko. prve 2 dni zvladla slecna bez placu, a dalsie tri dni boli hrozne. a teraz nas caka po 5 dnovej prestavke repete 😖 . ale v triede place uz len nejakych 5-10 minut, a je klud, potom funguje bez placu

sssimi
16. sep 2011

@hoogy Od októbra na 2 hodiny, od novembra na 3 a december by už mala absolvovať sama. Ale sledujem na nej malé pokroky. Všíma si ma čoraz menej. Dnes sa pekne držala na prechádzke za ruku s deťmi a mňa nesledovala kde som. A potom si na ihrisku pekne kopala loptu s jedným dievčatkom. (inak kope len ľavou nohou). A ja som si medzi tým kopala s jedným chlapčekom.
No len tie návraty domov sú katastrofálne. Ja by som aj vybehla za riaditeľkou, že či by sme už mohli nastúpiť na 2 hodiny, ale momentálne tam je veľa soplavých detí, tak mi vyhovuje, že sme s nimi len vonku.