Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
11. okt 2011

no mne ninka mala minuly rok 22 snehule, ale tento rok jej dost nozka narastla, teraz ma 23 tenisky aj take prechodne topanocky a vymenili sme uz asi 3 papuciek, co jej tak rychlo nozka rastla
a zase emka je uplne ina, ma 7kg a doteraz nosi oblecenie 3-6mes, v 6-9 plava , rukavy dlhe, no proste sranda 🙂

iinuska
11. okt 2011

@mimi21 ja som davala Adamkovi len c- vit z Dm-ky, ked bol nachladnuty. A este som mu tam kupila multivitaminovych medvedikov, tak 1 denne si da.. Nastastie chory nebyva, ale nechodi este do skolky. Trosku sa obavam, ze ked zacne chodit, tak sa tam na neho vsetko nalepi.

borocka
11. okt 2011

@kosska3003 na kila ma marika veru dost, ale vyska nie je zasa extremna, aj pato ma 96cm teraz.
@hoogy patovi to rastlo rovnako, tiez 23 minulu zimu, 24 na jar a odvtedy relativne stoji. aspon to chodidlo. lebo aj ked je chlap,tak zasa plutvy mat nemusi 😝 inak mu vzdy chodidlo dlhe a chude vytrcalo, ved 7mesacnemu som prvykrat kupovala papucky a tie mali 10,5cm!!! sa mi to zdalo vela

ladywitch26
11. okt 2011

baby,vsak tie vase deti maju oproti stanke nozky jak popolusky 😀 😀 stanka ma teraz papuce 25ky, takze na zimu jej uz kupujem 26ky topanky,nech sa jej tam zmesti aj ponozka hrubsia...
zato fabi oproti nej dobre zaostava. stanka uz v jeho veku davno nosila 21ky, on ma zatial 20ky a este nejaky mesiac minimalne mu vydrzia.

sssimi
11. okt 2011

@jamaat tak Sarah má nožičku 14,6cm, tak babo raď 😀 prosím.

sssimi
11. okt 2011

@mimi21 ani nestraš ja verím, že keď budem mať dievčatko (a verím tomu dosť), tak ponosí všetko po Sárke a aj topánky, zimné bundy a overali 😅 .... Tak teda ségričky a takýto rozdieľ vo veľkostiach. Sarah tiež nosila minulu zimu 22ky a to jej boli dosť veľké, tento rok už uvažujem o 26ke 😀

ladywitch26
11. okt 2011

@sssimi tak ja som stanke od roka kupovala uz dost veci v neutralnych farbach, a hlavne topanky, ze fabi ponosi, ale nehrozi. napr. topanky 21ky nosila stanka tak v lete, ma dvojo sandaliek. tie moze fabi akurat ako papuce nadoma nosit. no a za cizmy zateplene do snehu som vyvalila 47e, naschval zelene, ze vsak fabi ponosi, ale mam taky dojem, ze mu noha dorastie do nich mozno tak v marci, takze tiez su mi na dve veci...mozem kupovat nanovo

sssimi
11. okt 2011

@ladywitch26 no pekne, to si ma teda nepotešila. Síce viem, že z nich nebudú dvojčatá, ale tajne som dúfala, že budú rasť dosť podobne. Tak už len počkať do marca a uvidíme. Teda ak bude mať drobec pipíka, tak môžem začať predávať už teraz 😀

sirinka
11. okt 2011

@sssimi u nas v pohode, magda rastie trosku pomalsie a vsetko mi po klarke vynosi a uvidime ako janulka, zatial sa da, nemusim skoro nic dokupovat...

luba142
11. okt 2011

@sirinka aj u nas tak teraz uz dorasta do Kikinych veci takze kupujem len minimum,nejake krajsie tricka a rifle,alebo gate, teraz som musela dokupit aj teplaky sice,lebo ked bola Kika takato tak bolo leto,kedze su rozne rocne obdobie 🙂

sssimi
11. okt 2011

@sirinka
@luba142 no ja budem mať 2oj mesačný rozdieľ, tak snáď ponosí aj druhé aspoň niečo. Veď mám toho tooooľko po Sárke a akoby to nikto nenosil (teda niektoré kusky 😀 ).

luba142
11. okt 2011

@sssimi tak to by si mala vyuzit,teda pokial to bude baba 🙂 u nas bol problem hlavne na zaciatku kedze Kika je oktobrova tak som malinke letne bodynka a gatulky , take vsetko letne musela kupovat, lebon som mala najmensie velkosti len s dlhym rukavom, potom uz to bolo celkom v pohode 🙂

borocka
11. okt 2011

@sssimi pocuj simi, ale s takou malou nozkou sarke istotne staci 25ka cizma!!! myslim ze bohate! a este k tomu ma aj uzucku tu nozku. 26 je podla mna prilis, to nekupim ani ja, ani nad takou neuvazujem a pato ma o 1cm nozku vacsiu.

saskarisko
11. okt 2011

ahojte,
u nas mala Saska na jar 23, v lete 24 nozku (tenisky ma stale v takej velkosti), kupila som jej aj take jesenne sandalky, sandalky v skolke 25 (tam je rezerva), a jesenne topanky resp. take prechodne topanky ma 26. zavisi od vyrobcu. inak ma tieto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6764146&tab=14
kupovala som ich v ZA, v obchode za cca 35 eur, alebo tak nejako. a nosi ich aj na turistiku, aj teraz na jesen, a pokial nebude kopec snehu, tak mozu byt aj na miernejsiu zimu
@mimi21 - my mame imunoglukan. a tie hnede kvapky su vyborne, my sme ich kvapkali rano a vecer (len dost farbia), ked mala Saska posledne troska chytene usko, a sopliky

sirinka
11. okt 2011

@sssimi ved ja mam tiez tak baby, klarka je julova, magda majova a janka marcova a aj tak sa to da, co to dokupis, ale ten zaklad ti ostane... 😉

sssimi
11. okt 2011

@luba142
@sirinka tak snáď to budeme mať podobne. veď čo ponosíme, to ponosíme. Hlavne nech je to baba 😀

@borocka Veď to, že asi nebudem riskovať nákup cez net a pôjdem pokukať do TO. Mamina by nás snáď vo štvrtok aj zobrala do mesta a aj by s nami pobehala. Uvidím či sa podarí.

borocka
12. okt 2011

@sssimi to bude asi najlepsie. alebo ked uz cez net,tak by som kupila pouzivane, aspon by mi nebolo tak luto penazi keby som zle vybrala

mimi21
12. okt 2011

@sssimi u nas na 100% plati, ze kazde dieta je ine, su uplne odlisne, v povahe, v postave, v jedeni, spani, velkosti oblecenia - proste uplne odlisne
ale u nas to bolo napruiklad fajn, kedze ninka je majova a emka januarova, napriklad v lete nosila emka ninkine veci co ona nosila ked mala cca 3 mesiace a emka uz mala 6-7mesiacov
a teraz ma mrzi ze som po ninke predala krasnu Nike zimne bundu, 74 lebo som si myslela, ze emke uz bude mala a teraz zistujem, ze by ju v pohode vynosila 😠

inak mame za sebou veselu noc, emka sa o pol2 prebrala a to ja ju uz poznam, ze zaspi potom az o 2 hodiny a tak aj bolo, zalomila o pol4
inak strasne reaguje na spln a obdobie okolo neho, take 3-4 dni, vtedy sa v noci stale mrvi a kazdu chvilu je hore 🙄

mimi21
12. okt 2011

@sssimi a ninka ma nozku 14cm - ato mam pocit, ze ju ma dost velku 😝

sssimi
12. okt 2011

@mimi21 blbý spln. ja ho začínam nenávidieť. Sarah je vtedy celkom mimo. Zaspala o 22. Ja som zaspala okolo 24 a 00:30 už bola hore. Mňa skoro porazilo. Druhý x som bola za ňou niečo po 2hej. zaspala až skoro o 3tej a keď som chcela zdrhnuť, tak do minuty plač. Tak som to vzdala a spali sme v detskej obe. A toľko sa mrvila a vytláčala ma že som skoro spadla z postele. Najhoršie je, že spln je až dnes a Sarah bude zavíjať ešte aj zajtra 😖 . už som sa tešila, že sa konečne vyspím, lebo minulý týždeň bola často hore kvôli soplom a teraz zas kvôli splnu. 😠

@mimi21 Sarah má 14,6 a tiež sa mi zdá že ju má v topánke dosť veľku, ale inak ma také ťapušky malinké keď sú bosé. Dnes ju skúsim odmerať ak nezabudnem. Vyrástla mi zo všetkého oblečenia. Ja som jej nakúpila len tepláčky a teraz som zistila, že nemám ani tričká s dlhým rukávom 😖

borocka
12. okt 2011

@mimi21 ze 14cm 😲 😅 😅 a aku ma vysku ninka??
ozaj,emka je aky datum narodena? ja mam neterku 21.12.narodenu, pomaly ma 10mesiacov, je celkom dobre zivena oproti emke co som na fotkach videla. ale emka vyzera pohybovo sikovnejsia

ludmilabb
12. okt 2011

ahojte baby, my sme mali nastastie pokojnu noc ale o o piatej bola prvykrat hore s tym ze mliecko papat a o hodinu znova potom som ako mechom udreta, ja som vstala a ju som musela budit este o stvrt na osem co spala ako drevo

mimi21
12. okt 2011

@borocka emka je narodena 5.1, je to taky drobcek aj ked teraz v poslednej dobe vidno ze viac pribrala - ma 7kg 😀
a neviem kolko Ninka meria ale nie je mala, ona ma zase taku pevnejsiu postavu, uplne inu ako emka
@sssimi u nas su tricka s dlhym rukavom problem - 92 su uz male a na 98 ma na vsetkych dlhy rukav, je jedno ci next ci z tesca 😝 a ja jej ho rano vyhnem, potom v skolke sa jej to zase zosunie a rukavy ma potom take ufulane ze az ...

luba142
12. okt 2011

@mimi21 tak s tymi rukavami mam taky isty problem, tiez uz musim davat 98 a rukavy ohybat, ale to bolo aj ked Kika bola mala 🙂

hoogy
12. okt 2011

nam je ta 98 tak akurat. ako niekedy tie strihy. rukavy dva krat tak dlhe ako treba a dlzka dobre ze nie po pupok. ja neviem kedy sa uz vyrobcovia naucia ze deti nie su zmenseny dospeli a proste su ine proporcne.

mna teraz skoro porazilo maleho som dala pred 45 minutami spat krasne isiel este si aj upratal vsetky hracky a teraz ze ho idem pozriet a on sa potichucky hral.tak snad uz zaspi

jamaat
12. okt 2011

Ja sa už ani nesnažím Emku dať spať. A včera odkväcla v stoličke pri jedení o pol šiestej. Nešla som ju prebrať. Ale normálne poobede nezaspí.

hoogy
12. okt 2011

@jamaat mne zato matko vzdy este pospi 3 hodiny. aj dnes nakoniec zaspal nieviem co vymyslal. on je taky spac asi dospava to co ako baba nespal :D

sirinka
12. okt 2011

@jamaat a ty nemas emku cez den v skolke?
mne takto klarka prestala spavat po dvoch rokoch a aj dovtedy si dala tak maximalne hodinku...za to magdulka si rada pospinka poobede, len ju musim budit, lebo by spala aj do stvrtej a vecer potom diskoteka 😀

hoogy
12. okt 2011

@sirinka mako spi bezne do 4,ale nastastie mi zaspi vecer okolo 9 v pohode.